knihomolka_domi

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Dominika Balážová napísala recenziu

25.02.2023 14:04

Úžasná kniha a ešte pútavejšie príbehy, ktoré si získali srdce mojich žiačok, ktoré sa týmito príbehmi zúčastnili súťaže Hviezdoslavov Kubín. Môžem len a len odporúčať.

Čítať viac

1
1

Dominika Balážová napísala recenziu

23.04.2021 16:40

Tak toto bolo poriadne napínavé. Od prvého momentu, ako sa na scéne ukázala Viky až do konca knihy, kde ostala otvorená myšlienka, keďže kniha má svoje pokračovanie s názvom Nezastaviteľná mrcha.

Kniha je veľmi pútavá a číta sa naozaj veľmi rýchlo. Hlavne postavy Lei a Levoslava som si nesmierne obľúbila. Boli to tie postavy, ktoré príbehy dávali tie správne grády, emócie a všetko čo k tomu patrilo. Na to, že sa dej odohráva v priebehu pár týždňov, sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií, vďaka ktorým sa príbeh dokonale zamotával a miestami aj odkrýval svoje tajomstvá, ktorých tam bolo naozaj veľmi veľa. Veľké pozitívum vidím v lepšej korektúre. Sem-tam sa tam objavil menší preklep, a aj to len na začiatku knihy.

Všetci Sorancovci mali niečo do seba, to sa musí nechať. Ďalšou veľmi zaujímavou postavou bola chudinka Viky, ktorá si toho preskákala naozaj veľmi veľa a kvôli obrovskému dedičstvu s ňou zaobchádzali veľmi nepekne (btw. tých chlapov by som NAOZAJ vykastrovala, takto sa chovať k osemnásťročnej babe? No otras). To, že sa ju našla Lea bolo jej záchranou. Páčilo sa mi ako sa Viky počas knihy rozvíjala, to že sa "spriatelila" s Emom bolo naozaj pekné, dúfam, že ju nezradí a nebude ďalším dôvodom, kvôli ktorému bude naďalej chlapov nenávidieť (akožeee, aj ja mu verím, dúfam, že si to nepokazí). Lev je správnym vodcom, ktorý si nenechá skákať po hlave, dokonca ani od svojej ženy Lei, ktorá ho raz nenávidí a druhýkrát miluje. To, že na konci Lea zistila, že predsa len nie je neplodná má veľmi potešilo, dúfam, že všetko dobre dopadne a budú obaja rovnako šťastní ako pred pár rokmi, keď ešte Lea nebola nevyspytateľná žena, pred ktorou je každý na pozore.

A ten koniec??? To čo bolo ???

Určite úžasná kniha, teším sa na ďalšie pokračovanie <3

Čítať viac

1
1

Dominika Balážová napísala recenziu

11.04.2021 06:05

Historický román s veľmi zaujímavou dejovou líniou, ktorý odporúčam všetkými hviezdičkami.

Lucy je mladá, šikovná telegrafistka, ktorá to nemá v živote najľahšie. Odkedy sa narodila vedie so svojím strýkom neúprosný súboj o dedičstvo, ktoré jej s bratom patrí a pritom im ho odopiera.

V príbehu sa objavuje pohľad aj z inej strany, konkrétne zo strany Colina, ktorého Lucy volá pán Londýn. Colin si ide za svojím cieľom: uloviť čo najbohatšiu mladú ženu, aby mohol opraviť svoje rozpadajúce dedičstvo.

Ako to dopadne a uvedomí si Colin aj iné hodnoty ako sú peniaze? To sa dozviete v tejto úžasne knihe.

Čítať viac

1
knihomolka_domi

Dominika Balážová získala odznak Máte čitateľský profil

10.04.2021 08:24

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
1
knihomolka_domi

Dominika Balážová získala odznak Plány do budúcnosti

10.04.2021 08:21

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier, 2009
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier