Knihy
E-knihy

Nie si ako iné matky

Príbeh vášnivej ženy

Inaque, 2019
Novinka
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2019
Edícia
Pandora

Život z tisícov kúskov skladačky. „Bola taká komplikovaná ako skladačka zložená z tisícov kúskov – a ja som tieto kúsky musela nájsť a pospájať ich dokopy,“ píše o svojej matke Angelika Schrobsdorff. Kúskami skladačky sú pre ňu listy, fotoalbumy...

Čítaj viac

14,49 €

Bežná cena Bežne 16,99 €

Zľava 15%
platí do 28. 8. 2019

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Život z tisícov kúskov skladačky.

„Bola taká komplikovaná ako skladačka zložená z tisícov kúskov – a ja som tieto kúsky musela nájsť a pospájať ich dokopy,“ píše o svojej matke Angelika Schrobsdorff.

Kúskami skladačky sú pre ňu listy, fotoalbumy, spomienky priateľov a neskôr ich spoločne prežitý život. Všetko sa začalo celkom harmonicky v zámožnom židovskom dome berlínskeho obchodníka na začiatku 20. storočia. Else Kirschner je šarmantná mladá žena s tmavými kučerami a žiarivými očami, dojímavo milovaná rodičmi a milujúca život, ktorý jej doprial roky blahobytu, naplnené divadlami, koncertami, prázdninami v letnom dome pri jazere a veľkými vášňami.

Všetkému však urobili rázny koniec nacisti. Else, medzitým vydatá za pruského junkera Ericha Schrobsdorffa, uteká s obomi dcérami do Bulharska.

Vo svojom autobiografickom románe Angelika Schrobsdorff rozpráva o živote svojej židovskej matky, nekonvenčnej ženy, v Berlíne v období Weimarskej republiky, Tretej ríše a povojnového Nemecka. Podáva zaujímavý, takmer archeologický a pritom veľmi osobný pohľad na dejiny dvadsiateho storočia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nie si ako iné matky - Angelika Schrobsdorff
Manuál pre upratovačky - Lucia Berlin
27,27 €
Ušetríte 2,71 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
456
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788082070326
Naše katalógové číslo
641179
Rozmer
135×207 mm
Rok vydania
2019
Originálny názov
„Du bist nicht so wie andre Mütter“. Die Geschichte einer leidenschaftlichen Frau

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nie si ako iné matky - Angelika Schrobsdorff
Manuál pre upratovačky - Lucia Berlin
27,27 €
Ušetríte 2,71 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev