Jarmila Knaislová

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

09.03.2023 15:22

Rezervácia hotelovej izby sa dá prirovnať ku kúpe knihy. Máte naň síce recenzie, ale či sa Vám skutočne kniha či hotelová izba bude páčiť je len a len na Vás. Niekomu sa táto kniha páči, niekomu nie. Pre mňa bolo čítanie ako keď prídete do hotela a na recepcii Vám ponúknu prvú izbu, teda izba č.1. Tá je veľká s množstvom metrov štvorcových, ale je obsahovo prázdna. Človek sa cíti ako na púšti a snaží sa chytiť aspoň stebielka nádeje a tak zídeme dole na recepciu a požiadame o kľúč k izbe č.2, veď tá môže byť lepšia. Tá je o niečo menšia, vrátime sa do minulosti, takže všade je starožitný nábytok, umelecké diela, ale nie je to Váš štýl a tak prídete naspäť a vypýtate si ďalší kľúč. Došiel som predsa tak ďaleko, tak hádam to len tak nevzdám. Tá tretia je nočná mora. Už Vás ani neprekvapuje prečo v izbe nie sú okná, prečo Vám personál ponúkol takúto izbu, jednoducho v nej ostanete a túžite, aby bol koniec a vy ste sa vrátili domov.

Čítať viac

3
Jarmila Knaislová

Jarmila Knaislová získala odznak Horúce novinky

01.10.2022 18:42

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

01.10.2022 18:31

Tak ako hlavný hrdina bojoval o vlastný život, ja som viedla vlastný boj s dočítaním tejto knihy. Príbeh by som zhodnotila asi ako to lietadlo, ktorým havarovali. Myšlienka dobrá, čo predstavuje vzlet. Let trval 18 minút, tak to bude jedna tretina knihy, ktorá bola celkom zaujímavá. Postupne lietadlo padá, až sa úplne zrúti do oceánu.

Čítať viac

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

27.06.2022 13:48

Každý z nás mal iné detstvo. Každý z nás má naň iné spomienky, iné zážitky, iné traumy a preto sme tak rozdielni. Táto kniha má nádherné príklady, ako sa správne zachovať v určitých situáciách. Ja mamou ešte nie som, ale raz keď ňou budem, chcem byť tou najlepšou. Viem, že spravím chyby, ale nechcem, aby to malo nejaký značný dopad na psychiku miminka. Preto všetky rady z tejto knihy beriem vážne, a naozaj sa mi kniha veľmi veľmi páčilo. Odporúčam všetkým.

Čítať viac

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

23.05.2022 14:04

Kniha je fantastická a podala mi presnú predstavu o tejto planéte, že "svet je desivé miesto na život". Ja ako človek, ktorý rád cestuje a spoznáva nové kultúry, by mi nenapadlo, koľko ľudí sa chce v dnešnej dobe mlátiť kvôli hraniciam a postaveniu. Zem je stále pre mňa jedna veľka spoznávačka, ale už s reálnym podstavcom a nie s ružovými okuliarmi. Odporúčam a určite si prečítam ďalšie knihy od autora. Ak človek nepozná históriu akejkoľvek krajiny, nemôže vedieť čo ju ovplyvňuje a prečo robí takéto tozhodnutia v súčasnosti. Kniha Vám poskytne presne takúto predstavu o rôznych častiach zemegule.

Čítať viac

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

11.01.2022 07:58

Pre mňa najlepšie scifi aké som čítala. Vysoko oceňujem premyslenosť príbehu. To, čo sa Vám v prvej knihe zdalo zbytočne predĺžené, na konci trilógie malo zmysel. Mne osobne sa knihy veľmi páčili. Je pravda, že prvými 300 stranami sa človek musí doslova prehrýzť a moje prvé pocity boli: "To, čo za blbosť som si kúpila", ale nakoniec som rada, že som si ich prečítala. Táto kniha vo Vás musí aj niečo zanechať. Nie je to len suchý príbeh o post-apokalyptickom svete, ale aj o odkaze, ktorý na tomto svete môžeme zanechať. Nemusí byť dôležitý ani pre Vás alebo Vaše deti, ale pre budúce generácie určite.

Čítať viac

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

08.11.2021 11:27

Úžasná kniha. Je písaná veľmi zaujímavo, človek sa pri nej vôbec nenudí, hneď Vás dostane pútavým štýlom, množstvom informácií, niektoré veci popisuje viac-krát, aby sme pochopili súvislosti. Ak by som sa mohla vrátiť v čase, tak by som si určite pána Dubčeka našla. Je to osoba, ktorá pre nás všetkých môže byť veľkou inšpiráciou. V týchto časoch nám presne chýba takýto vodca, ktorému môžeme dôverovať a veriť, že nás všetkých čaká krajšia budúcnosť.

Čítať viac

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

06.10.2021 16:27

Kniha ma veľmi neoslovila. Najprv som hlavného hrdinu ľutovala. Vzal si ženu, ktorá je diametrálne odlišná a syn ho nemá rád a obaja si robia srandu na jeho účet. Čítala som ďalej a odrazu sa mi to celé pospájalo a dávalo mi to logiku. On bol príčinou prečo ho nemali radi. Popravde ani sa nečudujem. Douglass bol despota a vybíjal si svoju zlosť hlavne na Albiem. Chudák chlapec. Nikdy nie je neskoro na ľútosť, ale tie roky keď sa s ním mal hrať a podporovať ho už sa ale vrátiť nedajú. Koniec si každý domyslí podľa seba. Pre mňa sa príbeh skončilo optimisticky len mi je ľúto Albieho detstva.

Čítať viac

My - David Nicholls, 2015
My
  • David Nicholls
3,8
14,90 €

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

23.09.2021 19:31

Po samých chválach na túto knihu som si ju zaobstarala aj ja. Neviem čím to je, ale mám pocit, že som čítala aj lepšiu knihu z Osvienčimu, na druhej strane aj po dvoch týždňoch myslím na to, že akú smolu či šťastie Hana mala. To, že prežila mi v jej prípade ako šťastný koniec neprišiel. Koľko osudov bolo podobných ako jej. Zabudli tí ľudia na krivdy a žili ďalej alebo sa radšej utiahli do seba. Hovorí sa, že karma je zdarma. Naozaj je? Čo spravili všetky tie deti, všetci tí ľudia? Nedokážem nájsť odpoveď.

Čítať viac

Hana - Alena Mornštajnová, 2020
Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
13,90 €

3
3

Jarmila Knaislová napísala recenziu

15.04.2021 11:17

Za mňa bola kniha veľmi obohacujúca. V škole sme veľkú váhu neprikladali našim dejinám, čo je škoda. Kniha mi nahradila všetko, čo je potrebné vedieť ako základ k tejto téme. Krásne obrázky dočŕtavajú celú históriu tohto okamžiku. Okrem opisu nežnej revolúcie tu nájdete veľa podstatných vecí, ktoré pádu komunizmu predchádzalo.

Čítať viac

„Láska je hmla a vzdych ju odveje. Láska je v oku iskra nádeje, ale aj more sĺz - tak čo chceš ešte? Láska je múdre šialenstvo, je z bied pomáhajúci liek, i prudký jed.“

Romeo a Júlia - William Shakespeare, 2006
Romeo a Júlia
William Shakespeare