Cara

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

milovník fantasy a do detailu premyslených postáv, ktorý raz za čas skúsi siahnuť po niečom inom a väčšinou to oľutuje :D

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

milovník fantasy a do detailu premyslených postáv, ktorý raz za čas skúsi siahnuť po niečom inom a väčšinou to oľutuje :D

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Cara napísala recenziu

02.07.2022 18:31

Najprv začnem tým, že túto knihu nehodnotím hviezdičkami, pretože už pred jej kúpou som vedela, že sa púšťam do niečoho, čo nepatrí medzi môj obľúbený žáner. Napriek tomu ma anotácia zaujala natoľko, že som sa to rozhodla risknúť a pustila som sa do toho.

Nie som cieľová skupina tejto knihy, možno práve preto som to chcela skúsiť - dať šancu niečomu inému a zistiť, či v nej nájdem aspoň niečo, čo sa ma dotkne. A áno, našla som v knihe určité momenty, ktoré boli dokonalo opísané, poprípade krásne myšlienky a podobne. Miestami som však mala pocit, že príbeh stále stojí na tom istom mieste, a tak som sa do čítania musela trochu nútiť. Práve vďaka tomu som ocenila celkom krátke kapitoly, no na druhej strane som sa občas nemohla zbaviť pocitu, že niektorým momentom v knihe niečo chýbalo.

Pri čítaní som si niekedy priala, aby autorka išla viac do hĺbky a aby mi dala aspoň zopár dôvodov si vytvoriť bližší vzťah k postavám. Príde mi, že žiadna z nich mi akosi nesadla. Mala som pochopenie pre to, čím si prešli a že pre človeka po bolestivých udalostiach môže byť ťažké vidieť svet tak ako predtým. Miestami som krútila hlavou nad ich rozhodnutiami a želala som si, aby spolu navzájom viac komunikovali. Vďaka tomu, že sú ich životy celkom dosť prepojené, čakala som väčšie puto a chémiu.

No tu sa znovu dostávam k tomu, že kniha a príbeh, ktorý skrýva, nie je určená pre mňa a to je v poriadku. Možno ho o pár rokov budem vnímať inak, možno nie. To však nemení nič na tom, že som rada, že som mu dala šancu a nahliadla doň. Ide o silný príbeh, ktorého krutosť sa z času na čas preniesla aj na mňa.

Mne osobne sa najviac páčil koniec, pretože som od neho očakávala niečo trochu iné. Milo ma prekvapil a pekne uzavrel celý príbeh :)

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

12.11.2021 13:00

Pokiaľ hľadáte nejakú oddychovku, pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, tak je podľa môjho názoru kniha celkom dobrá. Ja som sa však snažila za vzťahom hlavných postáv nájsť nejakú hĺbku či význam, no prišlo mi, že ide iba o vzájomnú príťažlivosť, čo spôsobovalo len nekonečné doťahovanie a drámu, ktorá ma po určitom čase omrzela. K takmer žiadnej postave som si nedokázala vytvoriť vzťah a kniha vo mne nevyvovala žiadne pocity. Trochu ma to sklamalo, pretože som od toho čakala lepšie prevedenie, ale väčšina ľudí je s knihou spokojná, takže je možno vina na mne, že som čakala od toho viac. :)

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

09.11.2021 15:32

Nechápem, prečo práve táto séria pritiahla takú pozornosť. Knihu som čítala v angličtine a prvé, čo mi vadilo, bol práve autorkin štýl písania. Neustále mala potrebu sa opakovať, čo mi prišlo otravné a rušilo ma to pri čítaní. Celková zápletka mi prišla odfláknuto spracovaná rovnako ako ploché postavy. Dej bol predvídatelný a ničím originálny. Jednoznačne nie na takej úrovni ako ho niektorí vykresľujú. Môj hlavný problém je, že všade vidím ako túto knihu chvália, i keď v nej nenájdeme nič nové. Príde mi zbytočné ju opisovať ako niečo originálne a dobre spracované, skôr by som povedala, že je to kniha pre ľudí, ktorí majú radšej oddychové knihy, pri ktorých nemusia premýšľať, pretože tu takmer nič aj tak nedáva zmysel. Pre mňa však toto nie je typ knihy, ktorej čítanie by som si užila a celkom ľutujem, že som sa nechala zlákať tými pozitívnymi recenziami. :D
A posledná vec: mám pocit, že hlavní hrdinovia sa až príliš podobajú na tých z ďalších kníh od S.J.M. :D

Čítať viac

1
Cara

Cara získala odznak Máte čitateľský profil

25.07.2021 16:31

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
1
1

Cara napísala recenziu

25.07.2021 15:19

Keď som knihu začala čítať, naivne som si myslela, že bude lepšia ako tá predtým, no opak bol pravdou. Dej bol stále o tom istom a ich vzťah znovu o niečo viac toxický než v prvej knihe. Keby autorka túto sériu využila tak, aby poukázala na to, že aj takéto vzťahy existujú a ako sa z neho v prípade, že sa v ňom ocitnete, dostať, kniha by mala vyššiu úroveň. Niektorí si to dokážu prečítať bez toho, aby sa nad tým zamýšľali a berú to ako oddychovku, ale verím, že sú tu aj takí čitatelia, ktorým po prečítaní knihy dané správanie a názory, čo sa v nej ocitli, príde normálne, čo nie je úplne v poriadku. Je smutné vidieť, ako niektorí zbožňujú ich vzťah a budú ich obhajovať až do nekonečna. Každý však máme svoj názor a zatiaľ, čo sú tu ľudia, ktorí si aj vďaka tomuto problému knihu užili, ja sa radím do skupiny ľudí, ktorí len nechápavo krútia hlavou. :D

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

25.07.2021 14:58

Knihu som nedokázala dočítať do konca. Miestami mi prešla nerealistická a zbytočne dramatická, hoci sa v nej vyskytuje aj vážna téma. Postavy mi nesadli, zdali sa mi ploché a tiež neboli vykreslené realisticky, nehovoriac o pár dialógoch, ktoré sa tam vyskytli. Neplánujem tomu dať znovu šancu, pretože si myslím, že naozaj o nič úžasné neprídem. :)

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

25.07.2021 14:51

Kniha obsahuje veľa krásnych myšlienok, no kvôli hlavným postavám a ich povahe to trochu išlo do úzadia. Určite by sa mi páčila viacej, keby sa správali primerane na svoj vek a odstránilo sa trochu zbytočnej drámy, ktorá knihu len predlžovala, no to je iba moja osobná preferencia. Nepovedala by som, že kniha je vyložene zlá, ale čakala som od nej viac. Napriek tomu je vďaka už spomínaným myšlienkam vidieť, že autorka má talent a dobrý štýl písania, vďaka čomu sa kniha čítala celkom ľahko a rýchlo. :)

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

25.07.2021 14:30

Najprv som si myslela, že sa mi do rúk dostal klasický klišé pribeh, čo sa v podstate stalo, no nečakala som, že kniha bude až tak romantizovať nezdravý vzťah, ktorý medzi sebou hlavné postavy mali. Stretla som sa s názorom, že Hardin je úžasný hlavný hrdina, ktorý je ochotný sa zmeniť. Ja to však vidím inak. Čítala som aj pokračovanie a nemyslím si, že je najlepšie vykreslovať Hardina v takomto svetle. A je smutné, že práve táto séria je oveľa viac populárna ako tie, ktorých obsah je o kúsok originálny a s myšlienkami, ktoré vám niečo dajú. :)

Čítať viac

1
1

Cara napísala recenziu

25.07.2021 08:42

Kniha má jednoznačne zaujímavý nápad a anotácia znie lákavo, ale po dočítaní vo mne nezanechala dobré dojmy. Prvú polovicu knihy som ešte nejako zvládala, no tá druhá mi príde prehnaná. Je tam príliš veľa drámy a toľko zápletiek, čo ma nútilo čakať nejakú ďalšiu na každej druhej strane. Každá jedna autorka má, pochopiteľne, iný štýl písania a postavy vykresľuje trochu inak. Ja som si toho všimla len na začiatku pri postave Rosalie, neskôr mi prišlo, že už sa zohrali, takže majú môj obdiv, keďže to musí byť náročné. :)

Celkový nápad so štafetou je skvelý, len mne osobne nesadol dej a ani samotné hlavné postavy, medzi ktorými som necítila takú chémiu, aká bola v príbehu opisovaná. Hlavný problémom pre mňa bolo to, že ako som už spomínala, dialo sa tam toho veľa a dovolím si povedať, že v niektorých prípadoch celkom zbytočne. Po čase to na mňa začalo pôsobiť únavne a strácala som záujem o to, ako to nakoniec celé dopadne. Knihu som však dočítala a som rada, že som si prečítala niečo trochu nezvyčajné, aj keď ju neradím medzi svoje obľúbené. :)

Čítať viac

Azaelov pád - Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari, Baja Dolce, 2021
Azaelov pád
  • Vladimíra Šebová
  • Ivica Ďuricová
  • Vanda Kys
  • Michaela Zamari
  • Baja Dolce
4,1
6,95 €

1
Cara

Cara získala odznak Plány do budúcnosti

09.03.2021 10:21

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling