Knihy
E-knihy
2

Baja Dolce

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Slovenská autorka romantickej beletrie a vášnivá knihomoľka.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Slovenská autorka romantickej beletrie a vášnivá knihomoľka.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

22.08.2019 10:15

Moja prvá prečítaná kniha, ktorá je vlastne duetom dvoch autoriek, a musím sa priznať, že som nadšená. Skrotenie nehanebnice si ma získalo hneď niekoľkokrát - obálkou, ktorá je neskutočne sladká, malinkým a super prenosným formátom, ktorý si nájde miesto v každej kabelke, a v poslednom a najdôležitejšom rade samotným príbehom. Veľmi sa mi páčili obe hlavné postavy - Nikola (muž) a Viktória a ich striedanie pohľadov. On zbohatlícky sukničkár, ona divožienka s podrezaným jazykom. Možno to znie ako klišé, no pri príbehu som si oddýchla a aj som sa na niektorých pasážach skvele pobavila. Obe autorky to so slovami vedia, píšu pútavo a kniha sa mi len veľmi ťažko odkladala kvôli povinnostiam, no jej čítanie mi bez prestávok trvalo veľmi krátko, pretože je to jedna z tých kníh, ktoré sa čítajú takmer samé. Ďakujem obom dámam za príjemné čítanie a zrelaxovanie.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

27.07.2019 09:45

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je úplne mimo žánru, aky čítam, no i tak som sa do príbehu pustila s vervou a nádejou, že hoci mám na krku 3 krížiky, dokážem sa nájsť aj v YA žánri. Dokázala som to! Mladícke dobrodružstvá zo školy, stávky, mladé lásky, zrady ale aj udobrenia boli niečo, čo si zažil takmer každý z nás. Príbeh MPD rozoberá etapy života a lásku medzi dvoma chlapcami - Markusom a Oliverom. Všetko začalo hrou, stávkou, no stalo sa z toho niečo oveľa silnejšie, niečo, čo mi robilo úsmev na perách. Autorka sa skvele vžila do postáv, ktorými spočiatku mávala puberta a previedla ich až do uvedomelej dospelosti. V príbehu sa dočítate o láske, ktorá je vystavená mnohým prekážkam a nedorozumeniam. Nevera, hádky, uzmierenia, odpustenia... Nájdete v nej všetko, čo ponúka sám život. O láske Markusa a Olivera vám formou rozprávača rozprávajú ľudia z ich okolia - rodina a aj priatelia. Tento nápad podania ich životov bol veľmi zaujímavý, no miestami som sa strácala v tom, kto čo hovoril a niektoré pasáže som si musela čítať opakovane, aby som sa zo spletí rozprávačov vymotala. Miestami mi hlavní hrdinovia spôsobovali vrásky, niekedy som krútila hlavou so slovami: Bože, prečo?! Keď som si myslela, že je už dobre, autorka ma strhla z mylných predstáv a dej zase zamotala. Vôbec mi nevadilo to, že MPD rozoberá LGBT tematiku, avšak miestami mi medzi aktérmi chýbala ťa povestná iskra a niečo, čo mi ako čitateľke urobí zimomriavky. Každopádne som však s knihou strávila krásne chvíle a mala som pekné dni. Teším na autorkinu ďalšiu tvorbu.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

04.07.2019 21:29

Tu som zvažovala 4 hviezdičky, ale nemohla som. Hlavní hrdinovia sú veľmi, ehm, zvláštni. Chápem, že mali svoje tajomstvá, no niektorým ich počinom som ešte doteraz nepochopila. Dúfam, že sa mi druhá časť bude pozdávať viac :)

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

04.07.2019 21:26

Tak toto som naozaj nečakala - túto knihu som jednoducho nevedela pustiť z rúk, a to sa mi teda často nestáva. Príbeh bol svieži, zamotaný, pútavý a ja som hltala stranu po strane, že čo sa udeje ďalej. Veľké BRAVO autorke, naozaj podarený počin a určite si raz dám re-reading :)

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

04.07.2019 21:24

Príjemná oddychovka. Štýl písania mi sadol. Príbeh bol zaujímavý, no nič, z čoho by som nespávala. I tak odporúčam na spríjemnenie napr. letnej dovolenky.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

13.06.2019 00:11

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Z knihy Posledný džentlmen bolo cítiť, že život je jeden podivuhodný scenárista a pri plnení si svojich snov sa s nami vie nepekne zahrať. Fascinovala ma húževnatosť hlavnej hrdinky, ktorá sa vybrala kľukatou a tŕnistou cestou k vydaniu svojej prvej knihy a praktiky poniektorých vydavateľstiev ma občas naozaj zamrzeli. Nie je jednoduché preraziť v knižnom svete, no to, čím si Jennifer musela pri plnení sna prejsť, ma miestami naozaj vytáčalo. Hlavne keď z nejednej skúsenosti viem, že takto to naozaj chodí. Veľmi sa mi páčila zápletka s kolegom, s ktorým to už od začiatku vyzeralo komplikovane a nie príliš ružové do budúcna, no ich aférka dodala príbehu pridanú hodnotu, a to je- nie každý vzťah (hoci sa dvaja majú radi) skončí šťastne svadbou, deťmi, hypotékou na dva životy :-D Tu nám práveže dala autorka triezvy pohľad na to, že "iba mať rád nestačí", i keď sama by som sa rada dozvedela, prečo mal Jared také názory a povahu, akú mal. Podľa mňa mu musel niekto nepekne ublížiť, no toto autorka nechala na našej fantázií a hlavného hrdinu nevykresľovala ako dokonalý prototyp niečoho, čo vlastne ani neexistuje, nie v realite. Z knihy bolo celý čas cítiť, že inšpirácia skutočným životom bola hlavným mottom a nič nebolo prikrášľované alebo neuveriteľné. Ja som teda Michaele Zamari uverila všetko! Príbeh vo mne nechal mnoho emócií a otázok, pri ktorých naplno zaúradovala moja fantázia, a to oceňujem. Ďakujem za zážitok a idem sa vrhnúť na knihu Rozhodnutie a už teraz mám vysoké očakávania :)

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

23.05.2019 19:35

Ešte sa mi nestalo, že by som si pri slovenskej autorke povedala: "Páni, toto písala Slovenka?" Ale pri sérii Šéf od Mišky Zamari som si to vravela často a v dobrom! Jej štýl písania ma veľmi prekvapil a bavil. Príbeh Petronely a Tomasa bol veľmi dobre vystavaný, nechýbalo ani napätie, tajomstvá a ich následné odhaľovanie a samozrejme aj erotika, ktorú má autorka v malíčku. Už sa veľmi teším na Posledného džentlmena a na Rozhodnutie, ktoré už teraz na mňa žmurkajú z poličky :) Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

05.05.2019 20:49

Príbeh Nely a Leroya som prečítala na jeden nádych a okamžite, už po prvých stránkach ma to vtiahlo do deja. Oceňujem, že autorka napísala príbeh v slovenskom prostredí- v Bratislave, čiže často som sa usmievala, keď opisovala miesta, ktoré poznám. Dej bol dynamický, vzťah medzi hlavnými aktérmi búrlivý a návykový. Teším sa na pokračovanie.

Čítaj viac

„Sú dva druhy geniálnych spisovateľov: tí, čo myslia, a tí, ktorí nútia premýšľať ostatných.“

Roux