Nesmieš povedať

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať. Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám... Čítať viac

4,5 45 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2018
264 strán
4-5 hodín čítania

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať. Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

6,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať.
Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky.
Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?

Aký bude osud dieťaťa, ktoré nechráni náruč vlastnej matky?
Pri čítaní knihy vám napadne šieste Božie prikázanie.
Budú v tomto prípade na mieste slová farára: Boh dopustí, ale neopustí?
Čo všetko musí zažiť dieťa, aby si ho dospelí všimli?
Čítať viac
Počet strán
264
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
304403
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

45 hodnotení

35
4
2
2
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10
Hlava ako dôkaz - Peter Šloser
Práve čítam
Hlava ako dôkaz

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú.

Julka M.
Overený nákup
9.7.2022
Nesmieš povedať
Toto bola moja prvá kniha od Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Príbeh je smutný, podla skutočných udalostí. A aj keď netušíme čo sa odohráva za dverami bytov, ani sa mi nechce veriť, že tolko zla, ponižovania a nešťastných ludí može byť v jednej rodine. Čítať viac
Lívia
Neoverený nákup
31.1.2022
Nesmieš povedať kniha na zamyslenie
Nesmieš povedať, je príbeh o Lenke, ktorú ako maličkú odvrhla vlastná matka. Ako to už býva starostlivosť preberie na seba stará mama. Starká ju však nedokáže uchrániť. Lenku si medzi sebou prehadzujú ako horúci zemiak. Dostáva sa do rúk zhýralcov a zlých ľudí, ale ona o tom, čo jej robia, nesmie povedať, pretože sa jej vyhrážajú. Dievčina je plná pokory a neustále verí, že sa jedného zlo. Pohľad do trinástej komnaty skutočného života mladej slečny a rodiny zhýralcov dojme aj nahnevá čitateľa a núti ho zamyslieť sa, ako by sa zachoval on.
Kniha sa veľmi dobre číta, je napínavá, má dobrú štylizáciu. Autorka nás nezdržiava siahodlhými opismi, dej doslova hltáte. Opisované situácie sú doslova vystrihnuté priamo zo života a my spolu s hlavnou hrdinkou a prajeme si, aby sa jej trápenie skončilo. Odporúčam, téma hodná zamyslenia sa.
Čítať viac
13
20.10.2021
Neskutočne smutná, ale krásna
Nesmieš povedať je knižka , ktorú napísala skvelá slovenská spisovateľka Zdenka Wenzlová Švábeková. Teším sa, že bude jej dotlač, lebo je beznádejné vypredaná a chýba v mojej knižnici . Teraz som si ju požičala v knižnici a poviem Vám , že som urobila veľmi dobre . Knižka je veľmi smutná, ak prežívate knižky ako ja tak si pripravte vreckovky . Viem, že takéto veci sa stávajú aj v skutočnosti . No ale, čo všetko musela prežiť Lenka už od detstva tak to je teda poriadne silná káva . Ešte teraz sa celá chvejem , keď si na to spomeniem Čítať viac
9
7.10.2021
Aj takéto píše život
Život nikdy za nič neručí, nezodpovedá za úspech ani za neúspech. Daruje prítomnosť a požičiava budúcnosť. Do podoby nového rána ponúka fantáziu, ktorej dáva do rúk svoje limity."

Ani neviem, čo bolo na tejto knihe najhoršie: či fakt, že sa jedná o skutočný príheh, či neprehliadnuteľne sálajúca beznádej, či potoky sĺz pri nej vyplakané a či ten slon, ktorý mi pri čítaní na hrudi sedel...

Neviem, nechcem a ani si nedokážem predstaviť, že niečo takéto sa naozaj deje na tvorcoch našej budúcnosti. Aká len môže byť, keď vychádzajú z pekiel zidealizovaných domácností? Akú budúcnosť môžu pripraviť obete svojim "vrahom"?
Čítať viac
11
Dievča v hmle - Barbora Bernátová
Práve čítam
Dievča v hmle

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
2.9.2021
Smutné čítanie
Pri čítaní tohto trpkého detstva Lenky
Som si neraz povedala, ako sa toto všetko mohlo naozaj stať? Pútavé čítanie odporúčam! Knihu som zhltla a ani neviem ako. Silný a neskutočne smutný príbeh plný bolesti, smútky, sklamania a beznádeje . O to horšie je, že ide o skutočný príbeh.

Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
A.K.
Neoverený nákup
18.8.2021
„Nesmieš povedať“ - najbizarnejšie príbehy skutočne napíše sám život
Trpké detstvo a nevšedný Lenkin osud Vás prinúti rozmýšľať, ako sa „to“ mohlo všetko stať? Pútavé čítanie - odporúčam!
Aj keď nás príbeh nedovedie až do Lenkinej dospelosti, žiada sa uveriť, že ťažký život v detstve ju zocelil a vyrástla z nej silná žena, ktorá našla v živote svoje miesto aj skutočnú lásku. Veľmi jej to prajem.
Čítať viac
Anka
Neoverený nákup
27.2.2021
Nesmieš povedať
Nesmieš povedať
Tento silný príbeh som musela najskôr predýchať, pretože to, čo sa deje za dverami niektorých domov a bytov je priam neuveriteľné.
Vonku stretávame ľudí...usmiatych, vážnych, nahnevaných...a ani si neuvedomujeme, že sú medzi nimi aj takí, z ktorých, keď prídu domov, sa stavajú zvrhlíci, ktorí ubližujú, namiesto toho, aby svojim blízkym a najmä deťom prejavili svoju rodičovskú lásku.
Takýchto zhýralcov mala vo svojej blízkosti aj hrdinka tohto skutočného príbehu, Lenka.
Čo všetko musela prežiť...zo strachu nemohla nikomu nič povedať, jej utrpenie stále narastalo a šťastné detstvo prežívala len vo svojej fantázii.
Vďaka autorke, ktorá reálne a s napätím opísala, ako sa všetko skutočne stalo, aké ťažké chvíle muselo dievčatko prežiť...sa každý dozvie to, o čom nikto nechce alebo ma zakázané hovoriť a ani nikto nechce o tom počuť.
Dúfam, že Lenku toto ťažké detstvo zocelilo a je v živote šťastná.
Zdenka, opäť si nesklamala.
Teším sa na ďalšiu knihu.
Anka
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
8.12.2019
Nesmieš povedať
Neskutočne podané dielo. Žiadam ako povinné čítanie do škôl žiakom v devine a učiteľom tiež. Uverila som neuveriteľné a to mi otvorilo oči. Od dnes sa budem určite inak pozerať na svet a na dianie okolo seba. To dievča ak prežilo to peklo, klobúk dole. Vraj je ďalšie dielo na svete. Idem čítať pokračovanie. Čítať viac
8
21.11.2019
Pre silnejšie povahy
Knihu som ,,zhltla" za jeden deň. Silný a neskutočne smutný príbeh. O to horšie je, že ide o skutočný príbeh a človek si uvedomuje ,že toto je naozaj realita. Vďaka tomu, že sa takéto knihy píšu a u ľudí vyvolávajú emócie sa možno dokážeme postaviť voči krutosti ,bez toho aby sme pred realitou zatvárali oči. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Je len jedna vec prázdnejšia ako život bez lásky - život bez bolesti.“

Spasiteľ - Jo Nesbo
Spasiteľ
Jo Nesbo