Pani plukovníková - Laura Frantz
Pani plukovníková
14,05 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

14,05 €

Bežná cena Bežne 15,90 €

Zľava 12 %
platí do 7. 10. 2021

Predobjednávka,
vychádza 30.9.2021

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Môže láska prežiť tajomstvá pochované hlboko v utrápenom srdci?

Roxanna Rowanová, nežná Virgínčanka, je odhodlaná vzdorovať divočine amerického pohraničia a dostať sa do vzdialenej pevnosti v Kentucky. Túži znovu sa stretnúť so svojím otcom, ktorý slúži pod plukovníkom Cassiusom McLinnom, a keď zistí, že jej otca zabili na vojenskej výprave, celkom ju to zničí.
Bez peňazí a iných možností je nútená zostať v pevnosti. Zatiaľ čo trávi čoraz viac času s prudkým plukovníkom McLinnom, pevnosť doslova bzučí intrigami a narážkami. Podarí sa Roxanne zistiť, kto plukovník v skutočnosti je – a čo urobil?

Ponorte sa do tohto pôsobivého príbehu o láske, viere a odpustení, odohrávajúceho sa v búrlivom americkom pohraničí v roku 1779.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Slovenský jazyk, i527.net, 2021
Novinka
-12 %
14,05 €

Predobjednávka,
vychádza 30.9.2021

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Revell Books, 2011
19,99 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Ďalšie
Kúpte spolu
30,16 €
Ušetríte 2,64 €

Recenzie, kritiky

„Svieži a poetický príbeh... prenesie vás na iné miesto a do iného obdobia.“- Jane Kirkpatrick, autorka bestsellerov All Together in One Place a A Flickering Light

„Laura Frantzová živo a podrobne opisuje krásu života v divom pohraničí, ako aj nebezpečenstvá a problémy, ktoré sú s ním spojené.“- Ann H. Gabhartová, autorka kníh The Outsider and The Seeker

„Frantzovej písanie sa vyznačuje vnútornou krásou, ktorá vylepšuje každý literárny aspekt jej príbehu od vynikajúceho rozprávačského štýlu a dôkladne prepracovaných postáv po puntičkársky opis historických podrobností a prekvapujúce emocionálne spojenia. [Jej písanie] môže slúžiť ako inšpirácia pre ďalších autorov kresťanských historických románov.“- RelzReviews

„Týmto románom sa Laure Frantzovej podaril vskutku husársky kúsok. Strhujúci príbeh, dynamické postavy a dokonalá historická presnosť prenesú čitateľa do celkom iného obdobia a na celkom iné miesto a pri jeho čítaní presedia celé hodiny na okraji stoličky... Aj keď román má vyše štyristo strán, čitateľ bude po jeho prečítaní túžiť po ďalších – slušný úspech u každého autora.“ - Libraries Alive

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Colonel's Lady
Počet strán
4406 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
555 g
ISBN
9788089822850
Predbežný dátum vydania
30. 9. 2021
Naše katalógové číslo
838481
Téma
intrigy, pohraničie, tajomstvo, odpustenie, láska, viera, armáda
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy

Recenzie


10
8.9.2021
Skvelá pani plukovníková
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hlavná hrdinka Roxanna Rowanová ? je trpezlivá, schopná učiteľka detí, pre všetkých však „iba“ slečna Rowanová, ktorá sa cíti prinajlepšom neviditeľná. V skutočnosti na nej záleží iba otcovi. A tak sa vyberie za ním – bez ohlásenia, aby ho prekvapila. Spočiatku nudná plavba, na ktorú sa vydala koncom jesene z osady na brehu rieky Monongahela, prerástla do nebezpečného dobrodružstva. Roxaninou cieľovou stanicou bola pevnosť Endeavor. Najvzdialenejšia vojenská pevnosť na západnej hranici. Bola domovom najlepších vojakov, akých Virgínia mohla ponúknuť pri obrane Kentucky.

A práve v Endeavor slúži Roxanin otec ako pisár pod plukovníkom Cassiusom McLinnom. Po príchode do pevnosti však Roxi zistí, že jej otca zabili na vojenskej výprave – na scému nastupuje osirelá hrdinka, ktorá čelí jednému problému za druhým, bez peňazí, bez priaznivých vyhliadok, bez akýchkoľvek možnosti, bojujúca proti nepriaznivému osudu deň za dnom. Zaujme otcovo miesto pisárky a trávi čoraz viac času s prudkým plukovníkom Cassiusom McLinnom. Jeho kamenný dom mimo pevnosti predstavuje všetko, po čom Roxi túži : domov, milujúceho manžela, rodinu a pokoj. Lenže Roxanna sa neodvažuje už v takéto niečo dúfať a navyše pevnosť Endeavor medzitým žije vlastnými klamstvami a intrigami. Komu vlastne možno veriť? A je vôbec plukovník McLinn taký dobrák, za akého ho v skutočnosti všetci považujú?
Čítaj viac
9
2.8.2021
Podľa mňa najlepšia ,,Franczovka,,
Úžasná kniha! Už po prvej kapitole som vedela, že bude skvelá a toto presvedčenie ma nepustilo do konca. Dobrodružstvo, láska, intrigy, história, to všetko tam bolo aj s posolstvom viery. Hlavné postavy boli veľmi dobre vykreslené a nedalo sa s nimi nesympatizovať :) navyše bolo v románe menej opisov a viac priamej reči, takže dej plynul velmi ľahučko. Pre mňa sa kniha zaradila pred Dedičstvo Ballantynovcov, Neobyčajnú ženu a Večné puto (ajkeď všetky tieto sú skvelé).

Recenziu som napísala vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527.net na príprave tejto knihy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
30,16 €
Ušetríte 2,64 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle