Knihy
E-knihy

Počúvaj pieseň vetra, Pinball 1973

Haruki Murakami

Haruki Murakami sa narodil v Kyote v roku 1949. Vyštudoval klasickú drámu na Katedre literatúry Univerzity Waseda v Tokiu. Jeho prvá novela Hear The Wind Sing bola publikovaná v roku 1979. Jeho ďalšia novela A Wild Sheep Chase získala v roku 1982 Noma Literary Award for New Writers. Nasledovali...

Slovart, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
Edícia
MM

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973, ktorými sa začala kariéra jedného z najuznávanejších súčasných spisovateľov...

Čítaj viac

9,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Pomôžte nám pri rozširovaní našej audioknižnej ponuky, vyplňte náš dotazník :-)

Viac o e-knihe

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973, ktorými sa začala kariéra jedného z najuznávanejších súčasných spisovateľov. Hrdinovia oboch príbehov o osamelosti, posadnutosti a erotike sú bezmenný rozprávač a jeho priateľ Krysa, stojaci na prahu dospelosti. Aj pre tieto autorove rané prózy sú typické charakteristické znaky jeho neskorších kníh, ktoré sa vyznačujú až surrealistickým vnímaním reality.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Počúvaj pieseň vetra, Pinball 1973 - Haruki Murakami
Zákon príťažlivosti - Katarína Kuniková
17,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
265
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
694555
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

6
Hotel svět - Ali Smith
Práve čítam
Hotel svět

Milujem knihy. Milujem myslieť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikusová
11.2.2020
Jedna kniha, dva zážitky
Dve novely, dva výnimočné čitateľské zážitky.
V prvej z próz „Počúvaj pieseň vetra“ sa síce v jednoduchej línii deja čitateľ rozhodne nestratí, no očarí ho prostý, svižný a inovatívny písomný prejav, ktorý sa stal v ďalšej tvorbe autora jeho poznávacím znamením.
Druhá novela „Pinball 1973“ je venovaná pocitom straty a nostalgii, ktorým čelia mnohí bez rozdielu veku či príslušnosti ku konkrétnej sociálnej vrstve. Kľučkovanie hrdinov knihy nástrahami sveta je sprevádzané humornými situáciami, ktoré tak vnášajú iskričky svetla do ich ciest temnotou. A ak sa pýtate, či je možné zmeniť smerovanie svojej životnej púte, i keď sa už všetko pokazilo, nuž... hlavná postava tohto príbehu to už vie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Počúvaj pieseň vetra, Pinball 1973 - Haruki Murakami
Zákon príťažlivosti - Katarína Kuniková
17,89 €

„Najprv čítaj dobré knihy, lebo inak sa k nim možno nikdy nedostaneš.“

Henry David Thoreau