Vianoce
Unorthodox - Deborah Feldman
Unorthodox

16,08 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Unorthodox - Deborah Feldman
Unorthodox - Deborah Feldman

Unorthodox

Unorthodox is the bestselling memoir of a young Jewish woman's escape from a religious sect, in the tradition of Ayaan Hirsi Ali's Infidel and Carolyn Jessop's Escape, featuring... Čítať viac

4,4 72 hodnotení
Vydavateľstvo
Simon & Schuster, 2016
Počet strán
260

Unorthodox is the bestselling memoir of a young Jewish woman's escape from a religious sect, in the tradition of Ayaan Hirsi Ali's Infidel and Carolyn Jessop's Escape, featuring a new epilogue by the author... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

16,08 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
Nestíhame do Vianoc :-(
Ďalšie knižné vydania (5)
Unorthodox - Deborah Feldman
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Viac ako tri týždne

12,90 €


Unorthodox - Deborah Feldman
Pevná väzba
Angličtina, 2012
Viac ako tri týždne

25,32 €


Neortodoxná - Deborah Feldman
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Na sklade

14,90 €


Unorthodox (český jazyk) - Deborah Feldman
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do piatich dní

15,99 €


Unorthodox (nemecký jazyk) - Deborah Feldman
Brožovaná väzba
Nemčina, 2020
Viac ako tri týždne

11,72 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Now a Netflix original series!

Unorthodox is the bestselling memoir of a young Jewish woman's escape from a religious sect, in the tradition of Ayaan Hirsi Ali's Infidel and Carolyn Jessop's Escape, featuring a new epilogue by the author.

As a member of the strictly religious Satmar sect of Hasidic Judaism, Deborah Feldman grew up under a code of relentlessly enforced customs governing everything from what she could wear and to whom she could speak to what she was allowed to read. Yet in spite of her repressive upbringing, Deborah grew into an independent-minded young woman whose stolen moments reading about the empowered literary characters of Jane Austen and Louisa May Alcott helped her to imagine an alternative way of life among the skyscrapers of Manhattan. Trapped as a teenager in a sexually and emotionally dysfunctional marriage to a man she barely knew, the tension between Deborah's desires and her responsibilities as a good Satmar girl grew more explosive until she gave birth at nineteen and realized that, regardless of the obstacles, she would have to forge a path-for herself and her son-to happiness and freedom.

Remarkable and fascinating, this "sensitive and memorable coming-of-age story" (Pittsburgh Post-Gazette) is one you won't be able to put down.
Čítať viac
Počet strán
260
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
142×212 mm
Hmotnosť
226 g
ISBN
1439187010
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
733495
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Simon & Schuster
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

72 hodnotení

43
20
8
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Adéla
16.10.2022
Super pribeh...
...ktory odzrkadluje aj takuto stranku zivota v orthodoxnych zidovskych komunitach.
Kniha nema zaujem odsudzovat sposob zivota v takychto komunitach, ale vyrozpravat osobny pribeh, a popri tom vrhnut (pravoplatne kriticky) pohlad na to, ze takyto zivot casto nie je jednoduchy.
Čítať viac
5
9.7.2022
Ked som si pred rokmi pozrela serial vedela som, ze kniznu predlohu musim tiez mat. Niekoho mozno sklame, ze kniha je vo vela veciach uplne ina ako serial. Co vsak autorka znacne vysvetluje v doslove a vela veci sa tam vyjasni.
Zaciatok bol pre mna taky tazkopadny a trvalo mi doho kym som sa do pribehu ponorila potom uz som knihu doslova zhltla. Kedze podobne pribehy ma vzdy zaujimali a rovnako ma zaujimaju aj ortodoxne zidovske zvyky a zivot v takych komunitach tak mi kniha ulahodila a odpovedala na vela otazok.
Za seba knihu vrelo odporucam lebo poda detailnejsi obraz o zivote v uzavretej ortodoxnej komunite a doplni vo vela veciach otazky zo serialu.
Čítať viac
12
18.6.2022
Vždy ma zaujímalo ako sa inde vo svete žije. Aké sú tam tradície, pravidlá, zákazy. O to viac som vždy dychtivo počúvala a čítala o rôznych náboženstvách a sektách. Na jednej strane neskutočne zaujímavé, no na druhej miestami až hrôzostrašné. Iný nebol ani príbeh Deborah, ktorá žila ako chasidka v satmárskej sekte a ktorá sa rozhodla uniknúť. Doteraz ešte niektoré informácie spracovávam a je mi ľúto, že v dnešnej dobe plnej možností, sa toto deje.

Jej príbeh sledujeme od detstva po súčasnosť. Pri období detstva a dospievania som sa nevedela poriadne začítať a tak ma prvá takmer polovica kniha moc nebavila a len miestami ma dokázala zaujať. Keď sme sa ale dostali do obdobia dospelosti kde sa riešili intímne veci, manželstvo, rodičovstvo a túžba po lepšom živote, tak sa mi kniha odkladala ťažko aj keď vo mne vyvoláva zúfalstvo. Ako žene mi boli niektoré pasáže až nepríjemné a je smutné, že sa ženy boja za seba postaviť a bojovať.

V knihe sa nachádzajú aj niekoľkostranové opisy bez dlhších dialógov, čo mi robilo problém so začítaním, pretože mi myšlienky potom lietali kade-tade.

Síce máme na konci Epilóg, Dohovor a Rozhovor s autorkou kde v skratke zhrnie situáciu po odchode zo sekty, tak mi tam chýba ešte aspoň jedna kratšia kapitola, kde by sa trochu viac rozpísala ako bojovala za seba a svoje dieťa, ako sa zachoval jej manžel a zaujímal by ma aj boj o malého, keďže niekoľkokrát opakovala že je takmer nulová šanca aby matke pridelili dieťa.

Kniha bola určite zaujímavá, priniesla mi nové poznatky a ukázala aké je dôležité za seba bojovať. Avšak mohla byť pútavejšie spracovaná. Takže sa síce nezaradí do mojich top kníh ale nemala by som problém ju odporučiť si prečítať.
Čítať viac
28
27.1.2022
Výborné čítanie pre tých, ktorí radi preniknú do života v iných náboženstvách a ortodoxných sektách. Je to smutné, že sa to deje v dnešnej dobe. Takto prežiť 20 rokov, to človeka poznačí a kvitujem odvahu napísať o tom a verejne priznať mnohé nepríjemné skutočnosti nie len všeobecne o sekte, ale aj z vlastného súkromia. Čítať viac
Lucia
17.1.2022
Zo začiatku sa mi kniha čitala ťažko, musela som sa do čítania nútiť a tešila som sa keď ju konečne dočítam. Ale potom prišla časť, kedy to už šlo ľahko a čítanie ma bavilo. Je zaujímavé spoznať fakty, ako žijú niektoré komunity a zároveň šokujúce, že v tomto storočí sa to v danej komunikte akceptuje a ženy ale ani muži nebojujú za zmenu... Kniha určite stojí za prečítanie Čítať viac
9
9.12.2021
Začítať sa do nej mi robilo problém.
Avšak chcelo to riadnu guráž, odhaliť praktiky sekty, ktorá ju vychovávala. Ale toto nemohlo ostať nenapísané a som rada že sa mi kniha dostala do rúk.
Ani nemám slov na to, ako sa k tým ženám správajú. Neviem si predstaviť (teda už viem vďaka tejto knihe), ako sa tie ženy cítia. Pod tlakom, rezignovane, menej než rohožka o ktorú si chlap utrie topánky.
Bolo ťažké čítať niektoré pasáže. Pri niektorých ma chytala zlosť…na chlapov za to, ako sa k ženám správajú a na ženy za to, že si to nechajú….
Čítať viac
6
4.12.2021
Veľmi úprimná spoveď hlavnej hrdinky...z knihy som sa dozvedela šokujúce informácie o skupine ľudí, o ktorých som doposiaľ veľa nevedela, ale je veľmi zaujímavé vedieť, ako to v iných náboženstvách chodí a vedieť si o tom urobiť obraz na základe spovede človeka, ktorý žil takýmto spôdobom viac ako 20 rokov Čítať viac
8

vitaj! :-) volám sa Gabi a pochádzam z malej dedinky na východe Slovenska. Milujem kávu, Taliansko, dobrých a usmievavých ľudí, svoju prácu a samozrejme.. knihy :-) nájdeš ma aj na instagrame ako @abriellleg, kde prispievam svojimi recenziami na prečítané knihy

Gabriela Šütöová
29.11.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Deborah Feldman sa narodila v komunite chasidských židov vo Williamsburgu, v Brooklyne, kde vyrastala so starými rodičmi, pretože otec sa o ňu nedokázal postarať a matka sa rozhodla komunitu opustiť. Deborah je ultraotrodoxná židovka, ktorá neochotne prijíma pravidlá, ktorými sa musí riadiť - rozprávať jidiš, jesť košér jedlá, dodržiavať množstvo pravidiel pri obliekaní, modlení a štúdiu, no napriek tomu verí, že sa jedného dňa oslobodí.
Nátlak zo strany komunity zosilnie, keď Deborah dovŕši sedemnásť rokov a je súca na vydaj. Teta a starí rodičia jej s pomocou dohadzovačky hľadajú manžela z dobrej rodiny a problémy a nátlak na Deborah sa len stupňuje.
Určite mnohí z vás narazili na Netflixe na miniseriál, ktorý bol inšpirovaný práve knihou Deborah Feldman. Mňa život tejto komunity ma fascinoval natoľko, že som sa rozhodla prečítať si aj knihu. A tá je skvelá!
Autorka v nej opisuje vzdialenosť chasidského sveta od toho, ktorý poznáme my, nútený životný štýl z pohľadu malého dievčatka, dospievajúceho dievčaťa, ale aj z pohľadu ženy, ktorá je považovaná v tejto komunite za niečo menejcenné a nečisté.
Čítať viac
5

Knihy som začala čítať sama už v prvej triede, keď som poznala väčšinu písmenok. Na Vianoce som dostala knihu Odvážna školáčka a na Silvestra už bola prečítaná. A tak to je dodnes...

Drahomíra Fajtová
25.11.2021
Neortodoxná
Super čítanie, odporúčam všetkým. Autorka dovolila nahliadnuť do uzavretého spoločenstva chasidských židov a jej osud je príkladom, ako sa dá vymaniť z akéhokoľvek nepríjemného alebo zväzujúceho prostredia. Čítať viac
11
18.11.2021
Niečo iné ako Netflix seriál
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ak sa vám páčil Netflix seriál, nemusíte sa báť, že by vám kniha ponukla príbeh, ktorý už poznáte. Naopak, príbeh hlavnej hrdinky sa od seriálovej Estie v mnohom - aj tom zásadnom - líši, a oproti seriálu tu nájdete množstvo pozorovaní a hlbších vysvetlení toho, ako to v tomto svete chodí. A teda, prostredie Williamsburgu a jeho pravidlá v tomto kontexte vyznievajú ešte desivejšie.
Príjemne sa však čítajú časti o autorkinej láske ku knihám, o tom, ako veľmi práve čítanie a knihy menili jej vnímanie sveta a koniec-koncov an smerovanie jej života.

Body dolu za to, že tomu najzásadnejšiemu, ako sa jej z tohoto sveta podarilo vymaniť a tomu, čo bolo potom, sa venuje len veľmi málo.
Čítať viac

„Nakoniec, stručnosť je jediná cnosť netalentovaných autorov.“

Ruzká klazika - Daniel Majling
Ruzká klazika
Daniel Majling