Čierne leto

Ako môže byť niekto mŕtvy a zároveň nažive?

Špičkový šéfkuchár Jared Kearon je neodolateľný, charizmatický človek, ale aj psychopat. Odpykáva si doživotný trest za brutálnu vraždu svojej dcéry Elizabeth. Poe sa ocitá v... Čítať viac

4,8 32 hodnotení
2. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar, 2021
416 strán
6-7 hodín čítania

Špičkový šéfkuchár Jared Kearon je neodolateľný, charizmatický človek, ale aj psychopat. Odpykáva si doživotný trest za brutálnu vraždu svojej dcéry Elizabeth. Poe sa ocitá v nezávideniahodnej situácii, v ktorej môže stratiť... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,10 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Černé léto - M.W. Craven, Vendeta, 2020
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

14,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Špičkový šéfkuchár Jared Kearon je neodolateľný, charizmatický človek, ale aj psychopat. Odpykáva si doživotný trest za brutálnu vraždu svojej dcéry Elizabeth. Jej telo pri vyšetrovaní nenašli a Keatona odsúdili najmä vďaka svedectvu detektíva Washingtona Poa.

Keď sa do zapadnutej policajnej stanice dopotáca mladá žena s nezvratným dôkazom o tom, že je Elizabeth Keatonová, Poe sa ocitá v nezávideniahodnej situácii, v ktorej môže stratiť oveľa viac než len prácu. V tiesni mu pomôže jediná osoba, ktorej dôveruje – geniálna, no svojská analytička Tilly Bradshawová. Poe s ňou hľadá odpoveď na najdôležitejšiu otázku zo všetkých: ako môže byť niekto mŕtvy a zároveň nažive? Lenže Elizabeth opäť zmizne a všetky stopy zrazu vedú k nemu.
Čítať viac
Originálny názov
Black Summer
Počet strán
416
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
854679
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

32 hodnotení

29
1
1
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Vyšetrovateľa zatýkajú, zavraždená ožíva a psychopatovi po šiestich rokoch vo väzbe neubudla ani štipka ega? Čo sa to deje? Pokračovanie 'Bábkového divadla' je oveľa sofistikovanejšie. Neubudlo z napätia, práve naopak, rovnako listujete stranu za stranou, pretože zdanlivo uzatvorený prípad je znova v hre. Čo nám teda zatieni logický úsudok? Osobné ambície a psychopatický narcizmus, nebezpečná dvojkombinácia.

Čítať viac

Ako veľmi sa mi páčil prvý diel série s vyšetrovateľom Washingtonom Poeom, Bábkové divadlo, tak veľmi ma sklamalo pokračovanie, Čierne leto.

Tím vyšetrovateľov bol dobrý, i keď v prvom diely pôsobil zaujímavejšie. Prípad, zápletka a rozuzlenie bolo na dobrú detektívku príliš slabé.

Spomínaná séria má už viac dielov a ak budú preložené do slovenčiny asi im dám šancu a dúfam, že sa kvalitou vyrovnajú prvému dielu.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

avi
Neoverený nákup
20.6.2022
2,5
Veľmi zaujímavý námet a začiatok, avšak veľmi nesympatické prostredie a postavy. Gradácia deja je veľmi chabá. Veľmi rušivé je tiež neustále uvádzanie funkcií (napríklad "hlavná vyšetrovateľka" a celé meno - 3x na jednej stráne!). Kniha ako taká nie je zlá v porovnaní s niektorými rychlokvasenými severskými detektívkami, avšak kto číta napríklad Connellyho preto toho môže byť "utrpením" - ako pre mňa... Čítať viac
31.8.2021
Super ;-)
Myslím, že Craven úspešne stúpa na päty povestným a presláveným škandinávskym autorom krimi a i môjmu milášikovi Carterovi. Dokáže sa s čitateľom pekne zahrať a vytvoriť zaujímavú mozaiku, ktorú postupne skladáte s vyšetrovateľmi. Aj postavy v jeho knihách sú viac sympatické než neznesiteľné dokonalé alebo naopak katastroficky samodeštruktívne. Tretiu časť série si určite nenechám ujsť, len tajne dúfam, že na slovenský preklad nebudeme musieť dlho čakať. Čierne leto sa mi páčilo ešte viac než Bábkové divadlo. Autor využil viac mätúcich krimi prvkov, primiešal spleť zaujímavých a zdanlivo nedôležitých postáv a priniesol aj viacero prekvapení a zvratov. Super krimi, pri ktorom si krimiharcovník oddýchne a aj zakrochká blahom. Čierne leto nemôžem ohodnotiť inak než na plný počet 5/5. Ak ste o Cravenovi ešte nepočuli, tak neváhajte a hoďte po ňom očkom.  Čítať viac
Júlia
Neoverený nákup
12.7.2021
Odporúčam
Túto knihu som náhodne kúpila v Tescu,už som nemala čo čítať a neľutujem.Bola to trefa.Kniha zaujme od začiatku po koniec.Hravo ma strhla do deja.Vrelo odporúčam. Čítať viac
24.5.2021
Mylne som predpokladala, že autorov debut nedokáže nič prekonať, pri jeho Bábkovom divadle som sa nenudila ani na sekundu, príbeh do seba krásne zapadal, kolektív vyšetrovateľov mi sadol ako uliaty a ja som si nedokázala predstaviť nič lepšie. Nuž, M.W. Craven očividne nezaspal na vavrínoch a svoje písanie povýšil na ďalšiu úroveň, napravil drobné chyby, ktoré som v prvej časti ani nepostrehla, ale pri spätnom pohľade si uvedomujem, že tam nejaké boli, a príbehu dodal šmrnc. Tentoraz sa dej zamotáva oveľa pomalšie, čitateľ má čas na rozmýšľanie, samostatné pátranie, autor ho dokonca nabáda, aby sa do chytenie vraha pustil skôr, ako bude neskoro. Príbeh vykresľuje ešte o niečo sofistikovanejšie a práve vďaka tomu pôsobí elegantne a predovšetkým úprimne.
Už od prvej stránky som bola do príbehu absolútne zažratá, autor hneď v úvode rozpútal dych berúce vyšetrovanie, opantal moje chuťové bunky a ja keď som sprvu nerozumela, čo sa to okolo mňa deje, nemohla som knihu pustiť z rúk. Detailne premyslená zápletka s množstvom zvratov okorenená o kulinárske prostredie bola jednoducho oázou pre moje zmysly.
Ak som predtým Poa obdivovala, dnes sa stal mojou modlou – nezastaviteľný detektív vždy odhaľujúci pravdu a zachraňujúci nevinných a to, prosím pekne, s dávkou humoru nechýbajúcou pri žiadnom z jeho zásahov. Treba najmä poznamenať, že tu nejde o typickú one man show ako to v niektorých detektívkach býva – jeden jediný vyšetrovateľ stačí na prelustrovanie celého prípadu, len jeden má nápady, ostatní sa s ním len vezú, len jeden môže priniesť odhalenie – kdeže, tu sa nám do pátrania aktívne zapájali všetky postavy, všetky mali čo povedať a ani jedna z nich nebola zbytočná. Tlieskam autorovi za jeho originálny prudko návykový štýl a nemôžem sa dočkať ďalších častí zo série s Washingtonom Poom.
Čítať viac
21.4.2021
Bravúrne krimi
Máte radi dobre zapletené detektívky? Prostredie anglického vidieka? Tak určite nevynechajte novinku vydavateľstva Ikar Čierne leto.

Táto kniha bola priam lahôdkou a chytila ma od prvej strany, kde ma autor navnadil gastronomickou vsuvkou, pri ktorej som hneď začala "googliť" pre lepšiu predstavivosť???? Čo má spoločné strnádka, hľuzovka a ohavná vražda? To všetko sa dozviete v "Čiernom lete".

Washington Poe je svojský, uhundraný detektív, no so svojou inteligentnou kolegyňou Tilly tvoria skvelý detektívny pár. Najnovší zličin im však dá zabrať a musia sa popasovať s Jareadom Keatonom, ktorý je odsúdený za vraždu svojej dcéry Elizabeth, ktorej telo sa nikdy nenašlo. Po 6.rokoch sa však Elizabeth objaví živá a prípad sa začne zamotávať.

M. W. Craven ma svojim najnovším románom dostal a hltala som stranu za stranou a nemohla som prestať, kým som nerozlúskla celú záhadu. Brilantne vykreslené charaktery postáv skvelo dopĺňali puzzle prípadu, ktoré s ubúdajúcimi stranami do seba fascinujúco zapadli. Originálny námet zasadený do gastro prostredia plného perfekcionizmu a tvrdej práce spolu do detailov vymyslenou zápletkou predurčujú tento román k úspechu. Autor nám predostrel kompletné luxusné menu v podobe predjedla - ochutnávky zápletky, hlavného chodu - všetky fakty desivého zločinu až po dezert a to rozuzlenie všetkých zločinov, pri ktorých sa neprestanete čudovať ako to mal autor premyslené a ako všetky detaily v knihe dopomohli k rozlúšteniu krutého zločinu. Vychutnajte si toto brilantné menu a nechajte sa uniesť na vlne zločinu spolu s @buxsk
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.“

Niečo viac - Patrick Ness, 2017
Niečo viac
Patrick Ness