Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Nenávisť  E-KNIHA

Čo spája brutálne vraždy pod Zoborom?
Juraj Thal  ·  Vydavateľstvo: Artis Omnis, 2017
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #3
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
6,90 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
47% (6,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Marec 2005. Počas nočnej služby privolajú vyšetrovateľa Lea Legena k novému prípadu. Na prvý pohľad to vyzerá ako neškodný požiar chaty v lesoch nad Nitrou. V pivnici však policajti objavia uhorené telo a tajomný odkaz. Mŕtvym mužom je univerzitný profesor, a keď začnú miznúť aj iní jeho kolegovia, nastáva v celom meste panika a strach. Kto bude ďalší na rade?
Leo sa pri vyšetrovaní prípadu ocitá v slepej uličke. Chýbajú stopy, podozrivých je veľa a dôkazy žiadne. Zato však pribúdajú obete. Leo stojí pred najťažším prípadom svojej kariéry. Podarí sa mu rozlúsknuť záhadné posolstvá, ktoré po sebe vrah zanecháva? Odhalí skutočný motív brutálnych vrážd? Alebo zlyhá a bude zodpovedný za besnenie sériového vraha?

Artis Omnis

Ďalšie tituly vydavateľstva

Artis Omnis je žilinské vydavateľstvo, ktoré už desiaty rok vydáva slovenskú tvorbu v oddychových i náročnejších žánroch: trilery, fantasy, sci-fi, horor, romantické romány, poézia, populárno-náučné publikácie, knihy pre deti. Je známe medzi fanúšikmi menšinových žánrov – prináša a objavuje kultových domácich autorov. Venuje sa histórii mesta, v ktorom pôsobí, a pomáha autorom i témam z okolia. V rámci súťaže Cena Fantázie udeľuje cenu BÉLA za najlepšiu hororovú poviedku. S vlastným programom sa pravidelne zúčastňuje na viacerých knižných veľtrhoch a festivaloch, napríklad: Bibliotéka, Žilinský literárny festival, IstroCon, SlavCon. Medzi kmeňových autorov vydavateľstva patrí aj najznámejší autor slovenskej fantasy Juraj Červenák či Žilinčan Ľubomír Feldek. Počas desaťročného pôsobenia vydavateľstvo ponúklo čitateľom takmer 60 knižných publikácií a predstavilo viac ako 100 autorov. Od roku 2011 vydávame aj e-knihy. V septembri 2014 na festivale ParCon v Bratislave bola vydavateľstvu udelená cena DRAK, ocenenie slovenských sci-fi klubov.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 13,89 €
(ušetríte 8,93 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 268
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 280866


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 16 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 14
4 hviezdičky 1
3 hviezdičky 0
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Výborná kriminálka...       

Nebudem tu obiehať okolo horúcej kaše a po prečítaní Nenávisti poviem …

Odporúčam !!!       

Plná napätia,výborne sa číta,nedá sa od nej odtrhnúť.Mám prečítané …

Detektívka roka!       

Túto knihu mi odporučila známa. A dobre urobila. Juraj Thal vplával s …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Mark E. Pocha
Mark E. Pocha
6. júna 2017
     
Reagovať

Symboly, vraždy, Nitra! 29

Otázka: Kto by už len ubližoval vysokoškolským profesorom?
Odpoveď: Na všetko odhodlaný, brutálny vrah!

Autor románu Nenávisť rozohral napínavú hru medzi policajnými zložkami a nebezpečným protivníkom, ktorý sa neštíti žiadnych prostriedkov na dosiahnutie svojho cieľa. Príbeh začína upálením vedeckej kapacity; následné vyšetrovanie sledujeme ako z perspektívy skúsených kriminalistov, tak z pohľadu začínajúceho detektíva, čerstvého absolventa policajnej akadémie (takto sa čitateľsky vďačným spôsobom striedajú polohy rozprávania i jeho tempo). Autor je očividne dôverne oboznámený s policajnými postupmi a realizmus na nás dýcha z každej strany knihy.
Najzaujímavejšie sú pochopiteľne kapitoly s myšlienkami páchateľa – temná stránka duše je výborným námetom, ktorý sa nikdy nezunuje. Práve v týchto pasážach sa autor najviac približuje k majstrom severskej krimi, ukazujúc, že okrem pragmatického myslenia má cit aj pre vytváranie tajomstvom obostretých motívov. Miestami dokonca s remeselnou zručnosťou odkazujúcou na Dana Browna.
Vítaným oživením deja je náhľad do osobného života detektíva Lea Legena, hlavnej postavy a muža, ktorý je tiež len obyčajným človekom, a teda chybujúcim tvorom...

A konečné odporúčanie? Ak holdujete kriminálnym príbehom zo súčasnosti a hľadáte mrazivé čítanie na letnú dovolenku, nie je čo riešiť (domáce reálie berte ako príjemný bonus). Knihu stiahnete za jeden víkend, ideálne v tieni slnečníka a s koktejlom v ruke.
Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem za skvelý názor - recenziu :-)

Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
8. júna 2017
     
Reagovať

Čítanie, ktoré bavilo 28

Myslím, že nováčik na autorskej scéne Juraj Thal vykročil dôstojne a so vztýčenou hlavou medzi čitateľov. Postavil totiž latku vlastnej tvorby poriadne vysoko. Mám veľmi rada detektívne, kriminálne príbehy a kniha Nenávisť ma bavila od prvej chvíle až do konca. A nielen to: udržala si moju pozornosť, privodila napätie, vzbudila zvedavosť, pobavila, odpútala myseľ od bežných starostí. Kniha Nenávisť môže na našej scéne pokojne konkurovať známym menám takéhoto či podobného žánru (Dán), dokonca aj tým svetovým (Nesbo, Larsson, Kepler, Horst), dokonca ma svojou svižnosťou, tempom, napätím, či nezaťažovaním zbytočnými omáčkami o vnútornom svete hlavných hrdinov od vyšetrovateľa až po strážcu parkoviska bavila oveľa viac, než u menovaných autorov. Bola by som rada, keby si autor Juraj Thal udržal kvalitu, ktorú nám predhodil - ba postupne ju prekonával -, pretože by som si rada tohto autora zaradila medzi svojich obľúbených. Držím mu palce a želám veľa tvorivých úspechov na spisovateľskej ceste. :-) Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Lenka R.
Lenka R.
31. júla 2017
     
Reagovať

Musíš ju mať! 23

Kniha Nenávisť je právom označovaná za slovenský krimitriler. Autor nám predostrel príbeh, v ktorom kriminalistami pomocou nenápadných indícií majú možnosť krok po kroku zistiť kto je vrahom, ale učinia tak? Je to presne tá kniha, ktorú keď raz máte vo svojich rukách, nemienite ju pustiť ani za predpokladu únavy a kruhov pod očami na druhý deň. Hneď od začiatku kniha vyvoláva u čitateľa záujem, napätie a hlavne potrebu vyriešiť otázku: „Kto a prečo sa stal vrahom?“ Nejde o zo dňa na deň napísanú knihu. Dej je prepracovaný, je zahalený rúškom tajomstva a spája minulosť so súčasnosťou. Je premyslený, plný neočakávaných zvratov, symboliky. Obsahuje množstvo zaujímavých opisov prostredia, ktoré vtiahnu čitateľa úplne do centra diania. U autora by som chcela vyzdvihnúť jeho šikovnosť myslenia a prepájania myšlienkových pochodov. Zimomriavky zaručené,u mňa sa objavili pri úplne poslednej vete tejto knihy :) Odporúčam všetkým vášnivým čitateľom, túžiacich po niečom novom :) Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Tatiana Macková
Tatiana Macková
17. júna 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 22

Kto má rád napínavé kriminálky s logicky plynúcim dejom a sviežim slovníkom, nech pokojne siahne práve po Nenávisti. Autorovi sa skutočne podarilo napísať knihu, ktorá čitateľa nepustí a ani na chvíľu nenudí a ktorú som ja osobne prečítala s veľkou chuťou. Odporúčam! Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Dušan Mrekaj
Dušan Mrekaj
18. júna 2017
     
Reagovať

Slovenský Jo Nesbo 22

Výborná kniha, napísaná pútavo. Príbeh uveriteľný, prečítaný na jeden dych. Knihu som čítal v podstate hneď po Snehuliakovi od Nesba a musím povedať, že kvalitou sa pokojne dajú porovnať. Vrelo odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Ivana Palúchová
Ivana Palúchová
19. júna 2017
     
Reagovať

Tlieskam! Skvelé! 22

Knihu som si kúpila priamo na jej krste, lebo po prečítaní Noža som očakávala nový román od Juraja Thala. Myslela som, že ju budem čítať dlhšie, no nestalo sa. Zhltla som ju za jeden deň, pretože som ju nedokázala odložiť. Dlho som nečítala tak kvalitnú detektívku plnú záhadných symbolov, precíznej policajnej práce, s napätím a skvelým štýlom autora, a túto môžem len a len odporúčať. Juraj Thal sa môže kľudne zaradiť medzi elitu tohto žánru. Tlieskam!!! Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Vladimír Hebert
Vladimír Hebert
2. augusta 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 21

Vždy mám radosť, pokiaľ môžem siahnuť po slovenskej knihe, ktorá sa odohráva v mne veľmi dobre známom prostredí. V Nitre som prežil časť svojho života a preto som bol rád, že si ju Juraj Thal vybral ako kulisu pre brutálne vraždy tajomného páchateľa. Hlavný hrdina nie je princ na bielom koni, vraždy nevyriešia ultramoderné prístroje a nič sa nedeje podľa tuctových klišé šablón. Leo Legen je vyšetrovateľ, ktorý vám možno nebude pochuti, ale svoju robotu robí znamenite. A na to, aby chytil sériového vraha, ktorý za sebou necháva záhadné stopy, si bude musieť siahnuť až na dno svojich síl. Vykašlite sa aspoň na chvíľu na detektívky, ktoré sa odohrávajú v mestách, ktorých názov ani neviete vysloviť. Tu sa zločin odohráva a vyšetruje v uliciach, ktoré mnohí poznáte a to je pridaná hodnota na nezaplatenie. Vrelo odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Vita Jamborová
Vita Jamborová
7. augusta 2017
     
Reagovať

Všetkých päť hviezdičiek 19

Perfektná kniha. Autor si dal záležať na všetkom, čo robí knihy tohto žánru naozaj dobrými a kvalitnými. Nenávisť patrí k tým, ktoré nechcete odložiť a potrebujete dočítať aj napriek tomu, že máte iné povinnosti. Postavy a dej veľmi realistické - čítalo sa to samo. Odporúčam a teším sa na ďalšiu knihu. Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Tina VdH
Tina VdH
19. augusta 2017
     
Reagovať

Vynikajúc detektívka z prostredia … 17

Vynikajúca detektívka z prostredia slovenského (skôr menšieho) mesta, ktorej sa podarilo vystihnúť všetko, čo k takému mestu patrí: malí a pracovití ľudia, ktorí konajú svoju prácu – akým je napríklad detektív Leo Legen –, ďalej bezdomovci, krčmičky, univerzitné prostredie, prokuratúra aj zvodná právnička... A vrkoč prepletených vzťahov, takže tu Legen skôr alebo neskôr narazí aj na známych netušiac, čo sa skrýva za fasádou temer neviditeľných, pritom aj ctihodných, veľmi bohatých ľudí alebo akademikov. Výborná a pre mňa nečakaná pointa, pekne vygradovaná. Prajem autorovi ešte veľa takýchto dobrých literárnych počinov a rada si počkám na jeho ďalšie detektívky. Zobraziť celú recenziu

Juraj Thal
Juraj Thal
7. septembra 2017

Ďakujem krásne za názor na knihu :-)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba