Knihy
E-knihy

Posledná láska baby Dune

Inaque, 2018
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2018
Edícia
Short

Baba Duňa sa môže vykašľať na vládne varovania o úrovni radiácie vo svojom rodnom meste kúsok od Černobyľu. Ide domov! A so sebou berie aj pár svojich starých susedov. S lesmi plnými ovocia a mestom, ktoré je viac-menej iba pre nich, majú vlastne....

Čítaj viac

11,43 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Baba Duňa sa môže vykašľať na vládne varovania o úrovni radiácie vo svojom rodnom meste kúsok od Černobyľu. Ide domov! A so sebou berie aj pár svojich starých susedov. S lesmi plnými ovocia a mestom, ktoré je viac-menej iba pre nich, majú vlastne všetko, čo potrebujú, a rozhodnú sa začať odznova.

Smrteľne chorý Petrov si v hojdacej sieti číta ľúbostné básne; Mária si začne s takmer storočným Sidorovom; baba Duňa trávi dni písaním listov dcére. Život je nádherný. Teda až do dňa, keď sa v mestečku objaví cudzinec. A táto idyla je znova v ohrození.

Alina Bronsky opisuje staršiu ženu so železnou vôľou, nezabudnuteľnú Rusku, a prostredníctvom nej rozpráva príbeh o jednej katastrofe a nezvyčajnej žene, ktorá na sklonku života nachádza svoj raj na zemi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Posledná láska baby Dune - Alina Bronsky
Geniálna priateľka - Elena Ferrante
23,92 €
Ušetríte 2,06 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque
Rozmer
110×2016 mm
ISBN
9788089737796
Naše katalógové číslo
281497

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

9 hodnotení

8
0
0
1
0

Martina
10.4.2019
Viac takýchto kníh

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Baba Duňa spôsobom sebe vlastným stoicky opisuje prežívanie v Černove, dostávate sa do dedinky postihnutej radiáciou, kde sa zopár obyvateľov rozhodne dožiť svoje životy.
V knihe sú s láskou a miernym humorom zakomponované určité stereotypy o východnej Európe, čo nepovažujem za negatívum.
Krásna knižka o tom aký môže život byť a ako vám niektoré rozhodnutia ovplyvnia život viac ako iné.
Čítaj viac
Zuzka Kubaniova
4.4.2019
Ani neviem čo k tejto knihe napísať. Asi len toľko, že keby som ju neprečítala, vôbec by mi to nevadilo. Keby bola väčšia a hrubšia, veru by som ju ani nedočítala.
Dej naberá obrátky až na konci knihy.
Jediné pozitívum na nej je tá krásna obálka. .
Čítaj viac
Michal Kočiš
30.11.2018
ľudskosť a láska
Posledná láska baby Dune je tou knihou, ktorá by si zaslúžila strieborné plátno. Východoeurópske prostredie, nám tak známe, sureálne situácie, ale hlavne ľudskosť, ktorá dominuje celému príbehu.
Čítaj viac
Lucia
29.11.2018
veľmi príjemné čítanie
tak túto knižku som prečítala na jedno dlhšie posedenie v kresle. nie preto, že je krátka, ale preto, že je naozaj strhujúca, dojímavá a aj vtipná. Baba Duňa sa na starobu pozerá triezvo a rozumne, ukazuje nám, že staroba je nielen čas zmierenia, ale hlavne možnosti robiť si, čo sa nám zachce :) aj vrátiť sa žiť do dediny kúsok od Černobyľu.
Čítaj viac
Soňa
7.8.2018
ruská duša na 160 strán
Baba Duňa je stará žena s pragmatickým pohľadom na svet, typická Ruska, ktorá statočne a miestami až urputne nesie svoj osud. Rozpráva svoj príbeh vecným a stručným spôsobom, takže čítanie vás doslova vtiahne do jej sveta. A nie je to príbeh ponurý, ale naopak - budete sa baviť, miestami smiať, na absurdné situácie a dejové zvraty tu skutočne nie je núdza.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Posledná láska baby Dune - Alina Bronsky
Geniálna priateľka - Elena Ferrante
23,92 €
Ušetríte 2,06 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia