Vianoce
Artemis - Andy Weir
Artemis

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Artemis

Jazz Basharová nemienila byť hrdinkou. Chcela len zbohatnúť. Netúži stať sa výstrednou miliardárkou ako mnohí návštevníci Artemidy, prvej a jedinej pozemskej kolónii na Mesiaci.... Čítať viac

3,9 85 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2018
344 strán
5-6 hodín čítania

Jazz Basharová nemienila byť hrdinkou. Chcela len zbohatnúť. Netúži stať sa výstrednou miliardárkou ako mnohí návštevníci Artemidy, prvej a jedinej pozemskej kolónii na Mesiaci. Stačilo by jej zbohatnúť natoľko, aby nemusela bývať... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Posielame do dvoch dní
Ďalšie knižné vydania (5)
Artemis - Andy Weir
Brožovaná väzba
Čeština, 2022
Na sklade
-10 %

10,69 €


Artemis - Andy Weir
Brožovaná väzba
Čeština, 2018
Do 8 dní
-2 %

15,99 €


Artemis - Andy Weir
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Do troch dní

10,50 €


Artemis - Andy Weir
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

16,50 €


Artemis - Andy Weir
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

19,51 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Jazz Basharová nemienila byť hrdinkou. Chcela len zbohatnúť.

Netúži stať sa výstrednou miliardárkou ako mnohí návštevníci Artemidy, prvej a jedinej pozemskej kolónie na Mesiaci. Stačilo by jej zbohatnúť natoľko, aby nemusela bývať v byte malom ako truhla a živiť sa len ochutenými riasami. Natoľko, aby splatila dlh, ktorý ju už dlho ťaží.

Keď sa jej konečne naskytne príležitosť dostať sa k veľkým peniazom, jednoducho jej neodolá. Pravda, musí sa pritom vypracovať z drobnej pašeráčky na riadnu kriminálničku. Táto akcia si vyžaduje unikátnu kombináciu prefíkanosti, technických zručností a neskutočnej dávky drzosti. Jazz však ešte nikdy nenarazila na prekážku, ktorú by neprekonala, a drzosti má na rozdávanie.

Problém je v tom, že dokonalý zločin nemusí byť len koncom, ale aj začiatkom ešte väčších ťažkostí. Najmä ak sa zapletiete do boja o ovládnutie jediného mesta na Mesiaci.

Na úteku pred zločincami aj mužmi zákona si ešte aj Jazz musí priznať, že toto by mohlo byť nad jej sily. Teda ak nevymyslí plán, ako zachrániť Artemidu a neprísť pritom o život.

Čítať viac
Originálny názov
Artemis
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×235 mm
Hmotnosť
530 g
ISBN
9788055159201
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
299720
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

85 hodnotení

39
19
16
4
6

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Nezvyknem čítať sci-fi a musím sa priznať, k Marťanovi som sa dostala len náhodou (Matt Damon na obálke), ale bola som milo prekvapená, ako veľmi ma to bavilo.
K Artemis som sa dostala zas len náhodou. Nevedela som, že Andy Weir vydá ďalšiu knihu, až kým som ju počas práce nevybalila z krabíc. Cestou domov som začala čítať a... Andy Weir nesklamal. Bola to čítavá pecka, ktorá ma bavila. Čítanie, ktoré ma úplne pohltilo. Kniha bola veľmi obrazotvorná a výborne sa vizualizovala. Preto dúfam, že Marťan nebol posledný sfilmovaný príbeh tohto autora. Aj keď... vlastná fantázia má najlepšie rozlíšenie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

25
Krstný otec - Mario Puzo
Práve čítam
Krstný otec

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
3.11.2022
Sci-fi krimi s prvkami komédie? Skvelé!
Vesmírna veda a technológie, taktiež vtip a politicko-špionážne intrigy tohto dielka sú navzájom skvele vyvážené, strhujúce a podporujú sa. Nechýba tempo, akcia, odhalenia, uveriteľné zvraty... Užila som si čítanie od prvej po poslednú stranu.
Artemis je mesto na mesiaci, presnejšie mesačná kolónia s vlastnou sociálnou a obchodnou štruktúrou. To ako to tam chodí nám predvedie a vysvetlí svojrázna tvrdohlavá protagonistka s drzou charizmou a veľkou dávkou sarkastického humoru. Jazz, ktorá je väčšinu svojho života na mizine, aby si prilepšila, občas niečo poštou prepašuje. Vidina peňazí ju zláka aj pri spáchaní riskantného, zdanlivo dokonalého zločinu. Dostane príležitosť, ktorá sa nedá odmietnuť a tým sa spustí kolos udalostí veľmi šokujúcich pre Artemis a Jazz sa zapletie do miliardového biznisu vyšších kruhov a okrem hrozby deportácie na Zem jej ide o život.
Nešlo mi do hlavy toľko negatívnych hodnotení, teraz už viem, že väčšina čitateľov porovnávala knihu Artemis s Weirovou knihou Marťan.
U mňa bola Artemis prvou a určite nie poslednou od tohto nadaného autora. Žeby som pokračovala toľko vychvaľovaným Marťanom?
Čítať viac
2

k opätovnému čítaniu som sa vrátila koncom roka 2020 a drží ma to doteraz :) zaujíma ma sci-fi, fantasy, krimi (Dominik Dán je moja srdcovka) a biografie

Lenka Gálisová
21.8.2022
skvelé sci-fi
vedecký opis príbehu jednej slečny na mesiaci :) výborne napísané, aj vtipné, aj poučné, aj napínavé! Príbeh je napísaný z pohľadu prvej osoby, čo veľmi oceňujem, prihovára sa tak aj čitateľom. Čítať viac
23
Nesmrtelnost - Pao-šu
Práve čítam
Nesmrtelnost

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
9.6.2022
Škoda, že tu neviem použiť príslušný GIF. Táto kniha je že... meh?... Ani-ani. Čo rozhodne chcem vyzdvihnúť, sú opisy fungovania kolónie na Mesiaci. Tie detaily sú úchvatné a hoci neviem, či by realita bola taká istá, určite je to do značnej miery vierohodné a to robí knihu veľmi zaujímavou. Ale zvyšok... S Jazz sa neviem stotožniť, akoby ju autor nasilu robil arogantnou rebelkou, ktorá vie všetko najlepšie a každý ubližuje iba jej, ona nikdy nikomu (čo nie je pravda). Artemis sa veru v mojej knižnici neohreje, prečítať ju raz mi stačilo. Čítať viac
Daniela
4.5.2022
Neohúrila
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Artemis je taký dosť slabý odvar Marťana. Autorovi v prvom rade odporúčam zostať pri mužských hrdinoch, lebo príbeh takej divnej a nesympatickej ženskej hrdinky ako bola Jazz som dávno nevidela. A nie, nie je cool ani vtipné stavať postavu na chamtivosti, nadávkach, chľaste, povoľnom spôsobe života a zločinnej činnosti. Zaujali ma reálie v mesačnom meste, inak však bola kniha dosť o ničom, postavená na vode, akoby autor len nasilu vymýšľal nejaký super napínavý príbeh. No a ten sladký happyend, kedy pašeráčka položí život za všetkých ľudí, no nakoniec vôbec nikto nezomrie som mu teda vôbec nezožrala. Čítať viac
4
13.2.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
No netvrdím že to bola zlá kniha. To určite nie. Len neviem čo k nej napísať. Asi som zistila že sci-fi nie je môj žáner. Ku knihe som sa musela vracať asi 3 krát. Začítala som sa asi na 160 strane..... To čo bolo pred tým bolo neskutočne nudné a zdĺhavé a nenastané a neslané. Potom sa to celkom dobre rozbehlo. Ale ako je možné že tak múdra žena ako bola našla hlavná hrdinka, nespravila tie skúšky na sprievodkyňu ? To nedávalo absolútne žiadnu logiku A áno, neskutočne ma štvala. Len kvôli svojej tvrdohlavosti bola na mizine aj keď mohla robiť prakticky čokoľvek, ale budiž. Asi dobrá kniha pre ľudí ktorý majú radi tento žáner, asi si ju aj užijú. Za mňa nie ďakujem Čítať viac
1

Autorka vedeckej fantastiky, vyštudovaná molekulárna biologička, teraz pracovníčka hvezdárne a planetária, ľaváčka s oboma rukami pravými, milovníčka čítania, literárna diabetička (neznášam "sladké" knihy), wikipédistka, príležitostná recenzentka a výtvarníčka. Mám vydané romány: •Nula kelvinov (Q111, 2012) •Večnosť omylov (Artis Omnis, 2014) •Úvod do teórie chaosu (Artis Omnis, 2016) •Druhá planéta (Artis Omnis, 2019)

Jana Plauchová
5.11.2021
Marťan v sukni na Mesiaci
Marťan Mark Watney v sukni na Mesiaci – tak by sa dal zhrnúť celkový dojem z tejto knihy. Hlavná hrdinka Jazz je Markovým osobnostným dvojčaťom – technicky zdatná, oplýva (chvíľami trápnym) humorom, je striedavo sympatická a protivná a dostane sa do šlamastiky, z ktorej ju vytiahnu jej dobré odborné znalosti. No obávam sa, že väčšina mojich sympatií k nej vyplynula len z toho, že zhodou náhod som donedávna riešila podobný problém ako ona – chcela som lepšie bývanie a nevedela som, kde naň zohnať peniaze. Práve táto motivácia okolo Jazz roztočí kolotoč problémov, z ktorého sa už nevymotá. Zaujímavé (ale neprekvapivé) je, že hoci Jazz pochádza zo Saudskej Arábie, dušou je to hotová Američanka. Vlastne Američanka z filmov. Je príkladom nepresvedčivejšej osobnosti „čestného zločinca“ a človeka ochotného položiť za svoju vlasť aj život. Až na to, že za svoju vlasť nepovažuje USA, ale Mesiac.
A v tejto súvislosti nachádzam jedinú hlbšiu myšlienku v celej knihe: ukazuje nám, ako by mohlo vyzerať mentálne odpútavanie sa od Zeme. V tejto téme je totiž v sci-fi značná diera. Väčšina sci-fi kníh sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti, kde sú domovom ľudí od narodenia iné kozmické telesá a Zem je v ich očiach už len nejaká bizarná rarita. Je to prudký kontrast so súčasnosťou, v ktorej si život bez Zeme nevieme po psychickej stránke ani predstaviť. Jazz je však v podstate prvá Mesačňanka. Narodila sa síce na Zemi, ale už v najmladšom možnom veku, aký je povolený, sa s otcom presťahovala na Mesiac. Zem jej nechýba a o návrate na ňu nechce ani počuť. Zvykla si totiž na slabú mesačnú gravitáciu. Nikoho z vás by asi tiež neblažila predstava, že by ste, hoci s liekmi, mali zrazu žiť v gravitácii 6-krát vyššej. Jazzin postoj je smutný, no (do istej miery) pochopiteľný.
Vedecko-technická stránka je podobne ako v Marťanovi premakaná, aj keď podobne ako v Marťanovi sa mi nadvihlo obočie pri dvoch odborných problémoch – opäť z biológie. A jeden z nich ani nie je nijako zložitý – to je čo za argument, že pod kupolou na Mesiaci nemôžu rásť stromy preto, lebo sa dospelé stromy nedajú dopraviť kozmickou loďou? O semienkach autor ešte nepočul?
Celkovo hodnotím Artemis ako nenáročnú, čítavo napísanú knihu s uveriteľnými kulisami, ktorá však s výnimkou jednej (a to možno ani nechcenej) myšlienky prináša len klasický hollywoodsky scenár.
Čítať viac
8
31.10.2021
mesačný pokoj.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Scifi je pre mňa novinka , viacslovnou som čítal detektívky , po náhodnom kontakte s assimovou nadáciou som trocha rozšíril zaber.
Hneď v úvode knihy ma zaskočilo, (po assimovej trilógii nadácie , ja robot), že je to písane tak súčasne zrozumiteľne, ako keby mi to rozprával nejaký kamarát. Tak je to relatívne nova kniha oproti storočnej nadácii. A bolo to super , výborne sa to čítalo, hneď som sa dostal do mesačnej atmosféry, a po náročných dňoch som sa tesil na chvíľky pokoja s výhľadom na mesačnú planinu, to ticho.. a pokoj :).. a ešte ako to tam mal všetko opísané ako to funguje, ako získavajúci kyslík, materiáli a tak.. až mi prišlo divne že prečo už nestojí taka základňa na mesiaci :)
tak do polky knihy to bolo všetko super na 5 hviezdičiek, nevedel som co ma čaká ďalej bolo to pre mňa dobrodružstvo a objavovanie nového...potom keď sa do toho zamotala akože nejaká „politika „ a trocha sa to rozbehlo vo veľkom, tam mi začali škrípať niektoré veci, napr. ze mesiac funguje kapitalisticky ziskovo, ako skôr by som čakal, že by ho dotovali zo zeme, ale budíš, potom vlastníctvo hlinikárni mafiou... okej nech je, nova zem, novy divoký západ. Len to ze ako ten milionár chcel kúpiť, cez tu sabotáž..., a potom keď už vedeli aj ti mafiáni co sa chystá s tým káblikom, ze príde revolúcia.. myslím že by to nepustili za pol miliardy, čo pri kurze 6000g za 1000dolarov nieje až tak boh vie čo... to bolo také slabšie no...
ale inač super, a idem na jeho ďalšie knihy,
inač som zvedaví na film, mal by vyjsť 2021 to mu z veľa času neostáva (teraz je 10ty mesiac 2021)
Čítať viac
6
5.3.2021
Veľmi zaujímavé sci-fi plné odborných výrazov, termínov a komplikovaných vysvetlení ako veci fungujú čo knihe pridáva plus. Pribeh nie je extra originálny ale dokáže vtiahnuť do deja a človeka zaujať, tým nechcem povedať že je zlý ale nie je to nič čo by u človeka vyvolalo wow efekt. Musím pochváliť prostredie a myšlienku prvého mesta na mesiaci. Veľké plus patrí hlavnej hrdinke a vedľajším postavám hlavne sympatickému vedcovi z Ukrajiny. Postavy dokážu rýchlo prirársť k srdcu. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Artemis fantasy knihy

Čítať viac

„Neviem o sebe nič dopredu a moje dobrodružstvá sa začínajú až vo chvíli, keď o nich rozprávam.“

Jednoducho je to tak - Gérard Depardieu, Lionel Duroy
Jednoducho je to tak
Gérard Depardieu, Lionel Duroy