Vianoce
Gwind: Nezabiješ? - Lívia Hlavačková
Gwind: Nezabiješ?

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Gwind: Nezabiješ?

Buď zabiješ, alebo zomrieš! Študentka Anna stojí pred životným rozhodnutím. Potom, čo sa náhle a nedobrovoľne ocitne v cudzom svete, jej doterajší život sa prevráti naruby. Ak... Čítať viac

4,7 42 hodnotení
1. diel série
Gwind
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2020
352 strán
5 hodín čítania

Buď zabiješ, alebo zomrieš! Študentka Anna stojí pred životným rozhodnutím. Potom, čo sa náhle a nedobrovoľne ocitne v cudzom svete, jej doterajší život sa prevráti naruby. Ak chce prežiť, musí sa prispôsobiť – v Spoločenstve vrahov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade, posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Gwind: Nezabiješ? - Lívia Hlavačková
Pevná väzba
Slovenčina, 2013
Vypredané

12,90 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Buď zabiješ, alebo zomrieš!
Študentka Anna stojí pred životným rozhodnutím. Potom, čo sa náhle a nedobrovoľne ocitne v cudzom svete, jej doterajší život sa prevráti naruby. Ak chce prežiť, musí sa prispôsobiť – v Spoločenstve vrahov, ktoré ju zajalo, iná možnosť nie je. Kým v Morane sa vďaka intrigám a mágii hlásia o slovo obávaní Čierni mágovia, Anna sa musí rozhodnúť, či chytí do rúk zbraň. Je pripravená prežiť vo svete, kde vládne sila meča a mágie?
Po siedmich rokoch prichádza nové, autorsky prepracované vydanie obľúbeného fantasy románu pre mladých, v ktorom nechýba napätie ani láska.
Čítať viac
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
489 g
ISBN
9788082010858
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
810499
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Gwind
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

42 hodnotení

30
11
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alica Molčanová
29.4.2022
Musíš si ju prečítať
Nikdy som veľmi neobľubovala čítanie a nechápala som ako mohli moje kamarátky presedieť aj celý víkend nad knihou. Ale vďaka tejto knihe som sa ponorila do sveta fantazy príbehou. Páčilo sa mi, že tam bolo naraz viac dejových línií a vôbec som z nich nebola zmätená. Nikdy som nevedela ako to bude pokračovať a to ma napĺňalo túžbou rýchlo ju znova chytiť do ruky. Zarazilo ma ako veľa tam bolo sexuálnych narážok ale vôbec mi to neprekážalo práve naopak páčilo sa mi, že autorke neprekáža napísať ako chlapi naozaj rozmýšľajú. Už sa neviem dočkať novej časti. Čítať viac
4
2.3.2022
Zabiť alebo zomrieť?
Predstavte si, že máte teleport a ten vás prevezie do magického sveta, vyspelosťou a spôsobom života patriaceho kamsi do stredoveku. V ňom sa ocitnete na neznámom mieste, nepoznáte jazyk, kultúru, nič. Potom sa stanete svedkom vraždy a keď si myslíte, že to už byť horšie nemôže, tak zúfalo zistíte, že to bolo iba zahrievacie kolo. Toto je prípad mladej Anny, alias Gwind. V zajatí Spoločenstva vrahov, kde v ňom strávi predlhý rok, sa musí prispôsobiť.
„Nezabiješ?“ Otázka, okolo ktorej sa to celé točí. Musíš zabiť alebo zomrieť, jasné pravidlá a ich striktné dodržiavanie. Čierna a biela. Si vrah alebo mŕtvola.
Kniha oplýva dobrodružstvom, napätím, občas aj drsnejšími scénami a násilnosťami, stále som však nevedela, ako Gwind dopadne až do posledného písmena knihy. Po jej zaklapnutí mi trhalo rukou, ihneď som chcela siahnuť po pokračovaní, ktoré doma mám, ale ovládla som sa, keďže som si už nachystala na vrch svojej knižnej kôpky niečo iné.
Kniha sa číta dobre, dej je svižný, plynie, ani neviete ako a pol knihy je fuč. Kniha poteší aj romantické duše, najmä zo začiatku, neskôr už romantika ide do úzadia. V príbehu sú dve dejové linky, samostatné, a predsa sa občas pretínajú a všetko nasvedčuje tomu, že v druhej knihe sa čelne zrazia. Stretnete tu prívetivého fešného Adora, tiež zopár vedľajších postáv, ktoré by si zaslúžili dostať na holú, ale hold, aj takých nám život môže postaviť do cesty, ďalej hlavnú záporačku Chrezz a jej kamoša Zagurga, ktorí chcú rozpútať vojnu. Táto dejová linka ma bavila rovnako, ako tá Gwindina. Bolo tu intrigárčenie, podrazy, politika, snaha uzurpovať si moc za akúkoľvek cenu, temná minulosť Chrezz a motív pomsty. Pristihla som sa pri tom, že som premýšľala, kedy ktorá postava zahynie (teda ju zavraždia) a tak som si povedala, že okrem hlavnej hrdinky si radšej nikoho nechcem obľúbiť.
Gwind musí prejsť prerodom z bežnej ženy na.... na čo? To vám nepreradím, keďže do poslednej chvíle som nevedela, ako si so svojou situáciou poradí.
Síce bolo v knihe zopár momentov, kedy som sa mračila, aj preklepy (v jednom mene opakovane...), a rozhodne mi tam chýbala mapa, príbeh určite odporúčam.
Čítať viac
Martin Rusko
7.12.2021
Príjemné prekvapenie
K tejto knihe som sa dostal miernou okľukou. Najskôr som narazil na jeden z populárno-náučných článkov autorky na blogoch jedného Nemenovaného Denníka. Informácie v ňom boli užitočné a podané príjemných čítavým štýlom. Kto to je? A vydala dokonca knihu? Tak sa na to pozrime, šup do Martinusu, e-kniha obratom kúpená a natiahnutá do čítačky.
A teda dámy a páni, po dočítaní musím povedať, že to bolo skvelé. Kniha má spád, dej nie je predvídateľný, postavy sa správajú uveriteľne (chápete, že je to fantasy, však?) a nenudil som sa ani chvíľu. Vrelo odporúčam.
Čítať viac
16
29.11.2021
Skvelá slovneská fantazy kniha
Overený nákup
Skvelá kniha slovenskej autorky. Prečítala som ju na "jeden dych" , kniha je napísaná veľmi pútavo bez zbytočných opisovačiek. Študentka Anna sa ocitne v cudzom svete v ďalekej minulosti a nevie prečo a ako sa naspäť vrátiť domov. Prežije ak sa prispôsobí, naučí sa bojovať a odolávať intrigám a mágii. Skvelá kniha, odporúčam všetkým milovníkom fantasy a mágie. Čítať viac
Lívia Hlavačková
22.2.2021
Pokračovanie bude už tento rok (2021). :) Čítať viac
25
29.12.2020
Príbeh prvého dielu série Gwind sleduje 2 dejové línie – mladú Annu, ktorá sa ocitne v neznámom svete a je postavená pred voľbu v Spoločenstve vrahov, a Chrezz a Zagurga, Čiernych mágov.

Nezabiješ? vrhá čitateľa priamo doprostred deja. Anna/Gwind nemá poriadne čas sa ani spamätať a už je vtiahnutá do Spoločenstva, mocenských hier, výcviku a zabíjania. Spoznávanie sveta a jeho pravidiel sa tu deje postupne prostredníctvom postavy Gwind, hoci svet, a najmä fungovanie mágie, mohli byť opísané detailnejšie. Mágia zohráva dôležitú úlohu, ale jej princípy sú príliš jednoduché a pýtali by si väčšie prepracovanie.

Príbeh je dynamický a pútavý, vďaka striedaniu dejových liniek sa veľmi ľahko číta a neustále obohacovanie deja o nové zápletky je hybnou silou celej knihy. Dejová linka s Chrezz je ešte o kúsok akčnejšia a Chrezz je ako hlavný antagonista vykreslená veľmi zaujímavo, je bezcitná, krvilačná, s vlastným cieľom a smerovaním, aj keď jej pohnútky boli občas odhalené až dodatočne.
Charaktery postáv sú celkom dobre vykreslené, ale chýbala mi väčšia hĺbka a opisy Gwind a Adora, aby som si ich vedela lepšie predstaviť. Bolo však zaujímavé sledovať, ako sa Gwind snaží zapadnúť do Spoločenstva vrahov s veľmi svojskými pravidlami, ako sa vyrovnáva s fyzickými obtiažami, morálnymi dilemami a myšlienkovými pochodmi, prekonáva vlastné hranice a jej postupný vývoj z obyčajného dievčaťa (trochu naivného) na bojovníčku (s trochu prehnanými schopnosťami).
Celkovo je kniha neobyčajným slovenským počinom a zásluhou množstva nezodpovedaných otázok som zvedavá na pokračovanie.
Kniha Nezabiješ? určite dokáže zaujať rôzne vekové kategórie a dokonale navnadí na ďalšie osudy hlavnej postavy v magickom svete.
Čítať viac
Lucia
2.7.2019
Pokračovanie bude coskoro
Ahojte. Nedalo mi to, napísala som priamo autorke. Tento víkend posiela druhu časť vydavateľovi, ale ze záleží na ňom ci to vydá alebo nie. Takže dúfajme ze čoskoro mame vytlačenú druhu časť. A hneď začne pracovať aj na poslednej. Už teraz sa neviem dockat. Čítať viac

som hrdý Martinusák, ktorý okrem čítania tiež behá a pečie:) Mám rada svoju prácu, dlhé letné večery, zmrzlinu, kávu, potulky po neznámych mestách....a tiež pozitívne naladených ľudí:)

Lucia Janišová
Martinus
15.5.2019
Pekný deň prajem. Ďakujeme veľmi pekne za Vašu reakciu. Žiaľ, momentálne nemáme z vydavateľstva žiadnu informáciu o plánovanom pokračovaní. Odporúčame Vám preto sledovať autorku na našej stránke a v prípade, že od nej vyjde akákoľvek nová kniha, pošleme Vám správu: https://www.martinus.sk/authors/livia-hlavackova. Pekný zvyšok dňa :) Čítať viac
Lucia
20.4.2019
A bude pokračovanie? Nikde som nenašla žiadne info... Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Ľudia nazývajú čas krutým, ale čas je milosrdnejší ako oni. Ako sa skončí júnová noc pre zamilovaných, tak sa raz skončí i to, čo ľudia pomenovali "doživotný trest".“

Fajky - Iľja Erenburg
Fajky
Iľja Erenburg