Knihy
E-knihy

Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2017

Vášnivá láska mladej kresťanky Sofie a moslima Karíma obom neskoršie zachráni život a šťastie. Najskôr – ešte za mladi – Sofia zachráni Karíma pred nepravdivým obvinením z vraždy a on jej za to sľúbi, že jej v núdzi...

Čítaj viac

11,99 €

Bežná cena Bežne 17,50 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vášnivá láska mladej kresťanky Sofie a moslima Karíma obom neskoršie zachráni život a šťastie. Najskôr – ešte za mladi – Sofia zachráni Karíma pred nepravdivým obvinením z vraždy a on jej za to sľúbi, že jej v núdzi kedykoľvek pomôže. O päť desaťročí neskôr Sofia Karíma prosí, aby zachránil pred neoprávneným väznením jej syna Salmana. Ten žije už päťdesiat rokov v talianskom exile a do Damasku sa vrátil len navštíviť rodné mesto a zostarnutých rodičov. Príbeh zo Sýrie v rokoch 1927 až 2010. Román o predsudkoch kresťanov voči islamu, o spôsobe života v Damasku, o praktikách tajnej polície v Sýrii, ale aj o romantických miestach v starobylom Damasku. O náboženstve lásky, ktorým žije 83-ročný Karím a jeho 60-ročná priateľka Aida. O emigrácii a túžbe po domove. Román, ktorý svojím jazykom pripomína Rozprávky z tisíc a jednej noci.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov - Rafik Schami
After 2: Sľub - Anna Todd
23,79 €
Ušetríte 10,61 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
468
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
278813
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

pred piatimi dňami
Okrem krásnych výrokov a pozoruhodných úvah niektorých postáv, ktoré vo mne rezonujú doteraz, je kniha vhodná aj na rozšírenie obzorov. Predovšetkým kultúrnych. Napriek tomu, že som milovala dejepis už od základnej školy, čo ma neskôr priviedlo k štúdiu histórie na vysokej škole, pri tejto knihe som si uvedomila, aké biedne sú moje poznatky o blízkom východe. Až vďaka tomuto príbehu som lepšie pochopila niektoré spoločenské aspekty.
Čítaj viac
Anna Vargovičová
18.4.2018
Sofia
Nádherný príbeh,perfektné spracovanie, obsahovo hodnotný dej ,napínavý, miestami až strhujúci,doplnený aktuálnymi momentmi z tohto obdobia krajiny,krásny opis mesta Damask.Nepustila som ju z rúk,dokiaľ nebola prečítaná.Množstvo krásnych myšlienok a pohľadov na rôznorodosť náboženských prejavov,čo mňa osobne veľmi zaujíma .
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov - Rafik Schami
After 2: Sľub - Anna Todd
23,79 €
Ušetríte 10,61 €

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin