Gabriela Šütöová

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

vitaj! :-)
volám sa Gabi a pochádzam z malej dedinky na východe Slovenska.
Milujem kávu, Taliansko, dobrých a usmievavých ľudí, svoju prácu a samozrejme.. knihy :-)
nájdeš ma aj na instagrame ako @abriellleg, kde prispievam svojimi recenziami na prečítané knihy

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

vitaj! :-)
volám sa Gabi a pochádzam z malej dedinky na východe Slovenska.
Milujem kávu, Taliansko, dobrých a usmievavých ľudí, svoju prácu a samozrejme.. knihy :-)
nájdeš ma aj na instagrame ako @abriellleg, kde prispievam svojimi recenziami na prečítané knihy

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Pravý knihonaut
Hviezda severu
Pseudonym
Krimiláčik
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2014
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

10.12.2021 12:43

Vianočné prasiatko je veľmi milý príbeh o priateľstve, odvahe a mágii, ktorý je síce určený primárne deťom, ale určite ho ocenia aj dospelí. Príbeh poukazuje na množstvo dôležitých hodnôt, ktoré my dospelí strácame, alebo na ne zabúdame.
Hlavnou postavou je maličký Jack, ktorý vo svojom živote prechádza mnohými zmenami, no vždy má vedľa seba svojho najlepšieho priateľa - plyšové prasiatko, ktoré sa volá Mapi. Aj keď je ufúľané a pozašívané, puto medzi Mapim a Jackom je silné.
Jack a Mapi sú nerozlučnými priateľmi až kým sa Mapi jedného dňa kvôli Jackovej nevlastnej sestre nestratí na diaľnici. Ale... na Štedrý deň sa vraj dejú zázraky a Jack sa vydáva na fantastické dobrodružstvo

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

01.12.2021 19:17

Peter Šloser, bývalý policajný plukovník napísal už v poradí tretiu knihu z edície Páchateľ: neznámy, najnovšia kniha nesie názov Policajná chobotnica a približuje nám vraždu bossa mafiánskej skupiny.
Peter Šloser nám svojimi knihami odhaľuje zákulisie policajnej práce a približuje, ako to na najvyšších policajných postoch chodí a poukazuje na úzke vzťahy udržiavané s politickými stranami.
Autor svojimi krátkymi a napísavými kapitolami drží čitateľa celý čas v napätí - pokúša sa čitateľovi priblížiť policajné postupy, nefunkčné policajné zložky, prepojenia na politické strany a vplyvných ľudí, ale zároveň necháva v čitateľovi aj nádej, že v radoch polície sú aj svedomití ľudia, ktorí sú častokrát frustrovaní a bojujú za spravodlivosť.
Veľmi oceňujem to, v knihe sú zaujímavosti, priblížená aktuálna situácia na Slovensku, a taktiež nám autor dovolí nazrieť za múry väznice, čo pridáva tejto knihe na vážnosti a dôležitosti.
Čítajme takéto knihy. Verím, že aj vy budete mať v šloserovkách problém rozlíšiť fikciu od reality. Dúfam, že autor bude mať ešte veľa odvahy na to, aby prispel ďalšimi kvalitnými knihami

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 13:33

Autorka odvádza skvelú prácu - zobrazuje realitu doživotného trestu - retrospektíva postáv, spôsob, akým k doživotnému trestu dospeli, ako sa s ním vyrovnávajú, kto sú ľudia, ktorých sa to týka.
Kniha je surová a krutá, no aj napriek tomu sa číta ľahko. Pohľad do ženského väzenia v Stanville v kalifornskej Central Valley je veľmi tragický - môžeme nahliadnuť aký krutý je život vo väznici, aké drsné sú podmienky, akým situáciám musia väzenkyne čeliť, s akými démonmi musia dennodenne bojovať.

Čítať viac

8
Gabriela Šütöová

Gabriela Šütöová získala odznak Máte čitateľský profil

29.11.2021 10:36

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:59

Za knihou Štvrtkový klub detektívov nehľadajte ťažkú detektívku plnú brutálnych vrážd. Práve naopak - ide o príjemnú oddychovku, v ktorej sa partička štyroch dôchodcov stretáva každý štvrtok v snahe vyriešiť nevyriešené vraždy miestnej polície.
Klub je pre týchto štyroch dôchodcov spôsobom ako si potrápiť mozgové bunky, až pokým nedôjde za rohom k vražde - a túto výzvu predsa nemôže ani jeden z nich odignorovať.
Elizabeth, Joyce, Ibrahim a Ron sú skvelé postavy, používajú iróniu a typický britský humor. Aj keď ide o knihu, ktorá vás možno nebude držať v napätí celý čas, rozhodne vás nebude nudiť.

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:58

Na fitzekových knihách milujem napätie, ktoré ma núti obracať jednu stránku za druhou. Aj keď toto nie je kniha priamo z pera Sebastiana Fitzeka, vznikla na námet rozhlasovej hry Auris, ktorej dejovú líniu predstavil práve Sebastian Fitzek. Autorom tejto knihy je Vincent Kliesch, ktorý bol rozhlasovou hrou taký nadšený, že sa z tohto nápadu rozhodol napísať román.
Príbeh forenzného fonetika, odborníka na akustickú analýzu dôkazov, ktorý sa sám zapletie do kriminálneho prípadu je #mustread pre každého milovníka krimi a trilerov. Krátke kapitoly a nečakané zvraty pridávajú na napätí, nútia vás čítať jednu kapitolu za druhou a zrazu zistíte, že sa od knihy neodtrhnete, kým ju nedočítate.
Táto kniha je dokonca prvou v poradí z trilógie, ktorá nesie názov Auris - kto sa nevie dočkať pokračovania? :-)

Čítať viac

Auris - Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek, 2021
Auris
  • Vincent Kliesch
  • Sebastian Fitzek
4,7
14,65 €

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:55

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Deborah Feldman sa narodila v komunite chasidských židov vo Williamsburgu, v Brooklyne, kde vyrastala so starými rodičmi, pretože otec sa o ňu nedokázal postarať a matka sa rozhodla komunitu opustiť. Deborah je ultraotrodoxná židovka, ktorá neochotne prijíma pravidlá, ktorými sa musí riadiť - rozprávať jidiš, jesť košér jedlá, dodržiavať množstvo pravidiel pri obliekaní, modlení a štúdiu, no napriek tomu verí, že sa jedného dňa oslobodí.
Nátlak zo strany komunity zosilnie, keď Deborah dovŕši sedemnásť rokov a je súca na vydaj. Teta a starí rodičia jej s pomocou dohadzovačky hľadajú manžela z dobrej rodiny a problémy a nátlak na Deborah sa len stupňuje.
Určite mnohí z vás narazili na Netflixe na miniseriál, ktorý bol inšpirovaný práve knihou Deborah Feldman. Mňa život tejto komunity ma fascinoval natoľko, že som sa rozhodla prečítať si aj knihu. A tá je skvelá!
Autorka v nej opisuje vzdialenosť chasidského sveta od toho, ktorý poznáme my, nútený životný štýl z pohľadu malého dievčatka, dospievajúceho dievčaťa, ale aj z pohľadu ženy, ktorá je považovaná v tejto komunite za niečo menejcenné a nečisté.

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:53

Téma židovstva, ich prenasledovania a koncentračných táborov je v literatúre pomerne bežná. Aj napriek tomu, že sú tieto témy pretriasané z rôznych uhlov, nešlo o žiadnu priemernú knihu, práve naopak. Príbeh Zuzany, dcéry bohatého žida, ktorý vlastní cukrovar je rozdelený do troch kapitol. V prvej kapitole približuje dievčenský život Zuzany, ktorá trávi detstvo so svojimi najlepšími kamarátmi, v čase, keď jej otec v podnikaní prosperuje. Ďalšia kapitola opisuje život dospievajúceho dievčaťa v čase holokaustu, a v tej poslednej kapitole je priblížený život dospelej ženy, ktorá je poznačená všetkými traumami, ktoré boli holokaustom spôsobené.
Kniha je tématický prirovnávaná ku knihe Hana od Aleny Mornštajnovej, a ja musím súhlasiť - aj ja som si pri Zuzaninom dechu spomenula na Hanu a obidve knihy vo mne zanechali veľmi silné pocity.

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:52

V orechovej škrupinke bola prvou knihou, ktorú som čítala od autora McEwana - je to príbeh o láske, smrti, zrade, myšlienkach a démonoch. Celý príbeh je prerozprávaný z pohľadu plodu, ktorý je uhniezdený v lone matky a je skrytým pozorovateľom diabolského plánu.
V príbehu sa stretávame s ďalšími troma postavami, Trudy - matka nenarodeného bábätka, ktorá podvádza manžela Johna so svojím švagrom Claudom.
Nenarodené dieťatko je akousi skrytou kamerou, ktorá cez oči, uši a pocity matky zaznamenáva dianie vo vonkajšom svete. Nie je však iba nemým divákom, je to veľmi vyzretá osoba, ktorá sa zapája do diania, nebojí sa filozofovať, analyzovať dianie a pocity a má pozoruhodnú schopnosť interpretovať svet, ktorého súčasťou sa o niekoľko týždňov stane

Čítať viac

8
8

Gabriela Šütöová napísala recenziu

29.11.2021 09:51

Michelle Obama je veľmi sympatická a inšpiratívna žena. Musím sa priznať, od knihy som nemala veľké očakávania - čakala som, že to bude príbeh písaný typickým americkým štýlom - príliš vyumelkované, nasilu vtipná autobiografia ženy, ktorá si žije svoj sen, ale naopak - kniha ma veľmi milo prekvapila.
Michelle Obama opisuje svoj život od raného detstva - prostredie v ktorom vyrastala, ako bola vychovávaná, štúdium na vysokej škole, odštartovanie kariéry, problémy, s ktorými sa stretávala ako žena a zároveň ako afroameričanka, až cez založenie rodiny, o vplyve Barackovho rozhodnutia kandidovať za prezidenta USA, až po úlohu prvej dámy USA.

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger