Shiny Broken Pieces (slovenský jazyk)

Krása, ktorá bolí...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
2. diel série
Tiny Pretty Things
344 strán
5-6 hodín čítania

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,73 €

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,73 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi profesionálov - do prestížneho Amerického súboru - vezmú len dve tanečnice a dvoch tanečníkov. Začína sa neľútostný boj, v ktorom sú dievčatá ochotné použiť všetky zbrane.
June sa konečne začína cítiť ako ozajstná baletka, ale kvôli tancu bude možno musieť obetovať životnú lásku.
Bette je odhodlaná očistiť svoje meno, keďže ju po nehode Gigi z konzervatória podmienečne vylúčili. Podarí sa jej znova dostať na výslnie alebo pošpinila meno rodiny už navždy?
Gigi, dobrosrdečná dievčina s tancom v srdci, sa po tom, ako ju niekto sotil pod auto, upla na pomstu. Nedovolí, aby jej rivalky, ktoré ju minulý rok šikanovali, ušli trestu. Sama však pritom stráca priveľa...
Všetko sa točí okolo posledného tanca. Komu sa v ňom podarí zažiariť? A kto bude musieť na svoje sny o živote primabaleríny zabudnúť?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
12,73 €
-2 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
Originálny názov
Shiny Broken Pieces
Počet strán
344
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5079-1
ISBN EPUB
978-80-556-5078-4
ISBN PDF
978-80-556-5077-7
Naše katalógové číslo
862125
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Tiny Pretty Things
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

11 hodnotení

6
2
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

1
Nedaj sa! - Rainbow Rowell
Práve čítam
Nedaj sa!

Čítanie, a písanie kníh je moja vášnivá záľuba. Milujem knihy, a deň s knihou, mi vytvorí úsmev na tvári. Kniha musí byť výnimočná, aby patrila medzi moje srdcovky. Každého spisovateľa obdivujem, aj dobrého, či slabého karieristu. Knihy robia človeka sčítaním, a inteligentným. Dokážu sa Vám dostať do srdca, až pod pokožku, a zmeniť Vaše názory. Na tejto stránke má každý šancu vyjadriť svoj názor, a dojem na ľubovoľné knihy...Ahoj...:)

DidaDannisLibis Libicova
19.7.2021
Moja srdcovka
Ked som začala čítať prvú časť, čakala som nudný dej, o dokonalom, a decentnom balete, no po prvej vete som zmenila názor. Druhá časť bola ešte lepšia. Perfektný koniec, a ešte lepšie zápletky. Nečudo, že vytvorili aj seriál na Netflixe. Odporúčam......:) Čítať viac
9

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
19.7.2021
Shiny Broken Pieces
Nuž, moje očakávania dopadli tak, že si v duchu kladiem otázku, či bude alebo nebude tretí diel. A ak nebude, tak si už len domyslieť, ako to mohlo pokračovať. Každopádne, musím uznať, že autorky ma samozrejme nesklamali ani tentokrát. Veci a udalosti na seba krásne nadväzovali, rozprávanie z pohľadu troch baletiek ostalo zachované, vyjasnili sa dané okolnosti a záhady. Myslím si, že každý z nás, kto čítal prvý diel a druhý diel, si často myslel, kto by to mohol byť, kto to urobil a pri tom to bol niekto úplne iný. Práve to, tomu dodávalo to napätie a nutkanie pokračovať bez prestávky.
Ak sa chcete preniesť do sveta baletu, intríg, drámy a pod., určite po tejto sérii siahnite!
Čítať viac
4.6.2021
Shiny Broken Pieces
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V tejto knihe je opäť veľa baletu, ktorý som si vďaka opisom užívala, ale takisto tu bola vo veľkej miere pomstychtivosť, ktorá hraničila až s posadnutosťou. Čo sa mi ale páčilo bolo to, že v TPT bola Cassie takým záhadným dievčaťom, o ktorom sme sa dozvedeli ďalšími kapitolami stále viac a práve tu jej autorky dodali viac priestoru. V každom prípade Cassie nemala svoje vlastné kapitoly (okrem úvodnej – rovnako ako v TPT), ale v kapitolách z pohľadov našich troch hrdiniek sa tam vyskytovala. Poviem vám, že som očakávala príjemné, uhladené, plaché londýnske dievča, ale toto bola Cassie, ktorú by som fakt vo svojej blízkosti nechcela. Toto dievča po tom všetkom čo sa jej stalo sa zmenilo na pomstychtivú zlú silnejšiu osobu, ktorej to všetko prerástlo cez hlavu.
Bolo tu niekoľko zmien, niekoľko vysvetlení a rozuzlení, ale čo som si všimla, tak aj pár nedokončených myšlienok a nápadov.
Koniec koncov táto kniha nebola zlá, ale pre mňa nedosiahla kvality prvej časti, ktorá sa mi páčila o čosi viac. Pri TPT som sa nevedela od deja odtrhnúť, čítala som každú možnú chvíľu a pri SBP som tú knižku jednoducho mohla odložiť aj v strede stránky a nerobilo mi to problém. Samozrejme záver sa mi páčil a som s ním veľmi spokojná a som rada, že všetko dopadlo tak, ako to dopadlo. Túto dilógiu rozhodne odporúčam prečítať, myslím si, že originálny a nie veľmi častý námet a prostredie sa vám bude páčiť.
Čítať viac
13

19 yo | romantic and history soul | tea and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80

Janka M.
10.4.2021
Shiny Broken Pieces - dokonalé ako prvá časť!
Dnes vám v skratke predstavím 2. časť knižnej série Tiny Pretty Things s názvom Shiny Broken Pieces. Musí priznať, že tentoraz sa mi jej pokračovanie páčilo ešte o čosi viac. Autorky zas nesklamali a spojili sily, aby pokračovanie o mladých baletkách uzrelo svetlo sveta. Bolo to pútavé, nepredvídateľné až miestami dramatické. Nové vlastnosti, ktoré trom hlavným baletkám prišili, si nemôžem vynachváliť. Takýto obrat oproti prvému dielu som naozaj nečakala a hneď to aj vysvetlím. Ako minule, tak aj tu sú kapitoly písané z pohľadu Bette, June a Gigi a sledovať ich životy bolo opäť zaujímavé, keďže sa pripravovali na predstavenie. Samozrejme nechýbala ani zákernosť, súťaživosť, láska či poruchy príjmu potravy, s ktorými sa ne/dobrovoľne museli popasovať. Balet je krásny tanec, avšak po čase si vždy vyžiada svoju krutú daň a presne z tohto mi dokázali autorky vyrobiť nepríjemné zimomriavky. Tá bolesť, ktorou si každý tanečník prechádzal, tu bola opísaná bez prikrášlenia.

Na výslnie sa tentoraz dostala Gigi, ktorá sa snažila svojim súperkám odplatiť všetky nepríjemnosti, ktorými ju minulý rok nešetrili - čo je veľmi nečakaný zvrat v tejto časti. Kto si pamätá ten vie, že ešte donedávna bola len ničnetušiacou novou tanečníčkou a nevedela ako to tam chodí v rámci súťaživosti. Bette sa po nehode, po polroku, vrátila na scénu a je hneď obsadená v predstavení, čo spôsobilo ďalší rozruch a žiarlivosť. A June rieši vlastné problémy najmä so svojou rodinou, no zároveň sa túži dostať na VŠ, kde by sa baletu mohla venovať aj naďalej.

YA knihy sú u mňa vždy stávka na istotu a inak to nebolo ani pri tejto. Som veľmi rada, že Slovart priniesol túto krátku sériu plnú hlbokých zamyslení, v ktorej je nám ukázané kam až môže súperenie zájsť a aké následky dokáže zanechať predstava dokonalej postavy. Odporúčam každému, kto sa nad príbehom rád zamyslí, zasmeje, prekvapí či poplače. Nájsť sa tu dá z každého rošku trošku a strany budú ubiehať jedna radosť. Po dočítaní budete možno prekvapení, no ďalšie pokračovania už zrejme nebudú (aj keď ja by som prijala, aby sme sa dozvedeli, ako sa ich životy zmenili a kde sa baletky posunuli o pár rokov).
Čítať viac
23
28.3.2021
Super
Druhý diel knihy Keása ktorá bolí bol ešte lepší ako prvý. Príbeh bol vynikajúci aj keď miestami poriadne drsný. Nevedela som si predsraviť čoho sú dievčatá schopné len preto, aby dostali svoju vysnívanú úlohu. Čítanie som si užívala a rozhodne odporúčam Čítať viac
24
23.3.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď som bola malá, túžila som byť drobnou baletkou oblečenou v ružových šatočkách, nechať sa unášať hudbou a pred tisíckami ľudí predvádzať svoje ladné pohyby. Ktoré dievčatko by nechcelo byť takouto princeznou? Našim trom hlavným hrdinkám June, Bette a Gigi sa tento sen splní a dvere do prestížneho baletného života majú otvorené. Alebo žeby?
Vopred upozorňujem, že moje recenzia v sebe nesie spoilery na predchádzajúcu časť Tiny Pretty Things.
Po tom, čo dlhodobé šikanovanie Gigi vyústilo až do pokusu o vraždu, sa krehká baletka zatne a povie si, že už to takto ďalej nenechá. Nedovolí, aby jej opäť niekto nasypal sklo do topánok, aby niekto zničil jej zbierku drahocenných motýľov, aby ju niekto sotil pod auto, odteraz sa bude brániť. A keby len to, všetkým sa konečne pomstí!
Bette, ktorá bola z ubližovania Gigi obvinená, je vylúčená zo školy a odkázaná na samovzdelávanie. Neprestáva ale dúfať, že jej niekto uverí. Ona totiž Gigi pod auto nesotila. Je skutočne nevinná alebo je to len ďalšia z jej zvrátených hier?
Ani June na tom nie je práve najlepšie. Má síce milujúceho priateľa, ale v tancovaní je stále pozadu. Zmieri sa s tým, že ona nebude nikdy najlepšia z ročníka, alebo sa opäť uchýli k podlým praktikám, aby zosadila novú kráľovnú z trónu?
Aby toho nebolo málo, do školy sa vracia aj Cassie, dievča, ktoré má s Gigi spoločného viac, než by chcelo – obom hrozilo smrteľné nebezpečenstvo. Čo sa stane, keď sa dve na prvý pohľad bezbranné obete spoja a rozhodnú sa odplatiť?
Ako som Gigi v minulej knihe obdivovala za to všetko, čím si prešla, a aj tak sa nenechala zraziť na kolená, teraz sa mi akosi znepáčila. Ovládla ju pomstychtivosť, paranoja a obrovská zloba. Áno, rozumiem, zažila si šikanu v takej obrovskej mierne, akú si bežný človek dokáže sotva predstaviť, ale vracať im to takouto odpornou formou? Nemyslela by som si, že klesne tak hlboko.
Príbeh ako celok sa mi skutočne pozdával, dokonca možno viac ako predošlá časť. Autorky nesklamali a pre čitateľov si pripravili niekoľko nečakaných zvratov a prekvapivých odhalení, takže o skvelú zápletku nie je núdza. Nechýbajú ani podlosti, podrazy, hádky a falošné obvinenia, ktorých bola aj prvá časť plná.
Nemôžem nespomenúť fakt, ktorý ma sklamal zo všetkého najviac – gramatika. Slovartovské knižky bývajú zväčša bezchybné, ale táto nebola ani zďaleka. Len po stranu 100 som našla 3 chyby ako nesprávne vykanie, zlá predložka, chýbajúce úvodzovky, a potom som už prestala počítať a radšej som sa sústredila na príbeh. Je to veľká škoda, lebo mi to mierne pokazilo celkový dojem.
Aby som to zhrnula, aj napriek drobnej nezrovnalosti vo mne príbeh zanechal veľa – predovšetkým zvedavosť, ako budú osudy postáv napredovať a kam ich tá súťaživosť nakoniec dostane. Vrelo odporúčam.
Čítať viac

Čítať viac

„Túžil som ju nežne zaobaliť hebkým tichom ako do deky. “