Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Bábkové divadlo - M.W. Craven, Ikar, 2019

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bábkové divadlo

Vrah je bližšie, než sa zdá

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Médiá mu hovoria... Čítať viac

4,9 68 hodnotení
1. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar, 2019
368 strán
5 hodín čítania

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Médiá mu hovoria Spaľovač... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 44 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania
Loutkové divadlo - M.W. Craven, Vendeta, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Do týždňa
-18 %

18,06 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Tasmánia - Paolo Giordano, Slovart, 2023

Viac o knihe

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Médiá mu hovoria Spaľovač. Do vyšetrovania sa zapojí suspendovaný detektív Washington Poe. Ten by najradšej nemal s prípadom nič spoločné, ale keď sa na hrudníku tretej obete objaví jeho meno, nemá na výber. Spolu s geniálnou, no spoločensky neohrabanou analytičkou Tilly Bradshawovou vytvoria čudný pár, ale odhalia stopy, pre iných neviditeľné. Úskočný vrah má plán a z neznámeho dôvodu doň patrí aj Poe. S narastajúcim počtom obetí sa Poe ponára do prípadu viac, ako je preňho prípustné. Čoskoro zistí, že existujú aj oveľa horšie veci než zhorieť zaživa.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Puppet Show
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
437 g
ISBN
9788055167046
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
592607
Štýl
tragický, mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Bábkové divadlo - M.W. Craven, Ikar, 2019
Ako prekonať klamstvá o chudnutí - Nadja Hermann, Julia Hermel (ilustrátor), NOXI, 2019
16,76 €

Hodnotenia

4,9 / 5

68 hodnotení

60
6
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Moc

Už ako malí sme obdivovali hrdinov, no ako dospelí sme porozumeli záporákom. Záporákom sa človek nerodí, no dokázali by sme jeho činy ospravedlniť? A čo dokáže človek s peniazmi a mocou? V tejto knihe zažijete napínavé čítanie, ktoré sa len ťažko odkladá z rúk, pretože vyšetrovanie je popreplietané a hlavne osobné. Nestáva sa predsa každý deň, že vaše meno je vyryté na mŕtvole. A tým sa to len začne.

Čítať viac

Moje nároky na dobrú detektívku sú vysoké. Musí obsahovať drsné vraždy, dej musí gradovať a koniec musí byť grandiózny a prekvapivý, ale hlavne, musí mať zaujímavého a originálneho vyšetrovateľa. Bábkové divadlo od pána Cravena má všetko.
Vraždy sú nechutné a drsné, i keď si viem predstaviť, že by ich autor opísal detailnejšie. Dej graduje a aj po odhalení vraha neprestáva gradovať. Koniec je taktiež super a prináša niekoľko otázok, na ktoré odpovede dostaneme možno v ďalších dieloch série, ktoré určite prečítam tiež. Čerešnička na torte, rebel vyšetrovateľ, ktorý koná na vlastnú päsť a nepočúva nadriadených.
Ak ste fanúšikmi Jo Nesbo alebo Chris Carter určite siahnite aj po sérii s vyšetrovateľom Washington Poe, neoľutujete.

Čítať viac

Keď sa strana za stranou číta s ľahkosťou a neuveriteľnou rýchlosťou. Keď sa inštinktívne pridáte k vyšetrovateľom a spolu do hlbokej noci pátrate po sériovom vrahovi, ktorého krutosť je poháňaná minulosťou i prítomnosťou. Keď ľutujete, že knižka nemá viac strán.
Tento rok praje dobrým knihám, skvelým príbehom (i prekladom), ešte lepším zápletkám (v ktorých sa nestrácate) i odhaleniam - a táto rozhodne patrí medzi jednotky :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

13
Bod nula - Jorn Lier Horst, Thomas Enger, 2019
Práve čítam
Bod nula

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú.

Julka M.
Overený zákazník
26.8.2023
Bábkové divadlo
Výborný, napínavý triler ktorý vás nepustí kým ho neprečítate do konca. Washington Poe rieši prípad starý 26 rokov, kde sériový vrah začína s dokonale premyslenou pomstou až teraz. Určite odporúčam milovníkom napatia. Čítať viac
26
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt, 2016
Práve čítam
Učeň

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
25.6.2023
Usmeje sa na vás šťastie ?
"Kto sa chce pomstiť, musí vykopať dva hroby: jeden pre svojho nepriateľa a jeden pre seba."

Práve som prežila nabitý týždeň s Washingtonom Poe; najlepším detektívom akého kedy kto poznal. Má intuíciu, je neunavný, nebojí sa urobiť čo treba; skrátka je mu jedno koho nas**rie a neuspokojí sa s prvým vysvetlením, ktoré sa mu pri vyšetrovaní naskytne. Je v ňom niečo temné, jeho túžba po spravodlivosti je za hranicou normálnosti a predsa ho musím zbožňovať.

Bábkové divadlo je fascinujúce predstavenie odohrávajúce sa v riedko osídlenej Cumbrii kde sa odohráva honba za sériovým vrahom - Spaľovačom. Ten zanecháva telá svojich obetí v kamenných kruhoch, ktorých je v Cumrii veľké množstvo. Do vyšetrovanie je privolaný dočasne suspendovaný detektív Washingtonom Poe, ktorý si za svoju parťáčku vyberie geniálnu civilnú analytičku s Aspergerovým syndrómom, Tilly Bradshawovú. Toto nezvyčajné duo sa púšťa po stopách vraha, ktorý je bližšie ako sa zdá. Pri riešení prípadu objavia súvislosti na 26 rokov starý prípad a zápletka s mnohými zvratmi sa ešte len začína.
Výborný začiatok knižnej série. Odporúčam všetkými desiatimi...
Čítať viac
1

17 ročný ktorý zbožnuje Psychotrillery a detektívky

Sebastian Šuster
Overený zákazník
6.6.2023
Za mňa neskutočná kniha. Prvá kniha od tohoto spisovatela a isto pôjdem kúpiť pokračovanie. Hlavná postava je za mňa velmi sympatická. Koniec som nečakal. Aj keď, čo sa týka policajnej práce tak hlavná postava už mala hotovo tak svedomie nepustilo a to sa mi neskutočne páči. Pecka kniha. Odporúčam Čítať viac
9

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tým najlepším darčekom, pretože okrem príbehu nám ten niekto daruje aj čas, ktorý s tou knihou strávime. A aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a obohacuje aj váš vnútorný svet.

Mária Zubalová
Overený zákazník
27.4.2023
Bábkové divadlo
Vždy, keď sa ma niekto spýtal koho by som odporúčala v rámci krimi žánru, bez váhania som odpovedala: Chris Carter. Po prečítaní bábkového divadla som bola unesená, autorov štýl, zápletka, postavy, dej...geniálne. V Cravenovi som našla svoju ďalšiu "jednotku" a to som bola presvedčená, že Cartera už nikto neprekoná. Som rada, že som sa mýlila. Čítať viac
Tatiana Hvizdová
Overený zákazník
13.3.2023
Láska na prvý pohľad
Jednoducho fantastická. Nemôžem ju odporučiť viac.
Milujem postavy a dej. A to platí aj pre celú sériu. Určite si prečítam aj ostatné diely tejto série a prajem si aby sa nikdy neskončili.
Čítať viac
Len Lenka
Overený nákup
27.10.2022
Čírou náhodou mojim štartérom závislosti na kriminálnych knihách bola práve táto. Bolo to napínavé, miestami milé a aj som si poplakala... Som zvedavá na pokračovanie . Čítať viac
9.6.2022
Vynikajúce napínavé krimi z neopozeraného prostredia severného Anglicka. Na debut vysoko nadpriemerne spracovaný spád, sympatické postavy, napätie dávkované postupne a presne. Hlavný hrdina je síce zdanlivo typický životom ošľahaný a morálne šedý detektív, no možno postupom času prídete na to že má ešte bližšie k diablovi než Harry Hole. Aj ostatné postavy boli uveriteľné, i keď niektoré mierne stereotypné - ale Tilly zažiarila originalitou.
Prípad samotný bol takisto vynikajúco naplánovaný a rozuzlenie uspokojivé. Autor Vás bude držať v šachu až do poslednej strany. Keďže už som prečítal aj druhý diel série, môžem povedať že tento sa mi páčil o dosť viac a môže za to v neposlednom rade príbeh ktorým sa zaoberá. To však neznamená, že druhý diel by nestál za prečítanie - rovnako aj ten odporúčam a dúfam že sa aj slovenskí čitatelia dočkajú ďalších pokračovaní série ktorá má momentálne v pôvodnom jazyku už 5 častí
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
16.4.2022
Nie vždy sa mi stane, že tak ako táto kniha ma pohltí hneď na začiatku. Nevedela som prestať čítať, veľa som sa nasmiala, bola som napätá ako pružina, smutná, prežívala som všetko intenzívne a ten koniec... Ach..
Chcelo by to ďalšiu knihu a verím, že aj bude.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Trilerov so sériovými vrahmi je mnoho, ale iba v jednom vystupuje taká podarená dvojica ako po spravodlivosti prahnúci a stredným vekom sužovaný mrzút Washington Poe a asociálna tínedžerka s IQ ďaleko za hranicou geniality Tilly Bradshawová. Pre milovníkov komediálnych trilerov ide azda aj o udalosť sezóny.“
Peter Tkačenko, prekladateľ a novinár

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Bábkové divadlo - M.W. Craven, Ikar, 2019
Ako prekonať klamstvá o chudnutí - Nadja Hermann, Julia Hermel (ilustrátor), NOXI, 2019
16,76 €

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes