Knihy
E-knihy

Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať

Lindeni, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Lindeni, 2019

Keď ti zaželám dobrú noc, netuším, že je to naposledy. Keby som to vedela, naša rozlúčka by bola podstatne emotívnejšia. Namiesto toho len prehodím, že si asi pôjdem ľahnúť k Ivanovi. Ty neprotestuješ. S pohľadom upretým na...

Čítaj viac

8,70 €

Bežná cena Bežne 14,49 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď ti zaželám dobrú noc, netuším, že je to naposledy. Keby som to vedela, naša rozlúčka by bola podstatne emotívnejšia. Namiesto toho len prehodím, že si asi pôjdem ľahnúť k Ivanovi. Ty neprotestuješ. S pohľadom upretým na obrazovku počítača ma necháš ísť a ja idem. Naposledy sa ti otočím chrbtom a vyjdem z miestnosti. Myslím si, že zajtra ráno sa opäť uvidíme. To sa však nestane. Už nikdy sa neuvidíme.V jedno obyčajné októbrové ráno nájde Carolina svojho muža mŕtveho v posteli a v jedinom okamihu sa celý jej svet obráti hore nohami. Odrazu zostane so svojím malým synom celkom sama a musí si zvyknúť na nový údel. Zároveň sa nostalgicky vracia do minulosti a prehodnocuje svoj doterajší život.Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať je dojímavé zúčtovanie nielen so smrťou, ale aj so životom, s láskou a materstvom, s modernými vzťahmi a ich nemilosrdnými očakávaniami. Carolina čitateľovi odhalí desať rokov svojho života plného lásky a žiaľu, desať rokov života, ktorý sa navzdory všetkým plánom rozhodol vydať úplne inou cestou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať - Carolina Setterwall
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
16,29 €
Ušetríte 9,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Vydavateľstvo
Lindeni
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
607631
Rok vydania
2019

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
3. júna 2019

Kniha o ľudskom utrpení, žiali, túžbe a láske.
Určite by sme nechceli zažiť to, čo hlavná hrdinka. Smrť blízkej a milovanej osoby.
Žiaľ, aj o tom je náš život. Tešíme sa zo života a smútime, keď o niekoho prídeme.
Bolesť Caroliny je o to väčšia, že ju opustil manžel vo chvíli najväčšieho šťastia, keď prišlo na svet ich vytúžené dieťa.
Kniha je vlastne výpoveď matky o vnútorných pocitoch. Túžba po šťastnom živote a boj s týmito pocitmi sa nesie celým príbehom.
Príbeh môže na čitateľa pôsobiť trochu skľučujúco, preto by ste po nej mali siahnuť len vtedy, ak máte vysporiadané svoje vnútro a svoj vnútorný pokoj.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,9 / 5

10 hodnotení

4
2
0
3
0

Lenka
8.7.2019
zaujímavá

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím sa priznať, že knižku som brala do rúk s veľkými očakávaniami, no čítala som ju dlhšie než som čakala.. Spisovateľkin štýl písania bol pre mňa iný, nový, no možno o to zaujímavejší.. Páčilo sa mi ako na začiatku knihy boli prelínané jednotlivé obdobia zoznámenia sa, spolužitia dvojice so súčasným obdobím, kedy Carolina prežívala ťažké chvíle po smrti priateľa. Možno aj vďaka tomu nepôsobila na mňa kniha len depresívne.
Aj keď sa celý príbeh točí okolo straty najmilovanejšieho človeka a kniha by sa mohla niekomu zdať ako ťažká, keďže spisovateľka opisuje vnútorný boj Caroliny nielen so svojimi výčitkami, tragédiou, ktorá ju postihla, ale aj celým okolím, a aj napriek záveru, ktorý si netrúfam zhodnotiť ako šťastný, alebo nešťastný, knihu určite odporúčam.
Čítaj viac
12

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Simona Poliaková
2.7.2019
Uf to bol boj

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pôvodne som túto knihu vôbec nechcela dočítať no zaťala som sa.Strata blízkej osoby je veľmi bolestivá a možno táto kniha niekomu pomôže no mňa nebavila.Carolina to musela mať ťažké a súcítim s ňou no na druhej strane mám pocit že to nebol ani vzťah,ona ho do všetkého nútila,z ničím nebola spokojná,všetkých obviňovala a on len prikyvoval a robil to čo ona povedala.Záver knihy ma dostal a aj keď ju na jednej strane chcem chápať,na druhej s ňou nesúhlasím.Toto bol pre mňa krok vedľa a kniha mohla byť kľudne o 20-30 strán kratšia.
Čítaj viac
Katka
2.7.2019
Realne, smutne a krasne
Pribeh je tak realny a pisany tak jednoducho a emotivne, ze je na prvy pohlad jasne, ze autorka to co opisuje skutocne prezila. Zaroven, aj ked sa nesnazi hrat na city, prave svojim realnym opisom myslienok a emocii dokaze v cloveku vzbudit lutost nad tym co preziva a vďaku za to, co sam ma. Krasna, aj ked smutna, kniha.
Čítaj viac
Romana Štangová
28.6.2019
Ufff
Som rada, že som si túto knihu kúpila len ako e-book so 66 percentnou zľavou. Je síce veľmi smutné, čo sa autorke stalo, a verím, že táto kniha jej pomohla si zrovnať veci v hlave, ale ako čitateľovi mi nič nepriniesla. Autorkin štýl písania mi neskutočne liezol na nervy a čítať dookola k ničomu nevedúce opisy z jej bežného každodenného života bolo utrpenie. Keby kniha mala tak o 200 strán menej, bola viac skoncentrovaná a nerozťahaná, dala by som možno o hviezdičku-dve viac.
Čítaj viac
Sára
25.6.2019
Plná emócií
Príbeh bol veľmi pútavý a kniha ľahko napísaná. Dokonalá kniha na pláž, kde si chce človek oddýchnuť a vypnúť hlavu. Avšak mne ako zarytému slniečkarovi sa kniha prvotne nepozdávala, no ani na chvíľu som ju neodložila a čítala ďalej. Po jej kompletnom prečítaní ale knihu odporúčam všetkými 10timi!!!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať - Carolina Setterwall
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
16,29 €
Ušetríte 9,19 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia