Barbi

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Knihy roka 2022
2022
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

12.01.2024 21:48

1.5/5*
Mám pocit , že na začiatok 2024 som dostala len knihy, ktoré má sklamali po prečítaní. Tak ďalšie sklamanie do zbierky. Kniha nie je zlá, to by som nepovedala. Ale nerobte si žiadne očakávania, autor len spísal doteraz známe fakty do jednej knihy. Je mi ľúto to napísať, ale z celej knihy si neberiem žiaden nový poznatok , ktorý by má niekam posunul. Takze ak nemáte prečítané iné motivačne knihy , tak možno bude kniha dobrou voľbou. Ak však už máte niečo načítané , nič nové tam žiaľ nenájdete. Ja žiaľ neodporucam a zaraďujem ku sklamaniam

Čítať viac

8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

12.01.2024 21:38

Všetci sme si rovní, ale niektorí sú si rovnejší.
Autor predviedol dokonalú politickú satiru , nadčasové dielo. Keď si predstavím, že dielo pochádza z roku 1945 a stále aktuálna aj v súčastnosti.
Krátka , ale skvelá. Každý človek by si ju mal raz prečítať. Odporúčam

Čítať viac

8
Barbi

Barbora Mokošová získala odznak Šťastných 7

12.01.2024 13:16

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

11.01.2024 13:57

Kniha má nádhernu obálku , hovorí sa nesud knihu podľa obalu, ale predsa len. Pútavý vzhľad obálky veľa z nás nalákal na tuto knihu. Spojenie Vianoc a kníhkupectvá , to mi prišlo ako skvelý námet. Čo len môže byt krajšie?
Žiaľ , popri čítaní som prišla na to, že čokoľvek môže byt krajšie. Nechapte má zle, kniha sa čítala ľahko, dobre. Bola to taká oddychovka, účel splnila, oddýchla som si popri čítaní tejto knihy. Avšak z anotacie knihy som očakávala oveľa viac. Takze moje očakávania po iných prečítaných vianočných príbehoch zapríčinili mierne sklamanie z tejto knihy. Kniha v konečnom dôsledku nie je zla, len nemajte od nej očakávania :)

Čítať viac

8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

11.01.2024 13:42

1.5*, poťažmo 2*/5*
Začnime pozitívne , naozaj sa mi páčila prvá tretina knihy. Bola zaujímavá, bolo tam napätie. Starý dobrý Karika , áno, musím uznať, že táto časť knihy sa mi páčila.
Nie som fanúšikom socializmu a kníh, ktoré sa okolo toho motajú ( alebo som už len presytena tejto témy kvôli môjmu obľúbenému Dánovi? No ktovie ) , ale bola som ochotná to prekusnut , lebo autor začal knihu naozaj zaujímavo. Budovalo sa napätie , atmosféra, strach. Všetko to malo, naozaj. Dokonca sa mi dostala na chvíľku táto kniha do hlavy , čo sa mi stane málokedy, hrala sa so psychikou čitateľa. Čítala som, že veľa ľuďom vadilo násilie a brutalita, toto podľa mna problem knihy nebol, brutalita mi nevadí a istým spôsobom patrí k tomuto žánru. Ale potom prišla tá osudná časť. Prešli sme do druhej polovice knihy a tam je pes zakopaný. Keby kniha mala len 250-300 strán , určite by som hodnotila aspoň 4*. Ale žiaľ. Kniha má 460 strán a to je jej najväčší problem. V druhej polovici knihy prestalo dávať zmysel snáď úplne všetko. To už len bola hlúposť za hlúposťou, a ak ste sa náhodou chceli nadýchnuť , že toto čo bolo tak BAM , ďalšia ešte viac nepochopiteľná hlúposť. Tam už mame prepletené sci-fi ( ale teda že riadne sci-fi ) , filozofické úvahy autora ( už som mu tuto jeho filozofiu vyčítala v jednej knihe , ja viem ), ale v tejto knihe to už je filozofia človeka, ktorý nemôže byt pri zmysloch. Neverím, že toto mu napadne s čistou hlavou. A to naozaj zbožňujem tohto autora. Vlastním každú jeho knihu. Už posledna publikácia hlad/smad má poriadne sklamala , ale to som ešte nevedela, že to dokáže prekonať v hlbine. Posledných 100 strán bolo ako za trest. Akčný film , prestrelky, naháňačky ( ale nie sme to už v inom žánri? ) filozofické úvahy , analýzy. No mám pocit , že všetok odpad , ktorý nemal kde využil vložil do posledných 100 strán,alebo sa snažil prepojiť svoje predošlé knihy? . Skromne si dovolím povedať a tak zhodnotiť poslednú tretinu knihy : “ toto si predstavujem , že mi pôjde hlavou , ak by som užila nejaké psychotropne návykové látky , ktoré mi spôsobia halucinácie. “
Knihu som docitala , ale len vďaka môjmu sebazapretiu a túžbe vedieť , ci nakoniec z toho nebude nejaký dobrý zaver. Nebol.

Čítať viac

8
Barbi

Barbora Mokošová získala odznak Verný zákazník

11.01.2024 10:00

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

25.02.2023 09:20

Tuto knihu musíte prečítať do 3 hodín. Neexistuje , že nie. A to asi vypovedá dostatok o jej obsahu. Tragicky dej a ťažká téma na pozadí , to bola vyhliadka naozaj skvelej knihy. Len škoda, že tieto očakávania nenaplnila. Skúsim dať šancu druhej časti tejto serie, ci si nenapraví reputáciu. Ale táto kniha je horko- ťažko ohodnotená na 3*. A to mi verte že som sa dlho prehovárala , aby dostala aspoň 3.

Čítať viac

8
Barbi

Barbora Mokošová získala odznak Šťastných 7

30.01.2023 12:43

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
Barbi

Barbora Mokošová získala odznak Knihy roka 2022

09.12.2022 10:50

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2022 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2022
8
8

Barbora Mokošová napísala recenziu

21.11.2022 23:31

Dobrý deň. Rada by som sa informovala ci sa chystá Slovenský preklad knihy playlist, pripadne kedy sa da očakávať.
Ďakujem

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014
Atlasova vzpoura
Ayn Rand