Domi

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
Domi

Dominika Dulovcová získala odznak Šťastných 7

13.11.2021 17:27

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

10.09.2021 10:18

Bolo to milé, nenáročné, miestami vtipné, proste taká ľahká jednohubka :)
Myslím však, že vo svojom žánri to bol určite ľahší nadpriemer.

Páčil sa mi vývoj vzťahu Delie a Zacha (aj keď, ...aká je pravdepodobnosť, že ti napíše cudzie číslo, ktorého majiteľ čírou náhodou býva len polhodinu od teba, nie je to žiadny úchyl, ani kriminálnik, práve naopak. Zach je sexy, milý, vtipný, inteligentný, trpezlivý, všímavý, obetavý, má rád zvieratá, má dobrosrdečných rodičov, je skvelý v posteli, a ešte je aj bohatý a má o teba záujem. C'mon...)

Bolo to trochu nerealistické, ale niekedy práve preto čítame knihy, nie? Aby sme unikli od reality :)

Ja som si čítanie veľmi užila.

Čo ma však veľmi nenadchlo bola zápletka na konci knihy. Nemám rada, keď je zápletka/ rozchod postáv vystavaný na nedostatku komunikácie (resp. jeden sa urazí, lebo má nejakú domnienku a ani si nič druhou stranou nenechá objasniť). To je však moja osobná preferencia.

Taktiež ani kozliatko mi neprišlo také super, ako väčšine čitateľov. Prišlo mi už trošku too much.

No knižka ako celok sa mi páčila, oddýchla som si pri nej, zasmiala som sa, užila som si ju :)

Ak máte chuť na niečo ľahké, milé a nenáročné, čo budete mať prečítané raz-dva, určite odporúčam!

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

15.08.2021 17:14

Na love bolo niečo úplne iné ako Na úteku. A vôbec to nemyslím zle. Bolo to skvelé, akurát viac akčnejšie, vážnejšie a drsnejšie.

Júlia už nie je taká zmätená zo seba a svojho života ako v prvej časti. V Na úteku nepoznala samú seba a určitým spôsobom nebola pripravená na taký spaľujúci vzťah. Najskôr sa musela naučiť ľúbiť seba, kým svoju náklonnosť ponúkla niekomu inému. Na love bolo vďaka tomu určitým spôsobom "terapeutické" ako pre Júliu, tak aj pre mňa ako čitateľku. Menila sa, liečila a rástla ako osobnosť.

Taktiež sa mi veľmi páči, že to nie je klasická knižná romantika, v ktorej je ohromne veľká dráma, kde sa chlap ide pre ženu od začiatku potrhať, dolieza za ňou a žiarli na úplne všetko a každého... romantika v Na love pôsobí oveľa reálnejšie. Nie vždy v živote chlap dobíja ženu, až kým sa mu nepoddá, niekedy si proste povie, že by mohla trochu zabojovať aj ona :D

Ja som od začiatku knihy čakala, z ktorého rohu už konečne Adam vylezie a začne bojovať, no po dlhšej chvíli mi došlo, že čakám márne, pretože Adam si očividne uvedomil, že on už bojoval dosť :D
Bola to Júlia, ktorá potrebovala spraviť ten "prvý" krok.

Tiež sa mi páčilo, že v Na love nám autorka priniesla viacej motorkárskeho prostredia, zákulisné infošky o vzťahoch v kluboch a viacej motorkárov.

No napriek všetkým pozitívam, ktoré som napísala sa mi knižka páčila o trolinku menej ako prvá časť a poviem vám prečo. Adam. V Na love sa oproti Na úteku prejavila omnoho viac Adamova megalomansko-teritoriálno-majetnícko-agresívna časť, ktorá väčšinou zatienila tú galantnú, resp. tú, ktorá aspoň trochu prejaví city tak, ako v prvej knižke, a to mi osobne vadilo.
Viem, že bol jeho charakter tak vykreslený, a preto si myslím, že to veľmi závisí od jednotlivca a jeho preferencií, či mu bude Adam sympatický alebo nie.
Mne sa osobne páči, keď má chlap aj takú tú stránku "jaskynného muža," ktorý chráni to, čo/koho ľúbi, ale má to svoje hranice. Adam bol na môj vkus niekedy už za týmito hranicami.


Ako však vravím, kniha bola napriek tejto mojej výhrade VÝBORNÁ. Vrelo duológiu Na úteku odporúčam <3

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

24.06.2021 13:45

Toto bola krásna knižka. Úplné pohladenie po duši. Citlivo a realisticky napísaná, obohatená nádhernými myšlienkami, zložitými a ťažkými témami, a tiež prostredím antikvariátu.
Ono, keď si prečítate anotáciu tejto knihy, tak z nej viete jedine to, že je jedna baba a jeden chalan, obaja pracujú v špeciálnom antikvariáte, v ktorom si ľudia nechávajú ľúbostné listy a to je všetko.
No tento príbeh ponúka toho omnoho viac, než len YA príbeh zaľúbencov. Rozoberá tému smrti blízkej osoby a vyrovnávanie sa so stratou, finančné problémy, rodinné problémy, nešťastné lásky, predsudky a to, ako dokážu slová veľmi ublížiť... Všetko dokopy to dáva príbehu ohromnú komplexnosť a hĺbku.

Príbeh je síce dosť predvídateľný, resp. určite veľa čitateľov vytuší už na začiatku (z prvých vymenených listov) zápletku, a tiež smerovanie príbehu. Lenže to, že je ten príbeh taký (dalo by sa povedať) priamočiary do vás vleje už na začiatku obrovský súcit a očakávania, ako na všetko to, čo už viete vy (čitateľ) zareagujú postavy. Je to ako také ticho pred búrkou, o ktorej čitateľ vie, že príde a už len čaká, čo táto búrka narobí s postavami.

Ja som pri knižke asi 4x revala a to sa pokladám za človeka, ktorého len tak niečo nerozplače.

Tiež sa mi veeľmi páčilo, že príbeh nemá typický happyend, čo mu dodáva na realistickosti.

Prečo však strhávam tú jednu hviezdu? Jedna z hlavných dejových liniek je vzťah Rachel a Henryho. Mne však tieto dve postavy, čo sa týka nejakého ľúbostného vzťahu nejako nepasovali. Tým, že Henry sa trištvrtinu knihy snaží dostať inú babu asi veľmi zavážilo v tom, že som nevidela medzi Henrym a Rachel tú správnu chémiu.

Zato linka s Henryho sestrou a jej tajným ctiteľom sa ma dotkla neskutočne <3
Tak isto ako všetky ostatné linky a témy v knihe.

Ako celok je však táto kniha neskutočne krásne emotívne dielo <3

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

23.03.2021 10:20

Pokiaľ plánujete čítať túto knihu, treba si uvedomiť, že je to romantický, women power, sexy príbeh o zlomenej žene, ktorá hľadá samú seba. To je hlavný dej tejto knihy. Všetky ostatné fantasy linky a akcia sú veľmi, veľmi v úzadí.
Mne osobne sa však ako celok knižka páčila, napriek mnohým mínusom (fantasy linka a linka so záporákom bola veľmi v úzadí a na môj vkus sa príliš rýchlo vyriešila a uzavrela).
Myslím, že čo sa týka knižiek od Maasovej, práve táto obsahuje najhodnotnejšiu myšlienku (teda, aspoň pre mňa).
Skvelé postavy a ich vývoj, skvelé vzťahy, super sexy scény, výborne vykreslená sila žien. Ja som si knižku užila a podľa mňa je práve táto časť z celej série tá najlepšia.

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

09.02.2021 00:54

Som ohúrená. Jedna z najlepších romantických kníh, resp. kníh zo života (neviem ako inak to nazvať, pretože tam rozhodne nejde len o romantickú zápletku), aké som kedy čítala. Bez srandy. Toto NEBOLA žiadna romantická odrhovačka s jednoduchým dejom, pri ktorej si len oddýchnete. Táto knižka bola niečo viac, niečo hlbšie :)
Komplexné postavy, dynamický a super vygradovaný dej, vnútorné rozpory postáv, autentickosť a reálnosť príbehu, motorkárske prostrenie, riešenie rodinných vzťahov a nevery (a zároveň žiadne romantizovanie nevery), žiadna zbytočná vata, ani nudné pasáže, frustrujúci, no zároveň dokonalý záver.
Výborná kniha. Za mňa VEĽKÉ ODPORÚČANIE.

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

14.12.2020 12:58

Toto bolo super. Výborná fantasy postavená hlavne na romantickej linke a vzťahoch, ale musím povedať, že tiež skvele vyvážená fantasy prvkami, akciou, dynamikou, napätím a zvratmi.
V anglickej anotácii knihy je napísané, že From Blood Blood and Ash by sa mohla páčiť fanúšikom Sarah J.Maas. Ja s tým teda úplne súhlasím. Prišlo mi to ako taká upgrade-nutá verzia kníh od Sarah J.Maas (a to ja knižky od Sarah mám fakt rada).
Vrele odporúčam.

Čítaj viac

10
10

Dominika Dulovcová napísala recenziu

03.12.2020 17:22

Habibi je príbeh o Cassie, nádejnej spisovateľke a Harrym, ktorý žije dvojitý život. Cez deň robí redaktora, v noci je manažérom nočného klubu.
V knihe sa vyskytol jeden citátiť, ktorý mi prišiel pre knižku výstižný, možno aj kľúčový:
"... zmeniť sa vedia len tí, ktorý nikdy neboli sami sebou."

Knižka Habibi vám svojim spôsobom ukazuje cestu za zmenou, alebo tiež vykúpením.

Môj názor by som zhrnula v pár bodoch:

? postavy výborne vykreslené (Cassie je naivná, ovplyvniteľná, rozporuplná, zároveň aj rozhodná a cieľavedomá a Harry je proste rozkazovačný, manipulatívny chumaj, inak sa to povedať nedá,... Teda dá, ale len ešte vulgárnejšie)

? dynamickosť/ svižnosť a intenzívnosť deja (tým pádom sa to veľmi dobre a rýchlo čítalo)

? humor

? temná, zvrátená atmosféra, no zároveň neromantizovanie (aspoň väčšinou) nezdravého a násilného chovania

? hlavní hrdinovia sa miestami chovali ako trúbky (tvrdohlavosť, ovplyvniteľnosť... viem, že to bol zámer ich tak vykresliť, ale zároveň ma fakt frustrovali občas)

? nevidela som dôvod, prečo sa Cassie do Harryho zamilovala (teda okrem jeho vzhľadu a faktu, že je zrejme sexuálny poloboh)

? veľa zápletiek, ktoré boli na môj vkus málo rozvinuté (najmä linka s Victoriou)

Kniha Habibi patrí do kategórie dark romance, čiže obsahuje témy, ktoré môžu nejedného čitateľa rozrušiť. Vulgarizmy, násilie, manipulatívnosť, zločiny...

Do knižky choďte len s otvorenou mysľou.

Hviezdičkovať nebudem, lebo môj morálny kompas mi to nejakým spôsobom nedovolí. Nebola to najlepšia dark romance, akú som čítala, ale zároveň by som ju isto odporučila milovníkom tohto žánru.

Čítaj viac

10
Domi

Dominika Dulovcová získala odznak Šťastných 7

06.11.2020 20:02

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
Domi

Dominika Dulovcová získala odznak Verný zákazník

25.05.2020 19:24

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“