Baja D.

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

Knihy roka 2021
2021
Hráč knižnej šifry
Šťastných 7
2022
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
5

Barbo Retta napísal recenziu

24.01.2023 19:42

Štvrtá časť obľúbenej romanticko-šteklivej série Texting vám spríjemní chvíle.
Táto voľná séria je ako jazda na horskej dráhe. Tak som začínala odporúčanie na tretiu časť a musím tak začať aj teraz. Jazda pokračuje a teraz sme oproti trojke znovu trochu klesli. Jednotka výborné, dvojka slabé, trojka výborné a štvorka trošku slabšie. To však nemení nič na tom, že som si príbeh užila a oddýchla si pri ňom. A práve jednoduchosť bez zbytočných drám je to, čo občas skutočne potrebujem. Čítať, relaxovať a usmievať sa. Toto všetko mi séria poskytuje.
V knihe sa objavuje knižný tróp - druhá šanca, a ako je u autorky zvykom, v každej časti spomenie aj nejaké zvieratko. Tu je to roztomilý mopslík, ktorého budete mať chuť ukradnúť aj vy.
Denver, sestra sivej myšky Monty z 3. časti, je jej úplný opak. Je ako hurikán, je bláznivá, odvážna a spoločenská. No má trinástu komnatu a tou je Shep, láska z jej mladosti. Príbeh začína v momente, keď im osud dá šancu na nápravu a ich cesty znovu prepojí. Ona, novinárka, od neho chce rozhovor, ktoré zvyčajne neposkytuje, on sa chopí šance a uzavrie s ňou výmenný obchod. Interview za to, že mu bude robiť nasledujúce týždne garde na charitatívnych večierkoch. Uzavrú dohodu a zisťujú, že plamienok medzi nimi ani po rokoch nevyhasol.
Aj tu je veľká časť textu písaná formou správ, preto sa kniha číta naozaj rýchlo a dej nikde neviazne. Síce mi nie úplne lahodilo doťahovanie postáv, humor mi tu nebol veľmi blízky, postavy mi boli aj tak celkom sympatické. Autorke musím uznať aj to dokonalé prepojenie všetkých postáv z ostatných častí.
Knihu odporúčam čitateľom, ktorí si chcú pri knihe oddýchnuť a hľadajú niečo menej náročné.

Čítať viac

5
Baja D.

Barbo Retta získal odznak Knihy roka 2021

18.11.2022 00:39

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
5
Baja D.

Barbo Retta získal odznak Šťastných 7

17.11.2022 23:38

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Barbo Retta napísal recenziu

12.05.2022 18:03

Keď som začala čítať Dedicku ruže, nevedela som, čo očakávať. Nakoniec som dostala návykové čítanie plné temných tém, plné tajomstiev aj obrovskej zrady. Hlavná hrdinka Violet je naozaj silná ženská hrdinka, nie je to žiadny nežný kvietok, ale zbraň v príťažlivom ženskom tele. Odmala ju cvičili na to, aby v dospelosti mohla pomstiť svoju rodinu a zničila úhlavného nepriateľa. Avšak celú misiu zamotal milostný trojuholník práve so synmi jej najväčšieho nepriateľa. Zakázaná vášeň je tým správnym korením v dokonalej symfónii, ktorú pre nás táto skvelá autorka nachystala. Nemôžem sa dočkať, kedy sa mi do rúk dostane pokračovanie. Navyše celý dizajn knihy aj obálka s digitálnou oriezkou budú ozdobou každej knižnice. Za mňa jedna z najlepších kníh tohto roka. Autorke tlieskam.

Čítať viac

5
5

Barbo Retta napísal recenziu

12.05.2022 17:43

Viki Dominová nie je medzi SK čitateľmi žiadne nové meno, práve naopak. Na jej knihy sa vždy teším a takisto sa neviem dočkať, s čím táto multižánrová autorka príde. Fantasy? Triler? YA? Striedať žánre nie je len tak. Treba na to veľkú dávku predstavivosti, za čo autorke tlieskam. Kniha Zoznam prianí nie je typická YA o mladej láske, ale je aj o priateľstve a najmä o láske medzi vnučkou a babičkou. Práve táto linka ma dostala najviac, rovnako ako aj dojemný záver a zakomponovanie zoznamu prianí v príbehu. Krásne, milé, mladícke, miestami vtipné ale aj dojemné. Knižka cukríkovej farby bude ozdobou mojej knižnice a budem sa tešiť na ďalšiu vydarenú Dominovku. Autorke prajem veľa úspechov a mnoho spokojných čitateľov.

Čítať viac

5
5

Barbo Retta napísal recenziu

28.02.2021 16:00

Jedna z mála krimi, kedy som neuhádla vraha. Za toto autorke tlieskam.
Tento debut od autorky som si dala na čítací wishlist už po prvých ováciách na Instagrame. V názoroch som často čítala, že čitateľov autorka až do samého konca naťahovala, že až do posledných strán netušili, kto je vrah. A to ma vyhecovalo. Mňa, čo väčšinou odhadnem hlavnú zápletku v strede, keďže sa maximálne snažím sústrediť aj na čítanie medzi riadkami. No a veru... Nepodarilo sa mi to. Barborka napísala knihu tak bravúrne, že mi na konci úžasom padla sánka. Odporúčam všetkým milovníkom krimi a trilerov, no odporúčam aj tým, ktorí by chceli s týmto žánrom začať. Táto kniha je prudko čitateľná.
V príbehu sledujeme dve dejové línie.
1) Vyšetrovanie brutálnej vraždy ženy v chatovej oblasti neďaleko Košíc.
2) Svojrázny život ešte svojráznejšieho detektíva Dávida, ktorý je občas dosť na palicu, drzý, vulgárny, promiskuitný... No ja som mu to zožrala aj s navijakom a jeho postava bola za mňa úplne autentická. Svoju povahu však vyvážil náklonnosťou ku kolegyni Eme, čím si trošičku prišlo na svoje aj moje "v-lásku-veriace-ja". To, že bol rozprávač práve Dávid, bol skvelý krok. Bavilo ma vnímať to jeho očami a bavilo ma, že nebol ten dokonalo dokonalý a neomylný typ.
Odporúčam všetkým, ktorí si potrpia na kvalitné krimi trilery so zaujímavou zápletkou, ktorú neodhalíte do samotného konca.

Veľmi vydarený debut.

Čítať viac

5
Baja D.

Barbo Retta získal odznak Horúce novinky

03.12.2020 12:04

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
5
5

Barbo Retta napísal recenziu

23.09.2020 18:56

Hovorí sa, že sedmička je šťastné číslo. A viete čo? Mne siedma kniha od tejto talentovanej autorky priniesla mnoho šťastia a zaslúženej pohody. Táto kniha bola presne tým, čo som teraz - v tomto náročnom období - potrebovala prečítať. Niečo, čo mi vyčarí úsmev na tvári. Niečo, vďaka čomu si po ťažkých dňoch dokážem oddýchnuť. Môj osobný duševný wellnes v podobe podmanivého príbehu, ktorý som si užívala plnými dúškami. Každý z nás má svojho obľúbeného autora a u mňa, čo sa slovenských autorov týka, je to práve Miška, ktorá mi každým svojím dielom dokazuje, že vie písať reálne príbehy plné romantiky, drámy ale aj komédie, pričom častokrát objavím mnoho krásnych odkazov pomedzi riadkami, čo nedokáže hocikto. Za mňa je príbeh Krízový plán jeden veľký MUSÍM MAŤ tohto roka a okrem duševného wellnesu vám s nádhernou prepracovanou obálkou skrášli vašu knižnicu.
O príbehu: Dea má jeden veľký - americký- sen. V slnečnom Los Angeles na ňu čaká jej brazílsky priateľ, s ktorým plánuje spoločnú budúcnosť, avšak musí si na tento sen našetriť istú finančnú rezervu. Šetrenie je však veľmi náročné, keďže vlastní prekrásny byt takmer v centre Bratislavy, ktorého sa nechce vzdať, a mesačné náklady na život a splátky má privysoké. V hlave jej skrsne nápad - nájde si spolubývajúcu. Schváľne hľadá spolubývajúcu ženu, pretože tento krásny byt má jeden zádrheľ - iba jednu posteľ. Ako to však býva, nič nejde podľa plánov, pretože z výberu záujemkýň je Dea zhrozená. Keď sa chce vzdať, ozve sa jej záujemca - muž. Dea je tak zúfalá, že po tejto príležitosti siahne, hoci aj cez lži, kde nádejnému spolubývajúcemu klame o svojej orientácii, len súhlasil aby so zdieľaním bytu a jednej postele. A tak sa začína milá, zábavná a romanticko-erotická jazda, stránky sa vám strácajú pod prstami a vy nechcete, aby tento príbeh skončil. Pre mňa je Krízový plán po Miškinom Rozhodnutí druhá najobľúbenejšia kniha. Ďakujem za zážitok a odporúčam každej romantickej duši. :)

Čítať viac

5
5

Barbo Retta napísal recenziu

26.06.2020 15:45

Ako čitateľ mám radšej romantiku, erotiku a drámu, no pri tejto knihe som urobila výnimku.
Nehovoriac o neskutočne krásnej obálke, charizmatickej a milej autorke, musím vyzdvihnúť naozaj úžasný príbeh, ktorý mi počas čítania prirástol k srdcu tak veľmi, až som sa každý deň tešila na večerné čítanie.
DEJ: Príbeh je o mladej Meggie, ktorá sa akýmsi nevysvetliteľným spôsobom ocitne v tajuplnom Ametystovom lese, kde ju zachráni mladé dievča, ktoré sa jej ujme. Bez nej by totiž Meggie v lese neprežila. Zjavom a ani správaním nezapadá do tohto magického sveta a veľmi dlho jej trvá, kým si uvedomí, že to, čo prežíva, nie je len sen, alebo výplod jej fantázie, ale skutočná, drsná realita. Svet, v ktorom vyrastala, nebol jediný a všetko, čo vedela o svojom pôvode, bolo opradené tajomstvami. Vždy bola výnimočná, no až v Ametystovom lese zisťuje, ako veľmi. Jej schopnosti a bojová povaha ju predurčili k veľkým veciam, avšak musí prísť na to, ako naplniť svoj osud, ale aj osud magického sveta, ktorému hrozí skaza neuveriteľných rozmerov.
Jediné, čo ma mrzí, že pokračovanie tejto skvelej série je zatiaľ v nedohľadne, pričom viem o mnohých fanúšikoch, ktorí na knihy od tejto autorky netrpezlivo vyčkávajú rovnako ako ja. Milé CooBoo, pekne vás prosíme o pokračovanie tohto skvostu. Na Slovensku je málo kvalitného fantasy a toto si rozhodne zaslúži postavenie na pomyselný piedestál.

Čítať viac

5
5

Barbo Retta napísal recenziu

11.04.2020 22:49

Román – Srdce pre Mirku – je prvým knižným dielom od Simonky Kutišovej, ktorý som mala tú česť prečítať, a musím uznať, že som ostala milo prekvapená. Nezvyknem čítať takýto teenage žáner alias YA, ale, je tu jedno veľké ale. Táto kniha mi dokázala, že by som mala čítať viac kníh aj v tomto žánri. Popri všetkej erotike a románoch pre dospelých, ktoré som v poslednej dobe čítala, mi táto kniha veľmi ulahodila a spríjemnila chvíle. Trošku sa mi do nej ťažšie začítavalo, pretože hlavnej hrdinke Mirke sa v živote udeje jedna veľká tragédia a ona to veľmi zle znáša, trápi sa a utápa. Nedivím sa hlavnej hrdinke, u nej bol všetok smútok a bolesť na mieste, avšak tieto pasáže sa naozaj čítajú ťažko. Nevie sa vysporiadať so stratou, rebeluje a stretáva sa s pochybnými kamarátmi. Potom však nastane zlom. V najhoršej možnej situácii a zúfalstve sa stane niečo, čo jej život obráti naruby. V parku stretáva veľmi zlaté dievčatko a chlapca, Tomáša, ktorý zodpovedá za organizáciu táborov. Slovo dá slovo a Tomáš sa pokúsi Mirku presvedčiť, aby sa pridala k dobrovoľníkom a išla s nimi na detský tábor ako vedúca. Po počiatočnom váhaní nakoniec súhlasila, a tak sa dostávame do druhej časti príbehu, do dobrodružstiev z tábora, srandy s deťmi a mnohých situácií, ktoré si z táborov pamätám aj ja, preto vo mne tieto pasáže zanechali príjemný sentiment. A pomedzi to všetko sa nám črtá neskrývaná náklonnosť medzi Mirkou a Tomášom.
Túto knihu odporúčam určite všetkým vekovým kategóriám, aj keď je určená mládeži. Myslím, že každý si rád zaspomína, zasníva sa a oddýchne si pri tejto chuťovečke. Určite to nie je posledná kniha od tejto autorky, po ktorej som siahla. Som naozaj rada za to, aké tu máme talenty.
Moje hodnotenie 10/10

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare, 2011
Clockwork Angel
Cassandra Clare