Juraj Čupáni

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Juraj Čupáni

Juraj Čupáni získal odznak Šťastných 7

18.04.2020 15:09

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

25.03.2020 17:40

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keďže kniha Malé ženy bola v mesiaci február knihou mesiaca v čitateľskom klube, rozhodol som sa, že si prečítam. Nemožem povedať že ma úplne pohltila a prečítal som ju za pár dní, to nie, ale má niečo do seba. Dovolím si zacitom malý urývok z úvodu knihy: "Nesieme svoje bremená, pred nami leží cesta, po ktorej kráčame, a túžba po dobre a šťastí nás privádza cez množstvo problémov a omylov až k pokoju, ktorý je skutočným Nebeským mestom". Myslím, že to dokonale vystihuje podstatu deja. Každá zo štyroch "malých žien" si nesie to svoje bremeno a snaží sa zvládnuť všetky životné prekážky a využiť každú šancu, ktorá im príde pod ruky. Pre mňa osobne ale tých "malých žien" bolo päť. Tou piatou je, ako ju dievčatá volali, mamička, teda pani Marchová. Prvé kapitoly mi pripadali ako menšie poviedky, z ktorých vždy na konci vyplynulo ponaučenie, práve vďaka pani Marchovej.
Neodpustím si ale jednu poznámku :) Jo a Laurie mali byť spolu :)) Ale ak by sa to stalo, tak to by bol námet na samostatnú knihu :))

Čítať viac

5
Juraj Čupáni

Juraj Čupáni získal odznak Člen Čitateľského klubu

08.03.2020 20:00

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

05.03.2020 18:42

Príbeh je o chlapcovi, ktorý cely život bojuje sám so sebou, ale hlavne s rodinou a okolím. Vyrastať ako homosexuál na francúzskom vidieku v tej dobe určite nebolo jednoduché a autor to v knihe dokonale vystihol. Kniha je napísaná v českom jazyku a niekedy sa mi ťažšie čítala.

Čítať viac

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

05.03.2020 18:39

Neviem, či ešte niekto iný dokáže tak opísať ľudské pocity a emócie ako práve tento autor. Knihu som zhltol na jeden šup. Dej je veľmi zaujímavý, pre mna až niekedy napínavý a nedovolí Vám sa od knihy odtrhnúť. Odporúčam všetkými desiatimi. Ak ste už videli film, tak určite si prečítajte aj knihu, nakoľko vo filme nie je všetko :).

Čítať viac

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

05.03.2020 18:34

Tuto knihu som si kúpil už rok dozadu. Začal som ju čítať, ale nejak ma nezaujala. Dnes som si povedal, že jej dám opäť šancu, ale ani na druhý krát sa to tomu “bestselleru” nepodarilo.
Pre mna osobne veľmi nudné čítanie. Rozhodol som sa práve pre anglickú verziu, pretože viem, že tá satira a humor sa nie vždy dokonale preloží. Od knihy som asi naozaj očakával po tom celosvetovom “hope” viac a dokonca som ju ani nedočítal dokonca.
Ešte by som len podotkol, že al sa rozhodnete pre anglicku verziu, vaša úroveň angličtiny by mala byt na vyššej úrovni.

Čítať viac

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

17.02.2020 08:32

Naozaj, kniha je veľmi dobre napísaná, zrozumiteľnou angličtinou.
Ak to mám porovnať s autobiografiou Dominiky Cibulkovej, tak táto, od Sharapovovej je omnoho lepšia. Zachádza do absolútnych detailov, vysvetľuje jej emigráciu z Ruska do USA, životné skúšky a prekážky či rivalitu so sestrami Williamsovými. Kniha sa veľmi dobre číta a pre tenisového fanúšika je ako stvorená.

Čítať viac

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

16.02.2020 00:46

Veľmi pekný, ale zároveň aj smutný príbeh. Autor dokumentuje celý život Cyrila Averyho. Opisuje v ňom, aký bol život homosexuála v katolíckom Írsku, opisuje ľudsky strach, životne chyby a zlyhania. Kniha je plná dialógov, usmevných situácii ale aj smutných momentov, ktoré čitateľovi nedovolia odtrhnúť sa od knihy. Táto kniha Vás prinúti sa zamyslieť. Zanechá vo Vás určitý pocit.

Čítať viac

5
Juraj Čupáni

Juraj Čupáni získal odznak Máte čitateľský profil

07.02.2020 21:07

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Juraj Čupáni napísal recenziu

07.02.2020 20:00

Ako tenisového fanúšika ma určite veľmi potešilo, že Dominika vydáva autobiografiiu.
Veľmi ľahko sa číta, no keď sa ako tak pohybujete vo svete tenisu a sledujete dianie okolo, moc Vás neprekvapí. Osobne som čakal, že načrie kúsok hlbšie a odhalí toho viac, ako je v knihe napísané.
Knižka je trochu nepraktická na cestovanie, je hrubá, aj keď by nemusela byt, ale to je dodáva osobitne čaro (veľa obrázkov a veľké výrazné písmo).
Ako hovorím, kniha nesklame ale ani neprekvapí.

Čítať viac

„A ja som sa doňho zaľúbila, ako keď človek zaspáva: pomaly, pomaličky až zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green