Naše kníhkupectvá sú opäť otvorené :-)
Tešíme sa na vašu návštevu. Viac info
Knihy
E-knihy

Casion

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2017
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

26.08.2020 11:31

Kombinácia westernu, hororu a nadprirodzena? Áno, áno, toto fungovalo naozaj dobre spolu s drsným humorom, akým sa Červenákove knihy vyznačujú a to čítalo naozaj dobre. Taký návrat k akčnému Karlovi Mayovi. Oceňujem netradičnú mytológiu (indiánsku a aztécku), avšak trošku ma mrzí, že nejde o jeden ucelený príbeh ale tri poviedky. Na druhej strane, čítanie som si užila a bola to dobrá oddychovka.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

15.05.2020 17:21

Nadácia je kultové sci-fi dielo, ku ktorému som sa vďaka novému vydaniu dostala prvýkrát. A som veľmi rada, že som siahla po príbehu, ktorý nie je vyslovene novinkou, no aj tak dokáže poskytnúť výborné čítanie. Vesmírny príbeh začínajúci odvážnym projektom na budovanie galaktickej encyklopédie prerastie do niečo väčšieho. Výborné myšlienky, detaily a najmä oceňujem, že je vidieť ako to autor všetko premyslel a pekne to na seba nadväzuje. Jediným detailom, ktorý mi až tak nesadol bolo striedanie postáv v jednotlivých častiach knihy, no na druhej strane je príbeh komplexný a vďaka zmene postáv a času obsiahne veľké obdobie.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

15.05.2020 17:20

Fantasy príbeh, ktorý prináša konečne aj temnú atmosféru s krvavou mágiou (a teda naozaj krvavou). K tomu sa pripočíta mytológia a celý zbor božstiev, s ktorými Naďa komunikuje a prepožičiavajú jej silu. Námet sa mi veľmi páči a prevedenie v podstate tiež, je to young adult, takže postavy občas konajú nelogicky alebo riešia milostné problémy. Na druhej strane autorka ponúka hneď niekoľko zaujímavých myšlienok napríklad ohľadom náboženstva ako takého. Prekvapivý záver je plus a keby bola hlavná postava výraznejšia, bolo by to možno aj na päť hviezdičiek.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

15.05.2020 17:18

Cinder prináša výborný príbeh, ktorý by ste si určite mali prečítať. Kombinácia sci-fi s jemnou inšpiráciou Popoluškou, ktorá je vlastne čiastočne kyborg, k tomu možná invázia z Mesiaca a samozrejme, je to aj young adult. Nechýba teda ani romantická línia a vzťahové problémy či už medzi Cinder a princom Kaiom, ale rovnako tak medzi Cinder a jej macochou, nevlastnými sestrami a tým ako ju vníma okolie. Viacero výborných prvkov sa mi na knihe veľmi páčilo, iste, Cinder má 16 rokov a tak sa aj správa, čiže občas by jej človek zoskratoval obvody, ale inak naozaj vydarené čítanie.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

03.05.2020 11:43

Gabrielle Bernátová prináša ženský rozmán vystavaný najmä na postavách a ich vzťahoch. Eliška, jej rodina poprepájaná s mafiou a boháč Michal, ktorý je na vozíku. Oceňujem, že sa kniha odohráva na Slovensku. Autorka vytvorila svižný dej, nezdržiavala sa veľmi opismi a preto sa aj kniha čítala rýchlo. Osobne ma trochu mrzí pričasté používanie nadávok a vulgarizmov aj tam, kde to podľa mňa nebolo potrebné. Trochu hlbšie ponorenie sa do postáv a príbehu, dotiahnutie niektorých nedokonalostí by príbehu tiež pridali na atraktivite. Inak je to dobrý oddychový román.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

02.04.2020 14:11

Michaela Zamari prináša mnoho výborných informácií na jednom mieste, ktoré by si inak musel človek pracne vyhľadávať a neraz by sa k nim možno ani nedopátral. Navyše, nielen, že autorka zhromaždila informácie o výrobe, tlači, distribúcii aj propagácii knihy, všetky tieto a ďalšie časti obohatila o osobné skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Navyše, do knihy prispeli ďalší autori a ľudia z praxe svojim názorom a to vnímam veľmi pozitívne.

Čítaj viac

4
Casion

Janka Kolenová získala odznak Máte čitateľský profil

04.01.2020 11:34

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

04.01.2020 10:42

V mori young adult a moderných príbehov je táto kniha návratom ku klasickej fantasy s čarodejnicami, úpírmi, vodníkmi a mágiou. Vtiahne vás do deja, v ktorom čarodejnica Deina čelí doslova svojmu zlému "ja". Samozrejme, nechýba ani náznak romantiky. Pohodové oddychové čítanie, ani sa nenazdáte a máte knihu prečítanú.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

04.01.2020 10:39

Spiaci obri prinášajú príbeh, ktorý je originálny a odlišný od väčšiny ostatných. Zaujímavá zápletka a k tomu forma písaná prevažne ako záznamy rozhovorv. Vďaka tomu sa kniha číta veľmi rýchlo, nezdržiava sa dlhými opismi a sústreďuje sa na dej. Občas by bolo fajn, keby niektoré scény dostali viac priestoru, na záver čaká na čitateľov jedno veľké prekvapenie.

Čítaj viac

4
4

Janka Kolenová napísala recenziu

04.01.2020 10:37

Výborný sci-fi príbeh, ktorý spája young adult, moderné technológie, kyborga a ľúbostné problémy. Jemná inšpirácia klasikcou Popoluškou to je, nie je to až tak vidieť, takže ide o jemný retelling čo hodnotím tiež veľmi dobre. Čítanie som si užila a teším sa na ďalšie časti série.

Čítaj viac

„Čítanie – cesta k umeniu.“

Poľské Príslovie