Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Ivana Valovičová

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

05.10.2020 16:00

Dej príbehu ma nesklamal, opäť krásne vyobrazenie viacerých miest a ich kultúr. Škoda, že si vydavateľstvo neustriehlo chyby, čo mne osobne kazilo pôžitok z čítania, no obálka bola prekrásna. Už sa teším na ďalšiu časť.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

17.09.2020 21:45

Zaujímavý historický príbeh z časti založený na skutočných udalostiach danej doby. Na štýl autorky som si zo začiatku musela zvykať, nakoľko mi nebol blízky taký rýchly "prelet" cez nie zrovna jednoduché dejové zvraty, no možno práve to ma nútilo otáčať stranu za stranou a bola som nedočkavá, ako sa dané situácie vyvinú. Príbeh ma natoľko nadchol, že túžim vedieť ako sa mladí bratia ďalej vysporiadajú so svojím osudom a ako sa celý dej ešte zamotá a na konci rozuzlí, a preto siahnem aj po pokračovaní.
Jediným a pre mňa veľkým sklamaním boli nedostatočné korektúry slovenského prekladu, čo často (pozornému a náročnému) čitateľovi kazili pôžitok z čítania.
Inak hodnotím veľmi pozitívne, no treba sa pripraviť nielen na krásny príbeh odohrávajúci sa na pozadí Francúzska a Ruska, ale i na krkolomnejšie názvy miest a postáv.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

09.09.2020 09:48

Zatiaľ moja prvá kniha od tejto autorky.
Jej štýl mi ulahodil, žiadne zdĺhavé a nudné opisy, šlo sa hneď k pointe. Kniha je ľahko predvídateľná, no páčilo sa mi, ako sa autorka vyhrala s gradáciou celého príbehu, ako dávala čitateľovi nádej a v zápätí mu ju vzala a tým pádom ho neustále nútila otáčať stránky až po tú poslednú. Príbeh bol pútavý, ale mohol byť ešte o kúsok viac prepracovaný, čo sa týka hlavnej "krimi" zápletky. Inak hodnotím veľmi pozitívne a určite budem odporúčať ďalej.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

03.09.2020 09:26

Opäť neopísateľne krásny príbeh. Autorka má obrovský talent, jej postavy krásne žijú v každom osobitom príbehu a navzájom sa dopĺňajú. Od prvej stránky ma dej knihy vtiahol a nevedela som sa vyslobodiť. Knihu len a len odporúčam presne tak, ako každú predošlú i ďalšiu z pera tejto autorky.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

25.08.2020 10:02

Prekrásny príbeh, ktorý sa však pomaly rozbiehal, no ku koncu som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Autorka nesklamala a dokonalé vykreslenie postáv a prostredia vo mne ešte dlho zanechajú príjemné pocity. Určite odporúčam!

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

13.08.2020 07:48

Autorka ma opäť nesklamala a knihu môžem odporúčať ďalej. Skvelý romantický príbeh s miernym napätím a bravúrne vykreslenými charaktermi postáv.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

31.07.2020 14:31

Knihu odporúčam. Autorkin štýl písania bol zábavný, ľahko nadnesený. Odniesť si môžete množstvo hodnotných informácii nielen ak plánujete osloviť vydavateľstvo alebo si sami vydať knihu. Je to úžasne spracovaný náhľad do celého zákulisia knižného sveta.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

25.07.2020 15:45

Začítanie sa bolo naozaj ťažké. Úvod bol pomalý, nudný a pre mňa i mätúci, no napriek tomu knihu hodnotím kladne. Dej sa postupne rozbieha, začína sa určité napätie a snaha dôjsť na záhadu okolo slávnej a tak veľmi hľadanej koruny.
Autorka mala perfektne vymyslenú zápletku, všetky historické fakty, no žiaľ sklamala ma ku koncu kedy ne/prišlo k "veľkému" finále.

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

25.07.2020 15:40

Historické romány to je moje a pokiaľ sa jedná o fakty zasadené do vymysleného príbehu je to ešte o kúsok lepšie. :)
Kniha ma zaujala od prvých stránok a nevedela som sa od nej odtrhnúť. Myslím si, že autorka má neskutočný talent vykresliť vzťahy medzi postavami, čo deju pridá na spáde a kvalite.
ODPORÚČAM!

Čítaj viac

1
1

Ivana Valovičová napísal recenziu

25.07.2020 15:35

Keď som po knihe prvýkrát siahla v knižnici hovorila som si, uvidím, dostanem pár info o živote tejto veľkej panovníčky a ak ma to nebude baviť zavriem a vrátim. Bola som však milo prekvapená. Dej odsýpal, všetko bolo naozaj veľmi dobre a živo opísané.
Určite odporúčam ďalej. Jedná sa fakty o Márii Terézii, no bolo to veľmi príjemné čítanie aj pred spaním.

Čítaj viac

„Iba dobrý autor vie, ako zle píše.“

Leonid Nikolajevič Andrejev