Na vlásku

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a... Čítať viac

4,7 21 hodnotení
Vydavateľstvo
Baronet, 2021
480 strán
7-8 hodín čítania

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit ... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

13,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem.

Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…
Čítať viac
Originálny názov
By a Tread
Počet strán
480
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
913133
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Baronet
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

21 hodnotení

16
4
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.4.2023
…bezradnosť, nádej, láska…

…to pociťuje hlavná hrdinka Ally. Má toho dosť. Skĺbiť štyri práce dá zabrať a k tomu ešte svojpomocne opravovať dom. Kedysi mala dobrý život, prácu, ktorá ju bavila, ale o to všetko prišla a bola odhodlaná napraviť, čo sa pokazilo. Prečo a pre koho to urobila, sa pomaličky v príbehu dozvieme.

Všetko sa ale začne originálnym stretnutím Ally s hlavným hrdinom Dominicom. To teda bola “podívaná”. Nahlas som sa smiala, a to sa mi až tak často pri knihách nestáva. Dominic bol typický dudroš- navonok. V skutočnosti bol starostlivý, láskavý a robil dobré skutky kde sa dalo, hlavne nenápadne.

Musím povedať, že autorkin štýl mi lahodí. Mala som možnosť prečítať si jej knihu Veci, ktoré v nás ostanú navždy a čítanie som si užila rovnako aj tentoraz. LUCY SCORE dáva prednosť starším postavám (v tomto prípade 39 a 44), no poväčšine sa mi zdalo, že čítam o dekádu mladších ľuďoch. Neviem prečo. Netvrdím, že starší nemajú nárok na šťastie, lásku, či problémy tohto typu, ale celkovo správanie postáv mi korešpondovalo skôr s mladšími ročníkmi.

Okrem veku mi nič do oka neudrelo. Príbeh som si maximálne užila a prežívala s postavami všetky radosti aj trápenia- a že ich teda bolo požehnane. Humor pretkaný vážnymi témami a vášnivými scénkami, priateľstvami a rodinou, to celé vsadené do prostredia luxusu a módnych značiek. Úprimne, toho prostredia som sa obávala, ale autorka z príbehu nespravila polovičný teleshopping, takže mi spadol kameň zo srdca.

Príbehov na tému “od nenávisti k láske” je neúrekom, no myslím, že ak ste ich milovníkom, NA VLÁSKU vám nesmie ujsť.
Čítať viac
@knizkomolka
Neoverený nákup
13.8.2021
Slow burn romanca z fashion prostredia a postavami, ktoré sú cca 40 roční ľudia bola zo začiatku skvelá a ku koncu lepší priemer.

Pre mňa celkom novinka ocitnúť sa v prostredí fashion časopisu ale v tomto prípade to bolo zo začiatku veľmi príjemné inštiratívne prostredie a potom autorka zabudla do akého prostredia postavy zasadila. Nebolo tam z módy či časopisu vôbec nič a točilo sa to len okolo ich chcenia/nechcenia sa.

Príjemné bolo aj zistenie, že postavy mali 44 a 39, čo sa veľmi v knihách tohto typu nevidí. Starší muži to áno ale ženy sú zvyčajne omnoho mladšie. Opäť veľmi príjemné prekvapenie a čítanie o inteligentnej 39 ročnej žene, ktorá zo vstýčenou hlavou zvládala svoju aktuálnu neľahkú situáciu a ešte bola aj mimoriadne sarkastická bolo super. Len miestami mi tiež prišlo, že autorka zabudla aké staré postavy vymyslela a občas boli takí tvrdohlaví, že boli až blbí.

Viac sa mi páčila prvá polovica knihy kde sa postavy akože nenávideli, ich strety boli skvelé, vtipné, sarkastické a dôvod prečo nemohli byť spolu bol zahalený troškou tajomna a dávalo to zmysel (neskôr už trochu menší)... škoda, že autorka viac tieto ich dôvody nerozobrala, lebo ku koncu toto celkom odflákla.

A nie veľmi pozitívne hodnotím aj obálku knihy, ktorá je pre mňa jedno veľké nie.

Napriek malým negatívam vám to však s kľudným svedomím odporúčam lebo miestami som sa od knihy nevedela otrhnút.
Čítať viac
12.7.2021
Pri prvej zmienke o tejto knihe som si pomyslela, že to bude nejaké YA alebo rovno rozprávka. Proste ten názov je zavádzajúci, čo si budeme hovoriť. Dostala som však príbeh dvoch dospelých ľudí, a ten sa mi teda mimoriadne páčil.

Dominic Russo sa hneď v úvode predviedol ako kretén. Bola som naňho pekne nahnevaná a úprimne, preto čo spravil, som si ani nevedela predstaviť nejakú romantickú linku. Čo sa mu ale musí nechat je, že bol taký blbec naozaj a nebola to len nejaká vonkajšia maska. Resp aspoň zo začiatku, toto správanie mu celkom dlho vydržalo ale časom to prešlo do takého príjemného doberania s hlavnou hrdinku Ally, ktorá bola jeho presným opakom.
Toto bola jedna veľká sympaťáčka, ktorá si takmer z ničoho nerobila hlavu a všetky jedovaté poznámky vedela ľahko odbiť svojim sarkazmom a humorom. Proste taká ta osoba, ktorá nemusí byť celá nahodená v LV ci Gucci a aj tak ju budú všetci milovať. Mimochodom, bolo tu miestami jasne cítiť spojitosť s filmom Diabol nosí Pradu, čo sa mne velmi páčilo lebo ten film zbožňujem.

Kniha je obsahovo celkom rozsiahla, ja som sa však ani chvíľu nenudila. Dalo by sa povedať, že je to istým spôsobom slow burn, keďže na niektoré veci sme si museli naozaj počkať, autorka to však kompenzovala inými skvelými situáciami, takže mne tu nič nechýbalo a pri čítaní som sa vážne bavila.

Aj keď námet knihy, takže príbeh odohrávajúci sa v pracovnom prostredí, nebol tak úplne originálny a v poslednom čase som sa s ním stretla dosť často, vôbec mi to nevadilo lebo spracovanie bolo tak dobré, že v podstate to bolo pre mňa opäť niečo nové. Knihu hodnotím na 4,5/5
Čítať viac
8.7.2021
Vynikajúca kniha!
Vitajte vo svete módnych značiek, luxusného lesku, krásnych ľudí a iskrenia. Zákulisie módneho časopisu Label, je očarujúce miesto, kde to žije na každom kroku. Každú ženu, so zmyslom pre módu vedia opantať tieto strany.
Čo by ste povedali na to keby, som vám ku tomu všetkému pridala ešte hlavnú hrdinku Ally? Čašníčku s ktorou sa osud nepekne zahráva a ako čerešničku na torte sa jej do cesty pripletie zákazník. Nie tak hocijaký. Dominik Russo je neprístupný, ctižiadostivý šéf, ktorý nieje zvyknutý na otvorené ženy s kurážou. Ally presne taká je, akurát, že vďaka tomu zostane bez práce.
No čo keď sa Dominikovi, Allyina výpoveď vypomstí a zistí, že sa musia stretávať na jednom pracovnom mieste?
Ich nenávisť medzi sebou sa vám dostane pod kožu hneď v prvých stranách.
Ich zavyslosť na strpčovaní života na pracovisku vám nie raz pokrúti kútik úst smerom nahor.
Ich charaktery v módnom časopise nenechajú nič nepovšimnuté.
Joj! Skoro som zabudla spomenúť sexuálne napetie medzi postavami. Pravdaže je tieto dni teplo, ale pot ma oblieval z dráždivých scén neskutočne. V istých momentoch, sa mi zastavil dych a povedala som si, že toto človek musí prežiť, toto človek nevymyslí.
Film Diabol nosí Pradu, nie je nič, oproti týmto 540 stranám!
Čítať viac
29.6.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Začiatok knihy bol sľubný. Hneď od začiatku cítite medzi hlavnými postavami chémiu, iskry lietajú jedna radosť a celé je to doplnené sarkastickými, trefnými poznámkami a humornými situáciami. Toto všetko ma bavilo asi tak 3/4 knihy. Potom nastal "akože" rozpad vzťahu. Dôvod rozchodu bola akási fantasmagória Dominica a bol úplne bizarný. Záver už bol napísaný akoby z rýchlika, na pár stránkach sa dozvedáme o vzťahu Dalessandry, osude Dominicovho otca, či zázračnom vyriešení Allynej finančnej situácie. Čítať viac
28.5.2021
Keď som držala knihu v ruke a videla som tú hrúbku (540 strán), tak som sa fakt bála, že tu nájdem hluché miesta. Ale ani raz som sa nenudila.

Kniha je plná vtipných situácii a humor, a práve toto som na tom príbehu milovala. Skoro stále som sa smiala na rôznych situáciách, ktoré mali hlavní hrdinovia v knihe. Tak vtipný a zároveň romantický príbeh som teda nečakala. Prostredie módneho časopisu, kde sa príbeh odohráva sa mi veľmi páčilo.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Hlavná hrdinka tejto knihy je Ally, ktorá nie je žiadna sivá myška, ale presne pravý opak. Ally bola pracovitá, skromná, dobrosrdečná, vtipná a vždy sršala pozitívnou náladou aj napriek tomu, že sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii. Aj keď sa jej všetky problémy sypú na hlavu, tak sa nevzdáva a bojuje. A hlavný hrdina? Tak to bolo niečo pre mňa...Dominic pôsobí navonok ako on sám hovorí "syčák", ale pod tým všetkým sa skrýva láskavý muž. Dominicov život a vlastne aj jeho správanie k svojim zamestnankyniam ovplyvňujú skutky jeho otca, ktoré napáchal. S príchodom Ally si Dominic veľa vecí uvedomí.

Užila som si doberanie a hádky medzi nimi, tie ich škriepky či jednotlivé poznámky som milovala, dobre sa na tom bavila. Chémiu ste mohli cítiť počas celého príbehu a hneď od začiatku to iskrilo. S radosťou som čakala, kedy to medzi nimi vybuchne. A, že to vybuchlo, ale sú tu prekážky, ktoré musia prekonať. Musím pochváliť oba epilógy v knihe, ktoré boli úžasné. Sú tu aj zaujímavé vedľajšie postavy, ktoré celý príbeh skvelo dopĺňajú.

Mňa si príbeh získal a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.
Čítať viac
21.5.2021
Lucy Store:Na vlasku
Kniha bola sice dlhaaaa,ale uzastna.Skvelo napinavy pribeh dvoch 40-nikov.Sklamany zivotom,rodinou,beznadejou.Dominic je pre vsetkych cinickym,samolúbim sefom.Ally ma naopak srdce na rozdavanie a vsetci ju miluju.Je ale v tazkej situcii.(financnej,osobnej)Dominik jej to neulahci.Tymto neuctivym pocinom zacinaju pracovat v spolocnej firme a tam to zacina.Hromi blesky,hadky,osocovanie.A to najlepsie:aj vtipne momentky,ktore ma naozaj dostali.Spisovatelka tam zakomponovala aj smutok,zlomene srdcia,dobry sex a stastny koniec.To preboha musi byt,no nie?:-)Naozaj naozaj odporucam. Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová