Knihy
E-knihy

Konkláve

Slovart, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017

Pápež zomrel. Za zamknutými dverami Sixtínskej kaplnky stoosemnásť kardinálov z celého sveta hlasuje v najprísnejšie strážených voľbách. Stoosemnásť svätých mužov, ktorí majú...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nový triler Roberta Harrissa o voľbe pápeža, od ktorého sa neodtrhnete!Pápež zomrel. Za zamknutými dverami Sixtínskej kaplnky stoosemnásť kardinálov z celého sveta hlasuje v najprísnejšie strážených voľbách. Stoosemnásť svätých mužov, ktorí majú nielen svoje vlastné ambície, ale aj rivalov. O sedemdesiatdva hodín sa jeden z nich stane hlavou katolíckej cirkvi a jednou z najvplyvnejším a najmocnejších osobností na svete.

Robert Harris napísal svetové bestsellery Dôstojník a špión, Enigma, Duch alebo Index strachu. Na motívy niektorých jeho románov boli nakrútené úspešné filmy a jeho diela boli preložené do vyše tridsiatich jazykov.

Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorí milujú napätie, dobrú zápletku a kvalitné príbehy.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Konkláve - Robert Harris
Korene zla - Dominik Dán
17,98 €
Ušetríte 7,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
276027
Rok vydania
2017

Čo si myslíme my

zamestnanec
1. novembra 2017

Prvý dojem, ktorý kniha vo mne vyvolala, a aj zanechala, bol, že Konkláve je ako britský Da Vinciho kód. Dej nie je povrchný, ale ponára sa do priebehu konkláve; je pomalší, čo korešpondovalo s úctivou vážnosťou voľby pápeža aj s vekom postáv; nie je preexponovaný a teda je uveriteľný – až tak, že vás budú bolieť palce z toho, ako ich zatínate v päsť a fandíte kardinálovi Lomelimu pri rátaní hlasov jednotlivých kôl hlasovania. A výsledok vás určite prekvapí, pričom celkom zabudnete na to, že sa Konkláve na prvý pohľad tvárilo ako akčná detektívka.

Čítaj viac
Publico manager & eknihy
14. augusta 2017

Za mňa najväčšie plusko ide autorovi za snahu nikoho neuraziť. Neskĺzava do rýpania sa v typických proticirkevných argumentoch, ktoré vidíme v každej internetovej diskusii. Na druhej strane ale nie je ani konzervatívne diplomatický a nebojí sa spomenúť aj všetky ľudské chyby, ktorými Cirkev trpí.
Pohybujem sa v týchto „kruhoch“ v podstate celý život, no mnohé veci som ani ja nevedela. Preto oceňujem, že celý proces voľby je popísaný veľmi realisticky, až budete mať pocit, že knihu napísal naozaj nejaký skutočný kardinál Lomeli.
Voľbu pápeža možno nebudete počas čítania tipovať rovnako ako kto je v detektívke vrahom a víťaza pokojne uhádnete už po objasnení všetkých kľúčových indícií. Ak vás ale knihy z prostredia cirkvi bavia, nudiť sa určite nebudete.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

41 hodnotení

28
10
2
0
1

Jana
13.5.2019
Kniha má nielen zaujímavý dej, ale oboznámi aj so zákulisím voľby pápeža,... záver prekvapujúci, aj keď možno trochu kontroverzný...
Čítaj viac
9.5.2019
Zapamäteľná
Mám prečítané už desiatky kníh no Konkláve radím medzi popredné priečky.
Miestami som mal pocit, akoby som čítal Dana Browna - detailné opisy, výborný podklad z histórie ale aj súčasnosti vrátane rôznych faktov.
Kapitola sama o sebe je záver tejto knihy. Po jej prečítaný som bol trochu prekvapený, že tento titul nebol označený ako "kontroverzný".
Kniha splnila moje očakávania a bezpochyby s k nej vrátim.
Čítaj viac
18.3.2019
Skvelý Harris
Pápež zomrel, Cirkev potrebuje nového pápeža. Ale skôr ako príslušný kardinál vyjde na balkón a vyhlási "Habemus papam" musí stosedemnásť kardinálov vykonať svoju povinnosť. Konkláve je náročné, má svoje zákonitosti a muži, ktorí sú v ňom účastní, sú tiež len ľuďmi. Podarí sa kardinálovi Lomelimu zvládnuť náročnú úlohu dekana a priviesť konkláve k dobrému koncu? A bude zvolený pápež tým najlepším, ktorého mohlo kardinálske kolégium vybrať?

Harris je skvelý. Po odložení Dôstojníka a špióna pred pár mesiacmi som sa bála, že sa budem znovu trápiť (aj keď si myslím, že som skôr nemala náladu na tému), ale nie. Konkláve som doslova zhltla za aj tak pomerne nabitý deň. Mám rada knihy, ktoré riešia rôzne procesné veci, čo ako funguje, ako to prebieha so všetkými svojimi zákonitosťami (napr. Archerove knihy, kde podrobne vysvetľuje politické mechanizmy v UK či USA). Pridajte si tajomnosť Vatikánu, trochu intríg, starých tajomstiev a niekoľko mužov s menšími či väčšími ambíciami... a dostanete riadne namiešaný koktail, ktorý kombinuje detektívnu zápletku s prvkami trilleru a historickými vsuvkami do mierne alternatívnej reality.
Čítaj viac
Karly
17.12.2018
Kniha príjemne prekvapila
Téma Konkláve mi príde zaujímavá, tak som sa na ňu tešila. Kniha sa dobre čítala, bola napínavá, prekvapivá, vtiahla ma do deja. Určite vyskúšam aj ďalšie tituly od autora
Čítaj viac
1.12.2018
Priznávam, že pointa ma tak rozosmiala, že som si oprskala čítačku. Ale keď sa nad tým zamyslím, cesty Boha sú občas nevyspytateľné. Kniha sa číta rýchlo, a inšpiruje doplniť si vzdelanie aj v tejto oblasti (hlavne ak patríte k tým, čo väčšinu života poznali len jediného pápeža).
Čítaj viac
Kristína Štefániková
25.2.2018
Robert Harris: KONKLÁVE

Odporúčam tým, ktorých zaujíma jeho reálny priebeh, ktorý je v knihe vykreslený veľmi podrobne, či konkrétne fakty z histórie konkláve. Dielo sa žánrovo radí medzi trillery - nie je v ňom až toľko napätia, koľko by iste očakávali zarytí milovníci tohto žánru. Autor v knihe opisuje skryté i otvorené mocenské boje medzi cirkevnými hodnostármi. Záver príbehu je prinajmenšom zvláštny, ak nie šokujúci.

Je to moja prvá kniha od autora, zrejme však nie posledná.
Čítaj viac
Lukáš
23.12.2017
Aktuálna
Knihu som kupoval "na slepo" bez toho aby som si čokoľvek bližšie o knihe zistil, čo nerobievam. Kniha ma vtiahla do deja od samého začiatku a nepustila až po záverečné riadky. Realistický opis priebehu konkláve, spomenuté rôzne kauzy z reality ale aj náboženské konflikty robia z knihy akési zhrnutie posledných pár rokov z pohľadu cirkvi. Knihu vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Pavel Fila
7.8.2017
Dobrá kniha
Koho zaujíma podobná tematika, určite si príde na svoje. Kniha je zaujímavá a dobre sa číta od začiatku až do konca.Bavila ma. Zvažujem aj kúpu ďalších kníh od autora.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Konkláve - Robert Harris
Korene zla - Dominik Dán
17,98 €
Ušetríte 7,92 €

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský