Výzva

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Baronet, 2021
4. diel série
Briar U
368 strán
5 hodín čítania

Vysoká měla být moje šance, jak bych se mohla zbavit komplexu ošklivého káčátka a roztáhnout křídla. Místo toho jsem skončila v domě sesterstva plném nepříjemných holek. Nedokážu mezi ně zapadnout, proto nemůžu výzvu sester ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 18,28 €

Vysoká měla být moje šance, jak bych se mohla zbavit komplexu ošklivého káčátka a roztáhnout křídla. Místo toho jsem skončila v domě sesterstva plném nepříjemných holek. Nedokážu mezi ně zapadnout, proto nemůžu výzvu sester ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 18,28 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vysoká měla být moje šance, jak bych se mohla zbavit komplexu ošklivého káčátka a roztáhnout křídla. Místo toho jsem skončila v domě sesterstva plném nepříjemných holek. Nedokážu mezi ně zapadnout, proto nemůžu výzvu sester z Kappa Chí odmítnout.
Výzva zní: Sveď toho nového rajcovního hokejistu ze třeťáku. Conor Edwards vymetá každou párty v univerzitní Řecké čtvrti stejně jako postele holek ze sesterstev. Zamilujete se do něj dřív, než pochopíte, že kluci jako on nevěnují holkám jako já jediný pohled. Pan Oblíbený mě však zachrání – místo aby se mi vysmál, souhlasí s tím, že se mnou půjde do ložnice a bude předstírat, že jsme na to spolu vlítli.
A pak mě naprosto dorazí, když oznámí, že v tom předstírání chce pokračovat. Jak se ukázalo, Conor se rád baví a dál to hrát na holky ze sesterstva mu připadá jako hodně velká zábava.
Odolat jeho pohodářské povaze a sexy vzhledu je však skoro nemožné. A navíc si začínám myslet, že v Conorovi se toho možná skrývá víc, než dává sám najevo.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Posielame do týždňa
18,28 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
EPUB
MOBI
11,50 €
Ďalšie
Originálny názov
The Dare
Počet strán
368
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-269-1573-7
ISBN EPUB
978-80-269-1572-0
Naše katalógové číslo
933857
Jazyk
čeština
4. diel série
Briar U
Vydavateľstvo
Baronet

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

34 hodnotení

23
8
2
1
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

7

Všetko recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
26.9.2021
Výzva je záverečným dielom v rámci série BriarU a ja som si ho náramne užila. Elle zakončila sériu krásne a znova ukázala, že príbehy z vysokoškolského prostredia jej idú.

Chcem pochváliť krásnu obálku, podľa mňa je najkrajšia v rámci českého prekladu celej série. Kapitoly sú písané striedavými pohľadmi Taylor a Conora. Štandardne ako sme zvyknuté. Autorka jednoducho oba pohľady zvládla bravúrne.

Hlavná hrdinka Taylor sa od doterajších odlišuje najmä iným vzhľadom - má kypré tvary a kilá navyše. Som rada, že Elle spracovala i takýto typ hrdinky, ktorá sa potýkala s celulitídou, striami a “faldíkmi” na bruchu. Mne však Taylor liezla miestami na nervy, dookola si išla svoje, až to išlo do ľútosti. Vôbec nepočúvala Conora a jeho úprimný názor na jej postavu. Nebola hrdou nositeľkou plus size tela, hanbila sa zaň. Najskôr si aj dosť nechala skákať po hlave a nevedela si dupnúť, čo proti nej využívali iní. Teda, keď ju porovnám so Summer, Brennou a Demi, tak je charakterovo (za mňa) najhoršia.

Conor je obrovské zlatíčko, ale to sú všetci chalani z Off Campus a BriarU. Očakávala som, že bude namyslený playboy, ale bol veľmi vyspelý, citlivý a tolerantný. Chýbalo mi tu však viac tých švihnutých chalanských momentov, ako to doteraz (Winston, Pablo Vajcobar, atď.). Okrajovo sa trochu vyskytuje i Hunter, ale minimáne a aj tých hokejových situácií je málo. Čo je škoda.

,,Ale myslím, že keby si sa aspoň trochu snažila prijať samú seba, takú, aká si, možno by si si uvedomila, že aj ostatní sa trápia. A možno potom uveríš chalanovi, keď ti povie, že ho šialene priťahuješ.” - str. 119, Conor

Medzi hrdinami je plynulé spoznávanie a budovanie vzťahu. Ich kamarátstvo je úprimné a v tej fáze som ich užívala najviac. Elle postupne pritvrdzuje, stúpa chémia, vzrušenie, sexy momenty a nezabúda pri tom na tradičný humor. Ako vždy, všetky scény stoja za to.

Čo mi však v knihe prekážalo boli vymyslené zápletky/zvraty/drámy. Tým som veru neprišla na chuť a zdali sa mi zbytočne prehnané. Obaja sa v nich zachovali dosť detinsky.

Záverečné hodnotenie
Výzva je skvelou čerešničkou na záver. Konečne sa stretávame i s hrdinkou, ktorá nie je dokonale štíhla. Connor nie je úplný alfasamec, ale je skôr zdravo sebavedomý, stále však nežný. I tentokrát máme hokejové prostredie plné testosterónu, aj keď najmenej z doterajších častí, čo trochu chýba. Vzťah medzi Taylor a Conorom je gradovamý postupne a prirodzene, nejde to nemilovať. Stále sa stretávame i s postavami z predošlých častí. Je to skrátka to, na čo sme u Elle zvyknuté a prečo jej diela obľubujeme. 4/5
Čítať viac
9
23.8.2021
Off-campus a Briar U... TO CHCEŠ ČÍTAŤ!
Tento diel pokladám za najslabší zo všetkých ôsmich, to však nemení nič na tom, že to bola krásna, vtipná a ironická kniha, ktorá vie prehovoriť do duše.

Elle Kennedy v tejto knihe prináša na scénu plus size hlavnú hrdinku a množstvo výrokov, ktoré by mali byť zákonmi, čo sa týka ženských tiel. Krásne myšlienky, uveriteľné charaktery hlavných postáv, priznávanie minulosti a chýb, ktoré sme napáchali, odhodlávanie k ospravedlneniam a braniu viny za naše skutky - o tom všetkom je táto kniha. Nesmie chýbať romantika, priateľstvá, aj trochu bolestivejšie témy - šikana. Elle Kennedy vie všetky tie témy spojiť do takej symbiózy, až je to neuveriteľné - nikdy som sa pri iných knihách tak nesmiala ako pri týchto, ale zároveň to nie je príbeh o prázdnych rečiach a činoch.

Táto časť si ma však až tak nezískala - hlavný hrdinovia mi boli vzdialení, neobľúbila som si ich natoľko, ako ostatných z týchto sérií (Off-campus a Briar U), okrem toho je táto kniha úplné klišé, sorry not sorry (introvertná baba, plus size, ktorá si neverí a na podnet krásnych, chudých báb si nechá diktovať život až natrafí na pána dokonalého s temnou minulosťou - proste klišé) - za to teda strhávam bodík.

Každopádne mi tieto knihy budú neskutočne chýbať. Všetky tie postavy - aj keď bola každá kniha o niekom inom, tie postavy z ostatných kníh tam stále vystupovali, spomínali sa, prepletali sa... Je to krásne romanticko-erotické univerzum v prostredí vysokej školy a športu, čo si neskutočne zamilujete, prisahám :)
Čítať viac
12

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
17.8.2021
Tak máme tu štvrtú a zároveň poslednú časť zo série Briar U. Mňa si tieto príbehy o hokejistov získali a veľmi ma bavili. Pri tejto poslednej časti trošilinku to autorka pozmenila. Bolo menej posteľových scén a čo oceňujem hlavná hrdinka Taylor nebola modelka, ale dievča s krivkami. Connora poznáme už z predchadzajúcich kníh, ale ako sme zvyknutí aj pri ňom zistime že ide o iného človeka, keď sa mu pozrieme hlbšie do duše. Aj keď neviem prečo, ale táto posledná časť mi prišla ako najslabšia a občas to vyzeralo ako keby aj autorke už dochádzali nápady. Aj napriek tomu mi budu chýbať príbehy o hokejistov a teším sa čo nové si pre nás autorka prichysta. Čítať viac
Knihomolka M
10.8.2021
Výzva
Nie je prekvapením, že aj túto knihu od Elle som si zamilovala. Do príbehu sa začítate od prvých strán a takmer po celý čas budete mať úsmev na tvári. Oceňujem ako autorka poukázala na to, že nie každá žena má dokonalú postavu, pretože v knihách sa s tým stretneme skôr zriedka. Bolo mi Taylor ľúto, čím všetkým si musela prejsť. Conor bol výborná postava. V predchádzajúcej časti bol vykreslený hlavne ako sukničkár, ale tu dokázal, že má srdce na pravom mieste. Kniha dokonalá, nebyť dvoch zvratov, ale chápem že autorka chcela príbeh zamotať.
Toto je záverečná časť Briar U série a musím priznať že mi hokejisti budú chýbať. Ostáva iba dúfať, že Elle napíše ešte aspoň jednu časť.
Čítať viac
4
12.7.2021
Dokonalé zakončenie super série. Asi tak by som to povedala v skratke. Táto kniha ma bavila od začiatku po koniec.

Autorka v tomto príbehu zvolila trochu netradičnú hlavnú hrdinku. Taylor je opísaná ako žena s krivkami, teda žiadna prvotriedna štíhla modelka bez chybičky. Veľmi sa mi to páčilo, keďže takýchto ženských postáv je v knihách minimum a tento príbeh to príjemne osviežilo.
Taylor však trpí veľmi nízkym sebavedomím a komplexom zo svojej postavy. Od malička bola pre ňu ponižovaná a šikanovaná a tak sa jej nieje čo diviť... Niektoré postavy som mala chuť prefackať za to, ako sa k nej chovali, zároveň aj so samotnou Taylor som mala občas chuť zatriasť. Chápem jej správanie, ale verím tomu, že ak je žena sama so sebou spokojná a má sa rada, tak aj na okolie pôsobí celkom inak, charizma a celkové vyžarovanie je často krát viac ako nejaký ten vytŕčajúci špek... To sa ale ľahko hovorí, všakže.
Conor bol úžasný. V predchádzajúcich častiach sme sa s ním už stretli a ja som si ho zamilovala už vtedy. Tu sak ukázalo, že aj on má svoje slabšie miesta a nie práve ružovú minulosť, pred ktorou sa snažil ujsť... Aj napriek tomu na mňa pôsobil ako dobrý človek, ochotný vždy pomôcť, zastať si priateľa, navyše to bol úžasný gentleman, takým tým sexi spôsobom a och, neviem kde žijú takýto chlapi ale chcem tam žiť aj ja. Na jeho poznámkach a dotahovačkách so spoluhráčmi som sa neskutočne nasmiala, tieto časti ma veľmi bavili.

Hokejový tým mi bude veľmi chýbať, týchto chlapcov som si tak obľúbila a nasmiala sa s nimi, až ma mrzí, že to bola posledná časť série. Ak by to bolo na mne, autorka by kľudne mohla napísať ešte minimálne 1 sériu z Briaru.

Zdalo sa mi, že v tejto konkrétnej časti autorka trochu znížila množstvo posteľových scén, čo mne trošku chýbalo, lebo v jej knihách to proste človek čaká a potrebuje. Avšak vykompenzovala to inými prvkami, takže to má u mňa odpustené. Za mňa 5/5 a už teraz mám chuť na re-reading celej série.
Čítať viac
Veronika
19.6.2021
Dalo sa
Spomedzi všetkých kníh z tejto série ma najviac sklamala. Nevedela som sa do nej riadne začítať. Na to, že mala cca o 100 strán menej to autorka mohla lepšie vymyslieť. Viacej akcie a menej myšlienkových pochodov. Čítať viac
dusana doczyova
17.6.2021
Overený nákup
Za mňa rýchle pohodové čítanie....ako vždy kniha nesklamala a dúfam,že si ešte od Elly niečo prečítam mám všetky jej knihy tak sa teším na ďalšie Čítať viac
9
3.6.2021
Recenzia
Na Výzvu som sa tešila už nejaký ten piatok. Keď vyšla, vedela som, že ju musím mať okamžite a začítať sa. Zbožňujem prostredie, ktoré Elle vytvorila na univerzite Briar, hokejistov, ktorí sa na pohľad zdajú úplne iní a neskutočné množstvo odborov, ktoré hlavné postavy študujú. Tentokrát tu máme Conora Edwardsa, hokejistu, a Taylor Marshovú, ktorá by sa chcela stať učiteľkou. Navyše, Taylor nie je ani zďaleka dokonalá a má plnšie krivky, za čo som vždy vďačná, keď autori píšu aj o takýchto hrdinkách. Kniha sa mi čítala úplne ľahko a rýchlo, stránky som obracala jedna radosť a ani som sa nenazdala a čítala som posledné slová. Knihe nemám čo vytknúť, dej sa začína plynulo, Taylor je so svojou kamarátkou Sashou na párty. Členka sesterstva jej dá výzvu, aby dokázala Conora presvedčiť vyspať sa s ňou. Čo si myslíte, že Taylor spraví? Nuž, musíte začať čítať. Netušila som, že si tak obľúbim Conora, v iných častiach sa zdal byť odlišný. Jednorázovky a tak ďalej, ale keď som čítala kapitoly z jeho pohľadu, pochopila som, prečo bol taký. Autorka opäť do skvelých a vtipných scén pridáva aj ťažké osudy a prekážky, ktoré postavy musia vyriešiť. Takisto som sa zasmiala, keď sa znova spomínalo prasa ako maskot tímu a aj ich zničené vajce, o ktoré sa starali. Celá séria, či už Off-Campus alebo Briar U, má u mňa čestné miesto v srdci, každú jednu postavu som milovala, každý jeden osud prežívala a nemôžem sa dočkať, keď sa znova ponorím do ich príbehov pri re-readingu. Čítať viac
10
25.5.2021
Elle Kennedy:Vyzva
Pekny pribeh o mladej studenskej laske medzi Conorom a Taylor.Autorka opisala nielen knizne a vymyslene,ale hlavne aktualne problemy studentov v realite. Ci hokej,ucenie,prednasky,prve vaznejsie lasky,chlastparty,ale i sexizmus,sikana,sebalutost,ponizovanie a velka neúcta v seba sameho.Palec hore.dakujem...prijemne sa citalo. Čítať viac

Čítať viac

„Ti, kdo milují víc, než jim lze dát, jsou nakonec vždy na obtíž.“

Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan
Ani později, ani jinde
Delphine de Vigan