Pani plukovníková - Laura Frantz
Pani plukovníková

15,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pani plukovníková

Roxanna Rowanová, nežná Virgínčanka, je odhodlaná vzdorovať divočine amerického pohraničia a dostať sa do vzdialenej pevnosti v Kentucky. Túži znovu sa stretnúť so svojím otcom,... Čítať viac

Vydavateľstvo
i527.net, 2021
440 strán
6 hodín čítania

Roxanna Rowanová, nežná Virgínčanka, je odhodlaná vzdorovať divočine amerického pohraničia a dostať sa do vzdialenej pevnosti v Kentucky. Túži znovu sa stretnúť so svojím otcom, ktorý slúži pod plukovníkom Cassiusom McLinnom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
The Colonel's Lady - Laura Frantz
Brožovaná väzba
Angličtina, 2011
Viac ako tri týždne

19,99 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Môže láska prežiť tajomstvá pochované hlboko v utrápenom srdci?

Roxanna Rowanová, nežná Virgínčanka, je odhodlaná vzdorovať divočine amerického pohraničia a dostať sa do vzdialenej pevnosti v Kentucky. Túži znovu sa stretnúť so svojím otcom, ktorý slúži pod plukovníkom Cassiusom McLinnom, a keď zistí, že jej otca zabili na vojenskej výprave, celkom ju to zničí.
Bez peňazí a iných možností je nútená zostať v pevnosti. Zatiaľ čo trávi čoraz viac času s prudkým plukovníkom McLinnom, pevnosť doslova bzučí intrigami a narážkami. Podarí sa Roxanne zistiť, kto plukovník v skutočnosti je – a čo urobil?

Ponorte sa do tohto pôsobivého príbehu o láske, viere a odpustení, odohrávajúceho sa v búrlivom americkom pohraničí v roku 1779.
Čítať viac
Originálny názov
The Colonel's Lady
Počet strán
440
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
555 g
ISBN
9788089822850
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
838481
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
32,01 €

Hodnotenia

4,7 / 5

19 hodnotení

14
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
2.12.2021
Pani plukovnikova
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Jáj, krásne to príbehy.
Po príbehu o Neobyčajnej žene(na ktorú nájdete recenziu aj na mojom profile) prichádza opäť príbeh z prostredia divokého juhu konca 18.storočia, kde medzi sebou bojujú američania, briti a indiánske kmene o získanie a udržanie územia. Sú to kruté boje a nepomáhajú tomu ani podmienky, v ktorých ľudia žijú.

Roxana je dáma ako sa patrí a dcéra pisára v službách plukovníka McLinna. Má sa mu už skončiť služba a keď jej matka zomiera vydá sa strastiplnú cestu za otcom, aby spolu začali nový život. Kým sa dostane do vojenskej základne, takmer príde o život.
Lenže ešte netuší, že jej otec zomiera na výprave a to rovno strelou z McLinnovej muškety, vinou nešťastnej náhody. Jej otec ho prinúti slúbiť, že sa o jeho dcéru postará.

Cass je povestný svojou a aroganciou, ale aj rozhodnosťou a spravodlivosťou, no keď zbadá pri svojom návrate z výpravy Roxanu na tom bezútešnom mieste je prekvapený a pocit bolesti a straty ho pevne zviera. Nedokáže jej povedať pravdu a keď sa časom do nej zaľúbi až po uši, bude to len horšie...
Prekoná láska more tajomstiev a bolesti a ukáže im smer kadiaľ ísť? Dozviete sa, keď si knihu prečítate.

Zbožňujem, že v týchto príbehoch hlavné hrdinky nie sú najväčšie krásavice bez nedokonalostí. Majú svoje chyby, svoje starosti si nesú na pleciach ako tažké závažie, ale sú to tie najodvážnejšie a najsilnejšie stvorenia v príbehu, preto ich tak obdivujem.

Celý príbeh je opäť pekne napísaný, jediné mínus čo som postrehla bolo v závere príbehu, kedy na bojisku záhadne a len tak mirnix-dirnix umrie obávaný McLinnov brat. Čakala som, že ho Roxana zastrelí alebo také niečo. Bolo to až príliš jednoduché.
Ale chýbali mi tam aj pohľady za brány palisád, lebo všetko sa akoby sústredilo len na postavy a svet okolo hradieb bol len strašiak.
Ale veľmi som si obľúbila takú Bellu a jej podrezaný jazyk.
Čítať viac
13
11.11.2021
Silný príbeh poukazujúci na rôzne životné pravdy. Neprikrášlené hlavné postavy s chybami a poznačenými osudmi. Nebezpečná atmosféra vojenského konfliktu. Nenútená romantika, historické detaily a vynikajúca atmosféra. Pre mňa to síce nie je najlepšia kniha od L. F. ale jej čítanie som si nesmierne užila a určite odporúčam. Čítať viac
knizny_blond
19.10.2021
Opäť úžasná kniha od vydavateľstva
Ako autorka sama uviedla, reálnym postavám, ktoré kedysi žili rada vdychuje nový život. Postava plukovníka McLinna v tejto knihe je inšpiráciou skutočného Georga R. Clarka.
?
Knihu by som na účel recenzie rozdelila do tretín.
V prvej tretine sa zoznamujeme s prostredím, situáciou a postavami. Dej sa odohráva v prístave, ktorý som si predstavovala ako pochmúrne prostredie bez náznaku radosti v okolí. A predsa som v ňom našla čaro. Prvá tretina je pomalšia a preto má čitateľ priestor rozmýšľať o možnom skutočnom charaktere postáv na základe ich konania. Pozornosť určite upúta Roxana. Je to veľmi elegantná, slušná, graciózna dáma, avšak na 18. storočie, v ktorom sa dej odohráva je už skoro starou dievkou. Nie je dokonalá, tak ako v skutočnosti žiadna iná žena. Plukovník McClinn v tomto príbehu, ako hlavný hrdina zas na jednej strane stelesňuje prísneho a neprístupného muža k svojim vojakom a na druhej strane je muž plný obáv voči Roxane a malej pätročnej May, ktorá prišla o matku.
V druhej tretine som si vytvorila ľúbezný materinský vzťah k malej May, ktorá mimochodom nerozpráva. Túto časť by som zhrnula vo vete: Láska na seba nenechá dlho čakať! A je tomu skutočne tak... Ale čo s tou láskou, ktorá je potlačaná a prikrytá hmlou ťaživého tajomstva?
V poslednej tretine príbeh naberá poriadne grády. Dokonca som pociťovala hnev voči Roxane za to, že sa neustále bráni niečomu, čomu sa brániť nedá - láske! Túto tretinu som si poriadne užila a keby nemusím, ani pri nej nedýcham.
?
Úžasne spracovaný príbeh. Páčilo sa mi, že je zasadený do vojenského prostredia, podozrenia zo špionážnosti a funkcie pisára. História z neho len tak dýchala. Nechýbala ani romantická linka, ktorú som brala vo viacerých podobách. Je to kniha, ktorá dáva priestor ponoriť sa do iného prostredia, iného storočia, ktore nakoniec ma svoje čaro. Za mňa jedno veľké ÁNO!
Čítať viac
9
17.10.2021
Pani plukovníková
„Jednotlivca možno premôcť. Dvaja sa už postavia na odpor, ale trojitá šnúra sa tak rýchlo nepretrhne.“ - Kazateľ 4, 12
Laura Frantz nás opäť raz prenáša do amerického pohraničia v roku 1779 – do obdobia bojov s Indiánmi a revolúcie. Ak ste čítali Neobyčajnú ženu, tak Vám toto obdobie nebude cudzie. Ešte stále hľadám správne slová na opísanie tohto príbehu. Jednoducho krásna historická romanca o strate, nádeji, viere a láske. Dejová línia bola napínavá od začiatku až do konca a napätie medzi hlavnými postavami by sa dalo krájať. Odporúčam všetkým milovníkom Laury Frantz a aj všetkým, ktorý ju ešte nepoznajú. Je to doslova majsterka svojho remesla.
Čítať viac
4
16.10.2021
V úvode tejto knihy sa nám autorka zdôverila s faktom, že hlavný hrdina príbehu Cassius McLinn je stvárnený aj menovaný podľa skutočnej osoby a už vtedy som vedela, že tento príbeh bude jedinečný.

Velkým plusom tohto románu je aj to, že tento krát príbeh nebol až tak ružový a zlahčovaný, ale hlavne autentický. Dej sa odohráva vo vojenskej pevnosti uprostred Kentuckej divočiny, oblkopenej indiánmi ale aj nepriateľskými Britmi a vyjsť za jej múry môže často znamenať boj o holý život. Rovnako ako k životu vojakov patrí vojna, k nej patria aj útrapy v podobe alkoholu, rôznych chorôb, nečistoty či nedostatku potravín. Toto všetko sem autorka dosadila a aj keď to občas možno pôsobilo dosť tvrdo, vytvorila tým nezabudnuteľný príbeh.

Ďalším veľkým plusom pre mňa bola romantická linka. ???? V tejto knihe ju môžeme cítiť hneď od začiatku, nakoľko hlavné postavy sa stretávajú v podstate v úvode a ich vzájomné simpatie sú veľmi citeľné. Musím priznať, že tento krát sa mi viac páčilo čítať kapitoly z pohľadu Cassa, ktorý mi veľmi sadol. Aj keď pôsobil ako tvrdý chlap, čo samozrejme aj bol-veď je to vojak, mal aj svoju nežnú stránku a tú ukazoval hlavne pri Roxie. Všetky ich emócie nastupovali postupne a bolo vzrušujúce sledovať, ako sa do seba postupne zamilovávajú. Roxie sa síce občas správala pre mňa nepochopiteľne, ale to je len môj subjektívny názor, rozumiem, že v tých časoch mali ženy diktované čo si mohli a nemohli dovoliť povedať, hlavne byť za každú cenu dáma...

Laura Frantz mi týmto dielom opäť potvrdila, prečo ju radím medzi svoju obľúbenú autorku historických románov. ?? Má úžasný talent vtiahnuť čitateľa do deja a svojim opisovaním prostredia, či historických udalostí, ho preniesť o niekoľko storočí späť. Pre mňa to bol krásny a nezabudnuteľný zážitok.
Čítať viac
Lucia B.
6.10.2021
Laura Frantz zase nesklamala
Moja obľúbená autorka. Výborný a dynamický román so všetkým, čo má mať. Mala som problém odtrhnúť sa neho. Teším sa na ďalší! Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Svieži a poetický príbeh... prenesie vás na iné miesto a do iného obdobia.“- Jane Kirkpatrick, autorka bestsellerov All Together in One Place a A Flickering Light

„Laura Frantzová živo a podrobne opisuje krásu života v divom pohraničí, ako aj nebezpečenstvá a problémy, ktoré sú s ním spojené.“- Ann H. Gabhartová, autorka kníh The Outsider and The Seeker

„Frantzovej písanie sa vyznačuje vnútornou krásou, ktorá vylepšuje každý literárny aspekt jej príbehu od vynikajúceho rozprávačského štýlu a dôkladne prepracovaných postáv po puntičkársky opis historických podrobností a prekvapujúce emocionálne spojenia. [Jej písanie] môže slúžiť ako inšpirácia pre ďalších autorov kresťanských historických románov.“- RelzReviews

„Týmto románom sa Laure Frantzovej podaril vskutku husársky kúsok. Strhujúci príbeh, dynamické postavy a dokonalá historická presnosť prenesú čitateľa do celkom iného obdobia a na celkom iné miesto a pri jeho čítaní presedia celé hodiny na okraji stoličky... Aj keď román má vyše štyristo strán, čitateľ bude po jeho prečítaní túžiť po ďalších – slušný úspech u každého autora.“ - Libraries Alive

Kúpte spolu
32,01 €

„Bobo mal pre ňu hromadu otázok. No smrť je ako telefonát – vieme, čo sme mali povedať, len čo položíme slúchadlo. No potom je na opačnom konci zapnutý už len odkazovač, naplnený spomienkami a hlasom, čo postupne slabne.. “

My verzus vy - Fredrik Backman
My verzus vy
Fredrik Backman