Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Zákulisie samovydávania

alebo ako si vydať knihu

Michaela Zamari

Michaela Zamari je mladá autorka, ktorá na knižný trh vstúpila na jeseň v roku 2017 s dynamickým príbehom Šéf môjho šéfa. V lete 2018 vydala jeho pokračovanie s názvom Šéfom môjmu šéfovi a na jeseň si vydala novinku - príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami - Posledný džentlmen. V marci 2019...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Michaela Zamari, 2020

Túžili ste niekedy po vydaní vlastnej knihy? Ak áno, ponúkam vám náhľad do zákulisia samovydávania. Bez prikrášlenia, úprimne a priamo. Táto kniha obsahuje viac ako 90 % môjho „know-how” a pomôže vám zorientovať sa v džungli...

Čítaj viac

9,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Túžili ste niekedy po vydaní vlastnej knihy? Ak áno, ponúkam vám náhľad do zákulisia samovydávania. Bez prikrášlenia, úprimne a priamo. Táto kniha obsahuje viac ako 90 % môjho „know-how” a pomôže vám zorientovať sa v džungli samovydávania.

V knihe vám ďalej prinášam
- názory iných úspešných autorov, ktorí si vydali alebo vydávajú knihy na vlastné náklady a ich rady, čo by poradili začiatočníkom,
- jednotlivé kapitoly venované korektúre, zalomeniu textu, tlači, výrobe obálky, distribúcii knihy, marketingu, e-booku,...
- moje skúsenosti, vtipné aj tie poučné,
- čo ma motivuje, čísla, orientačné ceny, možnosti trhu.

Nájdete v nej aj odpovede na otázky, ktoré som ja nemala komu položiť, keď som sa rozhodla vydať si prvú knihu na vlastné náklady. Nenašla som totiž nikoho, kto by sa už predo mnou vybral s tými istými podmienkami rovnakým smerom.

Kniha priateľským jazykom mapuje, čo som sa naučila za vyše dva roky intenzívnej práce, keď som stihla popri zamestnaní vydať za 14 mesiacov 4 knihy.
A teraz vás pozývam do zákulisia. Idete?
Ďalej obsahuje opis celého procesu, ako sa môže obyčajný smrteľník bez vydavateľstva dopracovať od hotového rukopisu k tlačenej knihe. Spomínam v nej všetky plusy vydávania kníh na vlastné náklady, ale aj mínusy, nech si sami zvážite, či ste ochotní obetovať svojmu snu všetok čas, energiu a potrebné financie.

Či už ste autor, alebo iba vášnivý knihomoľ, táto jednohubka je určená aj vám.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákulisie samovydávania - Michaela Zamari
Bentley - Melanie Moreland
17,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Michaela Zamari
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
723197
Rok vydania
2020

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

36 hodnotení

33
3
0
0
0

4
predvčerom
Nielen knihomoľský must-have
Keď som prvýkrát videla u autorky na Instagrame a Facebooku príspevok o tom, že sa pohráva s myšlienkou napísať "mini-spoveď", aké je to vydať si vlastnú knihu, cítila som, že to nebude "len tak hocijaké" pdf-ko. Ale aj keď som si za tú krátku dobu, odkedy ju na Instagrame sledujem, stihla všimnúť, že nepustí von niečo, čo nie je tip-top, nečakala som, že tento útly knihomoľský "must-have" bude hraničiť až s dokonalosťou - či už po obsahovej, alebo vizuálnej stránke.

Obálka knihy je príjemná, oku lahodiaca a bez rušivých elementov - v kníhkupectve by ma určite oslovila. Čo ma ale úplne odrovnalo, boli predsádky, ktoré som nemohla prestať očumovať. Po tom, čo som sa vynadívala na knižku z každej strany, som sa konečne pustila do čítania. A ako to už pri knihách od tejto autorky býva, zhltla som ju na jedno posedenie.

Počas celého čítania som mala pocit, akoby sme s autorkou sedeli na káve a preberali bežné záležitosti okolo práce a súkromia. To súkromie vyzdvihujem osobitne, keďže len málokomu otvorene poviete do detailov, koľko ste za posledný rok zarobili.

V knihe Zákulisie samovydávania nájdete všetko od A po Z - od spisovateľských záležitostí, cez vydavateľské, marketingové, distribučné, až po tie menej príjemné, spojené s odvádzaním dane a rôznych iných poplatkov, a to všetko úprimne a bez prikrášlenia (takže je možné, že občas natrafíte aj na niečo, čo sa Vám až tak páčiť nebude).

Napriek tomu, koľko úspechov má autorka za sebou, zostáva stále skromná a pokorná - čo je cítiť aj z tejto knižnej novinky. Preto si myslím, že by si knihu mali prečítať nielen čitatelia, ktorí píšu svoje príbehy a chcú ich raz mať vydané, ale aj ľudia, ktorí sú voči spisovateľom skeptickí - mohla by im totiž otvoriť oči a snáď by si viac vážili spisovateľov aj knihy.
Čítaj viac
4
pred tromi dňami
Hodnotné informácie na jednom mieste
Michaela Zamari prináša mnoho výborných informácií na jednom mieste, ktoré by si inak musel človek pracne vyhľadávať a neraz by sa k nim možno ani nedopátral. Navyše, nielen, že autorka zhromaždila informácie o výrobe, tlači, distribúcii aj propagácii knihy, všetky tieto a ďalšie časti obohatila o osobné skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Navyše, do knihy prispeli ďalší autori a ľudia z praxe svojim názorom a to vnímam veľmi pozitívne. Čítaj viac
Reading with Lucy
pred týždňom
Skvělá kniha nejen pro lidi, kteří si chtějí vydat knihu na vlastní náklady. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a už vím, kolik asi tak všechno stojí a že to není ani za mák lehké. Teď si budu na knihách všímat i něčeho jiného než jen jakou má obálku a jaký je příběh uvnitř! Rozhodně stojí za povšimnutí a přečtení! Čítaj viac
7
pred týždňom
Skvelá kniha
Miška patrí medzi jednu z mojich obľúbených autoriek ale nie len preto sa mi táto kniha veľmi páčila. Na moje pomery stíhania čítať knihy popri ostatným povinnostiam som ju prečítala celkom rýchlo ale naozaj sa mi veľmi páčila. Nie je to romantický príbeh ani skutočný ani detektívka ale veľmi zaujímavá príručka o tom ako si sam vydať knihu. Autorka nám prináša cenné rady co všetko je k tomu potrebné, dlazdi nám cestu k vydaniu knihy pretože po prečítaní tejto knihy kto by si chcel vydať svoju knihu to ma isto zjednodušene pretože vie na čo všetko sa ma pripraviť a co všetko treba pripraviť kdezto autorka si to všetko musela sama naštudovať a pozisťovať. V tejto knihe vám to ponúka a okrem rad a všetkého čo treba k vydaniu knihy sa s nami podelila aj o strasti a prekážky co ju samu postretli pri samovydavatelskej činnosti. Veľmi sa mi páčilo že ešte pred vydaním tejto knihy myslela aj na nás čitateľov a najskôr sa vopred pýtala ci by sme takú knihu uvítali a co by nás zaujímalo ohľadom samovydavania. Tieto otázky potom zakomponovala do knihy.
V knihe nájdete aj názory iných autorov (Baja Dolce, Emily Beňová, Ivica Ďuricová a ďalší) na samovydavatelsku činnosť takze mate pohľad nielen autorky ale aj ďalších ktorí sa rozhodli ísť touto cestou. Málokedy si do knižky zvýrazňujem myšlienky ktoré sa mi páčia ale tu som pravidlo porušila a čítala s oranžovou zvyraznovackou v ruke.
Kniha nie je určená len pre tých co si chcú sami vydat knihu a nemajú na to odvahu ale aj pre knihomolov ktorých zaujíma celý proces vydávania knihy od začiatku až kým sa vám dostane do rúk. Tento prípad som aj ja a o to viac po prečítaní knihy si vážim autorov pretože je to ozaj mravencia práca častokrát neuznana a niekedy aj hejtovana neprajnikmi ktorí dokážu ozaj autorom ublížiť. Ďakujem že som si mohla prečítať knihu z iného súdka na akú som zvyknutá a viac pochopiť túto činnosť vyžadujúcu neskutočne veľa trpezlivosti a aj po neúspechoch sa postaviť a ísť ďalej. A zistiť aj co to viac zo súkromia autora dozvedieť sa o ňom viac. Viem ze nie každého záujme taketo čítanie ale kto sa na to dá tak nebude ľutovať.
Čítaj viac

Som... autorka | blogerka | editorka | večný knihomoľ

Majka Danihelová
26.3.2020
Výborná pomôcka pre autorov
Kniha je veľmi dobrým a jasným návodom na vydávanie samonákladom. Pomôže debutantom vykročiť na správnu cestu, ak do toho vážne chcú ísť naplno a niečo si privyrobiť, ale zároveň otvorí oči tým, ktorí vidia vo vydaní rýchly spôsob zárobku. Zákulisie samovydávania ma utvrdilo v tom, že ani tento spôsob vydania nie je taký výhodný, ako som predpokladala, čiže treba dobre zvážiť, aké vydanie sa autorovi oplatí viac. Čítaj viac
Ahoj kniha
25.3.2020
Povinná výbava
Nechce sa mi veriť, že už prešlo dva a pol roka, odkedy som túto devuchu spoznal. Vtedy vydala svoju prvotinu a ja som si k telu pritískal svoju šesťmesačnú stránku Ahojkniha.sk. Namáčal som si palček jednej nohy v neprehľadných vodách spisovateľskovoskosti (áno, presne takto sa to slovo píše), kým Miška už kraulovala v protiprúde… A aha ju!
Ledva som si stihol ponoriť nohu asi tak po koleno, Michaela Zamari vydala už 6. knihu! Rešpekt.
Na Zákulisie samovydávania som bol veľmi zvedavý a som naozaj rád, že som doň mohol nakuknúť. Pri čítaní som mal neraz pocit, že sa s autorkou rozprávame pri káve. Normálne, priateľsky, zaujímavo, zo života…
Každý tvorivý plnič šuflíkov by si mal túto knihu zaradiť na zoznam dobrovoľne povinnej literatúry. Vydávať si knihy vo vlastnej réžii nie je ako medovinu na vianočných trhoch lízať, ale dá sa to zvládnuť tak, až sa vám z toho hlava príjemne zatočí.
Kniha je plná zaujímavých postrehov, vysvetlení a upozornení, a to aj od iných úspešných autorov a blogerov, ktorých cez sociálne siete rád „šmírujem“. Na pretras sa dostali témy ako marketing, financie, distribúcia, korektúry… No nebudem to tu vymenovávať, je toho celkom dosť.
Hoci niektoré moje idealistické predstavy teraz musia chodiť s foklom pod okom, kniha mala na mňa silný motivačný účinok. Idem si ja teda ďalej močiť hnáty v spisovateľskovoskosti.
Čítaj viac
6

bookstagram: everr_reads tea lover, book reader, tv shows and movies addict

Jarka Sariková
24.3.2020
Skvelá jednohubka
Po predošlej skúsenosti s Miškinou tvorbou som si nebola na 100% istá, ako budem reagovať na túto knihu, aj keď názov a obsah ma veľmi zaujali. Neľutujem, že som sa do nej pustila, pretože kniha bola obsahovo, graficky aj formátovo spracovaná perfektne.

Autorka výstižne vystihla vydávanie aj samovydávanie kníh. Odpovedala na všetky otázky, ktoré ma ohľadom toho zaujímali a dokonca ešte viac. Nikdy som si neuvedomila aké náročné môže byť vydávanie, či už hovoríme o čase, ktorí do toho musíme investovať, peniaze a hlavne pevné nervy.

Najviac sa mi páčilo, že Miška napísala pravdu takú aká je, bez cenzúry. Nebála sa hovoriť v číslach, vecne a stručne popísala každú oblasť vydávania od korektúry cez tlač až po audioknihu. Milo ma prekvapil humor v knihe, ktorého tam bolo dosť. Rada som si nakonci ešte prečítala aj názory a skúsenosti iných autorov/autoriek, aby sme vydávanie mohli posúdiť z viacerých pohľadov a vytvoriť si ten svoj. V neposlednom rade musím ešte pochváliť vzhľad a vôňu knihy, na ktorých je vidno, že si Miška dala záležať. A čo je na tom najlepšie, tak táto jednohubka Vám sadne presne do ruky a viete ju prečítať na jedno posedenie (mne to trvalo dlhšie, pretože som bola v čítacej kríze).

Jediná škoda bola tá, že obrázky v knihe sú čierno-biele a v niektorých je až príliš veľa čiernej, tým pádom sa ťažšie lúštilo, čo sa na obrázku píše. Našťastie tam obrázkov bolo, len zopár a takáto maličká chybička nijako nezmenila môj názor a celkové hodnotenie, ktoré je 5/5.
Knihu určite odporúčam tým, ktorých zaujíma vydávanie kníh, ale aj knihomoľom, ktorí milujú knihy a zaujíma ich ako sa vydávajú. Miške ešte raz ďakujem za sprostredkovanie knihy.
Čítaj viac
24.3.2020
Must - read
Toto je kniha, ktorá na slovenskom trhu doteraz chýbala. Či už rozmýšľate nad vydaním knihy alebo vás len zaujíma, čím všetkým musí kniha prejsť, kým sa dostane do tlačenej podoby, táto kniha je must-read! Vždy som si myslela, že najťažšie je napísať knihu. Pritom na napísanie knihy stačí talent a motivácia. No na vydanie je potrebné priam nadľudské úsilie, nezávisle od kvality. Vydavateľstvá mnohokrát radšej vsadia na istotu a keď si majú vybrať medzi slovenským a zahraničným autorom, zvolia si zahraničného. Veď po čom siahneme my v kníhkupectve častejšie? Samozrejme, že po zahraničnom...
Miška píše z vlastných skúseností a neraz som sa pri čítaní pousmiala. Nechýbajú ani praktické rady a konkrétne čísla, aby sme si to mohli lepšie predstaviť.
Nemusíte sa báť, že by vás čítanie nudilo. Autorka má svieži štýl písania a stránky vám budú miznúť ani nebudete vedieť ako.
Všetko je jasne a zrozumiteľne vysvetlené a na konci knižky je mini navigácia k hlavným termínom, takže zmätok nehrozí.
Mínusom bola horšia kvalita obrázkov, ktoré sa v knihe tiež vyskytovali. Boli slabšie čitateľné, a tak mi niekedy veľmi nepomohli (napr. tie fonty).
Ale inak Zákulisie samovydávania určite doporučujem!
Čítaj viac
Veronika Faye
22.3.2020
Skvelá kniha
Dovolím si tvrdiť, že táto kniha je jediná svojho druhu na našom trhu. Aspoň som dosiaľ podobnú nezbadala. Máte v nej všetko tak povediac na podnose a ukazuje Vám tú skutočnú stránku vydávania kníh na vlastnú päsť. Miška nám ukázala, čo všetko je za vydaním vlastnej knihy. A je dôkazom toho, že keď človek chce a má možnosť, tak to dokáže. O čom svedčia aj jej predošlé knihy.

Veľmi sa mi páčilo, že poukazuje na všetky pozitíva a zároveň aj negatíva, ktoré samovydávanie prináša a opisuje svoje skúsenosti. Je to neľahká cesta, ale keď si človek nájde ten svoj spôsob, ide to potom ľahšie. Poskytuje nám vlastne návod – ako na to – keď veríte svojim rukopisom a chcete ich dostať medzi čitateľov. Chce to veľké množstvo úsilia, vytrvalosti, nervov, ale aj financií. Dozviete sa kopec detailov, ktoré by ste sa možno nedozvedeli a museli by ste naozaj pátrať, ak by ste sa vydali na túto cestu. Občas ma rušilo skákanie od jednej témy ku druhej, ale v konečnom dôsledku to kvalitu knihy vôbec neznižuje.

Ďalej sa mi páčili rozhovory resp. názory aj iných autorov/autoriek, ktoré sa tiež odhodlali si vydať knihy na vlastné náklady. Je dobré dozvedieť sa názory a postrehy aj iných autorov. Avšak jedno majú spoločné, všetci sú so samovydávaním nadmieru spokojní.
Pasáž o spolupráci s knižnými blogermi/bookstagramermi ma naozaj potešila, nakoľko sa k nim radím aj ja. Celkový dojem z knihy je veľmi pozitívny, nájdete v nej informácie naozaj ku každej časti, ktorá sprevádza proces výroby až po vznik samotnej knihy a aj to, čo čaká autora potom.
Knihu odporúčam každému, kto píše, ale aj knihomoľom, ktorých zaujíma, čo obnáša vydanie knihy na vlastné náklady. Možno Vám pomôže na ceste za splnením si svojho sna.
Čítaj viac
15

Blogerka, Humbook ambasádorka a nenapraviteľná milovníčka kníh <3

Jana Paveleková
21.3.2020
Jaji hodnotí
Nemusíte svoje (spisovateľské) sny vyhadzovať von oknom. Ak neviete ako ďalej a vydavateľstvá vás odmietli, pretože sa im vaša kniha "nehodila" do publikačného plánu.

Keď mi Miška písala, či neprispejem pár slovami do jej pripravovanej knihy, bola som zvedavá, čo z toho nakoniec vznikne. Som pyšná na to, aká úžasná kniha sa vďaka tejto autorke objavila na slovenskom trhu. Výsledok stojí za to.

Michaela Zamari sa s čitateľmi podelila o cenné skúsenosti pri vydaní kníh na vlastnú päsť a aj náklady. Objektivitu riadkov zaistila pridaním častí od iných slovenských spisovateľov a blogerov, za čo má u mňa veľké plus. Názorov aj informácií je mnoho, preto je vzácne ich vidieť mnohé pokope.

Táto edukatívna kráska je písaná ľahkou, ba až úsmevnou formou. Zamari nepíše len o úspechoch jej knižnej práce, ale aj o negatívach a pádoch. Málo kto sa v onlinovom alebo slovenskom knižnom priestore zdôverí aj s negatívnymi skúsenosťami. Tu by sa mi hodila myšlienka vďaka (chybám) negatívnym skúsenostiam iných, sa im my môžeme vyhnúť a posunúť sa ďalej.

Osobne som do Zákulisia samovydávania prispela postupom, ako si vyberať knižného inflencera (blogera, vlogera, bookstagramera) pre spoluprácu a ako sa s ním dohodnúť na odmene za vykonanú prácu. Áno, kniha je často pod cenu týchto mikromarkéterov a robia to len pre svoje presvedčenie. Niekedy je kniha však až veľká odmena.

Knihu o samovydávaní určite odporúčam spisovateľom a budúcim spisovateľom, ktorí sa nechcú spoliehať na vydavateľstvá. Knižným influencerom za ponorenie sa do problematiky aj z tej druhej strany a verejnosti, ktorú táto profesia zaujíma.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákulisie samovydávania - Michaela Zamari
Bentley - Melanie Moreland
17,89 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green