Diana

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

07.06.2023 13:06

Kniha, dej boli celkom fajn, no autor sa s tým mohol viac vyhrať. Je to skôr opis udalosti, chýba mi vnútorné prežívanie postáv. Čítala som veľa kníh s touto tematikou a táto patrí medzi tie slabšie hoci aj ona stojí za prečítanie. Celkovo ma ale do deja nevtiahla.

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

27.05.2023 16:47

Zbožňujem knihy od tejto autorky a mám prečítané všetky. Vždy ma úplne pohltili, mali zaujímavý dej, zvraty a nevedela som sa od nich odtrhnúť. No túto knihu som čítala dlho....veľmi ma nudila. Dej predvídatelny, veľmi jednoduchý dej, žiadne zaujímavé zvraty ani napätie. Premna bola táto kniha sklamaním.

Čítať viac

5
Diana

Diana Melichárek získala odznak Knihy roka 2021

26.05.2023 09:38

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
5
Diana

Diana Melichárek získala odznak Šťastných 7

20.12.2022 05:46

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

15.05.2022 18:33

Veľmi pútavo napísaná kniha, ktorá ponúka iné pohľady na náš život. Táto kniha sa ma dotkla a donútila ma prehodnotiť moje ľútosti. Určite odporúčam

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

26.03.2022 17:50

Asi by som začala tým, že kto už prečítal prvé 2 diely určite nech si prečíta aj poslednú časť...predsa len zvedavosť. Veľmi mi vadilo, že viackrát sa v knihe spomína, že hlavná hrdinka nie je hlúpa. No ja som z nej sklamaná, pretože prelietava od jedného muža k druhému, naivne verí hocičomu a to ako prezentuje svoje zamilovanie na mňa pôsobí, že si muža vyberá len podľa krajšieho zadku. Z Massima urobila autorka toho zlého veľmi umelo, ale to ze Laura behá a sníva o inom je v poriadku. O láske veľmi nemôže byť reč, cele je to veľmi povrchné. Som rada, že to bol posledný diel.

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

06.03.2022 19:27

Toto je jednoznačne najlepšia kniha od Kariku. Aj keď....čítala sa mi veľmi ťažko keďže v čase, keď som ju začala čítať vypukla vojna. Skutočná vojna. O to viac boli moje emócie posilnené. Je premna ťažké opísať tu ake z nej mam vlastne pocity. Odporúčam. Dej, zapletka všetko je perfektné. Ale ak ju chcete čítať teraz radšej si ju nechajte na inokedy.

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

30.01.2022 21:36

Od Kariku mám prečítanych veľa kníh no po poslednej, ktorá premna bola prepadák som si povedala, že už si žiadnu od neho neprečítam. Dala som však tomu šancu a siahla som po tejto knihe a som nadšená. Síce je veľmi krutá, ale pohltila ma a okamzite začínam čítať aj druhú časť. Až som mala pocit ako keby ju ani nepísal Karika. Nerozumiem čo sa stalo, ale tieto staršie knihy sú perfektné, tie nové sú premna nudné a necitatelne.

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

27.12.2021 09:57

Toto je moja prvá kniha, ktorú som si prečítala od tohto autora. A nemám slov... Štýl písania, opis, dej všetko bolo dokonalé. Je to celkovo moja prvá hororová kniha a asi aj posledná lebo 2 noci som mala zlé sny a ťažký spánok, ale zároveň ma niekde vnútri láka prečítať si jeho ďalšiu knihu. Som z nej očarena a vydesena zároveň.

Čítať viac

5
5

Diana Melichárek napísala recenziu

18.12.2021 22:23

Z tejto knihy mám veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane je to veľmi silný príbeh, ktorý vás chytí za srdce. Na druhej strane nemôžem prekusnut, že žena, ktorá zažila koncentračný tábor a videla ako zneužívajú jej vlastné dieťa tak sa vrati z tábora a zo svojej rodiny urobi rodinu prostitútok. Vlastne každá nová členka rodiny rychlo rodila deti aby sa už v 11tich rokoch (niektoré aj skôr) zapojili do rodinného biznisu a predávali svoje telá. Od útleho detstva učili svoje vlastne deti, netere ako uspokojiť muža. To radšej nemať deti ako ich nechať od mala zneužívať....Čo polícia, socialka, detský domov? Hlavná hrdinka je ale silná a hoci zažila zlé veci v podstate mala šťastie v nešťastí, ze sa dostala z tohto miesta. Držím jej prsty aby sa nikdy nevzdala a aby celý život mala okolo seba už len tých správnych ľudí.

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes