Dallas 63 (český jazyk)

Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století,... Čítať viac

4,9 28 hodnotení
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2021
736 strán
10-11 hodín čítania

Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století, až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

14,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století, až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže…

Jake Epping, pětačtyřicetiletý učitel angličtiny, se vydává na šílenou misi, při níž má Kennedyho vraždě zabránit. Začne vést nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, jenž porušuje všechna běžná pravidla času.
Čítať viac
Originálny názov
Dallas 63
Počet strán
736
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-7593-333-1
ISBN EPUB
978-80-7593-332-4
Naše katalógové číslo
985181
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

28 hodnotení

7
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený nákup
15.3.2021
Dokonalý zážitok z rokov minulých
Stephen King v tejto knihe dej zbytočne neskomplikoval stretnutiami budúcich a minulých "ja", možnosť pohybu v časovom kontinuu obmedzil na jeden jediný bod a jedno jediné miesto a stanovil pravidlo, v ktorom sa pozmenená súčasnosť "zresetuje" ďalším návratom do minulosti.  Vždy, keď mi počas čítania začala v hlave rezonovať nejaká otázka, o pár riadkov ďalej na ňu ponúkol odpoveď - ak ste Sheldon Cooper, možno nie postačujúcu (a čo ešte keď okrajovo spomenie teóriu strún!), ale mne ako obyčajnému smrteľníkovi to vždy stačilo a príbeh môžem hodnotiť ako logický a do detailov premyslený. 
Napriek nereálnemu hlavnému motívu sa veľmi veľká časť deja opiera o reálne dejiny a udalosti. Ak je čitateľ znalcom amerických dejín, je to pre neho výhoda, ale King zase nezachádza do takých politicko-historických detailov, s ktorými by nepomohla wikipedia. Okrem výjavov zo života atentátnika Oswalda sa dozviete veľa o vtedajších pomeroch a náladách - ľudia podávajúci ochotne pomocnú ruku v kontraste s rasovou segregáciou a diskrimináciou, pohodová swingová nálada narušená strachom z atómového konfliktu a podobne. Netvrdím, že by román o bubline do minulosti mohol plnohodnotne suplovať učebnicu dejepisu, ale ja som sa z neho dozvedela dosť. 
Bez výčitiek radím Dallas 63 k tomu najlepšiemu, čo som kedy čítala, aj spomedzi množstva Kingových kníh. Dostanete niečo z Terminátora aj z Návratu do budúcnosti. Je to krásny, napínavý, nostalgický, dramatický príbeh s typicky kingovským zmyslom pre humor, ktorý ponúka veľa námetov na zamyslenie.
Čítať viac
16.2.2021
Najlepšia Kingovka
Nemôžem o sebe tvrdiť, že som fanúšikom Stephena Kinga. Jeho knihy majú často rýchly záver a veľa nedoriešených vecí a to aj napriek tomu, že majú veľký rozsah, čiže je tam priestor na to. Táto kniha však bola podľa mňa pecka. Premyslený dej, napätie, akcia, postavy, s ktorými sa dá stotožniť a najmä skvelý Kingov rozprávačský talent. On dokáže aj o črevných problémoch svojho hlavného hrdinu písať niekoľko strán a takým spôsobom, že sa od toho nedokáže čitateľ odtrhnúť :) Odporúčam! Čítať viac
8

Milujem knihy, milujem čítať, milujem ten pocit keď ma kniha vtiahne do deja a som tam, žijem tam a prežívam všetko so všetkými postavami a milujem ten pocit keď to po prečítaní vo mne ešte rezonuje a potrebujem nejaký čas na spracovanie všetkého - toto je pre mňa merítko dobrej knihy. Vždy mám nejakú poruke, či už fyzicky, v telefóne ako e-knihu alebo audio a chytám mierne panické stavy keď sa zmenšuje moja kôpka neprečítaných kníh, musím ju vždy dopĺňať ????

Zuzana Szemanová
Overený zákazník
5.2.2021
Perfektná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na túto knihu som počula iba pozitívne ohlasy a recenzie a keďže milujem tematiku cestovania v čase podujala som sa na neľahkú úlohu zohnať si túto knihu, keďže v tom čase keď som ju chcela kúpiť bola beznádejne nedostupná vo všetkých obchodoch či už kamenných, internetových alebo antikvariátoch. Bavila ma cesta za touto knihou, nakoniec sa mi ju podarilo kúpiť, síce dosť strastiplne ale o to viac som sa tešila na čítanie. A veruze to bolo čítanie.
Kniha zameraná na detaily pri opisoch ktorých sme sa dostali do doby 60-tych rokov, do doby upravených mužov a upravených žien, do doby kde aj pivo chutilo inak ako dnes, kde boli iné vône ale bohužiaľ aj rasova diskriminácia.
Kniha má síce sedemsto strán ale menej by ani mať nemohla aby sa tam všetko vošlo. Hlavná postava Jake mal všetko, čo má mať postava ktorú chceme mať radi. Dej plynie plynulo napriek rozsiahlym opisom, ktoré ale vôbec nenudia. Stretávame sa s predsudkami, ktoré dnes už neriešime v takej miere ako vtedy, hlavne, čo sa týka postavenia žien, resp.pohlad na rozvedené ženy a ich prípadné ďalšie vzťahy. Vidíme to vo vzťahu Jakea a Sadie kedy sa musia v zaciatkoch potajomky stretávať. Ich láska je nežná, vzájomná a osudová.
Čo sa týka ostatných postáv, obdivujem prepracované naštudovanie detailov a okolností ktoré predchádzali atentátu na Kennedyho.
Čo sa týka záveru, úplne chápem tých, ktorí boli z neho v šoku a nepáčil sa im. Ja som z neho bola tiež mierne prekvapená, hoci ako sa blížili posledné strany, tak trochu som ho už tušila a asi by som radšej prijala iný, ale práve preto sa mi páči taký aký je, aby som to lepšie vyjadrila, bolo by nesprávne keby to skončilo inak napriek tomu, že mi to bolo nesmierne ľúto.
Ešte zopár viet k seriálu. Určite odporúčam najprv knihu v ktorej je toho omnoho viac a dej je oveľa rozsiahlejší aj ten záver je trochu inak chápaný ako v seriáli hoci dejovo to skončí rovnako. Seriál zvládli tvorcovia so cťou a chápem, že by musel byť ovela dlhší pokiaľ by tam chceli dať všetko čo bolo v knihe, takisto chválim výber hercov hlavných postáv. Milovala som ich. Keby som videla seriál bez knihy, určite by som ho ocenila, oceňujem ho aj v porovnaní s knihou ale určite najprv kniha.
Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

„Muž a žena by mali byť spomalení, ako keď kráčaš pod vodou, mali by sa venovať každej bunke, každému nádychu pomaly a bez náhlenia.“

Tri smrtky sa plavia - Vanda Rozenbergová, 2018
Tri smrtky sa plavia
Vanda Rozenbergová