Ivana Prigancová

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2018
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
Ivana Prigancová

Ivana Prigancová získala odznak Šťastných 7

15.11.2023 11:22

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
3
Ivana Prigancová

Ivana Prigancová získala odznak Máte čitateľský profil

03.03.2023 10:08

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 09:25

Pekný príbeh o tom, že láska má mnoho podôb. Podnetné čítanie, najmä v slovenskom prostredí, ktoré je príznačné úzkoprsím videním sveta ktoré alibisticky nazýva konzervatizmom.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 09:21

Zaujímavá novela v podobe okienka do života prešporskej strednej vrstvy pred sto rokmi. Je málo autorov, ktorí sa venujú téme prešporskej mestskej kultúry v historickom kontexte, o to viac takáto knižka poteší. Ľahko sa číta.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 09:18

Krásny a neprikrášlený príbeh japonskej umelkyne nadchne každého fanúšika tradičnej japonskej kultúry.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 09:14

Menej známy román od kanadskej autorky príjemne prekvapil. Hlavná postava aj dejová línia boli originálne, štýl písania pútavý (ako je u Montgomeryovej zvykom), o ťažkých veciach tu píše s ľahkosťou a niekedy s humorom. Za mňa tejto knihe nič nechýba.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 08:58

Veľmi ľahký román z obdobia 19. storočia v Anglicku. Jednoduchá romantická zápletka, predvídateľné postavy a predvídateľné dejové zvraty. Autorka tvrdí, že obdivuje Jane Austenovú, ale kvalitatívne sa na ňu veľmi nechytá, nevystihla historické podrobnosti, odignorovala hodnoty a spoločenský poriadok daného obdobia, chýba aj kódovaný jazyk tak typický pre túto dobu. Kniha je skôr moderným ľúbostným románom, len postavy sú oblečené do historických kostýmov. :) Esteticky celkom uspokojivý štýl písania, jasné vyjadrovanie, autorka sa nezamotáva, pekné dialógy, absencia náročných opisov a vyčerpávajúcich intelektuálnych myšlienok. Odporúčam pre nenáročného čitateľa, ktorý si chce oddýchnuť pri klasickom ľúbostnom románe.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 08:56

Veľmi ľahký román z obdobia regentstva v Anglicku. Jednoduchá romantická zápletka, predvídateľné postavy a predvídateľný dej. Autorka tvrdí, že obdivuje Jane Austenovú, ale kvalitatívne sa na ňu veľmi nechytá, nevystihla dobre historické podrobnosti a hodnoty daného obdobia, chýba aj kódovaný jazyk tak typický pre túto dobu. Kniha je skôr moderným ľúbostným románom, len postavy sú oblečené do historických kostýmov. :) Esteticky celkom uspokojivý štýl písania, jasné vyjadrovanie, autorka sa nezamotáva, pekné dialógy, absencia náročných opisov a vyčerpávajúcich intelektuálnych myšlienok. Odporúčam pre nenáročného čitateľa, ktorý si chce oddýchnuť pri klasickom ľúbostnom románe.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

03.03.2023 08:54

Veľmi ľahký román z obdobia 19. storočia v Anglicku. Jednoduchá romantická zápletka, predvídateľné postavy a predvídateľné dejové zvraty. Autorka tvrdí, že obdivuje Jane Austenovú, ale kvalitatívne sa na ňu veľmi nechytá, nevystihla historické podrobnosti, chýba aj kódovaný jazyk tak typický pre túto dobu. Kniha je skôr moderným ľúbostným románom, len postavy sú oblečené do historických kostýmov. :) Esteticky celkom uspokojivý štýl písania, jasné vyjadrovanie, autorka sa nezamotáva, pekné dialógy, absencia náročných opisov a vyčerpávajúcich intelektuálnych myšlienok. Odporúčam pre nenáročného čitateľa, ktorý si chce oddýchnuť pri klasickom ľúbostnom románe.

Čítať viac

3
3

Ivana Prigancová napísala recenziu

25.01.2022 08:40

Perfektná knižka pre rodičov, ktorí chcú vychovávať deti s eleganciou. Autorka sa venuje témam, s ktorými sa rodičia denne stretávajú ako napríklad detské oslavy, rodinné podujatia, voľnočasové aktivity alebo elektronika. Nie je to len inšpirácia na výchovu detí ale aj recept na šťastnú rodinu.

Čítať viac

„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert, 2010
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert