Denisa Lesniaková

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

05.01.2021 17:41

Wau. To bola jazda. Rok 2020 mi priniesol aspoň niečo pozitívne a po troch priemerných knihách konečne nie som sklamaná. Hype to má právoplatný.

Pripomenulo mi to staré dobré YA fantasy knihy, ktoré nemali kilometrové opisy, mali pekné myšlienky, zaujímavý a nie úplne totálne komplikovaný príbeh, a hlavne neboli nekonečné ako rok 2020.

Bola to perfektná kniha bez chybičiek krásy? Nope. Ale z radu všetkých fantasy kníh to jednoznačne vytŕča. Každé jedno klišé, ktoré tam bolo bolo spracované tak originálne, že hoc niečo očakávate celú knihu, lebo je to úplne očividné, aj tak nečakáte to, ako to autorka spracuje. Je to zároveň napísané neskutočne dobre! Nie je to tá typická kniha zameraná na romantiku a zvyšok ide do úzadia, autorka sa venuje svetu a snaží sa nám ho vysvetliť takou nenútenou formou, preto vás už od začiatku vrhne do deja a vás čaká jedna akcia za druhou.

Takže jednoznačne odporúčam. Určite je to pre fanúšikov Vranej šestky a celkovo Grišasveta, niekto tuším o tom napísal, že je to "príbeh o Kazovi a Nine", ktorým sa ale absolútne nič nedarí. Takže ak si chcete prečítať skvelú fantasy, so úžasným prekladom, perfektnými postavami a zaujímavou mágiou (pripomínajúcou X-men), je to niečo pre vás.

Čítaj viac

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

09.12.2020 12:14

Toto bolo také megazlaté! Prekladateľka o tom napísala, že je to ako presne ten oddychový romantický film, ktorý si chcete pozrieť a nič neriešiť a úplne súhlasím.

Príjemná oddychovka, ktorá sa od ostatných YA kníh odlišuje hlavne rodinnými vzťahmi a postavami. Bolo osviežujúce konečne čítať knihu, v ktorej nie sú rodičia rozvedení, mŕtvi, narkomani ani alkoholici, kde najväčšia dráma v živote hlavnej hrdinky je, že sa rozišla s priateľom. Postavy sa konečne správajú ako 17-roční tínedžeri, riešia chlapcov a cítia sa trápne za svoju rodinu. Rodina je realistická a chaotická, vďaka čomu sa do knihy ľahko vžijete. Ja som v tom hneď videla tú svoju rodinu. Páčil sa mi aj príbeh s jej sestrou, ktorý tomu dodával štipku skutočnej drámy.
Skrátka to nebola taká obyčajná predvídateľná teen romantika, pretože každé ďalšie rande predstavovalo niečo nové a nečakané, a mne to miestami pripomínalo úlohy z Dash & Lily. A čo sa týka Wesa, už hrozne dlho sa mi nestalo, že by som sa v knihe buchla do toho milého zlatého chlapca, väčšinou mi totiž idú na nervy, no Wes si ma naozaj získal.

Celkovo o tom nemám veľa čo povedať, bolo to skrátka neskutočne zlaté, perfektne vianočné, nápadité a nádherne krátke, takže to zhltnete aj na jedno posedenie. Takýchto kníh potrebujem viac!

Knihu rozhodne odporúčam! Hlavne ak zbožňujete napr. Kasie West, Morgan Matson či Jenny Han. A na Vianoce je ako stvorená, takže bežte to kníhkupectva, kým tu nemáme lockdown, nech máte čo pri stromčeku čítať :)

Čítaj viac

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

21.11.2020 11:09

Celkovo to bola priemerná kniha s rovnako priemerným koncom a prevedením. Síce má autorka talent ak ide o písanie a je to vidno, mala aj skvelý nápad, spracovanie tohto nápadu sa už nevydarilo. Na úkor zaujímavých vecí sme mali možnosť čítať niečo, čo sme už čítali, keďže sa scény a rozhovory často opakovali, bolo to predvídateľné a nezachránili to ani pekné myšlienky. Ak máte radi V.E. Schwab, je to kniha pre vás, ak však dúfate, že sa k nej touto knihou dostanete, tak dúfate zle. Nie je to kniha pre každého. Niekto sa v tom nájde a zamiluje si to, pre niekoho to bude priemerná, nudná až nekonečná kniha.

Ja knihu hodnotím tromi hviezdičkami a posielam ju na ostrov sklamania, pretože som namiesto 300-ročných zaujímavých príbehov dostala romantiku postáv, ktoré ma absolútne nezaujímali.

Čítaj viac

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

02.11.2020 17:37

KLADY
- postavy! Servo, Darrow, Mustang <3
- poriadny krvák
- svet? ťažko povedať už teraz, keďže to bol riadny chaos, ale páčilo sa mi to rozdelenie podľa farieb, a že sme na Marse a je to inšpirované Rímskou ríšou
- od polky to nabralo spád a čítalo sa to megarýchlo, megaľahko
- howlers!! <3


ZÁPORY
- prvá polovica knihy. taký chaos, také pomalé to celé bolo, nič sa nedialo, nebavilo ma to
- tie názvy boli mätúce. Mená postáv, ktoré mi zneli rovnako, ale aj názvy vecí. Proste som nevedela, čo je čo, autor nám predstavoval samé nové veci, ale príliš veľa a naraz.
- miestami až príliš podobné Hunger Games
- muži nevedia písať romantiky. Proste nope. Žiaden build-up, tension ani nič.

Ja neviem, proste ma to na začiatku nebavilo a potom som zvyšok knihy bola taká apatická. Ku koncu ma to začalo viac zaujímať, ale stále to nebolo také to, že súcítim s postavami a nariekam, keď sa im niečo stane. Ale bolo to dosť zaujímavé na to, aby som chcela pokračovať v sérii a teším sa na pokračovanie :)

Čítaj viac

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

21.09.2020 17:35

Skvelý príbeh. Odtrhujeme sa tu už od toho jednoduchého príbehu s Hrami o život a dostávame sa do sveta plného politiky, revolúcie a smrti. Aj napriek tomu, že sa v jednotke vraždili deti, toto je o čosi krvavejšie a drastickejšie. Ako decko som to čítala s tým, že som sa vžívala do hlavnej postavy a chcela len vidieť nejaké ľúbostné a akčné scény, ako dospelák si uvedomujem, o čom to naozaj je. Spomínala som to aj v recenzii na prvý diel a poviem to znovu - je to jeden nadčasový príbeh, ktorý sa oplatí prečítať hocikedy a hocikde.

Ak však mám byť úprimná, prvá polovica knihy bola za mňa trochu slabšia, hlavne kvôli tomu, že sa nič také nedialo. Síce tam sú scény potrebné pre príbeh, mňa skrátka nebavili. No druhá polovica zrazu nabrala spád a už sa z tohto pomyselného vlaku nedalo vystúpiť. Akcia, zrada, plány... bolo tam všetko, čo v takomto príbehu chcete. Autorka to proste vie so slovami. Vie vás upútať a vysvetliť vám svet a príbeh zopár slovami a vám ani nechýbajú tie dlhánske opisy, ktoré nájdete teraz v každej druhej knihe.

Síce je z toho cítiť rok, kedy to vyšlo, je to stále ten nadčasový príbeh, ktorý sa oplatí prečítať. A druhý diel je dokonca ešte lepší, ako ten prvý a nie je to len taká výplň ako sú druhé diely v trilógiach zvyčajne. Jednoznačne odporúčam, ak ste sa do tejto série ešte nepustili.

Čítaj viac

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

06.09.2020 21:27

Keď som to čítala poprvýkrát pred 8. rokmi, milovala som túto knihu. Bola zaujímavá, jedinečná a krvilačná. Vtedy som to zbožňovala kvôli postavám a tomu, že sa to proste ľahko čítalo a nevedela som sa od toho odtrhnúť.

Teraz? Teraz to bolo iné. Videla som v tom niečo iné. Už som to nebrala ako zaujímavú krvilačnú knihu, ale nadčasový príbeh, kde sa vraždia deti kvôli zlému systému. Systému, ktorý odráža politiku mnohých skutočných krajín.

Je to dokonalo napísaná kniha? Nie. Môže konkurovať iným dnešným YA knihám? Skôr nie. No na rok, kedy to bolo vydané, je to naozaj nadčasový príbeh a práve preto nevadí, že je to písané jednoducho a rýchlo, že chýbajú poriadne opisy a láska je taká povrchná. Zaujme vás to. Budete prekvapení a zhrození, no bude sa vám to páčiť.

Ja to jednoznačne odporúčam, pretože je to pre mňa taká prelomová kniha. Jedna z prvých dystópii, jedna z prvých YA kníh, ktoré boli poriadne sfilmované, jedna z prvých YA kníh, ktoré riešia viac, než len "och, tento týpek sa na mňa na chémii pozeral zle a trochu sa na slnku blyští". Prečítajte si to.

Čítaj viac

3
Denisa Lesniaková

Denisa Lesniaková získala odznak Máte čitateľský profil

05.09.2020 19:26

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
3

Denisa Lesniaková napísala recenziu

05.09.2020 17:24

Dávam tomu 4* ale kniha to bola krásna.

Ja vlastne ani neviem čo poriadne povedať. Bolo to tak nádherne napísané, až som si uvedomila, ako dlho som také niečo nečítala. Je to pre mňa niečo ako novy Charlie, budem to čítať dookola a stále v tom vidieť niečo iné. Bolo to skrátka krásne a plné dokonalých myšlienok a nútilo ma to myslieť a plakať a cítiť!

No nedávam tomu 5* z jedného dôvodu. Bolo to predvídateľné. Nič ma neprekvapilo, vedela som, čo sa stane a trochu mi bolo ľúto, že to malo taký očividný dej.

Inak jednoznačne odporúčam. Predpokladám, že sa čoskoro dočkáme aj slovenského vydania. Určite sa to oplatí čítať, skrátka to s vami niečo urobí, niečo to vo vás zanechá. Pripravte si vreckovky, lepiace papieriky a zvýrazňovače. A čítajte!

Čítaj viac

3
Denisa Lesniaková

Denisa Lesniaková získala odznak Pravý knihonaut

02.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

3
Denisa Lesniaková

Denisa Lesniaková získala odznak Plány do budúcnosti

10.02.2014 19:39

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach