Knihy
E-knihy

Baja Dolce

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Slovenská autorka romantickej beletrie a vášnivá knihomoľka.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Slovenská autorka romantickej beletrie a vášnivá knihomoľka.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

26.06.2020 15:45

Ako čitateľ mám radšej romantiku, erotiku a drámu, no pri tejto knihe som urobila výnimku.
Nehovoriac o neskutočne krásnej obálke, charizmatickej a milej autorke, musím vyzdvihnúť naozaj úžasný príbeh, ktorý mi počas čítania prirástol k srdcu tak veľmi, až som sa každý deň tešila na večerné čítanie.
DEJ: Príbeh je o mladej Meggie, ktorá sa akýmsi nevysvetliteľným spôsobom ocitne v tajuplnom Ametystovom lese, kde ju zachráni mladé dievča, ktoré sa jej ujme. Bez nej by totiž Meggie v lese neprežila. Zjavom a ani správaním nezapadá do tohto magického sveta a veľmi dlho jej trvá, kým si uvedomí, že to, čo prežíva, nie je len sen, alebo výplod jej fantázie, ale skutočná, drsná realita. Svet, v ktorom vyrastala, nebol jediný a všetko, čo vedela o svojom pôvode, bolo opradené tajomstvami. Vždy bola výnimočná, no až v Ametystovom lese zisťuje, ako veľmi. Jej schopnosti a bojová povaha ju predurčili k veľkým veciam, avšak musí prísť na to, ako naplniť svoj osud, ale aj osud magického sveta, ktorému hrozí skaza neuveriteľných rozmerov.
Jediné, čo ma mrzí, že pokračovanie tejto skvelej série je zatiaľ v nedohľadne, pričom viem o mnohých fanúšikoch, ktorí na knihy od tejto autorky netrpezlivo vyčkávajú rovnako ako ja. Milé CooBoo, pekne vás prosíme o pokračovanie tohto skvostu. Na Slovensku je málo kvalitného fantasy a toto si rozhodne zaslúži postavenie na pomyselný piedestál.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

11.04.2020 22:49

Román – Srdce pre Mirku – je prvým knižným dielom od Simonky Kutišovej, ktorý som mala tú česť prečítať, a musím uznať, že som ostala milo prekvapená. Nezvyknem čítať takýto teenage žáner alias YA, ale, je tu jedno veľké ale. Táto kniha mi dokázala, že by som mala čítať viac kníh aj v tomto žánri. Popri všetkej erotike a románoch pre dospelých, ktoré som v poslednej dobe čítala, mi táto kniha veľmi ulahodila a spríjemnila chvíle. Trošku sa mi do nej ťažšie začítavalo, pretože hlavnej hrdinke Mirke sa v živote udeje jedna veľká tragédia a ona to veľmi zle znáša, trápi sa a utápa. Nedivím sa hlavnej hrdinke, u nej bol všetok smútok a bolesť na mieste, avšak tieto pasáže sa naozaj čítajú ťažko. Nevie sa vysporiadať so stratou, rebeluje a stretáva sa s pochybnými kamarátmi. Potom však nastane zlom. V najhoršej možnej situácii a zúfalstve sa stane niečo, čo jej život obráti naruby. V parku stretáva veľmi zlaté dievčatko a chlapca, Tomáša, ktorý zodpovedá za organizáciu táborov. Slovo dá slovo a Tomáš sa pokúsi Mirku presvedčiť, aby sa pridala k dobrovoľníkom a išla s nimi na detský tábor ako vedúca. Po počiatočnom váhaní nakoniec súhlasila, a tak sa dostávame do druhej časti príbehu, do dobrodružstiev z tábora, srandy s deťmi a mnohých situácií, ktoré si z táborov pamätám aj ja, preto vo mne tieto pasáže zanechali príjemný sentiment. A pomedzi to všetko sa nám črtá neskrývaná náklonnosť medzi Mirkou a Tomášom.
Túto knihu odporúčam určite všetkým vekovým kategóriám, aj keď je určená mládeži. Myslím, že každý si rád zaspomína, zasníva sa a oddýchne si pri tejto chuťovečke. Určite to nie je posledná kniha od tejto autorky, po ktorej som siahla. Som naozaj rada za to, aké tu máme talenty.
Moje hodnotenie 10/10

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

11.03.2020 11:46

Táto kniha je klenotom pre každého autora, ktorý túži po autorskej slobode. Nie, nie je to ľahká cesta, no ak sa na to dáte, ak si prejdete touto ťažkou cestou, vaša práca vám prinesie zaslúžené sladké ovocie. Autorka nenapísala žiadnu odbornú a nudnú učebnicu, do ktorej čítania sa musíte nútiť. Práve naopak, kniha je písaná pútavo, zábavne, miestami ironicky, ale hlavne reálne. Miška si nedáva servítku pred ústa, za čo ju zbožňujem ešte viac, ak je to možné. Nechá vás nahliadnuť nielen do celého procesu prípravy rukopisu, práce s ním, komunikácie s tlačiarňami, distribúcie a neskôr aj do spolupráce s médiami kvôli marketingu. Dokonca nás nechala nahliadnuť aj do čísiel, ktoré nám môžu reálne pomôcť pri rozhodovaní. Táto kniha vás má motivovať, ale aj varovať, že táto cesta nie je práve vykladaná zlatými kachličkami. U nás autorom jednoducho nič nepadne len tak do úst. Musíme o seba a o svoje knihy bojovať, musíme sa o ne starať, akoby boli naše deti, čo aj koniec koncov sú. Táto kniha je nadupaná niekoľkoročnými skúsenosťami jednej z najlepších slovenských autoriek - Michaela Zamari a jej rady majú cenu zlata - viem, o čom vravím. Za smiešnych 13,90€ tak viete dostať cenné rady, návody, linky na administratívne veci, nápady, a mnoho z how-know, ktoré by ste inak zisťovali na vlastnú päsť aj niekoľko rokov vrátane omylov, ktorým môžete takto predísť. Okrem toho Miška oslovila aj mnoho ďalších autorov, ktorí sa s vami podelili o svoje skúsenosti a radi by vám týmto pomohli prekonať svoj strach - jediného nepriateľa, ktorý vám bráni v úspechu. Táto kniha má v mojej knižnici významné VIP miesto, pretože mi dodala neskutočné množstvo odvahy.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

18.02.2020 15:32

Už dlho sa mi nestalo, že som nejakú recenziu odkladala tak dlho - od októbra, prosím vás. A nie preto, žeby sa mi kniha nepáčila, ale bolo tu jedno ALE! (Viac o tom ALE na konci) Nina Protušová je talentovaná autorka a ja som hrdá na to, že je Slovenka. Patrí jej veľký potlesk za to, že ma ako čitateľku totálne zmiatla. Mne sa to nestáva. Väčšinou sa aspoň do polovice vecí trafím, no tu som mala smolu. Ninka mojimi "odhadmi" doslova pozametala zem. Ja som naozaj nič netipla správne a do konca som podozrievala ešte aj lavičku v meste :D. MIRA je príbehom s množstvom záhad a podivuhodných udalostí, ktoré vás nútia čítať ďalej a pátrať po skutočnej príčine všetkého, čím si hlavná hrdinka musí po zvláštnej autonehode prejsť. Celú situáciu sťažuje, že si nepamätá, čo nehode predchádzalo. Šípi, že sa stalo niečo omnoho väčšie, ako tvrdí jej rodina a blízki. Je možné, aby jej všetci klamali, alebo sa Mira do konca mýli?
Príbeh rozhodne odporúčam každému milovníkovi záhad s neoblomnými hlavnými postavami. Dlho som váhala medzi 4* a 5*, preto dávam neoficiálne 4,5*. A dôvod? Mira mi občas prišla príliš HŔŔ a celkovo na mňa dej pôsobil miestami pesimisticky až deprimujúco, čo je, samozrejme, len môj názor. Inak knihe a ani autorke nemám čo vytknúť a teším sa na jej ďalšie autorské počiny.

Čítaj viac

Mira
  • Nina Protušová
4,3
11,90 €

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

20.12.2019 19:21

Nezvyknem čítať o ťažkých témach, pretože mi nerobia dobre. Najlepšie sa cítim v sfére romantiky, erotiky, komédie či trileru. Po knihe Nevyslovené od Kristína Ježovičová som siahla po mnohých pozitívnych reakciách ľudí, ktorí majú podobný vkus ako ja. Veď ak to zvládli oni, zvládnem to aj ja. Psychicky som sa na knihu chystala asi dva týždne, a keď som bola na dovolenke, konečne som sa do nej pustila. A keby len pustila... Moja dovolenka skončila takmer celá čítaním. Ani na prechádzky sa mi nechcelo ísť, lebo som sa stále mysľou vracala k dvom príbehom z dvoch časových období - príbeh o dcére rebelke - Viole - z dvadsiateho storočia, a príbeh o utrápenom chlapcovi, ktorý si na vlastnej koži skúsil tie najhoršie zverstvá - Frederikovi, ktorého príbeh sa odohráva v súčastnosti. Aj v tomto príbehu minulosť a prítomnosť spolu nejako súvisia, a teda aj dve hlavné postavy. Asi už mám nejakú autorskú predvídavosť a spojitosť som zistila už po šiestich kapitolách, ale vôbec mi to nepokazilo dojem z knihy a dychtivo som otáčala stránku po stránky, aby som sa konečne dozvedela, ako dopadnú hlavné postavy, kedy si uvedomia svoje chyby a kedy konečne vyslovia svoje najtemnejšie tajomstvá... Svoj skromný názor na knihu som si musela nechať odležať, pretože som stratila slová, a teraz, keď som ich konečne našla, chcela by som všetkým túto knihu odporučiť. Toto bola pre mňa zatiaľ najlepšia Kikina kniha, vďaka ktorej som zažila rôznu škálu emócií. Ďakujem. Ak by som mala udeliť knihe počet hviezdičiek, rozhodne by som dala 10/10

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

20.12.2019 19:16

Pred pár dňami som dočítala posledný vydaný titul od autorky s názvom Zakázaná príťažlivosť. Musím povedať, že hodnotenie kníh dávam podľa toho, ako často knihu odkladám a či mi tento odklad vadí alebo nie. Žiaľ, pri tejto knihe mi odklad nevadil. Príbeh bol dobrý, zaujímavý, no po knihe Nevyslovené, s ktorou si u mňa autorka postavala platinový piedestál, som z knihy nedostala toľko emócií, koľko som chcela. V deji ma rušilo, že sa v príbehu riešila aj suseda, ktorá ma po každej HOT časti úplne schladila. Vždy, keď to medzi hlavnými hrdinmi ako tak iskrilo, prišla suseda a jej mačka. Škoda, ale zase, je to len môj názor. Isto sa nájdu aj ľudia, ktorým sa moja minikritika bude zdať smiešna, a to je v poriadku. Každý z nás má rád príbehy vykladané inak. V knihe sú aj krásne pasáže s poeziou, hlavných hrdinov som si obľúbila a záver ma potešil. Určite túto knihu o zakázanej láske medzi profesorkou a jej študentom odporúčam všetkým romantikom. Hodnotím 4,5*/5*

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

21.10.2019 14:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Študentka vysokej školy, Karolína, si cez prázdniny našla brigádu mimo svojho bydliska. Celá natešená kráča v ústrety novým možnostiam, avšak, keď sa dostane do zvláštneho rezortu v lese neďaleko od Pezinka, majiteľ firmy, v ktorej mala začať pracovať, ju schladí. Nastal omyl a Karolína prácu nedostane. Ona sa neháda, nebojuje proti irónii osudu a rozhodne sa odísť. Po ceste v zvláštnom rezorte stretáva chlapca, ktorého pozná z videnia. Leonard je miestny fešák, a keď mu Kaja povie, čo sa stalo, uľútostí sa mu jej. Zdvihne telefón a vybaví so šéfom firmy, aby Kaju predsa len vzal. Za svoju ponuku však chcel niečo na oplátku - rande s Kajou. Tá najprv s Leom bojuje, no nakoniec s ním ide von. Z jednej vychádzky sa stáva pravidelné stretávanie, pričom medzi nimi prerastajú vzájomné sympatie do niečoho hlbšieho. Lenže sú tu veci, ktorým Karolína nerozumie. Ľudia v rezorte ju medzi seba neprijímajú, cíti sa byť vyčlenená z tejto zvláštnej komunity a navyše, odkedy na to záhadné miesto prišla, býva jej často zle. Čo sa skrýva za jej pravidelnou nevoľnosťou? Prečo ju Leo i napriek rastúcim citom stále nepobozká? Čo za tajomstvo skrývajú všetci obyvatelia rezortu, z ktorého by sa nejednému zakrútila hlava? Na všetky otázky dostanete odpovede práve v knihe Nevoľnosť, ktorú napísala slovenská autorka Denisa Kancírová.

Pre mňa bola táto kniha od začiatku jedna veľká zahada. Nerozumela som názvu, obálke a ani správaniu niektorých postav, ale autorka mi na moje otázky postupne odpovedala. Nevoľnosť by som radila buď do YA alebo NA s romanticko-fantastickou líniou, ktorá vás núti dychtivo obracať stránku po stránke. Knihu odporúčam všetkým, ktorí vyhľadávajú jedinečné príbehy s nádychom fantasy.

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

19.10.2019 09:34

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Od začiatku čítania som si vravela, že toto je niečo úplne iné, zaujímavé, návykové. Už vtedy som vedela, že knihu z rúk nepustím, kým ju neprečítam a tak aj bolo!
Liana je úspešná žena, ktorá dostane pracovnú ponuku, aká sa neodmieta. Preto sa prakticky musí odsťahovať z Trenčína do Bratislavy, kde trávi takmer všetok čas. Na víkendy sa však vracia domov, do rodného mestečka. Čo ale s jej bytom? Je jej ľúto, že je takmer celý týždeň opustený, a tak jej napadne zvláštny nápad - dá ho do nájmu cez pracovné dni s podmienkou, že cez víkendy bude v byte ona.
Jej podivný nápad jej napokon pomohla vybaviť najlepšia priateľka Nina, ktorá sa o všetko postarala počas Lianinej neprítomnosti. A odvtedy boli v byte dvaja nájomníci, ktorí sa nikdy nestretli. Cudzinec obýval byt cez pracovné dni a cez víkend, keď sa Lia vrátila, bol preč. Všetko by bolo v poriadku, pokiaľ by cudzinec neporušil prísne Liine pravidlá a nedotkol sa jej knižnice. Majiteľku bytu nahnevalo, ako mohol jej nájomník takto porušiť dohodu a rozhorčená mu na sticker napísala odkaz. Odkaz, ktorý to všetko spustil. Ani nevedeli ako a začali si medzi sebou písať. Najprv na lepiace papieriky, potom na väčšie papiere. Medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa nepoznali rástli sympatie, ale obaja boli opatrní. Aj cudzinec a aj Liana si prešli stratou blízkeho človeka, a tak sa vznikajúci a krehký cit dostal do ohrozenia bolesti z minulosti.
Ak by som mohla, dám príbehu 10*/5*

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

08.10.2019 15:33

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha spadá pod samostatnú kategóriu príbehov o dohodnutom manželstve, sama som vôbec nevedela, že takáto kategória existuje, no už som múdrejšia Preto by som rada tento poznatok vypichla hneď v úvode, aby ste vy ostatní pochopili, prečo príbeh nepovažujem za naivný.
Kniha Mňa si nekúpiš rozpráva príbeh Hany, recepčnej v reklamnej agentúre, a jej doposiaľ strateného šéfa Olivera. Všetko sa medzi nimi zmení po návrhu na sobáš po pár dennej známosti. Hana tento sprvu absurdný návrh odmieta, avšak okolnosti ju nakoniec donútia súhlasiť. Ona chcela za pseudo zväzok benefit a on sa chcel zbaviť svojej bývalej. Dohoda bola jasná- pár mesiacov oficiálne spolu a potom koniec.
Trošku som nepochopila Olivera, pretože ani krátke manželstvo by jeho problém absolútne nevyriešilo, tu som skôr chápala Hanu, ale z nich dvoch som mala aj tak radšej Oliho, ten bol naozaj super, vedel, čo chce a vedel sa postaviť na správnu stranu. Zakiaľ Hanu som mala párkrát chuť preplieskať. Po tom, čo jej spravila sestra, bola prislabá. Celý čas som čakala, kým sa otrasie a všetkým im ukáže, nestalo sa.
Samozrejme, manželstvo, ktoré bolo len dohodou, týchto dvoch spojilo viac, akoby chceli, a tak sa celý príbeh zamotáva. Posledná scéna plná odhalení bola za mňa "too much" - veľa info a drám na pár strán. Vyzdvihnúť ale musím koniec. Ten bol veľmi pekne až dojemne napísaný. Celkovo sa mi príbeh páčil. Aj som sa nasmiala, aj som bola dojatá (na konci, keď sa zmierovala s Alicou). Určite sa budem tešiť na ďalšie príbehy z pera Vanda Kys.
Knihu hodnotím 4, 5?/5?

Čítaj viac

2
2

Baja Dolce napísala recenziu

22.09.2019 18:15

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

"Dajte jej pero a papier a ona vám napíše podmaňujúci príbeh, ktorý si vás získa od prvej stránky až po tú poslednú." - Takto nejako by som popísala túto neskutočne talentovanú autorku Michaela Zamari?, od ktorej sa mi podarilo dočítať knihu Osud nevyjednáva - takmer 600 strán za dva dni, no nemohla som sa od toho odpútať. Osud nevyjednáva ma zasiahol hneď z viacerých dôvodov, aj som si poplakala, aj som sa nasmiala, aj som sa nahnevala a aj sa mi uľavilo. Presne toto by mala výborná kniha s čitateľom urobiť - rozprúdiť v ňom emócie a pohladiť dušu. Liana si ako žena prešla neskutočným peklom, keď sa dozvedela správu, ktorá jej otočila život naruby a zmarila šance na plnohodnotnú budúcnosť. Dlho jej trvalo, kým sa so svojou situáciou ako-tak zmierila, no v tom jej do života prišiel ON. Krásny, charizmatický a podmanivý Johannes, ktorý nalomil jej pevné rozhodnutie držať sa ďalej od vážnych vzťahov. On chcel niečo, čo mu ona nemohla dať, a tak sa vzťah medzi nimi komplikoval už od samotného začiatku. V prvej časti knihy sa ocitáme na čarokrásnych Maledivách, kde sa začne neobyčajný príbeh lásky, a v druhej časti sa zase dej preniesol do Bratislavy, v ktorej znovu raz zaúradoval osud, aby cesty dvoch tvrdohlavcov opäť raz spojil. Ďakujem za čitateľský zážitok a knihu Osud nevyjednáva odporúčam všetkými desiatimi. Tvorba Mišky Zamari ma vrátila späť k čítaniu slovenských autorov, za čo jej zo srdca ďakujem.

Čítaj viac

„Neposudzujte knihu ako ženu – podľa pekného vzhľadu.“

Guy de Maupassant