A Clockwork Orange - Anthony Burgess
A Clockwork Orange
14,45 €
Knihy
E-knihy

A Clockwork Orange

Anthony Burgess

Anglický románopisec, kritik a hudobný skladateľ, celým menom John Anthony Burgess Wilson, sa narodil roku 1917 v Manchestri do katolíckej rodiny strednej triedy. Jeho otec pracoval ako pianista v krčme. Po tom, čo mu zomrela matka na chrípkovú pandémiu v roku 1919, bol vychovávaný tetou a neskôr...

Vydavateľstvo
W. W. Norton & Company, 2019

In Anthony Burgess's influential nightmare vision of the future, where the criminals take over after dark, the story is told by the central character, Alex, a teen who talks in a fantastically inventive slang that evocatively ...

Čítaj viac

14,45 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 3%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

In Anthony Burgess's influential nightmare vision of the future, where the criminals take over after dark, the story is told by the central character, Alex, a teen who talks in a fantastically inventive slang that evocatively renders his and his friends' intense reaction against their society. Dazzling and transgressive, A Clockwork Orange is a frightening fable about good and evil and the meaning of human freedom. This edition includes the controversial last chapter not published in the first edition, and Burgess's introduction, "A Clockwork Orange Resucked."
Čítaj viac
Kúpte spolu
A Clockwork Orange - Anthony Burgess
Zo dna ku hviezdam - Dušan Kadlec
28,05 €
Ušetríte 3,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
201 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
W. W. Norton & Company
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9780393341768
Naše katalógové číslo
654645

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Vít Václavek
30.4.2016
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Stále nemohu přijít na to, proč jsem si tuto knihu nechal půjčit. Možná proto, že mě vždycky zajímalo, z čeho čerpal tak rozporuplný film. No tak jsem se do té knihy pustil. Nejlepší bylo, že mi učitel angličtiny řekl, že to není moc vhodná kniha. Ale kdo se toho ouldanýho chlápka ptal na tyhle físíz.
V té větě byla ukázka jazyku náctiletých této knihy. A celá kniha je psána tímto jazykem. Krom toho tam je i spousta citoslovcí. A taky notná dávka supernásilí. Nedoporučuji tedy pro slabší povahy.
Sledujeme svým způsobem tři roky vypravěčova života. V.P.V, neboli Alex. Vidíme jeho proces dospívání. Avšak v době plné supernásilí a drog v mléku. Alex má tři frendíky: Jiříka, Pítrse a Tupouna. Co dál napsat, abych nevyzradil nic k první části? Snad jen to, že po jedné nevydařené loupeži se Alex ocitá ve vězení.
V druhé části sledujeme, jak to chodí v přecpaném vězení, neboli STANAZu. A také sledujeme vybrání Alexe na pokusnou léčbu preparátem pana Ludovica. Léčba se „vydaří".
A třetí část? Ta pojednává o těžkém návratu do společnosti. A poslední kapitola třetí části je o tom, že si Alex uvědomí to, že už vlastně dospěl.
Knihu jsem dočetl před dvěma hodinami, ale stále ji vstřebávám. Podobný pocit budete mít také. A co když mi všichni, jsme jen mechanické pomeranče, bez vlastní vůle a nuceni se řídit strojově. Rosteme na stromě Boga a nebo vědy, to už je jedno. A nepotřebujeme ani preparáty pana Ludovica, stačí televize a internet.
Čítaj viac
Tomáš
29.10.2007
Výborné a excelentné
Ako som si všimol, český preklad si našiel svojich prívržencov, avšak z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že anglický originál je vo svojom estetickom účinku neprekonateľný. Jazyková virtuozita i trojčasťová štruktúra knihy pripomína klavírny koncert, resp. symfóniu slov, v ktorej má každý výraz svoje presné miesto, aby tak celok dospieval v jednotlivých fázach k nenapodobiteľným a výrazovo brilantným efektom. Burgess ako spisovateľ tu v sebe nezaprel svoje zručnosti hudobného skladateľa. Bez ohľadu na brutalitu jednotlivých scén musím konštatovať, že ide o veľkolepé majstrovské dielo, ktoré bohužiaľ v povedomí slovenskej literárnej verejnosti zatiaľ stále ostáva príliš v úzadí na úkor prežitej klasiky neustále vyzdvihovanej v preferovaní tvorby Sládkoviča, Hviezdoslava a iných. Budúcnosť literatúry leží práve v takých dielach, akým je The Clockwork Orange a svoje miesto by si mal nájsť i v osnovách výučby anglického jazyka. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
A Clockwork Orange - Anthony Burgess
Zo dna ku hviezdam - Dušan Kadlec
28,05 €
Ušetríte 3,80 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven