Knihy
E-knihy

Zomrieť pre vlajku

Moc a politika národných symbolov

Premedia, 2019
Novinka
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2019
Edícia
Civilizácia

Tisíce rokov nás vlajky sprevádzajú ako symboly našej hrdosti, našich nádejí a našich snov. Mávame s nimi, pálime ich, pochodujeme pod ich farbami, oslavujeme športové úspechy...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 13,50 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tisíce rokov nás vlajky sprevádzajú ako symboly našej hrdosti, našich nádejí a našich snov. Mávame s nimi, pálime ich, pochodujeme pod ich farbami, oslavujeme športové úspechy. A umierame pre ne aj v 21. storočí. Od Číny a jej staronového nacionalizmu, cez mozaikovú identitu Európy a Spojených štátov až po desivý vzostup Islamského štátu, je náš komplikovaný svet plný starých i nových symbolov, ktorým by sme mali rozumieť. Mali by sme porozumieť ich moci, významom a historicko-politickým súvislostiam.

Tim Marshall, autor svetového bestselleru V zajatí geografie, skúma v deviatich kapitolách systém vlajok ako symbolov reprezentujúcich štáty, politické zoskupenia či spoločenské organizácie. Kombinuje pritom zasvätenú analýzu aktuálnych udalostí so svetovými dejinami. Do toho zasadzuje symboliku vlajok a ako nás táto symbolika spája, ale aj rozdeľuje.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zomrieť pre vlajku - Tim Marshall
Dve mince nádeje - Jana Pronská
17,40 €
Ušetríte 8,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Flag Worth Dying For
Rok vydania
2019
Počet strán
240
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
615125

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Toxic
predvčerom
Marshall nesklamal
Aj tretia kniha pana Marshalla drzi vysoku uroven. Informativna, prekvapiva, potrebna kniha. S nadhladom a miernym sarkazmom popisuje vlajky a symboly, pre pre ktore su ludia ochotni zomriet...a casto zbytocne. Dejinna mozaika, ktora tvori obrazo sucasnosti.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zomrieť pre vlajku - Tim Marshall
Dve mince nádeje - Jana Pronská
17,40 €
Ušetríte 8,00 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton