Knihy
E-knihy

Sobí hora

Kniha Zlín, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Kniha Zlín, 2018
Edícia
FLEET

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy. Pozoruhodná sbírka třinácti povídek, tak zvláštních, že je velmi obtížné vypudit...

Čítaj viac

5,41 €

Bežná cena Bežne 8,99 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.
Pozoruhodná sbírka třinácti povídek, tak zvláštních, že je velmi obtížné vypudit je z mysli. Zasahují do světa fantasy, magického realismu, science fiction i severských lidových pověstí s imaginárními bytostmi. Některé z těchto příběhů jsou značně znepokojivé, ale zároveň humorné a neuvěřitelně zvláštní. Výrazný autorský objev severské literární scény ověnčený prestižními cenami v žánru sci-fi a fantasy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sobí hora - Karin Tidbeck
Placebo Ja - Baja Dolce
14,41 €
Ušetríte 8,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Jagannath
Rok vydania
2018
Počet strán
152
Vydavateľstvo
Kniha Zlín
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
455091

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

4
21.5.2019
15 poviedok
Útla knižka, originálne poviedky, zmes melanchólie, tajomna - ba až hororu, ale aj vtipu. Aké to je, byť vo vzťahu s parným strojom či s vzducholoďou? Ako sa mohol rozplynúť Arvin Pekon? Čo sa skrýva v tajomných kokónoch, čo vyrastajú pod strechami prázdninových chatiek? Z každej z poviedok dýcha iná atmosféra, hranice reálneho a magického sveta sa prelínajú. Napriek remeselne dokonale zvládnutému písaniu som mala po prečítaní neurčitý pocit sklamania - pre seba som si to definovala ako absenciu tepla a vášne, tie mi chýbali. A napriek tomu pocitu si nechávam knihu poruke a čítam niektoré poviedky náhodným výberom znova...
Čítaj viac
8
21.2.2019
A v hlave ostal zmätok...
Už keď som tú knihu chytila do rúk zavladol v mojom vnútri zvláštny pocit. A po prvej poviedke som vedela že som objavila niečo čo vo mne ostane navždy. A zrazu som chcela viac a viac tohoto zvláštneho sveta.
Myslím že som objavila niečo v mojom vnútri o čom som netušila.
Zamilovala som sa do severského podivna.
Kniha nieje pre každého no určite by po nej mal siahnuť kazdý kto má rad fantastické a divné veci.
Táto kniha vás zavedie hlboko do miest odkial sa už nevrátite...a ak ste na tom ako ja ani sa vrátiť nebudete chcieť :)
Čítaj viac
Štefan Šimko
13.7.2018
Nejednoduché čítanie
Čitateľom autorka predkladá nejednoduché texty. Každá z poviedok je výzvou na zamyslenie. Či už kvôli téme, zdanlivo jednoduchému príbehu, osobitému, netradičnému, originálnemu pohľadu. To nie je severská detektívka, ani romantický vikingský príbeh. Každá poviedka dýcha inou atmosférou, iným spracovaním. Polemizoval by som o pojme magický realizmus. Je to tidlbeckovská provokácia, svojskosť. Určite ju načim prečítať viackrát, lebo cítiť z nej atmosféru "severskej" literatúry s podtónmi neočakávaných riešení, odbočení. Sobí hora je zaujímavou knihou, ktorá patrí do knižnice náročného čitateľa. Iba...škoda, že túto autorku neobjavilo žiadne slovenské vydavateľstvo.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sobí hora - Karin Tidbeck
Placebo Ja - Baja Dolce
14,41 €
Ušetríte 8,08 €

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire