Knihy
E-knihy

Impérium - Diktátor

Slovart, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2018
3. diel série
Impérium
Edícia
CV

Cicero odchádza do vyhnanstva v Thessalonikách, kde ho neskôr navštívi mladý tribún Milo a sľúbi mu pomoc pod jednou podmienkou, a to že Cicero sa zmieri s Pompeiom. Cicero ho napokon...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Cicero odchádza do vyhnanstva v Thessalonikách, kde ho neskôr navštívi mladý tribún Milo a sľúbi mu pomoc pod jednou podmienkou, a to že Cicero sa zmieri s Pompeiom. Cicero ho napokon poslúchne, pomerí sa s Pompeiom aj s Caesarom a tí mu dovolia vrátiť sa do Ríma. Stane sa miláčikom davov, vyhľadávaným advokátom a rešpektovaným rečníkom v senáte. V Ríme v tom čase vládne triumvirát troch najvplyvnejších mužov: Pompeia, Ceasara a Crassa, no táto krehká politická rovnováha nebude trvať dlho. Crassus zahynie v boji, Caesar prekročí Rubikon a začne sa vojna, v ktorej zahynie Pompeius. Moci sa chopí Ceasar a na istý čas sa zdá, že Cicero pokojne dožije v ústraní. No blíži sa dátum marcových íd a sprisahanci chcú pripraviť Caesara o život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Impérium - Diktátor - Robert Harris
Impérium - Boj o Rím - Robert Harris
17,98 €
Ušetríte 7,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
360
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
299765
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

2
4
0
0
0

Jaroslav Vasil
14.9.2018
Cicero
Tato oblast dejin Rima a sposob
ich podania je velmi zaujimavy. Seriu doporucujem kazdemu, kto sa chce hravou formou zoznamit so zivotom a intrigami politiky v starom Rime.
Čítaj viac
30.3.2018
Zhodnotenie série
O literárnych kvalitách Roberta Harrisa niet pochýb - tretia časť románovej trilógie Impérium, mapujúcej život Marca Tullia Cicerona (odpustil som si charakteristiky, lebo ťažko si vybrať, čo ho zo širokého diapazónu rol, ktoré počas svojho života mal, viacej napĺňalo) a súčasne sonda do dožívajúcej Rímskej republiky je prudko čitateľná a dokáže strhnúť, súčasne poskytuje i nehistorikom "živú" antiku, najmä teda cez prizmu politiky a boja o moc.
Jednu hviezdičku som však ubral kvôli prekladu - niežeby Marián Gazdík nebol majster svojho remesla. Ale nemohol vychytať všetky muchy - týka sa to najmä terminorum technicorum. Tak napríklad úrad Marca Antonia v čase Caesarovej dictatury. V latinčine sa označuje ako magister equitum, čo Robert Harris v anglickom origináli správne (v intencii tohto jazyka) uviedol pomenovaním Master of Horse. V slovenčine to však nie je žiaden Pán koňa, ale veliteľ jazdy. Takisto v druhej časti prvého dielu (Impérium I.) je nadpis Prétorián, hoci Cicero vtedy dosiahol administratívnu funkciu praetora (pojmy praetor a prétorián naozaj nie sú to isté). Toľko teda moja mierne jazyková výhrada z pohľadu ľudí znalých latinských označení.
Inak mimoriadne hodnotná kniha, dokonca použiteľná i vo vyučovacom procese :)
Čítaj viac
Róbert Andrejko
1.1.2018
Kvalitné zakončenie ságy
Musím uznať, všetky tri knihy tejto ságy boli veľmi dobre a pútavo napísané. Ak by sa ma niekto opýtal, ktorá z nich bola naj, bolo by veľmi ťažké odpovedať. Každopádne táto posledná epizóda bola v niečom iná. Udalosti, ktoré opisuje, mnohí poznáme veľmi dobre a ich následky sa vtedajšou Európou niesli ešte veľmi dlho. Až sa ma udivuje, ako sa to všetko dalo vtesnať do tak relatívne malej knihy.
Čítaj viac
Mário Wittman
21.11.2017
Nové vydanie
Na tú to knihu som sa tešil veľmi dlho a určite si ju rád kúpim v nasledujúcich dňoch. Sklamala ma ale jedna vec a to, že ste celú sériu vydali nanovo od prvého dielu so zmenenou obálkou. Ja totiž už dlhé roky vlastním prvé dva diely z rokou 2007 a 2010 a táto tretia kniha sa k nim jednoducho nehodí. To je pre knihomoľa, ktorý si vytvára svoju zbierku ako päsť na oko. Chcem sa pre to spýtať, či je nejaká šanca, že by vydavateľstvo pripravovalo aj vydanie hodince sa k prvým dvom dielom. Mimochodom myslím si, že staršie obálky sa vám podarili viac... ;-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Impérium - Diktátor - Robert Harris
Impérium - Boj o Rím - Robert Harris
17,98 €
Ušetríte 7,92 €

„Slová knihy nás vždy vzrušia; dôležité však je, aby nás zmenili.“

Konfucius