Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Flórian Tóth

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2014
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 18:26

Frankenstein = Moderný Prometeus, vedec, ktorý stvoril život.
Aj keď ste nečítali knihu, meno Frankenstein určite poznáte, je to predsa najpozoruhodnejšia sci-fi kniha, ktorá bola kedysi vydaná. Vyšla pred viac ako 200 rokmi a stále má čo čitateľovi ponúknuť táto zmes romantiky, gotiky a hororu. Príbeh, napriek tomu, že sa pomaly rozbieha, je fantasticky vyrozprávaný. Filozofické debaty stvoriteľa života a stvoreného, ktoré sú večne spojené, či sa im to páči alebo nie. Príbeh o tom ako sa ľudstvo vyhýba ľuďom, ktorí sú milí a veľkorysí, ale napriek tomu vyzerajú mimo ich činov. Kniha ktorú si raz za život musí prečítať každý.

Čítaj viac

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 14:23

Nie, to nie je zle vyriešená matematická úloha, to je román od Audrey Niggenegger. Nie som veľký fanúšik romantických kníh, ale táto patri jednoznačne k tým najlepším knihám aké som kedy čítal. Síce sa nedá povedať že tento príbeh je celý romantický. Je to kniha o tom ako sa malému dievčaťu objavuje dookola jeden cudzí muž cez celé jej detstvo. Nie je na ňom nič strašidelného, stará sa o ňu, a ona ani netuší, že sa práve rozpráva s jej budúcim manželom, ktorého si má zobrať za muža, keď už bude dospelá. V kinách vyšla aj filmová adaptácia tejto knižky v roku 2009.

Čítaj viac

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 13:20

Aký by teda bol osud sveta, keby Čierna smrť vyhubila takmer celú populáciu západnej Európy namiesto asi jednej tretiny? Kniha Roky rýže a soli je jedna z mnohých kníh, ktorá uvažuje o alternatívnej histórie a predpovedá vyvíjanie budúcnosti. Je to veľmi pôsobivá kniha, no netajím to, že aj celkom náročná. Často sa mi stávalo, že som sa musel vracať k niektorým pasážam, popremýšľať a tak pokračovať v čítaní. Robinson môže kázať zboru, ale tento román je vynikajúcim príkladom jedinečnej sily špekulatívnej fikcie, ktorá kladie otázky o tom, ako korigujeme chaos, v ktorom sa nachádzame.

Čítaj viac

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 13:20

Po úspešnom románe Bellevue sa Ivana Dobrákovová vracia s poviedkovou zbierkou obsahujúcou 7 textov, ktoré sú aj námetovo ale aj kvalitatívne rozdielne. Spájajú ich ale ženské osudy, ktoré sa vydali do Talianska, za Talianom. Autorka aj v tejto zbierke ostáva verná svojmu štýlu, postavy sú jemne šialené, posadnuté, skáču si do reči a niekedy sú precitlivelé. Dobrákovová sa tak aj v tejto knihe osvedčila ako dobrá rozprávačka a pozorovateľka.

Čítaj viac

Toxo
  • Ivana Dobrakovová
3,8
9,90 €

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 13:19

Keď potkany..... veľké groteskné potkany začnú umierať všade okolo pobrežného mesta Oran v severnej Afrike, nepríjemný, ale nevšedný pocit medzi mešťanmi sa postupne stáva realitou s otázkami, ktoré sa obracajú na strach a následná horúčka spôsobuje rozsiahlu paniku.
Keď sa karantény a náhla izolácia od vonkajšieho sveta stanú skutočnosťou života, náš mierumilovný a nezištný protagonista, Dr. Bernard Rieux si zachováva svoju chladnú hlavu napriek vyčerpaniu a moru obklopujúcemu jeho dlhé dni.
Mor je príšerné a hrozné rozprávanie o konfrontácii smrti a prežitia naplnená Camusovými obvyklými filozofickými názormi, ktorých výsledkom je nezabudnuteľné čítanie.

Čítaj viac

Mor
  • Albert Camus
4,2
12,95 €

5

Florián Tóth napísal recenziu

18.03.2020 13:16

Je pravda, že nie som veľkým fanúšikom hororového žánru, a príbehom o zombíkoch sa vyhýbam, ale Svetová vojna Z, sa už veľakrát vynárala v mojom čitateľskom pláne a konečne som mal čas si prečítať aj knižnú predlohu filmu.
Kniha používa kvázi-historický dokumentárny prístup k zombie apokalypse, pretože súbor voľne prepojených rozhovorov postupne vytvára obraz ľudskej reakcie na zombie infekciu, ktorá sa rýchlo šíri po celom svete. Max Brooks skúma, ako by nás táto katastrofa mohla postihnúť: spoločensky, vojensky, psychologicky.
Určite to nie je štandardný hororový príbeh s príchuťou zombie. Horor tu je zobrazený takým spôsobom, akým ľudia reagujú na katastrofu (napr. šírenie paniky, vreskoty).
Knihu by som odporúčal tým, ktorý k príbehom pristupujú analyticky, dbajú na detaily.

Čítaj viac

5

Florián Tóth napísal recenziu

17.03.2020 16:46

Kedysi som si myslel, že kvalitná kniha musí byť hrubá, obsahovať dostatočné množstvo strán aby čitateľa vtiahla do deju, aby sa mohol prejaviť autorov štýl. Ohromne som sa mýlil...
Útla knižka majúca 64 odkrýva záhadný príbeh nevinného chlapca, ktorý chcel len vrátiť knihy. Namiesto toho ho uväzní starí dedko, spolu so záhadnými bytosťami, Baraním mužom a prekrásnou dievčinou. Hlavná postava má 3 mesiace aby prečítala 3 hrubé knihy o vyberaní daní v Osmanskej ríši, inak ho knihovník potrestá. Murakamiho štýl je jedinečný vtipný, svojim spôsobom pripomína magický realizmus, ktorý je prezentovaný klamlivo nenápadným spôsobom. Niekedy, možno mnohokrát, keď si vás vezme, výlet nedáva zmysel, ale tá cesta sa oplatí.

Čítaj viac

5

Florián Tóth napísal recenziu

17.03.2020 15:31

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V súťaži Poviedka 2016 získala prvú cenu Dominka Madro za poviedku Svätyňa, o tri roky na to príbeh prepracovala a kniha Svätyne sa stala adeptkou na debut roka 2019. Príbeh sa odohráva v dávnej minulosti v okolí Myjavy a jej rozprávačmi sú: Rodana, ktorá napriek svojmu menu nie je schopná porodiť dieťa, Jašek, muž všetkých žien, ktorý ale nakoniec ostane aj tak sám, a Višniačkou, tajuplnou, magickou osobou. Hlavnou témou je (ne)plodnosť a hodnota ženy ako človeka. Rodanu po narodení Matka odvrhne a tak sa o ňu stará babica Višniačka, učí ju svojmu remeslu, chráni ju pred pohŕdavými očami dedinčanov. Jašek je osudová láska Rodany, avšak nie sú spolu schopný porodiť potomka, preto ju Jašek opustí a začne nový život s novou ženou. Rodana však svojho muža každý deň očakáva, blúzni a verí, že sa vráti až do posledného výdychu. Hlavným elementom knihy je však lyricko-magický štýl, v ktorom ožívajú lesy, čas sa stane nemerateľným a možným sa môže stať všetko v čom verí čitateľ.

Čítaj viac

Flórian Tóth

Florián Tóth prečítal knihu

09.03.2020 19:41

Flórian Tóth

Florián Tóth prečítal knihu

09.03.2020 19:41

„Vlastnou univerzitou našich dní je zbierka kníh.“

Th. Carlyle