2001: Vesmírná odysea - Clarke Arthur C., Tympanum, 2018
Audiokniha
2001: Vesmírná odysea - Clarke Arthur C., Tympanum, 2018
Audiokniha

2001: Vesmírná odysea

Sci-fi román, který navždy změnil podobu žánru. Předloha kultovního filmu Stanleyho Kubricka. Audioknižní operní opus, který posouvá hranice mluveného slova. V měsíčním... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tympanum, 2018
Interpret
Dĺžka
8:16

Sci-fi román, který navždy změnil podobu žánru. Předloha kultovního filmu Stanleyho Kubricka. Audioknižní operní opus, který posouvá hranice mluveného slova. V měsíčním kráteru Tycho je nalezen záhadný objekt: černý monolit, kter Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

10,95 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

2001: Vesmírná odysea - Clarke Arthur C., Tympanum, 2018
Audiokniha
10,95 €

Viac o audioknihe

Sci-fi román, který navždy změnil podobu žánru.Předloha kultovního filmu Stanleyho Kubricka. Audioknižní operní opus, který posouvá hranice mluveného slova.
V měsíčním kráteru Tycho je nalezen záhadný objekt: černý monolit, který vysílá pravidelný elektromagnetický signál na jeden ze Saturnových měsíců. Vůbec poprvé je proto hluboko do Sluneční soustavy vypravena lidská posádka. Ještě než dosáhne cíle, objeví se podivné technické obtíže, které postupně narůstají do děsivých rozměrů. Kapitán lodi David Bowman musí čelit selhávajícímu lodnímu systému, jež mění vědeckou misi v boj o život. Černý mimozemský kvádr na Japetu mezitím mlčí a čeká. Existuje odpověď na věčnou otázku o původu člověka a jeho místě ve vesmíru? Cesta za limity lidské zkušenosti, za hranice prostoru a času, posouvá hranice mluveného slova, hudby a zvuku.
Čítať viac
Dĺžka
8:16
Naše katalógové číslo
740661
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Tympanum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

1.8.2021
Popkultúrna ikona
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Záhadný monolit "zažehol" iskru ľudskej inteligencie na Zemi u predchodcu človeka. Takto sa začína prvá kniha zo série Vesmírna odysea.

Skok o 3 milióny rokov dopredu. Ľudstvo v objaví záhadný monolit na Mesiaci, ktorý vyšle signál k Saturnu, kam letí loď Discovery preskúmať cieľ signálu.

Megakultové scifi, známejší je však film Stanleyho Kubricka. Zaujímavé je, že film a kniha vznikali súčasne a v istej koordinácií. Kniha vyšla až po premiére filmu.

Všetky moje očakávania sa naplnili, perfektné scifi, extraterestriálny život, vražedný počítač, záhady, technika, pokrok. Aj keď kniha vznikla v 60. rokoch, kľudne zapadá medzi súčasné diela tohto žánru.

Odporúčam nie len pre fanúšikov kníh, scifi ale aj popkultúry.
Čítať viac

„Schopnosť prijať zložitosť druhých je meradlom vyspelosti a nevyhnutnou podmienkou na utváranie autentických, zmysluplných vzťahov.“