Knihy
E-knihy

Všetky Larine vojny

Absynt, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2019

Kniha Všetky Larine vojny je silným príbehom jednej ženy a matky, ktorá sa rozhodla nevzdať a bojovať so životom i všetkými jeho príkoriami za každú cenu a do posledného dychu...

Čítaj viac

8,39 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Všetky Larine vojny je silným príbehom jednej ženy a matky, ktorá sa rozhodla nevzdať a bojovať so životom i všetkými jeho príkoriami za každú cenu a do posledného dychu.
Aká veľká musí byť láska matky k svojim synom, keď sa rozhodne celkom sama absolvovať púť do vojnou zmietanej Sýrie a žiadať syna, aby sa vrátil?
A prečo na ňu musia neustále siahať krvavé pazúry vojny, keď jediné, po čom skutočne túži, je pokoj a mier?
Lara sedí v gruzínskom McDonalde, na stole pred ňou chladne čaj v papierovom poháriku a rozpráva. Rozpráva o svojom živote a o vojnách, ktoré jej neustále zvierajú prsty okolo krku. Najskôr dve čečenské, ktoré jej zmarili sny o kariére herečky, potom tá sýrska, ktorá jej ukradla dvoch synov.

Wojciech Jagielski je pozorný poslucháč a majstrovský rozprávač. Larin príbeh sa pod jeho rukami mení z reportáže na silný, takmer až shakespearovský príbeh. Pred našimi očami sa otvára farbistý život v tichej horskej doline Pankisi, dve čečenské vojny, ktoré ho prevrátia naruby i rozlúčka Lary s jej dvoma synmi, Šámilom a Rašídom, ktorí sa rozhodli hľadať šťastie v bohatej Západnej Európe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Všetky Larine vojny - Wojciech Jagielski
ZlatovláSSka - Michaela Ella Hajduková
14,34 €
Ušetríte 9,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Wszystkie wojny Lary
Rok vydania
2019
Počet strán
216
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
459995

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

5 hodnotení

3
1
0
0
1

Lucia
27.3.2019
Lara
Podľa môjho, nie vždy je vhodný čas, alebo chuť na absyntovku. Ale keď už sa vam dostane do ruk tak je to čitateľský sviatok. V prípade tejto útlej knizocky to platí na 100%.

Ani neviem, čo som od nej čakala, asi záplavu informácií (ta príde až na konci, ale pre prehľad je to super).No nakoniec som čítala vyznanie matky, Čečenky, resp.kistky, ktorá v snahe zachrániť synov vycestuje dokonca do vojnou zmietanej Sýrie.
V knihe sa okrem toho ale dozviete mnoho o kultúre kaukazských národov a hlavne, čo mna zaujalo najviac, ako sa z mladých, milovaných synov a vnukov, vplyvom okolia a spoločnosti, resp. náboženstva stanu mudžahediny, snivajuci o účasti na svätej vojne a najlepšie mucenickej smrti.

Posledných pár rokov aktuálna téma a pre mna stále nepochopiteľná.
Čítaj viac
Ivana
6.3.2019
Jagielski opäť ukázal rozprávačský talent
Na Všetky Larine vojny som s napätím čakala a kúpila si ich hneď po vydaní. Ale dátum vydania padol na obdobie, keď som mala veľmi málo času... až mi napokon na Laru ostal deň a pol predtým, ako mal prísť Wojciech do Bratislavy na besedu, na ktorú som chcela ísť rozhodne už s prečítanou knihou. A tak sa z Lariných vojen stala jednohubka...

Jednohubka, ktorá bola i románom. Príbeh, ktorý začína skoro poetickým opisom minulosti takmer idylického nažívania na Kaukaze na oboch stranách hranice medzi Gruzínskom a Čečenskom. Opisy prírody a doliny Pankisi otvárajú aj príbeh Lary. A ten plynie tak pozvoľne ako plynul aj jej život a vy si ani neuvedomíte, ako ste sa dostali do tej hroznej časti... do časti, kde už niet miesta pre idylické opisy, len pre drsnú realitu a prebudenie sa do radikálneho boja džihádu. Presne ako sa doň náhle prebudila aj Lara predtým ako prehrala ďalšiu zo svojich vojen.
Ale jej odkaz je jednoduchý. Treba žiť, nie umierať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Všetky Larine vojny - Wojciech Jagielski
ZlatovláSSka - Michaela Ella Hajduková
14,34 €
Ušetríte 9,55 €

„Najprv sa treba naučiť to, o čom píšeš, potom sa treba naučiť písať. Na jedno aj druhé padne celý život.“

Ernest Hemingway