Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Volám sa Baška, mám 16 rokov a na instagrame pôsobím ako @girl_withbook.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Volám sa Baška, mám 16 rokov a na instagrame pôsobím ako @girl_withbook.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

18.11.2020 16:02

Kniha sa zaoberá dôležitou témou-depresiou a poukazuje na to, že táto psychická choroba sa môže vyskytovať v rôznom veku. Bolo to poučné, zaujímavé a zároveň aj vtipné, pretože niektoré časti autor napísal s humorom.
Hlavná postava, 15 ročný chlapec Craig, mi bola sympatická, páčil sa mi jeho charakter a veľmi som si ho počas príbehu obľúbila.
Páčilo sa mi, že autor písal z vlastných skúseností, pretože sa sám ocitol na psychiatrii a trpel depresiou. Dávalo to príbehu lepší pocit. Vedela som, že to nie je celé len vymyslené, ale že sa to reálne stalo. To, čo je napísané na konci knihy ma až rozplakalo a po celkovom dočítaní som prežívala rôzne pocity.
Niečo ako čistá depka je určite zaujímavá kniha, ktorá si zaslúži viac pozornosti. Ja budem rada ak si ju prečítate, pretože vám dá do života naozaj veľa a zaroveň sa aj pobavíte.
Radí sa k najlepším knihám roku 2020. Za mňa naozaj odoporúčam :D

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.11.2020 20:59

Z knihy som mala úžasný čítateľský zážitok. Za mňa skvelé postavy, štýl písania bol zaujímavý a najviac ma zaujalo prostredie, kde sa to odohrávalo.
Prvé strany boli pre mňa mätúce, pretože toto je pokračovanie zo série a ja som tie predtým nečítala, takže som bola stratená. Nevedela som kde sa nachádzam, kto je kto a čo sa deje. Ale po pár kapitolách som sa zorientovala a nevedela som prestať čítať.
Autorov štýl písania ma prekvapil, pretože keď som sa zahĺbila do príbehu, tak som ihneď stratila pojem o čase. Veľmi rýchlo mi mizli stránky pod rukami a mňa to bavilo.
Dej je zaujímavý a originálny. Páčilo sa mi, že sú tam skombinované aj reálne udalosti s tými fiktívnymi. Práve po prečítaní tohto príbehu som si uvedomila, že historické knihy ma niečim priťahujú a určite sa do takého žánru niekedy ešte pustím.
Postavy majú veľa priestoru a my máme možnosť ich bližšie spoznať. Je tam aj ich osobný život, čo som ja osobne ocenila a viac som si ich takýmto spôsobom obľúbila.
Detektívna linka je skvelá a mne, ako fanúšikovi detektívok sa veľmi páčila a bola originálna.
V knihe je aj mapa, ktorá mi pomohla sa lepšie zorientovať. Mapy sú pre mňa veľkým prínosom, hlavne miest a krajín v príbehoch, v ktorých sa neorientujem. Lepšie si to predstavím a dej mám potom ozvláštnený.
Za mňa odporúčanie a jedno veľké prekvapenie! Určite sa vrhnem aj na predošlé diely, pretože tento slovenský autor ma naozaj očaroval.

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.11.2020 20:58

Máme tu tretí diel z Bielej série, ktorý som si zase obľúbila. Každá časť z tejto série ma bavila, a dúfam, že aj bude baviť, pretože ešte stále nie je koniec!
Stále ma fascinuje, že tie postavy poznám z predchádzajúcich dielov, a v každej knihe niektoré môžem spoznať bližšie.
Veriť som prečítala za jeden deň, pretože ma to úplne vtiahlo do deja. Autorka ma svižný štýl písania a postavy si veľmi rýchlo obľúbite.
Neviem posúdiť, ktorá časť ma bavila najviac alebo najmenej. Za mňa sú to dobré knihy, pri ktorých si hlavne oddýchnete a vypustíte z hlavy všetky myšlienky.
Ak chcete niečo kvalitné od slovenskej autorky, tak toto je to pravé pre vás.

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.11.2020 20:55

Prvý diel tejto komiksovej série som si obľúbila. A inak to nebolo ani s pokračovaním. Musela som si ale pred prečítaním dvojky dať rereading jednotky, pretože som si vôbec nepamätala, čo sa tam dialo.
Sú to krátke komiksy, ktoré prečítate na jednom posedení. Ja som ich dala obidva do dvoch hodín :D
Je to zase sladké a plné romantiky.Zlepšilo mi to náladu a trochu ma to vytiahlo z čítacej krízy,.
Obľúbila som si všetky postavy okrem Harryho, ten mi liezol na nervy a len som chcela.
Páčila sa mi aj zahrnutá téma coming outu.
Ja osobne sa k Motýlikom budem vždy vraciať a nikdy ich (snáď) neprestanem milovať.
Samozrejme čítajte, ak ste na tento žáner, pretože sa vám to pravdepodobne nebude páčiť. Ale ak chcete, dajte tomu šancu! Možno zmeníte názor.

Čítaj viac

2
Baška

Barbora Rošková získala odznak Plány do budúcnosti

15.11.2020 20:40

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.11.2020 20:39

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Veľmi dobre sa mi príbeh čítal, kvôli krátkym kapitolám a dobrému štýlu písania. Postavy som si väčšinou obľúbila, ale hlavnú hrdinku som mala chuť niekedy prefackať. Veľa jej rozhodnutí mi prišlo nelogických a aj unáhlených. Ale naopak Carl sa mi páčil. Mal svoju vlastnú osobnosť, ktorá sa mi každým novým spoznaním zapáčila viac. Aj napriek demencii sa snažil dokázať, že je múdry a dokáže ľuďom prejsť cez rozum. Bol moja najobľúbenejšia postava z celého príbehu.
Prostredie je tajomné a párkrát som bola aj v napätí. Miestami som bola zaskočená alebo zhrozená. Za mňa prostredie autorka zvládla opísať perfektne.
Ale koniec ma sklamal. Počas celej knihy nevieme meno hlavnej hrdinky, čo mi vôbec nevadilo, dozvieme sa ho až na konci. Pri tejto informácii som očakávala nejaký prevrat alebo niečo také, no nič svetoborné sa nestalo (aspoň teda pre mňa). A to, ako sa vyriešila ta záhada ma taktiež sklamalo. Očakávala som proste iný koniec a tento ma sklamal, čo ma mrzí, ale čo narobím.
Ja vám knihu odporúčam. Bolo to určite veľké prekvapenie a ja som rada, že som si ju mohla prečítať.

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.11.2020 20:32

Skvelý štýl písania, sympatické postavy. Dej utekal rýchlo, ale len asi od 90-tej stránky, dovtedy mi to prišlo pomalé :(
NÁDHERNE opísané prostredie! Fakt som si opisy užila a chcem bývať na tom zámku. Pár nečakaných zvratov, ktoré dej skrášlili a zaujímavé informácie či už o grófovi alebo samotnom zámku ma potešili.
Za mňa dobrá knižka a odporúčam práve na dlhé zimné večery :D
4/5

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

15.01.2020 18:01

Táto kniha má chytila za srdce! Bola perfektne napísaná a jej čítanie som si užila, vrelo odporúčam! ??
hovorí príbeh o dvoch ľuďoch. Dvoch ľuďoch s problémami. Riešia sa sem vážne problémy a to sa mi na knihe najviac páči. Autorka sa nebála použiť vulgarizmy a nevhodné scény. Sledujeme diel, ktorý vôbec nie je rovnaký, z pohľadu Freddieho a Violy. On žije v roku 2017, ona vroku 1999. Zo začiatku mi toto prepojenie postáv nedávalo žiadnu logiku, ale keď prišiel ten koniec... Všetko sa to spojilo a aj oni. Bolo to fakt úžasné! Kapitoly boli krátke to znamená, že dej utekal veľmi rýchlo. S postavami sme prežívali ich pocity, Vedeli sme sa s nimi stotožniť a nahliadli aj do ich minulosti. kniha si zaslúži rozhodne väčší obdiv a viac čitateľov. Ja som nadšená a veľmi som rada za prečítanie!

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

30.12.2019 22:42

Toto bola pecka!
Zo začiatku som mala ale problém zacitat sa. Bola som zmätená z postáv a z celkového prostredia.
No postupom času sa to vylepšovalo, vylepšovalo a bolo to perfektne!
Obľúbila som si všetky postavy, preto som tomu koncu nedokázala uveriť, nepripúšťala som ho.
Príbeh je písaný z dvoch pohľadov. Jeden je z minulosti a druhý z prítomnosti. A jedine mínus bolo to, že má postupne prestaval baviť ten pohľad z minulosti. prišlo mi, že sa tam deje stále to iste.
Inak Vám knihu odporúčam. Zhltnutie ju podľa mna aj na jedno posedenie, pretože je fakt tenká a pútavá zároveň.

Čítaj viac

2
2

Barbora Rošková napísala recenziu

02.11.2019 11:11

Táto kniha má úplne dostala! Skvelo a rýchlo sa čítala, nedokázala som sa odtrhnúť od deja. Potrebovala som vedieť ako to skončí a ten koniec bol úžasný! Veľmi má aj samozrejme fascinovali lístočky v knihe;) pri nich som sa nasmiala. Odporúčam! :)

Čítaj viac

„Nepridaj sa k tým, čo pália knihy. Nemysli si, že utajíš chyby tým, že zničíš dôkaz, že sa stali. Neboj sa ísť do knižnice a prečítať v nej každú jednu knihu.“

Dwight D. Eisenhower