Knihy
E-knihy

Harry Potter and the Deathly Hallows

Bloomsbury, 2007
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Bloomsbury, 2007
7. diel série
Harry Potter (EN)

Harry čaká na Privátnej ceste. Fénixov Rád prichádza, aby ho čo najbezpečnejšie presunul preč od Voldemorta a jeho pomocníkov. Ale čo bude Harry robiť potom? Ako môže splniť dôležitú a zdanlivo nemožnú úlohu, ktorú mu zanechal profesor Dumbledore?

Čítaj viac

31,31 €

Bežná cena Bežne 32,85 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Harry čaká na Privátnej ceste. Fénixov Rád prichádza, aby ho čo najbezpečnejšie presunul preč od Voldemorta a jeho pomocníkov. Ale čo bude Harry robiť potom? Ako môže splniť dôležitú a zdanlivo nemožnú úlohu, ktorú mu zanechal profesor Dumbledore?

Harry bol poverený ťažkou, nebezpečnou a zdanlivo nesplnitelnou úlohou: nájsť a zničiť všetky zostávajúce Voldemortove horcruxy. Ešte nikdy sa necítil tak sám a ešte nikdy nemusel čeliť tak strašne vyzerajúcej budúcnosti. Ale Harry v sebe musí nájsť silu aby splnil túto úlohu. Musí opustiť bezpečné a priateľské útočište v Brlohu a nasledovať bez strachu a váhania neúprosnú cestu, ktorá pred ním leží.

V poslednom, siedmom dieli série Harry Potter odhalí J.K.Rowlingová tak dlho očakávané odpovede na mnoho nezodpovedaných otázok. Strhujúco napísaný príbeh, ktorý sa zamotá a zase rozmotá a ktorý Vás pohltí dychberúcou rýchlosťou deja len potvrdzuje, že autorka je skvelou rozprávačkou a že jej knihy budú ľudia čítať znovu a znovu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Harry Potter and the Deathly Hallows - J.K. Rowling
Mužské interiéry - Maxim E. Matkin
40,79 €
Ušetríte 2,01 €

Recenzie, kritiky

Harry Potter and the Deathly Hallows (Alexander Schneider), www.scifi.sk

Dôstojný odchod čarodejníka z kaviarne (Aňa Ostrihoňová), knihy.sme.sk

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
608
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2007
Väzba
pevná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Bloomsbury
Rozmer
128×196 mm
ISBN
9780747591054
Naše katalógové číslo
32323

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

1862 hodnotení

1531
191
74
25
70

Valentine
12.5.2017
Hodnotenie (trochu dlhšie)

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takže... na začiatok- k Harrymu Potterovi som sa ako k mnohým mojim najobľúbenejším knihám dostala jedným z najčudnejších spôsobov. Celé roky stál u nás v byte Harry Potter a Ohnivá čaša po bratrancovi ktorý dostal nejakým omylom dve rovnaké. Nakoniec som sa asi v šiestich rokoch odvážila otvoriť ju. Samozrejme, dej som nechápala- bola som malá a tá kniha bola zo stredu série. No napriek tomu, o pár rokov neskôr som dostala prvý diel, druhý tretí... od prvej strany prvého dielu až po poslednú stránku Darov smrti som si tieto knihy zamilovala- prológ Kameňu mudrcov viem aj po tom dlhom čase naspamäť.
Popravde, Rowlingová položila latku pre iných autorov poriadne vysoko, len čo je uznať. No siedma kniha ku ktorej som sa dostala v dvanástich rokoch, je skutočne skvelé zakončenie tejto série- prekvapujúce, zaujímavé, možno na niektorých častiach mierne melancholické. Rowlingová skutočne bravúrne zobrazila aj vojnové obdobie- bolesť a strach, smútok- ľudia nevedia komu veriť, umierajú. Niektorým sa možno nepáči, že zahynuli aj známe postavy, iní vravia, že ich zomrelo primálo. Podľa konca zomrelo viac než päťdesiat čarodejníkov v priamom boji, minimálne dvojnásobné množstvo počas zvyšku vojny. Vojna si však žiada obete, vždy a v každom období. Niektorí zase tvrdia, že nechápu tú časť s stanicou Kings Cross. Nie, Harry skutočne neumrel- bol pripútaný k životu, kým žije Voldemort- už predtým, no spojenie bolo posilnené na cintoríne obetou Lily Potterovej ktorá bola v žilách Harryho, no Voldemort ju použil pre seba na to aby znova povstal. Taktiež karty poriadne zamiešali aj Dary smrti a takmer fanatická túžba ich získať. No i vo vojne je láska- Remus Lupin a Tonksová, Harry a Ginny, Hermiona a Ron. Skrátka, klobúk dolu.
Pre tých, ktorí sú ešte stále presvedčení, že celá situácia okolo Snapa je hlúpa a nezmyselná. Snape miloval Lily a zároveň nenávidel Jamesa- ako sa asi musel cítiť, keď sa ona vydala za Jamesa hoci zrejme vedela o jeho citoch? A potom, keď zistil, že zomrela kvôli Harrymu? Bol presvedčený, že za to môže on. Navyše jej Harry pripomínal to, že stratil Lily, pripomínal jej Jamesa a zároveň aj ju samotnú. Nie je to dosť dôvodov na to, aby ju nenávidel?
Hoci mi trochu dlhšie trvalo kým som prehltla ten epilóg, uznávam- Harry si zaslúžil normálny život.
Pre pripomienku: Sedem horcruxov
1. Denník Toma Riddla- jed baziliška- Harry Potter
2.Prsteň s kameňom vzkriesenia- Meč Richarda Chrabromila-Dumbledore
3. Bifľomorovej šálka-Jed baziliška- Hermiona
4.Slizolinov medailón-Chrabromilov meč- Ron
5.Bystrohlavovej diadém-satanský oheň
6.Nagini-Chrabromilov meč- Neville
7. Harry Potter-"Smrť"-Voldemort
Čítaj viac
Rozália
8.3.2017
Neodpustím
Celkom dobre završenie série. Ale aj tak autorke nikdy neodpustím, že zabila toľko ľudí. Priala by som si, aby to dopadlo trochu inak. Kniha vás nepustí, až kým neprečítate poslednú stranu. Aj potom si vás nechá v sebe. Táto kniha vás nikdy nepustí.
Čítaj viac
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
6.12.2016
HP

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na mnohých miestach čítam, že sú to knihy pre deti. Omyl. Ja mám 24 a prečítala som si ich až minulý týždeň - a zamilovala som sa na celý život. Prečítala som si všetkých 7 v priebehu týždňa, hneď ta knihou som si pozrela film... Preto píšem recenziu len k poslednej knihe. Prvé dve boli napísané ako pre deti, ale od knihy č.4... zložitý a úplne iný jazyk, prvky detektívky a psychologického románu, úžasné, nedokázala som dýchať. Len škoda, že film nezobrazil ten posledný súboj tak, ako je v knihe. A tušenie ma nesklamalo, keď som sa hned v prvej časti zamilovala do Snapea - vedela som, že nemohol byť zlý.
Čítaj viac
Sona Zorenikova
Sona Zorenikova
18.8.2016
Harry Potter seria
V samotnej podstate su knihy o Harrym Potterovi dobra vec, lahko sa citaju a dokazu zaujat. Tiez som ich hltala jednu za druhou, aj ked treba uznat, ze par chyb tam autorka spravila. V konecnom dosledku to vsak vyvolalo velky fenomen a fanusikov po celom svete. Co sa tyka tejto najnovsej casti Prekliate dieta, mam z nej trochu obavy, lebo obsah, ktory som si zatial precitala, sa mi nejako nezda. Ale necham sa prekvapit.
Čítaj viac
Erik Matovič
Erik Matovič
13.8.2016
Klišé za klišé nasleduje klišé
Populárnu knižnú a filmovú sériu Harry Potter netreba nikomu predstavovať, pokiaľ ste nežili pod kameňom. Inšpirovala mnoho súčasných fantasy spisovateľov, ktorí sa knižný úspech Rowlingovej snažia napodobniť.

Touto recenziou by som nechcel brať úspech, ktorý si zaslúžila za vytvorenie úžasného čarodejníckeho sveta, ktorý miestami nedáva logiku, ale nemôžem chcieť všetko. Autorka určite vložila nespočetne veľa času a energie do knižnej série a musela veľa riskovať s nápadmi, či budú prijaté verejnosťou. Ani Rowlingovej úsilie nechcem znehodnocovať, ale napriek tomu má táto kniha niekoľko chýb, ktoré mne prekážali a ktorým sa budem venovať v tejto recenzii.

- KLIŠÉ - Také nehorázne množstvo stereotypných myšlienok v jednej knihe som nečítal už dlho. Naposledy sa mi to stalo pri knihe Žltý svet, kde každá jedna myšlienka bola ukradnutá od nejakého iného ezoterického spisovateľa.

Láska porazí zlo, priateľstvo je cennejšie než nenávisť a podobné mechanicky používané otrepané myšlienky kazia celkový dojem vytvoreného čarodejníckeho sveta, ktorý sa stáva, vplyvom idei, veľmi plytkým a nudným.

- VOLDEMORT - Najobávanejší vrah čarodejníckeho sveta, ekvivalent fiktívneho masového vraha Hannibala bez kanibalizmu, nedokáže zavraždiť troch mladistvých jedincov, ktorí sa stávajú dospelými. Ako mám potom brať túto postavu vážne? Zastrašujúceho antagonistu poznáte podľa počtu mŕtvych tiel, ktoré necháva za sebou a nie podľa počtu slov, ktorého opisujú.

- ATMOSFÉRA - Málo úmrtí tiež pôsobilo nepriaznivo na atmosféru. Ak si zoberieme nadčasové literárne dielo Hamlet, môžeme sna konci knihy spozorovať, že prežijú len dve postavy. DVE! Zomrie takmer každý, kto len prehovoril, či sa len pozrel na protagonistu. Teraz sa pozrieme bližšie na túto obrovskú čarodejnícku sériu a vidíme, že nezomrelo toľko veľa postáv a dokonca naši traja hlavný hrdinovia vyviaznu z toho bez nejakej fyzickej ujmy! Čo je aj veľmi predvídateľné, dokonca až tak, že čítate prvú stranu románu a prvá myšlienka je: "Áno, tí rozhodne prežijú."

Newtonov tretí pohybový zákon hovorí o reakcii, ktorá úmerne sleduje akciu. Rowlingová, očividne, zmeškala hodinu, keď sa táto látka preberala, pretože žiadna akcia protagonistov nespôsobuje trvalú reakciu a ak spôsobuje, jedná sa o veľmi minimálnu.

Ešte aj samotný vyvolený Harry Potter vstane z mŕtvych ako Ježíš, čím autorka pokazila následky hocijakej akcie a Harryho návratom zničila strach o postavy, ktorý je potrebný pri skvelom románe.

- SNAPE - Dejový zvrat ohľadom Snape-a nedáva ani trochu zmysel. Pôvodne autorka zamýšľala, aby bol Snape biologický otec Harryho a to by bolo skvelé! Nie len, že by musel byť na "chlapca, ktorý prežil" nepríjemný, musel by ho pred očami všetkých nenávidieť a pohŕdať ním, pretože by chcel ostať v utajení u Voldemorta. No nehodnotím pôvodný nápad, ale konečný výsledok, ktorý nedáva ani trochu zmysel a stáva sa z neho na celú kapitolu pretiahnutý nonsens - prečo musel Snape nenávidieť Harryho? Kvôli šikane od jeho otca, ktorý Snape-ovi prebral dievča jeho snov? To mi pripadá ako zbytočné, detinské a naivné natiahnutie. Nemá ani jeden dôvod cítiť/predstierať nenávisť voči Harrymu. Voldemort by ho nepodozrieval vôbec za špióna, čo i len by sa k nemu správal aj ako k vlastnej manželke, pretože to je práca učiteľa - nediskriminovať žiakov!

+ POSTAVY - Všetky postavy poznáte a súcítite s nimi. Ich charakter sa nemení a vy si prajete, aby antagonista bol nimi porazený. Autorka netvorí nový smer, ale neprekáža mi to - osvedčený spôsob nekomplexných hrdinov pôsobí v úchvatnom kúzelníckom svete príjemne, no nie úžasne a opäť sa nejedná o nič prielomové.

ZÁVER - Nie je to zlý knižný titul, fanúšikovia populárnej série budú so záverom príbehu o mladom čarodejníkovi spokojný a nemôžem povedať, že kniha by robila nejakú vážnu škodu literárnemu umeniu.
Dokonca aj ja som bol určitým spôsobom spokojný, ale to len preto, lebo pre mňa táto literárna séria skončila posledným nadpriemerným dielom - Harry Potter a Väzeň z Azkabanu - a ďalej len upadala. Žiadne vysoké nároky, či očakávania som nemal od tretieho dielu a sériu som čítal viac-menej z povinnosti.

Slabú knižnú publikáciu po celý čas sledujú stereotypné, mechanicky používané myšlienky, kaziace dojem z kúzelníckeho sveta. Žiaden trvalý následok na činnosť protagonistov má na svedomí bezmyšlienkovité a monotónne čítanie, nad ktorým sa zamýšľate a vidíte čoraz viac nelogických dier v celom príbehu.
Striktné dodržiavanie formuly, ktorá funguje, nie je zlé, ale nemôžem to považovať za nič špeciálne, dychberúce a originálne.
Čítaj viac
Valentine
20.7.2017
Názor čitateľa
Popravde, súhlasím len v máločom a aj to len čiastočne. Zober si akúkoľvek, akúkoľvek knihu z podobného žánru. Aká je šanca, že nepôjde o boj dobra a zla? Nízka. Boje a vojny sú tu vždy... a človek považuje takmer vždy za "dobrú" tú stranu na ktorej bojuje. Treba si uvedomiť, že to pôvodne bolo zamýšľané ako čiastočne detská kniha, hoci o sedmičke by sa to už povedať nedalo.
Čo sa týka Voldemorta, on sám si o sebe myslel, že je príliš vznešený alebo čo na to, aby sa zaoberal "podradnými" vraždami... radšej ich nechával na svojich verných.
Málo úmrtí? Hovoríme o fantasy, nie o tragédii alebo horore... to, že zomreli postavy ktoré boli vedľajšie (alebo pravdepodobne zomreli) nie je dôležité, že? V rozhodujúcej bitke zomrelo minimálne 50 ľudí, plus zrejme niečo okolo 20 bolo zabitých niekedy medzitým, popr. ich odstránilo Ministerstvo Mágie v dobe keď ho ovládal Voldemort a jeho ľudia (odhadom). A to za obdobie jedného roku, možno dokonca niečoho menej.
Snape nenávidel Harryho kvôli obidvom jeho rodičom, nie len kvôli Jamesovi ako to ty uvádzaš. Pripomínal mu Jamesa ktorý ho na škole šikanoval (alebo sa to minimálne veľmi blížilo šikane), no aj matku Lily ktorú tajne miloval a ktorú v podstate on sám zradil. Človek ktorý by tú knihu čítal poriadne by si to musel všimnúť, čo autor príspevku očividne neurobil.
Charakter postáv sa menil, čo si ktokoľvek kto čítal tie knihy viac ako raz a pozorne musí taktiež všimnúť.
Tento "záver" vyznieva pre kohokoľvek (hoci to asi bude znieť ako verklíkovanie) nemožný, pokiaľ číta knihy pozorne. Práve od tretej knihy to išlo s knihami lepšie, nie horšie a takýto záver môže vyjadriť len nepozorný čitateľ, poprípade nevyspelý.
Čítaj viac
Sona Zorenikova
Sona Zorenikova
18.8.2016
Názor čitateľa
Urcite mas pravdu v niektorych veciach, ale co sa tyka Snapea, asi sotva by mohol byt biologickym otcom Harryho, kedze ten sa velmi podobal na Jamesa.
Čítaj viac
Jan
1.3.2016
Táto legenda, moje detstvo.
Zdravím.

Ako jeden z miliónov detí, som vyrastal na Harry Potterovi. Moje sestry, čo boli teenegerky v roku 2005-2008 schovávali časopisy ako Kamarát, fifík atď. Ako jeden z veľa detí som rád prehrabával sestrinu izbu a našiel som časopis fifík. Mal som v roku 2003 - 6rokov, a nejaké základy som v čítaní mal už od školky. Takže až na nejaké slovíčka som vedel čítať skoro ako "tretiak". Vtedy som si ho začínal vypĺňovať, čiary, obrázky atď, čo bolo hlavnou úlohou toho časopisu. V ten okamih som narazil na ukážku z knihy Harry Potter a Tajomná komnata. Čo bol v tej dobe najnovší diel. Odvtedy som počul od Harryho Pottera iba od Sestry ktorá ma k nemu dotiahla.
Aby som tak upresnil, ako ma k Harrymu dostala bol taký. Že keď moja sestra ktorá dostávala každý rok jedno vydanie Harryho Pottera, A hneď ju zhltla do 5tich dní asi 10x za rok. Tak teraz tie knížky ležia v sestrinej knihovníčke. A jedine to čo robím v škole cez veľké prestávky je, že si jednoducho vyberem Harryho Pottera diel ktorý mám teraz rozčítaný, a hneď začnem hĺtať strany. Moji spolužiaci sa zomňa vysmievajú, pretože hovoria, že si pozrú radšej film než čítať 300+ stranovú knihu. Ale ja ich nepočúvam, a ponorím sa ďalej do čarodejníckeho sveta na Rokforte.

Na Harryho Pottera mám názor vynikajúci a nikdy sa nezmení, ale keď sa zmení, tak iba k lepšiemu.
Harry Potter je legenda na ktorej som vyrastal, A žasnem, ako už v tej dobe v roku 2001 mohli vypracovať film s takými efektami a rôznymi svetelnými úpravami, ďalej sa to stupňuje. No keď čítame knihu, tak to je niečo neuveritelné. Film vidíš pred očami, ale knihu máš v hlave. Na Základnej škole som súťažil vždy s Harryho Potterom na čitateľských súťažiach, či už Hviezdoslavov Kubín alebo podobné súťaže. Vždy sa mi podarilo sa prebojovať na okresné kolo.

A vďačím hlavne J.K.Rowlingovej ktorá ma naučila, že kniha nieje iba papier a slová poprípade ilustrácie, ale hlavne je to kopec výmyslov , fantázií a zážitkov. A hlavne jej vďačím za detsvo.
Prvý diel Harryho Pottera som prečítal v roku 2006 v 3ročníku. Kedy som začínal už súťažiť.
Táto kniha nielenže mi obohatila slovnú zásobu a o-múdrila mozog pri Slohových Prácach. A hlavne nadviazala môj vzťah k Anglicku, jak s Hercom, tak k fantázií a hlavne k všetkému.
Harry Potter je možno pre niektorých len kniha. No premňa a verím že aj pre verných čitateľov/fanúšikov Harryho Pottera, to znamená viac ako len kniha.

Vďaka ti J.K.Rowlingová za vynikajúce detsvo. Pretože teraz by som nebol tým čím som.
Čítaj viac
Tereza Strnadová
Tereza Strnadová
26.2.2016
Právě jsem dočetla. Měla jsem dva volné dny a oba jsem se strávila s Harrym. Zbyla mi jen otázka - co teď budu dělat?! Po dočtení každé knihy se strašně moc těším na novou a najednou se netěším, protože už nebudu pokračovat v téhle kouzelné sérii... Tenhle poslední díl mě absolutně vyšťavil. Zase jsem brečela, smála se, přemýšlela, brečela... Kolik stovek knih jsem už za svůj život přečetla a kolik stovek mě jich ještě čeká? Mnoho... ale žádná už nebude jako Harry. Harry bude mojí láskou navždy.
Čítaj viac
Vendula Jindrová
Vendula Jindrová
24.2.2016
Co dodat? Je to prostě Harry Potter. Já jsem sérii četla už několikrát a čtu ji každý rok znova. Je to taková moje tradice :)

Každý díl je něčím zvláštní a unikátní, každý má něco do sebe, proto ani nemůžu říct, který mám nejraději. I když tento - Harry Potter a relikvie smrti je pro mě ještě větší srdcovka než ostatní díly, protože je to poslední díl. A to je nejhorší, protože tímto dílem celá série končí.

Nebudu se tu rozepisovat o ději (protože pokud jste Harryho nečetli, honem to běžte napravit! - tak abych radši něco neprozradila ;) ). Spisovatelka J. K. Rowlingová je neskutečná. A myslím to vážně. S každým dílem Harry roste a je neuvěřitelné, jak se Rowlingová dokázala v každém díle posunout o rok výše a myslet jako dvanáctileté děti, poté třináctileté, čtrnáctileté atd.

Harry Potter je fenomén, v dnešní době není snad člověka, který by o něm minimálně neslyšel. A nejlepší na tom je, že Harry Potter se stal slavným oprávněně a je zbytečné ho tady vychvalovat do nebes, protože jediné správné řešení je jít si přečíst tuto sérii.

Tak ráda bych se někdy podívala do Bradavic, poznala Hermionu a učila se kouzelné formule! Nejen na tyto myšlenky vás přivede Harry Potter.

Donutí vás se zamyslet nad životem, nad kamarády, vztahy s druhými lidmi a mnohem více.

Nejen, že je to dobrodružná a fantasy kniha, je ale také filosofická a vtipná. Je také originální a mnohem více.


I když jsem už u hodně knih napsala: "doporučuji všem, protože zde každého něco osloví", tak tady to ale myslím na naprosté maximum. Není série, kterou bych doporučovala tolika lidem, jako tahle. Takže si ji běžte přečíst (nebo si ji přečtěte znova pokud jste už četli :) ) a věřte mi, že nebudete litovat.
Čítaj viac
Karin
2.2.2016
dary smrti

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Celu seriu som dostala na vianoce a precitala som ju asi za mesiac. Najviac vsak odporucam casti od Fenixovho radu. A z tych troch su podla mna najlepsie dary smrti. Sice sa dej neodohrava na Rokforde (co mi je luto) je to stale najpynava kniha v ktorej sa neda ani trochu predvidat napr.: to , ze by bol horcrux skryty v Bellatrixinom trezore by som nikdy nepovedala. 7. Cast som precitala popri skole a uceni za 1 a pol dna. Velmi toho lutujem lebo to je naozaj dobra kniha. Je velmi malo takych knih , ktore vas udrzia do uplneho konca v napati a aj pri uplnom konci ked si uz myslite , ze sa nic necakane nestane zrazu vybehne nieco co by ste nepovedali. Pri tejto serii som si aj dost poplakala. Pri smri Siriusa, Dumbledora,Dobbyho,Divookeho,Tonksnovej,Freda,Lupina a ano aj po smrti Snapa. Ked som si precitala spomienky.....rozplakala som sa. Doslova. Ked pochopite preco Snape nemal rad Harryho....je to z 2 dovodov. Podobal sa na otca a podla mna aj koli tomu , ze keby nebol vyvoleny nezomrela by Lily. Prepacte za tolko deju ( neodolala som) a za pravopisne chyby. A za to, ze som to tak rozpisovala.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Harry Potter and the Deathly Hallows - J.K. Rowling
Mužské interiéry - Maxim E. Matkin
40,79 €
Ušetríte 2,01 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“