Habibi

Vitajte v klube LocalX. Čaká vás strhujúca a šokujúca prehliadka podsvetím. Pozor. Vstup je možný iba na vlastné riziko... Čítať viac

4,6 265 hodnotení
1. diel série
Habibi
Vydavateľstvo
Venupress, 2020
440 strán
6 hodín čítania

Vitajte v klube LocalX. Čaká vás strhujúca a šokujúca prehliadka podsvetím. Pozor. Vstup je možný iba na vlastné riziko... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Vitajte v klube LocalX.
Čaká vás strhujúca a šokujúca prehliadka podsvetím.
Pozor. Vstup je možný iba na vlastné riziko.

***

Harry žije dvojitý život. Cez deň zastáva váženú funkciu redaktora v rodinnom vydavateľstve, v noci je manažérom pochybného nočného klubu. Habibi, ako ho prezývajú v podniku nerestí, balansuje na tenkej hrane zákona a morálky.

Čo sa stane, keď sa jeho dva úplne odlišné svety prepoja vďaka spolupráci s mladou a ambicióznou Cassie? Zmení sa počiatočná iskra medzi nimi na spaľujúci oheň?

Vášnivá a temná romanca Habibi vám strhne ružové okuliare a odhalí skutočný svet bez pozlátky.

Autorka Baja Dolce debutovala úspešnou romanticko-erotickou trilógiou Placebo a po nej vás previedla príbehom troch generácií v románe Horkosladké esencie.
Čítať viac
Počet strán
440
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
824495
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Habibi
Vydavateľstvo
Venupress
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

265 hodnotení

208
26
17
4
7

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Topka

Aj keď nepatrím medzi ľudí, ktorí súdia knihu podľa obalu, s malou dušou sa priznávam, že v tomto prípade to tak bolo. Som človek, čo si potrpí na pekné obálky a vyslovene gýčové ma výsostne iritujú. No po Habibim som pokukovala dlho. Fialová síce nie je moja obľúbená farba, ale aj tak ma táto knižka niečím silno priťahovala. A keďže som nikdy nemala blízko k literatúre pre ženy, rozhodla som sa siahnuť práve po tejto knihe. A teda vôbec to neľutujem.
Kniha ma od prvej strany chytila neuveriteľne silno a nevedela som sa od nej odtrhnúť. Doťahovačky ústredných postáv ma nesmierne bavili a hoci som sa bála, že to bude presladené, absolútne nebolo. Čakajte výbornú zápletku, temné scény, čakajte knihu, z ktorej, ako sa hovorí, vám odpáli dekel. Samozrejme, kniha je dokonalá inšpirácia aj na vaše prípadné posteľové radovánky v budúcnosti, no princa na bielom koni nečakajte. Habibiho do každej domácnosti, Candy, braček, teším sa na teba a knihe dávam celých, krásnych, žiarivých 5 hviezd z 5.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
5.6.2023
Do knihy som sa rýchlo začítala.
Mená niektorých postáv boli zaujímavé - netypické.
Myslela som si, že to bude kniha plná vášnivého sexu a zvrhlostí - a aj bola
- ale tá zápletka ! Koniec, odpadla som.
Svet bez cenzúry som dostala.
Nečakala som, že práve Habibi bude kniha o hľadaní samého seba
- o tom, že v každom z nás je to dobré aj to zlé a, že svet nie je len čierno-biely.
Keď už som si myslela, že je všetko v relatívnom poriadku - BUM
- nie, nie nebude to také ľahké - povedal život Habibimu a Cassie.
Bola to super jazda a nenudila som ani na jednej stránke.
Kniha skrýva určite viac ako sa na prvý pohľad môže zdať.
Čítať viac
Gabi
Neoverený nákup
1
28.12.2020
Kniha ma začala nudiť už po pár stranách keď som pochopila, že dej je predvídateľný, jedno klišé strieda druhé, vadili mi vulgarizmy a v podstate ma nezaujíma ako to celé dopadne. Kniha možno osloví tínedžerky.
Čítať viac
7.6.2023
Harry, ktorý vám počaruje so svojím Habibi svetom
Musím na začiatok povedať, že neskutočne sa mi páči obálka knižky, ako aj to, že je to vo forme hardbacku, čo knihe dodáva taký punc luxusu. Nakoľko autorku Baja Dolce už poznám z Wattpadu takisto ako z bookstagramu, poznám už jej štýl písania, ktorý mne osobne veľmi sedí. Preto som bola tak cca pripravená, čo mi táto kniha môže ponúknuť. Ak ste doteraz neobľubovali vulgarizmy, erotiku a svet bez servítky je načase to zmeniť. Konečne kniha, ktorá rozpráva jazykom všetkých ľudí! Lebo presne takto sa rozprávajú ľudia. Neexistujeme vo svete dokonalých ľudí, ktorí každý deň vravia spisovnou slovenčinou a správajú sa podľa určených vzorcov.

Prvou polkou knihy som sa musela trošku prekopať, pretože na môj vkus tam bolo menej akcie ako som si predstavovala. Avšak zato som si strašne obľúbila hlavné postavy Harryho alias Habibiho a Cassie. Veľmi oceňujem ako pekne tieto postavy boli premyslené a najmä sa mi na nich páčilo to, že stále zostávali vo svojom "JA" no zároveň robili krásny progres. Takisto nemôžem zabudnúť ani na Leviho a Beu, dvaja blázni, čo krásne dopĺňali príbeh. K prostrediu a životnému štýlu tejto knihy mám iba pozitívne ohlasy. Konečne kniha písaná z iného a zvláštneho prostredia s ktorým sa nestretávame každý deň.

Druhá polka knihy mi išla ako po masle. Konečne sa začali diať rôzne situácie, kde sa odhalilo veľa pravdy a neznáma. Tu musím poznamenať, že som v jednej kapitole zabudla na chvíľu existovať, lebo som bola TAK vykoľajená z toho, čo sa odhalilo o hlavnej hrdinke, že som to musela trochu predýchať :-D Koniec moje očakávaniam ulahodil, no možno som v kútiku duše dúfala, že sa to skončí trochu inak.

Celkovo sa mi kniha páčila a užila som si ju. Najviac mi samozrejme učaril Habibi a jeho správanie. Baja dokázala z navonok aj vo vnútri drsného chlapa urobiť zároveň aj distinguovaného chlapa, čo strašne oceňujem, že z neho neurobila totálneho grobiana, ktorý by sa mohol javiť, že ním je. Mínus, ktoré knihe dávam je to, že na moje pomery sa rozbiehala celkom pomaly. No ja by som si o príbehu Habibi a Cassie prečítala minimálne ešte jednu knihu :-D Už teraz mám deficit tejto knihy, alebo skôr Harryho? :-D
Čítať viac
5.6.2023
Do knihy som sa rýchlo začítala.
Mená niektorých postáv boli zaujímavé - netypické.
Myslela som si, že to bude kniha plná vášnivého sexu a zvrhlostí - a aj bola
- ale tá zápletka ! Koniec, odpadla som.
Svet bez cenzúry som dostala.
Nečakala som, že práve Habibi bude kniha o hľadaní samého seba
- o tom, že v každom z nás je to dobré aj to zlé a, že svet nie je len čierno-biely.
Keď už som si myslela, že je všetko v relatívnom poriadku - BUM
- nie, nie nebude to také ľahké - povedal život Habibimu a Cassie.
Bola to super jazda a nenudila som ani na jednej stránke.
Kniha skrýva určite viac ako sa na prvý pohľad môže zdať.
Čítať viac
2.6.2023
Nebudeme si nic nalhávat. Dostala se mi do rukou jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy viděla. Neonová ořízka, která představuje tlukot srce je boží a originální. A vlastně i celý příběh v ní je božský a originální. Krásně se vše spojilo a máme tu úžasné čtení luxusní jak z venku, tak zevnitř. Pokud jste milovníci DARK ROMANCÍ bude naprosto spokojení a po dočtení budete nutně potřebovat další díl...

Příběh je potřeba číst bez předsudků a užívat si ho tak jak je. Vyskytují se zde drogy, sex, násilí, hazard a prostě všechno špatné, co byste v životě nechtěli. Ale je třeba s tímto počítat, než knihu začnete číst.

Já nejsem vůbec žádný puritán, ale tato dark romance zase o kousek posunula mé hranice. Po čas čtení jsem byla nervózní, napjatá a s každým otočením stránky jsem čekala, co bude.

Naštěstí pro mě Habibi nezklamal! Tato kniha mě zaujala od samého začátku do konce. Děj je našlapaný akcí, nenudila jsem se ani na chviličku.

Hlavní postavy jsou skvělé, autorka přesně věděla, co bude fungovat a naprosto se mi trefila do vkusu. Harry to je neskutečný ďábel a Cassie je milá a statečná.
Úžasné zpestření mého čtení, nemám co vytknout a můžu jen doporučit stejně naladěným ženám, jako jsem já! Bravo Bajo!

Jsem šťastná, že se ke mně dostala informace, že se i my v česku dočkáme pokračování a II. díl Candy bude mít modře neonovou ořízku. Já to asi nevydržím a brzo si ji přečtu ve slovenštině.
Čítať viac
Šárka
Neoverený nákup
25.5.2023
Ach, můj ty Habibi. Miluju to. Tohle byla neskutečná jízda. Varování! Je to děsně návykové čtení. Jak jednou začnete, je těžké přestat.
Na tuto knihu jsem měla už strášně dlouho zálusk. A když jsem zjistila že dokonce vyjde v češtině, tak jsem věděla že ji musím mít.
Od knihy jsem měla jsem obrovská očekávání. A autorka to dokázala. Všechna moje očekávání předčila. Něco málo jsem tušila co mám čekat, ale rozhodně jsem nečekala toto.
Je to sexy. Je to sakra žhavé. Místy vtipné. Napínavé. A neskutečně čtivé a poutavé. Je to něco úplně jiného, něco originálního. Kombinace rodinného nakladatelství a nočního klubu Lokal X ...... Je to kniha plná vášně a zvratů. Kniha začíná zlehka s nádechem humoru, ale postupem času začíná nabírat na temnější hloubku.... Samotná zápletka byla úžasná. Ta mi tak zamotala hlavu, že jsem chvílemi byla ztracená a mimo. Tady jsem byla strašně naštvaná na Habibiho.... No a jelikož jsem strašná cíťa tak u konce jsem si poplakala (řvala jsem jak želva)
Harry alias Habibi je "princ na černém koni". Je hrubý, zvrhlý, vulgární, majetnický, panovačný hajzl, který si bere vše co si umane. Ale přes to všechno si na nic nehraje, je tajnůstkářský, ale také je přímočarý, narovinu řekne co si myslí, a to vás na něm nejvíce přitahuje. Ženám nemusí věšet na nos žádné sladké řečičky, ony mu k nohám padají samy. Dokonce se mi líbil i jeho pohled na svět. To že lidé nemusejí být takový jak na první pohled vypadají.
Cassie mě občas svou naivitou štvala. Ale líbila se mi její trvdohlavost, odhodlanost, a to že s Habibim dokázala bojovat. Na ní jde na celem příběhu nejvíce vidět jak se postupně mění. Sundavá růžové brýle a začíná vidět svět úplně jinak. Už není tak růžový jak si myslela a to všechno jen díky Habibimu.
Kvůli spolupráci si Cassie a Habibi dohodnou určitá pravidla. Ale pravidla se mají porušovat. Jak dlouho je vydrží dodržovat?
Čítať viac
23.5.2023
HABIBI byla moje první knížka od autorky a musím říct, že si mě hned získala. Baja vytvořila originální příběh, do kterého jsem se snadno začetla. Prostředí příběhu má super kontrast, na jedné straně knižní vydavatelství a mladá nadaná autorka a na druhé luxusní noční klub s ďábelským majitelem.
Habibi je přezdívka sexy hříšného, nespoutaného, temného Harryho Theodora Lintona. Harry je nejen majitel nočního klubu, ale také redaktorem nakladatelství.
Cassie je nadaná mladá spisovatelka, kterou si nakladatelství vybere, aby je reprezentovala na literární soutěži a její práci povede právě Harry. Harryho neotřelý přístup k jejímu talentu a k životu jako takovému Cassie zaskočí. Cassie tak bojuje sama se sebou, Harryho nenávidí, ale zároveň jí neskutečně přitahuje. Harry, který ve svém životě nehledá vztahy a žije život ze dne na den také nezůstane vůči Cassie imunní a postupně se mu dostává pod kůži.
Chemie mezi Harrym a Cassie je od začátku neskutečně silná, jejich vtipné dialogy mě moc bavily. Co také moc cením jsou originální hlášky v knížce: "Všichni svatí, ochránci cihliček na břiše, stůjte při mně"
Harryho syrová upřímnost, kdy Cassie nešetří vůbec před ničím mě hrozně baví. Cassie se může zdát naivní, ale za mě má kuráž, protože se umí Harrymu postavit a nezalekne se žádné jeho výzvy.
Celá knížka je skvělá, epilog byl úžasný a na konci nás autorka krásně naláká na její pokračování CANDY.
Čítať viac
_kris_vitovcova_cte
Neoverený nákup
21.5.2023
Habibi nová dark romance z pera slovenské autorky Baji Dolce, která vtrhla do našich rybníčků jako uragán. A vůbec poprvné vychází v českém překladu.
Baja Dolce nám ukazuje, že se každý příběh dá uchopit s originálitou sobě vlastní.

Habibi rozhodně není čtením pro každého. Čtenáři by se měli vyhnout očekávání, že se zde setkají s trendem, kdy nám hrdina ztratí jeho ostrost, s níž do příběhu vkročil. Hlavní hrdina knihy Harry, alias Habibi, zahazuje rukavičky a častokrát si položíte otázku, zdali u něho funguje nějaký filtr. Jeho syrovost vás přitahuje jako můru ke světlu a s každou další stránkou se přistihujete, jak podléháte jeho kouzlu. Jeho nefiltrovaná přímočarost je velice osvěžujíci. Cassie, hrdinka našeho příběhu, mu však zdatně sekunduje. Sice by se mohlo zdát, že z počátku působí jako neskutečná naivka, která věří v jednorožce a víly, brzy nám ukáže, že se nebojí říkat vlastní názory. U ní vás bude bavit jeji postupné sundávání růžových brýlí, to vám zaručuji. S postupem děje zjišťujete, že se nemění jenom Cassie, ale i samotný Harry, kterému přeci jenom jeho tvrdá skořápka dostane pár trhlinek.

Baja celého Habibiho vystavěla naprosto skvěle. Příběh vybočuje ze zajetých kolejí. Pořádně zamotaným klubkem zápletek je opředen celý příběh, který čtenáře rozhodně nenechá v klidu a bude je nutit přemýšlet nad tím či oním. Vsadím se, že u všech čtenářek se budou rozvíjet teorie a jedna bude šílenější než druhá. Kniha v sobě skrývá mnoho, od netradičních hrdinů, které se zamilujete, po skvělé dialogy, humorné i peprné okamžiky, a přesto po jejím dočtení budete nedočkavě vyhlížet další díl, protože kdo by měl světa, který Baja vytvořila dost.

Tak co, jste připraveni nechat Habibiho, aby vám ukázal svět bez cenzury? 
Čítať viac
Kristýna Skácelová @my_books_diary
Neoverený nákup
9.5.2023
Příběh mě od samého začátku pohltil a nepustil ani na konci. Harry i Cassie se mi zaryli tak hluboko pod kůži a usadili se mi v hlavě tak moc, že jsem se od nich nedokázala odpoutat a užívala jsem si pocit, že toho všeho mám plnou hlavu ještě několik dní po dočtení.

Přiznám se, že jsem knihu nečetla jen jednou a i teď po nevím kolikátém čtení vím, že nebylo poslední.

Nechápu, jak to autorka dokázala, jak se jí povedlo posadit mě zadkem přímo na "Habibi obláček", na kterém si lítám ještě teď. Nevím, kdy jsem tomu tak propadla, ale jedno vím jistě. Tato kniha se řadí mezi jednu z nejlepších a mých nejoblíbenějších.

Kromě toho mě autorka "donutila" zamyslet se nad otázkami, které bych v tomto typu knihy asi nečekala. Přivedla mě k tomu, že jsem nechápala své vlastní pocity, přehodnocovala a bilancovala jsem nad některými tématy.

Ani jedna kapitola, strana, věta... nic tu nebylo zbytečné a mě to dokonale pohltilo. Tak se nechejte pohltit i vy a vydejte se s Harrym do jeho světa bez pozlátka a cenzury. Vystupte ze své komfortní zóny, zahoďte předsudky a užijte si tuto knihu naplno!
Čítať viac
Kateřina Flajšmanová
Overený zákazník
1.5.2023
Na úvod hodnocení musím říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Opravdu! Byla to totiž neskutečná emoční jízda. Hned první stránky vás lapí do svých spárů a vypustí vás až na konci příběhu. Dokonce nastaly chvíle, kdy mi srdce málem vynechávalo. Říkala jsem si: "Né, to tam autorka určitě dát nemůže." Tak mi věřte, že může. Autorka má opravdu úžasný styl psaní, příběh je neskutečně skvěle propracovaný a originální. A Habibi? Řekněme, že běžně si při čtení potrpím na romantiku. Tady ji moc nedostanete. Místo toho čekejte hlavního hrdinu, za kterého mluví činy než slova, ale mohu vám zaručit, že si vás doslova omotá kolem prstu. Je tedy fakt, že jsem chvílemi přemýšlela, zda ho nutně chci taky domů, nebo jestli potřebuju prostrčit ruku čtečkou a jednu mu fláknout, ale děvčata, nebudeme si nic nalhávat – kalhotky v plamenech jsou zaručeny! Co si na knize také velice chválím, jsou vulgární výrazy. Ano, čtete správně. Jsem toho názoru, že díky tomu dostalo celé dílko naprosto dokonalé grády a také realistickou syrovost. Úžasně se to četlo. Chemie mezi Harrym a Cassie byla navíc fakt výbušná. Celý příběh jsem zhltla jako malinu a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Tato dark romance vás prostě nenechá jít spát!
Hodnocení: 5/5
Čítať viac
Veronika Vavřínková
Overený nákup
30.4.2023
Milá Bajo, dlužíš mi dva nové vaječníky, jednu čelist (spadla mi brada a nechce se vrátit na místo) a pošlu rovnou účet za kardiologa a psychiatra, protože toto! Páni! Já absolutně nemám slov! Vzala si vyjadřovací schopnost holce, která nezavře pusu. Jen sedím a otvírám papulu jako kapr na suchu…

Hodnocení: 5/5

Habibi na vás nenechá nic suchou. Uchvátí svým smaragdovým pohledem, lapí čtenáře jako mouchu v pavučině a vychutná si svoji kořist.

Já opravdu nemám slov! Baja byla jako mistr loutkář, poslušně jsem šla směrem, kterým mě vedla…a když jsem začala mít podezření, okamžitě zatahala za provázky a nasměrovala moji pozornost jinam.

Habibi si nebere servítky a nechá vás s pusou dokořán, bušícím srdcem, třesoucíma se rukama, otázkami Jak?,Co?,Fakt?????,a neodbytným pocitem, že chcete víc! Víc Habibiho, víc Baji.

Habibi je kniha, kterou chcete číst. A když ji dočtete, tak netoužíte po ničem jiném, než ji otevřít a začít znova!

Hltala jsem každé slovo, emoce jsem měla jako na houpačce, srdce mi bušilo a mozek jel na plné obrátky. Hlavou mi teď hodně dlouho bude znít jen Habibi…vA mám podezření, že k druhému dílu bych si měla raději pořídit kardiostimulátor.
Čítať viac
Literarytwins
Neoverený nákup
13.2.2023
jedna velká jízda, to je první díl této dark série, která dostane do kolen nejednoho čtenáře. Habibiho i Cassie si zamilujete a budete dostávat infarktové stavy! Baja se svou tvorbou vystřelila na úroveň světových autorů píšících dark romance. Čítať viac

Baja Dolce

Čítať viac

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c', 2013
Umenie vojny
Sun-c'