Jozef Fajčík

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

10.04.2021 17:26

Veľa recenzií kolovalo ohľadom tejto knihy, pričom každý má na ňu iný názor. Čo ale všetkých spája a ja sa k tomu pridávam tiež je, že je písaná veľmi pútavo a zo života. Kniha prerozpráva viacero príbehov a dáva miestami až akademický pohľad nad vzorcami tvorby a zavádzania zvykov. Mňa veľmi bavila, príbehy v nej sú rôznorodé a poučné, určite po nej ešte niekedy siahnem.

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

07.03.2021 11:01

Titul prerozpráva viacero príbehov z rôznych oblastí spoločnosti, politiky, komunít a na ich základe poukazuje na konanie ľudí v určitých situáciách. Autor sa snaží poukázať kde nastali momenty na poučenie sa, kde došlo k ľudskému konaniu a kde naopak nie. Je písaná štýlom “what-if” a pre mňa nielen poučná ale aj veľmi inšpiratívna sa v niektorých situáciách vyvarovať určitému typu konania.
Kniha sa čítala veľmi ľahko a dobre, odporúčam..

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

13.02.2021 17:47

Spočiatku som mal pri čítaní tejto knihy predsudky a to z toho, či nie je písaná v “minulom” jazyku no mýlil som sa. Obsah knihy je stále aktuálny, ba čo viac, poukazuje na situácie, ktoré môžu nastať nesprávnou komunikáciou. Osobne sa mi páčili konkrétne príklady na ktoré poukazovala tá ktorá stať. Nie je to kniha, ktorú dáte za večer. Ja som ju čítal popri 1-2 iných kníh, aby som sa jej neprejedol. Určite sa k nej ešte vrátim.

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

30.01.2021 11:17

Najlepšia knihu ku akej som sa dostal za posledné 2 roky. Žiadna self-made man kniha, hype dnešnej doby, žiadna komercia. Naopak.
Kniha má vzácny obsah a hovorí o tom čo tejto dobe tak veľmi chýba. Vytvárať si udržateľné šťastie cez výchovu detí bez materiálneho prebytku až po samotný štýl života poukazujúc na Dánsku kultúru. Ja osobne milujem všetko Dánske už roky, ale netušil som, že to niekto takto dobre zhrnul do jedného diela. Pritom vôbec nejde len o vyzdvihnutie pozitív tejto krajiny, ale cez konkrétne príklady upozorňuje na to v čom Dáni vynikajú oproti iným národom a prečo sú dlhodobo šťastným národom. Vrele odporúčam..

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

24.01.2021 09:34

Ide o autobiografiu, ktorú autor píše jazykom sebe vlastným s veľkou dávkou humoru, sarkazmu a nadhľadu. Je zrejmé, že Branson je srdciar, ktorý si život užíva plnými dúškami v živote aj v podnikaní. Mne osobne sa kniha veľmi páčila, hlavne pasáže kde sa venuje opisu vzťahov s najbližšími.

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

24.01.2021 09:31

Biblia každého startupistu. Keďže kníh o Jobsovi je nespočetne veľa, tak podobne ako ostatné, aj táto zachytáva jeho cestu nahor od študijných čias po stretnutie s Wozniakom, vybudovanie prvého Macintosh-u až po temné obdobie jeho vyhadzovu, prevzatia spoločnosti Scullym až po jeho návrat. V knihe nechýba ani jeho súkromná životná línia, vzťah s dcérou Lisou až po začiatok choroby. Vcelku dobré čítanie. Každý si v nej nájde to svoje.

Čítaj viac

3
Jozef Fajčík

Jozef Fajčík získal odznak Máte čitateľský profil

24.01.2021 00:28

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

06.01.2021 16:04

Jazyk, ktorým je kniha písaná je ľahký, konzumný, skôr určený mladšiemu čitateľovi. Jej posolstvo je o tom ako nás detstvo, minulosť, zažité situácie a rodina ovplyvňujú v tom ako sa pozeráme na svoju budúcnosť a aké predsudky mávame pri hodnotení iných. Miestami je kniha mierne deprimujúca keďže spôsobuje neraz deja-vú, ale to je v poriadku. Určite siahnem aj po ďalšej z autorovej tvorby.

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

09.12.2020 20:17

Podobne ako prvé vydanie tak aj táto kniha otvára pozadie súčasnej politiky v krajine pričom sa viac venuje konkrétnym kauzám ako čistý deň, kočnerovej ságe z threemy, vražde novinára, policajnému zboru a separátne bödorovcom. Miestami veľmi smutné čítanie.
Veľa sa píše aj o aktivistoch a ich snahe o nastolenie poriadku v krajine. Ocenil by som keby sa autor podujal aj na napísanie 3.vydania.

Čítaj viac

3
3

Jozef Fajčík napísal recenziu

14.06.2020 07:02

Opis myslenia a taktík pár skvelých futbalových manažérov pretavených na ihrisko a do hráčskych kabín. Rovnako tiež zachytáva porovnanie jednotlivých manažérov z pohľadu ich osobnosti, rozvoja hráčov a kľúčových zápasov. Príjemné ľahké čítanie..

Čítaj viac

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire