Vianoce
Byla jednou jedna řeka - Diane Setterfield, Sabina Chalupová (ilustrátor)
Byla jednou jedna řeka

16,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Byla jednou jedna řeka

Temný příběh od řeky Temže

V zapadlém hostinci na břehu Temže se schyluje k výjimečným událostem. Štamgasti si nad pivem vypravují historky, když tu se rozrazí dveře a v nich stojí cizinec s tělíčkem... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vyšehrad, 2020
472 strán
7-8 hodín čítania

V zapadlém hostinci na břehu Temže se schyluje k výjimečným událostem. Štamgasti si nad pivem vypravují historky, když tu se rozrazí dveře a v nich stojí cizinec s tělíčkem mrtvé dívenky v náručí. O několik hodin později se dítko opět vrátí mezi... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

16,49 €

Posielame do troch dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania
Once Upon a River - Diane Setterfield
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako tri týždne

11,50 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Strhující příběh plný emotivních rodinných tajemství

V zapadlém hostinci na břehu Temže se schyluje k výjimečným událostem. Štamgasti si nad pivem vypravují historky, když tu se rozrazí dveře a v nich stojí cizinec s tělíčkem mrtvé dívenky v náručí. O několik hodin později se dítko opět vrátí mezi živé. Je to zázrak? Kouzlo? Nebo lze vše racionálně vysvětlit? Dívky se chtějí ujmout tři rodiny. Nemůže však patřit všem – a proto dřív, než se ukáže její pravá totožnost, vyplavou na povrch mnohá další tajemství.

Čítať viac
Originálny názov
Once Upon a River
Počet strán
472
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
609 g
ISBN
9788076012493
Rok vydania
2020
Edícia
Čtení ke krbu
Naše katalógové číslo
701451
Ilustrácie
Štýl
mysteriózny, psychologický, napínavý, historický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Vyšehrad
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

5 hodnotení

3
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Na brehoch rieky Temža nájdete niekoľko hostincov. Každý má svoju špecialitu – jeden je pre hráčov, druhý pre bitkárov, tretí pre tých, čo si chcú vypočuť dobrú muziku. No do hostinca Labuť v Radcote sa odjakživa chodilo kvôli príbehom. Jedného večera rozprávanie príbehov preruší príchod neznámeho zraneného muža s mŕtvym dievčatkom v náručí. A o chvíľu neskôr sa udeje zázrak – dievčatko ožije. Táto udalosť spustí lavínu rôznych príbehov a verzií. Ale len 1 môže byť pravdivá...
Spočiatku máte dojem, že ide o jednoduchý príbeh s pomerne jednoduchým prvkom magického realizmu – dievčatko, ktoré vstane z mŕtvych – a očakávate, aj dostávate zjavne jednoduchý záver (a to všetko už na konci 1. časti z piatich a potom vystane otázka: „O čom je teda zvyšok knihy?!“). O dievčatko prejavia záujem 3 rodiny, postupne nahliadame do tajomstiev každej z nich a keďže dievčatko nehovorí a neprejavuje city, patriť môže komukoľvek. Atmosféra temnie, zamotávame sa do ďalších a ďalších odhalení a dostávame sa od rozprávky k detektívke s príliš veľa podozrivými, ale žiadnym obvineným.
Sama by som uvítala viac magického realizmu, no na druhej strane reálnosť príbehu určite ocenia tí, ktorým tento žáner veľa nehovorí.
Tak sa nechajte unášať príbehom, hľadajte pravdu vo vlnách rieky a nezabudnite na jednu podstatnú vec: „jen proto, že je něco nemožnýho, neznamená to, že se to nemůže stát“.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9
21.3.2020
TOP
Knihu som obzeral v kníhkupectve niekoľkokrát. Vždy ma na nej niečo lákalo, ale nebol som si istý, či to bude príbeh, ktorý ma zaujme. Pravdepodobne však sila magického realizmu rozhodla, že tejto knihe musím dať šancu. A neľutujem to.
Kniha sa môže zdať svojim príbehom pomerne jednoduchá. Jedno dievčatko, tri rodiny, hostinec, kde sa rozprávajú príbehy. Čo však dodáva tejto knihe iný rozmer, je rieka. Rieka, ktorá vás sprevádza od začiatku až po koniec. Vyskytuje sa takmer všade, v rozličných metaforách. Má svoju silu a aj svoje tajomstvá. A tak ako sa kľukatí rieka, kľukatí sa aj príbeh. Všetky postavy su výborne vykreslené. Ich životné príbehy a strasti dodávajú knihe presne ten náboj, ktorý je potrebný na to, aby ste každú stranu hltali a tešili sa na ďalší príbeh.
Hranica medzi "magickým" a realitou je presne taká, aby to bolo akceptovateľné a uveriteľné. V knihe možno nenájdete žiadne šokujúce momenty. Žiadné prevratné zvraty v deji. Ale svojou atmosférou aj tak dokáže vyvolať zimomriavky a pocit tajomna.
Čítať viac

„Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“

Pustovník: Muž s leopardom - Vladimír Štefanič
Pustovník: Muž s leopardom
Vladimír Štefanič