Knihy
E-knihy

Mengele

Úplný životný príbeh

Citadella, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Citadella, 2018

V miestnosti vedľa pitevnej sály čakalo štrnásť cigánskych detí, ktoré srdcervúco nariekali. Doktor Mengele k nám neprehovoril ani slova a pripravil 10 a 5 mililitrové striekačky. Z krabice vytiahol Evipal, z ďalšej chloroform, ktorý...

Čítaj viac

13,99 €

Bežná cena Bežne 19,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V miestnosti vedľa pitevnej sály čakalo štrnásť cigánskych detí, ktoré srdcervúco nariekali. Doktor Mengele k nám neprehovoril ani slova a pripravil 10 a 5 mililitrové striekačky. Z krabice vytiahol Evipal, z ďalšej chloroform, ktorý bol uskladnený v 20 mililitrových nádobkách, a položil ich na stôl. Následne bolo privedené prvé dvojča, štrnásťročné dievča. Mengele mi ju nakázal vyzliecť a uložiť na stôl. Potom jej do žily pravej ruky vstrekol Evipal. Akonáhle dieťa zaspalo, nahmatal jej ľavú srdcovú komoru a vstrekol 10 ml chloroformu. Po jednom malom myknutí bolo dievča mŕtve, potom ju Mengele nechal preniesť do miestnosti pre mŕtvoly. Rovnakým spôsobom boli usmrtené v priebehu noci všetky dvojčatá. Josef Mengele sa stal prežívajúcim symbolom Hitlerovho konečného riešenia, stelesnením jeho hrôz chladný, odosobnený, a vždy dokonale pripravený na predlžovanie smrtiacich obradov pekelných selekcií, ktorých sa vtedy mladý doktor SS pravidelne zúčastňoval počas dvadsaťjeden mesiacov strávených v koncentračnom tábore Auschwitz.

Spomienka na muža útlejšej postavy s upravenými vlasmi v tmavozelenom úhľadne vyžehlenom plášti s dôkladne vyumývanou tvárou a čiapkou so znakom smrti SS posadenou švihácky do strany zostáva vrytá do pamäte tých, ktorí prežili jeho skúmavý pohľad hneď po príchode na stanicu v Auschwitzi. Mierne rozkročený v nablýskaných čižmách, palec položený na opasku s pištoľou, skúmal svoju korisť chladnými prenikavými očami. Smrť vľavo, život vpravo. Predpokladá sa, že štyristotisíc ľudských duší bábätiek, malých detí, mladých dievčat, matiek, otcov a starých rodičov ľahkovážne odmávala smerom vľavo palička, ktorú držala ruka v rukavici. Mengele bol hlavným zásobovačom plynových komôr a krematórií. Občas jeho kamenný výraz tváre ožil. Oči mu zasvietili a ruky zjemnili gestá. Bolo to v okamihoch, keď genetik Josef Mengele zbadal dvojčatá.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mengele - Gerald L. Posner, John Ware
Macbeth - Jo Nesbo
24,48 €
Ušetríte 11,32 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
463
Vydavateľstvo
Citadella
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
306544
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

24 hodnotení

15
6
2
0
1

1

Rád čítam knihy, hlavne z 2 svetovej vojny, príbehy tých, na ktorých sa už zabudlo ale na papieri žijú stále. Obľúbenou literatúrou sú pre mňa aj knihy politické a cestopisné.

Ivan Parma
23.11.2018
Vynikajúca
Kniha nesklamala, musel som ju čítať trochu dlhšie, aby som "vstrebal" informácie, ktoré som sa v knihe dozvedel, ale neľutujem. Ak Vás zaujíma život Mengeleho tak táto kniha by nemala chýbať vo vašej domácej knižnici, tak obšírne napísané dielo, o bývalom členovi SS o jeho súkromnom ako aj pracovnom živote som už dávno nečítal. Autor túto knihu skutočne poňal obšírne. A rozhodne ju odporúčam prečítať tým, ktorí sa zaujímajú osobitne o Mengeleho ako osobu, pretože tu nájdu skutočne všetky informácie.
Čítaj viac
sonicare
9.7.2018
Dobrá kniha poukazuje z akého prostredia vyšiel a aký zvrátený človek sa z neho stal.
Ale všetko v záujme vedy. Urobila som si názor aj na lovcov nacistov hlavne na Simona Wiesenthala. Verím tomu, že keby najhľadanejšieho vraha chceli lovci nacistov chytiť, tak ho vypátrajú a chytia. Ale ................. . Zaujímavé je, že po zverstvách, ktoré spáchal spokojne žil a dožil svoj život bez následkov.
Čítaj viac
Lyduš
14.2.2018
Super
Kniha je písaná pútavým spôsobom, plná faktov a svedeckých výpovedí o Mengelem. Aj napriek tomu, že vo mne vyvoláva veľmi zmiešané pocity spôsobené hlavne samotnou osobnosťou Mengeleho, je to zatiaľ to najlepšie čo som čítala. Odporúčam všetkým, čo sa o problemytiku zaujímajú.
Čítaj viac
Monika
1.2.2018
Chcela by som sa ospravedlniť za chybné nahlásenie príspevku, omylom som klikla cez mobil na nahlásenie príspevku pani Javorskej. Ospravedlňujem sa. Čo sa týka samotnej knihy, nuž, žiaľ, treba počítať s tým, že nepôjde o príjemné čítanie, no dôležité je si uvedomiť fakt, že len pripomínaním takýchto hrozných zverstiev sa môžeme niečomu takému vyhnúť v budúcnosti.
Čítaj viac
Ivana Kuncová
30.1.2018
Mengele
Nechápem, ako môžete vydať knihu a ako upútavku dať úryvok, kde sa píše o usmrcovaní detí. Koho chcete upútať? Sadistov? Nacistov? Aj príbeh o skutočných zverstvách sa dá určite prezentovať iným spôsobom, nezatváram pred zverstvami oči ale z Vášho úryvku mám dojem, že spisovateľ má problém s empatiou a sociálnym vedomím.
Čítaj viac
JaAnt
23.7.2019
tiez sa ospravedlnujem za nahlasenie p. Javorskej, bolo to omylom
Čítaj viac
Rebeka
15.3.2018
Píšu o tom, čo je obsahom knihy. Nepovažujem sa ani za sadistu ani za nacistu a kniha ma aj na základe úryvku na zadnej strane obálky upútala.
Čítaj viac
Kristina
10.3.2018
Prepacte ale napriklad mna ten úryvok velmi zaujal a vdaka tomu si tu knihu pojdem kúpit :)
Čítaj viac
xx
30.1.2018
Toto nie je kniha na štýl Rosamunde Pilčerovej. Ako by ste chceli, aby vyzerali knihy o holokauste, najhoršej tragédii 20. sotročia? Ak sa Vám to nepáči a zdá sa Vám to príliš necitlivé, prečo ste si to prečítali potom? Ak niekto si chce prečítať úryvok z knihy s názvom "Mengele - úplný životný príbeh", tak asi predpokladá, že tam nebude nič príjemné napísané. A aká empatia a sociálne vedomie? Oni ho snáď mali, keď vraždili tých ľudí? Predpokladám, že autor sa snaží o reálne opísanie toho, ako to bolo.
Čítaj viac
Ivana Šestáková
30.1.2018
Ospravedlnujem sa pani Javorskej za nahlasenie prispevku. Omylom som v mobile klikla na ikonku. Uplne sa stotoznujem s jej komentarom.
Čítaj viac
3
30.1.2018
Nechápem, čo čakáte od knihy Mengele. Čo tam bude napísané? Dojímavé slová o jeho detstve? Prípadne pár dychberúcich momentov z jeho štúdia medicíny? Nerozumiem vášmu komentáru. Na koho má brať spisovateľ ohľad? Aké sociálne cítenie? Opisuje príbeh najbrutálnejšieho vraha 20.storočia. Čo má o ňom, podľa vás napísať?

Ak chceme spoznať a pochopiť zverstvá holokaustu eufemizácia nie je namieste. Obzvlášť v týchto časoch...
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mengele - Gerald L. Posner, John Ware
Macbeth - Jo Nesbo
24,48 €
Ušetríte 11,32 €

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden