Všetci sme cigáni - Michaela Mihoková
Všetci sme cigáni
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Všetci sme cigáni

Príbeh o krutých tajomstvách, pomste, ceste za šťastím a topánkach

Michaela Mihoková

Michaela Mihoková (1989) žije v Trnave. Momentálne ju čakajú štátnice na Fakulte masmediálnej komunikácie. Je vášnivou čitateľkou kníh, pretože príbehy jej nielen rozširujú obzor, ale umožňujú jej v rukách držať vlastný kľúč od krajiny zázrakov. Písanie nepovažuje za voľnočasovú aktivitu, ale za...

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
9,00 €

Štyri pohľady, dve storočia a jeden unikátny príbeh, v ktorom sa spojí nespojiteľné a v ktorom hrdinovia musia spoznať, že najväčším dobrodružstvom je život sám. O rasizme, ktorý má rôzne podoby. O tvrdom prostredí, z ktorého jediným únikom je láska..

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Príbeh o krutých tajomstvách, pomste, ceste za šťastím a topánkach od nevidiacej autorky.

Štyri pohľady, dve storočia a jeden unikátny príbeh, v ktorom sa spojí nespojiteľné a v ktorom hrdinovia musia spoznať, že najväčším dobrodružstvom je život sám.
O rasizme, ktorý má rôzne podoby.
O tvrdom prostredí, z ktorého jediným únikom je láska.
O topánkach.
A o cigánskom srdci. Na svete sú totiž dve skupiny ľudí - tí, čo svoje cigánske srdce už našli a tí, ktorí ho ešte len hľadajú.
Hana sníva o dobrodružstve, no nemá naňho dosť odvahy. Lucia chce žiť naplno, no kvôli chorobe nemôže. Obom zmení osud On, hoci mal pôvodne celkom iné plány. Z pomsty je zrazu láska, z povrchnosti hĺbka, z banalít podstata.
Prečítajte si román o cigánoch – reálnych i pocitových, o boji s chorobou, samým sebou i predurčením, o láske, ktorá je osudová a o pochopení, ktoré je odmenou za prežité utrpenie.
Všetci sme cigáni je kniha, ktorá vás naučí nazerať na svet inak. Autorka, vám predostrie príbeh, s akým ste sa ešte nestretli.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
12,90 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,00 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Všetci sme cigáni - Michaela Mihoková
Poškvrnená - Michaela Mihoková
21,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
539 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788089967001
Naše katalógové číslo
306702

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

9 hodnotení

5
0
1
1
2

Antónia Vážna
11.10.2018
Sme všetci cigáni?
Naozaj skvostné dielo, plné hlbokých myšlienok. Autorka nám prostredníctvom 4 postáv ponúka akýsi návod ako žiť-nežiť. Nestretla som sa u žiadneho autora s takýmto štýlom, zaujímavý príbeh obohatený o množstvo metafor a krásnych myšlienok. Ukazuje nám, že všetci sme Cigáni, všetci sme bieli, všetci sme si rovní, či bohatí, či chudobní, zdraví, či chorí... všetci sme ľudia a sme na jednej ľodi, nie je dôležité mať ostrý zrak, podstatné je,aby srdce videlo veci správne. NAOZAJ tlieskam tomuto dielu. Prosím si ďalšiu knihu od pani Mihokovej. Čítaj viac
Simona
13.7.2018
Všetci sme cigáni
Táto kniha určite nepatrí medzi ľahké a plynulé čítanie, zaradila by som ju skôr k náročnejšiemu čítaniu, možno akémusi návodu k životu v beletrizovanej forme, pretože človek sa počas čítania neustále zamýšľa. Kniha je plná krásnych myšlienok, nesmierne zaujímavých a hlbokých, metafor, ktoré poukazujú na krásu slovenčiny a na to, ako úžasne ňou môžeme narábať a vytvárať tak priam neskutočné vety, ktoré pohladia dušu. Z obsahu neprezradím nič, prečítajte si sami. :) Myslím si, že motto „autorka vás naučí nazerať na svet inak“ je veľmi výstižné a vôbec nie prehnané. Určite si v knihe mnoho ľudí nájde presne to, čo hľadá. Autorke želám veľa spokojných čitateľov a aby aj naďalej pokračovala v prinášaní nezvyčajných štýlov. Zrejme našla dieru v slovenskom knižnom trhu. :) Čítaj viac
Ina
8.6.2018
Rozhodne odporúčam
Názov románu evokuje, že je venovaný čisto rómskej problematike, ale príbeh ďaleko presahuje jej rámec a zaoberá sa aj otázkami, ktoré sa týkajú nás všetkých, bez ohľadu na farbu pleti a príslušnosť k nejakému etniku. V anotácii sa píše, že je to kniha, ktorá nás naučí nazerať na svet inak. Podľa môjho názoru, to vonkoncom nie je prehnané tvrdenie napísané iba z marketingových dôvodov. Výstižne to vyjadruje komentár Lili, ktorá píše, že príbeh treba čítať s otvoreným srdcom. Absolútne sa s tým stotožňujem, lebo len vtedy nám neunikne jeho posolstvo a odkaz, ktorý pri povrchnom čítaní môže zostať prehliadnutý. Taktiež oceňujem schopnosť spisovateľky vystavať zaujímavú zápletku, ktorá zahŕňa dve časové línie. Ďalším plusom bol pre mňa veľmi vhodne zvolený spôsob prepojenia medzi historickou romancou a súčasným moderným príbehom. Jednotlivé prechody na mňa vonkoncom nepôsobili rušivo, práve naopak, striedanie minulosti a prítomnosti pridalo knihe napätie a dynamiku. No najviac ma oslovili nádherné myšlienky, ktoré ma prinútili zastaviť sa a zamyslieť. Napríklad, že šťastie vyplýva z človeka, z jeho podstaty a je to rozhodnutie!!!, ktoré nezávisí od okolností. Alebo odkaz, že za svoje (ne)šťastie sme zodpovední iba my sami, a preto by v našich životoch nemalo byť miesto pre závisť, nenávisť a pomstu. Takže, ak máte radi literatúru, ktorá Vám poskytne nielen pobavenie, ale aj hlbší čitateľský zážitok, rozhodne nebudete sklamaní. A ak stretnete človeka, ktorý si myslí, že celý svet sa točí iba okolo neho, že ostatní sú len nástrojom na uspokojenie jeho záujmov a potrieb, ktorý narieka, že za jeho zbabraný život môžu všetci, len nie on sám, určite mu dajte prečítať túto knihu. Možno ho to prinúti nazerať na svet inak, a ak nie, aspoň sa dozvie, že robiť chyby je úplne prirodzené, ale, ako píše autorka, dôležité je naučiť sa prevziať za ne zodpovednosť a vedieť, že slovo prepáč oslobodzuje.
Verím, že Michaela Mihoková bude v písaní pokračovať a už sa teším na jej ďalšie diela.
Čítaj viac
Lili
25.5.2018
Najzaujímavejšia kniha, akú som v poslednej dobe čítala. Vraj je potrebné dodržiavať žánrové špecifiká a podobné bla bla. Autorke sa podarilo spojiť viacero žánrov a je z toho jeden úchvatný celok hýriaci rôznymi postavami. Čítajte s otvoreným srdcom. Čítaj viac
12
Hříšné dopisy - Vi Keeland, Penelope Ward
Práve čítam
Hříšné dopisy

Som mamička 3 malých detí a pri čítaní sa viem odreagovať aj si odpočinúť. Milujem knihy, čítanie a svoju rodinu. Rada čítam nové knihy, hlavne ak mi niekto aj nejakú super knihu poradí.

Petra Reháková
17.5.2018
Silny pribeh
Zaujimava a skvela kniha. Myslim,ze som este necitala knihu,ktora bola pisana z pohladu viacerych postav a tiez z minulosti aj pritomnosti. Paci sa mi,ze cast,ktora sa prepaja s minulostou je spojena s kniho Poskvrnena od pani autorky. Ale pokial ju niekto necital,tak to vobec nevadi. Za mna odporucam precitat,velmi zaujimavy pribeh. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Všetci sme cigáni - Michaela Mihoková
Poškvrnená - Michaela Mihoková
21,85 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“