Knihy
E-knihy

Draculova žena

Motýľ, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2018

Kto bol Dracula? Transylvánsky vampír? Krutovládca? Stredoveký psychopat? Či sexuálny sadista svojej doby? Karolínu to nezaujíma, presne tak ako ju nezaujíma ani Rumunsko. Jej priatelia majú však...

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kto bol Dracula? Transylvánsky vampír? Krutovládca? Stredoveký psychopat? Či sexuálny sadista svojej doby? Karolínu to nezaujíma, presne tak ako ju nezaujíma ani Rumunsko. Jej priatelia majú však na vec iný názor.Na výlet do tajomnej Draculovej zeme sa bláznivo tešia, hoci sa chystajú vziať so sebou i kladivo, kôl a cesnak. Nadšením napokon nakazia i samotnú Karolínu. Všetka sranda však končí, keď v hlbokom lese blízko hradu Poenari natrafí na svorku vlkov. V pude sebazáchovy pred nimi uteká, ale netuší, že svojím príchodom spustila niečo, čo sa už nedá zastaviť... Na zdanlivo opustenom hrade v horách, jej bude odhalený tragický osud mladej uhorskej grófky Ilony Szilágyi, ktorú v 15. storočí vydali za krutého valašského princa Draculu. Karolína dostane odpovede na otázky, na ktoré sa nepýtala a nechcela na ne poznať odpovede. Kto teda bol Dracula? Alebo ešte stále je?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Draculova žena - Michaela Ella Hajduková
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
17,69 €
Ušetríte 7,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Vydavateľstvo
Motýľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
440461
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

31 hodnotení

29
1
1
0
0

Ján Bobonšic
Ján Bobonšic
predvčerom
Perfektná
čítal som knihu od tejto autorky prvý krát nakoľko ma zaujíma história spojená s Draculom , tak som siahol aj po tejto knihe. A jedným slovom perfektná . Super prelínanie súčastnosti a minulosti. Vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Jana Pronská
13.1.2019
skvelá
Rukopis Michaely Hajdukovej je nezameniteľný, takmer v každom jej románe sa prelína minulosť so súčasnosťou a práve to ju robí jedinečnou a originálnou autorkou, ktorá si na slovenskej knižnej scéne presvedčivo razí svoju vlastnú cestu. A nepopierateľne sa jej darí zaujať čitateľa.
Priznám sa, že na Drakulovu ženu v jej podaní som sa tešila už od prvej zmienky, keď mi o nej Miška povedala. Skutočný príbeh ženy zamilovanej do krutého kniežaťa Vlada, ktorého svet pozná ako krvilačného Drakulu, som si nemohla nechať újsť. A musím povedať, že moje očakávanie naplnila vrchovate. Ďakujem.
Nie, nie je to žiadna upírska fantasy, ktorá by kopírovala nespočetné množstvo príbehov, nie je to ani historická romanca, na akú sú čitatelia zvyknutí, ak sa povie láska až za hrob, a predsa autorka dokázala svojsky a obdivuhodným spôsobom spracovať tento legendárny mýtus a skĺbiť skutočnú minulosť so súčasnosťou.
Mňa najviac zaujala tá historická časť. Priznám sa, poznám ju v celku dôverne, fascinuje ma život kniežaťa Vlada, šľachtica, člena Dračieho rádu, muža, ktorého roky väznili neverci a neskôr aj uhorský kráľ, ktorý neúnavne bojoval proti Osmanom a stal sa legendou, no o jeho manželke Ilone som počula prvý raz až z Miškinho rozprávania a ten príbeh ma doslova očaril.
Ako som už spomínala, prelínanie deja medzi históriou a súčasnosťou, trochu mystéria a fantasy, má svoje čaro tiež, možno aj preto, že som Rumunsko sama navštívila, videla som niektoré miesta, ktoré autorka opisuje a tým vzbudzuje túžbu vybrať sa tam opäť a vidieť ešte viac.
Za seba môžem povedať len jedno. Milujem príbehy, ktoré ma obohatia a Drakulova žena od Michaely Hajdukovej to splnila vrchovate.
Kto by rád vedel viac o skutočnom hrdinovi z našich dejín, o jeho živote a pohnútkach, prečo konal tak ako konal, prečo sa z neho stala taká výrazná osobnosť, aký skutočne bol a prečo aj napriek nechvalnej povesti dokázal vo svojej manželke Ilone vzbudiť takú oddanosť a lásku, ktorá siaha až za hrob, si prečítajte v tejto nádhernej knihe. Ako bonus dostanete prechádzku po súčasnom Rumunsku, po jeho pamiatkach a krajine, ktorá skutočne patrí k úchvatným klenotom Európy.
Tentoraz skladám pomyselný klobúk, Michaela Hajduková. Skvelá kniha a skvelá práca!
Čítaj viac
Monika
1.12.2018
Podarené dielo
Je to typ knihy, ktorý chcete rýchlo prečítať a zároveň nechcete. Veľmi vás láka dozvedieť sa ako sa to vlastne skončí, čo bude ďalej, no na druhej strane, Vám je už počas čítania ľúto, že ju docitate a čo potom?
Vrelo odporúčam, pre všetkých, ktorý majú radi v románoch reálne historické postavy a dej ozvlastneny fantasy prvkami. Navyše autorkin spôsob písania je veľmi pekný, ľahko sa číta, človek sa vie vžiť do deja.
Čítaj viac
Barbora Paulovičová
Barbora Paulovičová
1.12.2018
Krásny príbeh

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ani neviem, čo napísať.. Stále vo mne doznievajú všetky pocity, ktoré vo mne príbeh Karolíny/Ilony/Caroliny a Vlada vyvolal.. Nikdy predtým som sa na Vlada III. nepozrela ako na "normálneho" človeka s emóciami a súkromným životom. Vždy to pre mňa bol len krutý bojovník, panovník a predloha nesmrteľné o upíra..
Spočiatku som sa obávala, či má predsa len ďalšie cestovanie v čase nebude nudiť. Nenudilo, ani na sekundu. Autorka má úžasný talent nielen vo mne vzbudiť záujem o dejiny, nové miesta, ale jej opisy sú tak dobré, že mám počas čítania pred očami každý detail. Zariadenie miestností, šaty, ľudí..
Tento príbeh bol nádherný. Bolo z neho cítiť históriu, lásku, iskrenie. Opäť som sa dozvedela aj veľa vecí, o ktorých som dovtedy netušila. A opäť moje myšlienky skáču do všetkých smerov (stále mám ten príbeh v hlave).. Ďakujem autorke, Draculova žena bude mať čestné miesto v mojej knižnici
Čítaj viac
Michaela Illy-Zubović
29.11.2018
Vlad Tepeš, známa téma. Veľa sa o ňom popísalo, natočilo, namystifikovalo. Väčšinou z toho istého súdka. No táto knihu nezobrazuje typické drakulovské výjavy plné krvi a sadizmu. Miškin Dracula je mocný a tajomný južan s kúskom vášnivého zvieraťa v sebe, akého by každá slobodná žena rada stretla na potulkami Rumunskom. :-)

Nepovedala by som, že dej trpí prehnanou historickou pedantnosťou, či realizmom, no je to potrebné k tomu, aby bol príbeh čarovný? Veď nakoniec, romantika tu odjakživa bola na to, aby dávala priestor na snívanie, vykresľovala život krajším, než je a aby vháňala do líc ostýchavý rumenec. V tomto smere je Draculova žena naozaj vydarený kúsok so schopnosťou pohľadiť dušu aj skostnateným realistom, ako som ja. Odpúta od všednosti a prenesie do iného, fantastického sveta.

Čítala som ju dvakrát a je proste krásna.
Čítaj viac
Katarína Luptáková
Katarína Luptáková
25.11.2018
Berie dych
Pribeh je dokonalym spojenim fantastiky, tajomna, napatia a lasky. Silna hrdinka, ktora bojuje medzi vasnou v srdci a rozumom popri uvedomovani si svojho skutocneho "ja". Prelynanie historie a sucasnosti je skvele zachytene. Vsetky otazniky, ktore pribeh v zaciatkoch priniesol, jeho druha polovica krasne zodpovedala, a to nad ocakavania. Ziadne nepotrebne odbocenia zameriavanim sa na intrigy, opisy neboli pridlhe, naopak zaujimave a vyrazne priblizili situaciu ci miesto. Casti plne napatia a bolesti sa idealne striedali s castami postupne odhalovanych tajomstiev, steklivych scen a radosti dvoch hrdinov pribehu. Velkym plusom bol aj doslov s dovysvetlenim skutocneho historickeho pozadia, faktov aj uprav pre potreby pribehu. Bravo!
Čítaj viac
Tatiana Macková
Tatiana Macková
17.11.2018
Na Draculovu ženu som sa veľmi tešila, lebo téma Draculu je pre mňa príťažlivá. Ako dieťa som sa ho bála, ale časom tento záhadou obostretý muž z minulosti vzbudzoval čoraz viac mojej zvedavosti. Preto ma potešilo, že Miška venovala túto knihu práve jemu. A napísala ju výborne. Ako vlastne doteraz každú :-) . Striedanie prítomnosti s minulosťou je pre Mišku akýmsi poznávacím znakom. Rovnako ako štúdium materiálov, vynikajúco zvládnuté historické časti príbehov a pútavá zápletka zo súčasnosti. Doteraz každá Miškina kniha bola skvelá, no a Draculova žena ma doslova pohltila. Nedokázala som tento krásny, strhujúci príbeh pustiť z rúk. Ďakujem, Miška. :-)
Čítaj viac
Terezia Horňáková
Terezia Horňáková
17.11.2018
Draculova ženaDraculova žena"jedinečný prîbeh od skvelej spisovateľky Michaely E
Draculova žena"jedinečný prîbeh od skvelej spisovateľky Michaely Elli Hajdukovej. Téma, ktorá je každému dosť známa až na to, že som nikdy nečítala o jeho ženách. Práve preto som bola veľmi zvedavá ako sa hostí autorka tejto historickej tematiky. Čítala som knihu " Tanečnica" od tejto autorky. Veľmi sa mi páčila tak som ani nachvíľu nezaváhala pri kúpe ďalšej knihy , "Draculova žena". Každá kniha čerpá námet z iného obdobia, ale je vidieť, že autorka má znalosti o každej historickej udalosti do ktorej sa pustí. Je skvelá rozprávačka o čom môže každý sa presvedčiť, kto prečíta túto jedinečnú knihu. Vrele tento román odporúčam a prajem všetkým príjemné chvíle pri jeho čítaní a zo srdca ďakujem spisovateľke Hajdukovej za pekný zážitok.
Čítaj viac
Júlia
11.11.2018
táto kniha je skvelá, tak ma upútala, že som ju prečítala za jeden deň, vedela by som si predstaviť aj film natočený podľa tejto knihy, bolo by to určite super. knihu si určite ešte niekedy prečítam, lebo už teraz mi je za ňou smutno.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Draculova žena - Michaela Ella Hajduková
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
17,69 €
Ušetríte 7,16 €

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo