Naše kníhkupectvá sú opäť otvorené :-)
Tešíme sa na vašu návštevu. Viac info
Knihy
E-knihy

Emz

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2018
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

2
Emz

Ema Marušáková prečítala knihu

02.11.2020 11:10

2
Emz

Ema Marušáková prečítala knihu

02.11.2020 11:10

2
Emz

Ema Marušáková získala odznak Šťastných 7

06.10.2020 19:07

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Emz

Ema Marušáková prečítala knihu

28.06.2020 16:12

2
2

Ema Marušáková napísala recenziu

20.06.2020 15:53

Neprečítala som všetky "sparksovky", ale aj to málo, čo som čítala, ma vedelo priviesť k slzám a to nie som veľmi precitlivená ani nič podobné. Kniha rozoberá náhodné stretnutie dvoch mladých ľudí z trocha odlišných svetov, pričom je tam aj background story. Myslím si, že práve tá Vás dostane určite. Je o starom mužovi, ktorý prežil autonehodu a rozpráva svoj vlastný príbeh o živote so svojou ženou. V týchto častiach je podľa mňa každá romantička potešená, pretože príbeh je písaný tak, že spĺňa všetky kritéria dobrého románu/dojáku. Tým, že sa dejová línia prelína aj s dvomi mladými ľuďmi a ich vlastným, tiež komplikovaným, milostným príbehom, kniha nie je určená výhrade pre jednu vekovú kategóriu. Myslím si, že úplne mladé dievčatá by v tomto prípade potešil viac film, ktorý bol podľa mňa veľmi dobre spracovaný, a knihu by som odporúčila skôr 15+. Kniha avšak poteší ženy každého veku, tak sa nebáť ísť do toho. Je to oddychovka, ktorú zhltnete na záhrade, ale to jej neodoberá na kráse a nijako nepodcneňuje dejovú líniu.

Čítaj viac

2
2

Ema Marušáková napísala recenziu

20.06.2020 15:43

Patrím do kategórie čitateľov niečo medzi young adult a beletria pre dospelých, niečo z tohto a niečo z tohto. Musím sa priznať, že táto kniha bola prvou klasikou, ktorú som čítala a som za to nesmierne rada! Neviem či by som v klasikách pokračovala, ak by som začala nejakou inou. Každopádne, táto kniha je podľa mňa stvorená ako pre 13-ročné dievčatá, ktoré fantazírujú o badboyoch v YA, ale zároveň poteší aj romantičku v každom veku. Dej je presne taký aký má byť, neviete všetko predvídať, ste v očakávaní a vaše srdce plesá. Napriek tomu, že táto kniha nie je písaná práve najľahšie (musíme brať do úvahy aj obdobie Jane Austen) a tiež je trocha ťažšie sa hneď stotožniť s prostredím (hlavne ak ste sa historickým románom doteraz vyhýbali), dostanete sa do toho! Pre mňa je to malá alfa v kategórii románov (zatiaľ), našla som v nej všetko čo sa vyskytuje aj v dnešných románoch, ale tak nejako nepoškvrnene. Hlavná hrdinka je tou silnou ženou, ktorá sa nenechá ničím rozhodiť, myslí racionálne, ale nemá srdce z kameňa. To isté môžem tvrdiť o mužskej hl. postave, ktorá je na prvý pohľad typický boháč, ktorí je horenos a tak trochu povýšenecký, avšak ženy neberie iba ako objekty. Páčilo sa mi, že aj dve navonok silné postavy vedela tak výstižne opísať, či už myšlienkové pochody alebo city. Každý krok, ktorý daná postava podnikla k nej úplne sedel. Príbeh je tiež vtipný a stotožňuje sa v mnohom s dnešnou realitou. Román rozoberá život piatich sestier, každá je odlišná, čo je pre mňa plus, pretože dej sa stále netočil iba okolo dvoch ľudí. Myslím si, že námet je v dnešnej dobe veľmi populárny, s tým rozdielom, že v tejto knihe to je ešte neskazené. Odporúčam prečítať alebo minimálne pozrieť film (2005, ktorý je horší než kniha, ale zážitok dosť dobrý).

Čítaj viac

2
Emz

Ema Marušáková získala odznak Máte čitateľský profil

01.08.2019 17:40

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
2

Ema Marušáková napísala recenziu

13.06.2019 16:58

Od knihy, ktorá je kniha roku som čakala viac. Táto kniha ma upútala svojou anotáciou, kedy som si myslela, že to bude príbeh o dievčati, čo odíde od rodičov, zapletie sa s nejakým bad boyom a skončí to morálnym ponaučením... Bola som úplne vedľa. V knihe sa prelínajú kapitoly dneška s kapitolami z minulosti dievčaťa. Momentálne študuje VŠ, ďaleko od domova. Dej sa rozvíja postupne, nehodia vám hneď vyšperkovaný opis postáv, ich vlastností alebo minulosti. Ste hodení do deja a postupne prichádzate na to, čo sa vlastne deje. Musím povedať, že sa autorka vyhrala práve s týmto. Malé detaily vám otvárajú dvere do fantázie, začínate si domýšľať, ale až neskôr sa presvedčíte či to tak naozaj bolo alebo nie. Celé to je postavené na dvoch konfliktoch s osobami. Background celého príbehu ma nijako neoslovil. Celá kniha by sa akokeby odohrávala tri dni. Je to taký priemer. Len čítanie do vlaku. Prišlo mi, že autorka chcela rozpracovať viac hlavných tém a istým spôsobom ľudí edukovať, no nepodarilo sa jej to... aspoň z môjho pohľadu.

Čítaj viac

2
Emz

Ema Marušáková prečítala knihu

13.06.2019 16:47

2
2

Ema Marušáková napísala recenziu

13.06.2019 16:18

Cely dej je písaný z pohľadu chalana, vysokoškoláčkami študujúceho žurnalistiku, čo je veľmi príjemná zmena od všetkých románov. Minimálne pre mňa. V knihe je opísaný život vysokoškoláka, niekoľko rokov dozadu, kedy boli aj telefóny raritou takže možno ako spomienka pre staršie ročníky. Kniha nie je vôbec náročná, pohodové čítanie do vlaku.. celkovo ju hodnotím ako priemer, neurazí, ale ani neprekvapí. Plusové bodíky sú určite za humor.

Čítaj viac

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire