Barboretta

4

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

28.02.2021 16:00

Jedna z mála krimi, kedy som neuhádla vraha. Za toto autorke tlieskam.
Tento debut od autorky som si dala na čítací wishlist už po prvých ováciách na Instagrame. V názoroch som často čítala, že čitateľov autorka až do samého konca naťahovala, že až do posledných strán netušili, kto je vrah. A to ma vyhecovalo. Mňa, čo väčšinou odhadnem hlavnú zápletku v strede, keďže sa maximálne snažím sústrediť aj na čítanie medzi riadkami. No a veru... Nepodarilo sa mi to. Barborka napísala knihu tak bravúrne, že mi na konci úžasom padla sánka. Odporúčam všetkým milovníkom krimi a trilerov, no odporúčam aj tým, ktorí by chceli s týmto žánrom začať. Táto kniha je prudko čitateľná.
V príbehu sledujeme dve dejové línie.
1) Vyšetrovanie brutálnej vraždy ženy v chatovej oblasti neďaleko Košíc.
2) Svojrázny život ešte svojráznejšieho detektíva Dávida, ktorý je občas dosť na palicu, drzý, vulgárny, promiskuitný... No ja som mu to zožrala aj s navijakom a jeho postava bola za mňa úplne autentická. Svoju povahu však vyvážil náklonnosťou ku kolegyni Eme, čím si trošičku prišlo na svoje aj moje "v-lásku-veriace-ja". To, že bol rozprávač práve Dávid, bol skvelý krok. Bavilo ma vnímať to jeho očami a bavilo ma, že nebol ten dokonalo dokonalý a neomylný typ.
Odporúčam všetkým, ktorí si potrpia na kvalitné krimi trilery so zaujímavou zápletkou, ktorú neodhalíte do samotného konca.

Veľmi vydarený debut.

Čítaj viac

4
Barboretta

Barbo Retta získal odznak Horúce novinky

03.12.2020 12:04

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

23.09.2020 18:56

Hovorí sa, že sedmička je šťastné číslo. A viete čo? Mne siedma kniha od tejto talentovanej autorky priniesla mnoho šťastia a zaslúženej pohody. Táto kniha bola presne tým, čo som teraz - v tomto náročnom období - potrebovala prečítať. Niečo, čo mi vyčarí úsmev na tvári. Niečo, vďaka čomu si po ťažkých dňoch dokážem oddýchnuť. Môj osobný duševný wellnes v podobe podmanivého príbehu, ktorý som si užívala plnými dúškami. Každý z nás má svojho obľúbeného autora a u mňa, čo sa slovenských autorov týka, je to práve Miška, ktorá mi každým svojím dielom dokazuje, že vie písať reálne príbehy plné romantiky, drámy ale aj komédie, pričom častokrát objavím mnoho krásnych odkazov pomedzi riadkami, čo nedokáže hocikto. Za mňa je príbeh Krízový plán jeden veľký MUSÍM MAŤ tohto roka a okrem duševného wellnesu vám s nádhernou prepracovanou obálkou skrášli vašu knižnicu.
O príbehu: Dea má jeden veľký - americký- sen. V slnečnom Los Angeles na ňu čaká jej brazílsky priateľ, s ktorým plánuje spoločnú budúcnosť, avšak musí si na tento sen našetriť istú finančnú rezervu. Šetrenie je však veľmi náročné, keďže vlastní prekrásny byt takmer v centre Bratislavy, ktorého sa nechce vzdať, a mesačné náklady na život a splátky má privysoké. V hlave jej skrsne nápad - nájde si spolubývajúcu. Schváľne hľadá spolubývajúcu ženu, pretože tento krásny byt má jeden zádrheľ - iba jednu posteľ. Ako to však býva, nič nejde podľa plánov, pretože z výberu záujemkýň je Dea zhrozená. Keď sa chce vzdať, ozve sa jej záujemca - muž. Dea je tak zúfalá, že po tejto príležitosti siahne, hoci aj cez lži, kde nádejnému spolubývajúcemu klame o svojej orientácii, len súhlasil aby so zdieľaním bytu a jednej postele. A tak sa začína milá, zábavná a romanticko-erotická jazda, stránky sa vám strácajú pod prstami a vy nechcete, aby tento príbeh skončil. Pre mňa je Krízový plán po Miškinom Rozhodnutí druhá najobľúbenejšia kniha. Ďakujem za zážitok a odporúčam každej romantickej duši. :)

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

26.06.2020 15:45

Ako čitateľ mám radšej romantiku, erotiku a drámu, no pri tejto knihe som urobila výnimku.
Nehovoriac o neskutočne krásnej obálke, charizmatickej a milej autorke, musím vyzdvihnúť naozaj úžasný príbeh, ktorý mi počas čítania prirástol k srdcu tak veľmi, až som sa každý deň tešila na večerné čítanie.
DEJ: Príbeh je o mladej Meggie, ktorá sa akýmsi nevysvetliteľným spôsobom ocitne v tajuplnom Ametystovom lese, kde ju zachráni mladé dievča, ktoré sa jej ujme. Bez nej by totiž Meggie v lese neprežila. Zjavom a ani správaním nezapadá do tohto magického sveta a veľmi dlho jej trvá, kým si uvedomí, že to, čo prežíva, nie je len sen, alebo výplod jej fantázie, ale skutočná, drsná realita. Svet, v ktorom vyrastala, nebol jediný a všetko, čo vedela o svojom pôvode, bolo opradené tajomstvami. Vždy bola výnimočná, no až v Ametystovom lese zisťuje, ako veľmi. Jej schopnosti a bojová povaha ju predurčili k veľkým veciam, avšak musí prísť na to, ako naplniť svoj osud, ale aj osud magického sveta, ktorému hrozí skaza neuveriteľných rozmerov.
Jediné, čo ma mrzí, že pokračovanie tejto skvelej série je zatiaľ v nedohľadne, pričom viem o mnohých fanúšikoch, ktorí na knihy od tejto autorky netrpezlivo vyčkávajú rovnako ako ja. Milé CooBoo, pekne vás prosíme o pokračovanie tohto skvostu. Na Slovensku je málo kvalitného fantasy a toto si rozhodne zaslúži postavenie na pomyselný piedestál.

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

11.04.2020 22:49

Román – Srdce pre Mirku – je prvým knižným dielom od Simonky Kutišovej, ktorý som mala tú česť prečítať, a musím uznať, že som ostala milo prekvapená. Nezvyknem čítať takýto teenage žáner alias YA, ale, je tu jedno veľké ale. Táto kniha mi dokázala, že by som mala čítať viac kníh aj v tomto žánri. Popri všetkej erotike a románoch pre dospelých, ktoré som v poslednej dobe čítala, mi táto kniha veľmi ulahodila a spríjemnila chvíle. Trošku sa mi do nej ťažšie začítavalo, pretože hlavnej hrdinke Mirke sa v živote udeje jedna veľká tragédia a ona to veľmi zle znáša, trápi sa a utápa. Nedivím sa hlavnej hrdinke, u nej bol všetok smútok a bolesť na mieste, avšak tieto pasáže sa naozaj čítajú ťažko. Nevie sa vysporiadať so stratou, rebeluje a stretáva sa s pochybnými kamarátmi. Potom však nastane zlom. V najhoršej možnej situácii a zúfalstve sa stane niečo, čo jej život obráti naruby. V parku stretáva veľmi zlaté dievčatko a chlapca, Tomáša, ktorý zodpovedá za organizáciu táborov. Slovo dá slovo a Tomáš sa pokúsi Mirku presvedčiť, aby sa pridala k dobrovoľníkom a išla s nimi na detský tábor ako vedúca. Po počiatočnom váhaní nakoniec súhlasila, a tak sa dostávame do druhej časti príbehu, do dobrodružstiev z tábora, srandy s deťmi a mnohých situácií, ktoré si z táborov pamätám aj ja, preto vo mne tieto pasáže zanechali príjemný sentiment. A pomedzi to všetko sa nám črtá neskrývaná náklonnosť medzi Mirkou a Tomášom.
Túto knihu odporúčam určite všetkým vekovým kategóriám, aj keď je určená mládeži. Myslím, že každý si rád zaspomína, zasníva sa a oddýchne si pri tejto chuťovečke. Určite to nie je posledná kniha od tejto autorky, po ktorej som siahla. Som naozaj rada za to, aké tu máme talenty.
Moje hodnotenie 10/10

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

11.03.2020 11:46

Táto kniha je klenotom pre každého autora, ktorý túži po autorskej slobode. Nie, nie je to ľahká cesta, no ak sa na to dáte, ak si prejdete touto ťažkou cestou, vaša práca vám prinesie zaslúžené sladké ovocie. Autorka nenapísala žiadnu odbornú a nudnú učebnicu, do ktorej čítania sa musíte nútiť. Práve naopak, kniha je písaná pútavo, zábavne, miestami ironicky, ale hlavne reálne. Miška si nedáva servítku pred ústa, za čo ju zbožňujem ešte viac, ak je to možné. Nechá vás nahliadnuť nielen do celého procesu prípravy rukopisu, práce s ním, komunikácie s tlačiarňami, distribúcie a neskôr aj do spolupráce s médiami kvôli marketingu. Dokonca nás nechala nahliadnuť aj do čísiel, ktoré nám môžu reálne pomôcť pri rozhodovaní. Táto kniha vás má motivovať, ale aj varovať, že táto cesta nie je práve vykladaná zlatými kachličkami. U nás autorom jednoducho nič nepadne len tak do úst. Musíme o seba a o svoje knihy bojovať, musíme sa o ne starať, akoby boli naše deti, čo aj koniec koncov sú. Táto kniha je nadupaná niekoľkoročnými skúsenosťami jednej z najlepších slovenských autoriek - Michaela Zamari a jej rady majú cenu zlata - viem, o čom vravím. Za smiešnych 13,90€ tak viete dostať cenné rady, návody, linky na administratívne veci, nápady, a mnoho z how-know, ktoré by ste inak zisťovali na vlastnú päsť aj niekoľko rokov vrátane omylov, ktorým môžete takto predísť. Okrem toho Miška oslovila aj mnoho ďalších autorov, ktorí sa s vami podelili o svoje skúsenosti a radi by vám týmto pomohli prekonať svoj strach - jediného nepriateľa, ktorý vám bráni v úspechu. Táto kniha má v mojej knižnici významné VIP miesto, pretože mi dodala neskutočné množstvo odvahy.

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

18.02.2020 15:32

Už dlho sa mi nestalo, že som nejakú recenziu odkladala tak dlho - od októbra, prosím vás. A nie preto, žeby sa mi kniha nepáčila, ale bolo tu jedno ALE! (Viac o tom ALE na konci) Nina Protušová je talentovaná autorka a ja som hrdá na to, že je Slovenka. Patrí jej veľký potlesk za to, že ma ako čitateľku totálne zmiatla. Mne sa to nestáva. Väčšinou sa aspoň do polovice vecí trafím, no tu som mala smolu. Ninka mojimi "odhadmi" doslova pozametala zem. Ja som naozaj nič netipla správne a do konca som podozrievala ešte aj lavičku v meste :D. MIRA je príbehom s množstvom záhad a podivuhodných udalostí, ktoré vás nútia čítať ďalej a pátrať po skutočnej príčine všetkého, čím si hlavná hrdinka musí po zvláštnej autonehode prejsť. Celú situáciu sťažuje, že si nepamätá, čo nehode predchádzalo. Šípi, že sa stalo niečo omnoho väčšie, ako tvrdí jej rodina a blízki. Je možné, aby jej všetci klamali, alebo sa Mira do konca mýli?
Príbeh rozhodne odporúčam každému milovníkovi záhad s neoblomnými hlavnými postavami. Dlho som váhala medzi 4* a 5*, preto dávam neoficiálne 4,5*. A dôvod? Mira mi občas prišla príliš HŔŔ a celkovo na mňa dej pôsobil miestami pesimisticky až deprimujúco, čo je, samozrejme, len môj názor. Inak knihe a ani autorke nemám čo vytknúť a teším sa na jej ďalšie autorské počiny.

Čítaj viac

Mira
  • Nina Protušová
4,2
11,90 €

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

20.12.2019 19:21

Nezvyknem čítať o ťažkých témach, pretože mi nerobia dobre. Najlepšie sa cítim v sfére romantiky, erotiky, komédie či trileru. Po knihe Nevyslovené od Kristína Ježovičová som siahla po mnohých pozitívnych reakciách ľudí, ktorí majú podobný vkus ako ja. Veď ak to zvládli oni, zvládnem to aj ja. Psychicky som sa na knihu chystala asi dva týždne, a keď som bola na dovolenke, konečne som sa do nej pustila. A keby len pustila... Moja dovolenka skončila takmer celá čítaním. Ani na prechádzky sa mi nechcelo ísť, lebo som sa stále mysľou vracala k dvom príbehom z dvoch časových období - príbeh o dcére rebelke - Viole - z dvadsiateho storočia, a príbeh o utrápenom chlapcovi, ktorý si na vlastnej koži skúsil tie najhoršie zverstvá - Frederikovi, ktorého príbeh sa odohráva v súčastnosti. Aj v tomto príbehu minulosť a prítomnosť spolu nejako súvisia, a teda aj dve hlavné postavy. Asi už mám nejakú autorskú predvídavosť a spojitosť som zistila už po šiestich kapitolách, ale vôbec mi to nepokazilo dojem z knihy a dychtivo som otáčala stránku po stránky, aby som sa konečne dozvedela, ako dopadnú hlavné postavy, kedy si uvedomia svoje chyby a kedy konečne vyslovia svoje najtemnejšie tajomstvá... Svoj skromný názor na knihu som si musela nechať odležať, pretože som stratila slová, a teraz, keď som ich konečne našla, chcela by som všetkým túto knihu odporučiť. Toto bola pre mňa zatiaľ najlepšia Kikina kniha, vďaka ktorej som zažila rôznu škálu emócií. Ďakujem. Ak by som mala udeliť knihe počet hviezdičiek, rozhodne by som dala 10/10

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

20.12.2019 19:16

Pred pár dňami som dočítala posledný vydaný titul od autorky s názvom Zakázaná príťažlivosť. Musím povedať, že hodnotenie kníh dávam podľa toho, ako často knihu odkladám a či mi tento odklad vadí alebo nie. Žiaľ, pri tejto knihe mi odklad nevadil. Príbeh bol dobrý, zaujímavý, no po knihe Nevyslovené, s ktorou si u mňa autorka postavala platinový piedestál, som z knihy nedostala toľko emócií, koľko som chcela. V deji ma rušilo, že sa v príbehu riešila aj suseda, ktorá ma po každej HOT časti úplne schladila. Vždy, keď to medzi hlavnými hrdinmi ako tak iskrilo, prišla suseda a jej mačka. Škoda, ale zase, je to len môj názor. Isto sa nájdu aj ľudia, ktorým sa moja minikritika bude zdať smiešna, a to je v poriadku. Každý z nás má rád príbehy vykladané inak. V knihe sú aj krásne pasáže s poeziou, hlavných hrdinov som si obľúbila a záver ma potešil. Určite túto knihu o zakázanej láske medzi profesorkou a jej študentom odporúčam všetkým romantikom. Hodnotím 4,5*/5*

Čítaj viac

4
4

Barbo Retta napísal recenziu

21.10.2019 14:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Študentka vysokej školy, Karolína, si cez prázdniny našla brigádu mimo svojho bydliska. Celá natešená kráča v ústrety novým možnostiam, avšak, keď sa dostane do zvláštneho rezortu v lese neďaleko od Pezinka, majiteľ firmy, v ktorej mala začať pracovať, ju schladí. Nastal omyl a Karolína prácu nedostane. Ona sa neháda, nebojuje proti irónii osudu a rozhodne sa odísť. Po ceste v zvláštnom rezorte stretáva chlapca, ktorého pozná z videnia. Leonard je miestny fešák, a keď mu Kaja povie, čo sa stalo, uľútostí sa mu jej. Zdvihne telefón a vybaví so šéfom firmy, aby Kaju predsa len vzal. Za svoju ponuku však chcel niečo na oplátku - rande s Kajou. Tá najprv s Leom bojuje, no nakoniec s ním ide von. Z jednej vychádzky sa stáva pravidelné stretávanie, pričom medzi nimi prerastajú vzájomné sympatie do niečoho hlbšieho. Lenže sú tu veci, ktorým Karolína nerozumie. Ľudia v rezorte ju medzi seba neprijímajú, cíti sa byť vyčlenená z tejto zvláštnej komunity a navyše, odkedy na to záhadné miesto prišla, býva jej často zle. Čo sa skrýva za jej pravidelnou nevoľnosťou? Prečo ju Leo i napriek rastúcim citom stále nepobozká? Čo za tajomstvo skrývajú všetci obyvatelia rezortu, z ktorého by sa nejednému zakrútila hlava? Na všetky otázky dostanete odpovede práve v knihe Nevoľnosť, ktorú napísala slovenská autorka Denisa Kancírová.

Pre mňa bola táto kniha od začiatku jedna veľká zahada. Nerozumela som názvu, obálke a ani správaniu niektorých postav, ale autorka mi na moje otázky postupne odpovedala. Nevoľnosť by som radila buď do YA alebo NA s romanticko-fantastickou líniou, ktorá vás núti dychtivo obracať stránku po stránke. Knihu odporúčam všetkým, ktorí vyhľadávajú jedinečné príbehy s nádychom fantasy.

Čítaj viac

„Ak mám iba málo peňazí, kúpim si knihu. A ak mi zostane ešte niečo, kúpim si jedlo a oblečenie.“

Erasmus