Knihy
E-knihy

Planéta Kaukaz

Wojciech Górecki
Přípitek předkům - Wojciech Górecki
Přípitek předkům - Wojciech Górecki
Planéta Kaukaz - Wojciech Górecki

Wojciech Górecki (*1970), poľský historik, novinár a reportér. Vyštudoval žurnalistiku na Varšavskej univerzite a v roku 1986 debutoval ako reportér v novinách Sztandarda młodych. Neskôr spolupracoval prevažne s denníkmi Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita a týždenníkom Tygodnik Powszechny. V...

Absynt, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2017

KVlajka Sovietskeho zväzu sa tu v dvadsiatom storočí roztrhala na desiatky drobných kúskov. Čečensko, Ingušsko, Abcházsko, Osetsko a mnohé ďalšie uznané i neuznané krajiny a krajinky. Vitajte na Kaukaze – neznámej planéte na mape sveta.

Čítaj viac

7,99 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vlajka Sovietskeho zväzu sa tu v dvadsiatom storočí roztrhala na desiatky drobných kúskov. Čečensko, Ingušsko, Abcházsko, Osetsko a mnohé ďalšie uznané i neuznané krajiny a krajinky. Vitajte na Kaukaze – neznámej planéte na mape sveta.

Územie medzi Čiernym a Kaspickým morom obývajú po stáročia desiatky rôznych národov s vlastnými jazykmi, dejinami i kultúrou. Každá krajina a každý človek, ktorý tu žije, je jednou planétou neznámej „kaukazskej galaxie“, ktorá sa stala pre poľského reportéra Wojciecha Góreckého celoživotnou vášňou. So zmyslom pre dobrodružstvo, s citlivým senzorom na zaujímavých ľudí a s hlbokými vedomosťami o tejto oblasti sa vydáva na cesty naprieč celým Kaukazom, aby ho videl, spoznal a pochopil. A toto obrovské bohatstvo teraz ponúka aj nám všetkým.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Planéta Kaukaz - Wojciech Górecki
Všetci mocní Kremľa - Michail Zygar
17,98 €
Ušetríte 8,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
275103
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

27 hodnotení

18
6
2
0
0

David
18.5.2019
Vynikajuca kniha. Autor sa venuje jednotlivym narodom na Kaukaze, opisuje ich historiu a vzajomne vztahy. Je ich az tolko, ze som casom zacinal stracat prehlad medzi nimi, co nie je na skodu knihe, ale skor sa tym podciarkuje kolko roznych narodov a narodnosti tam zije. Na takejto vzdialenej problematike si lahko mozeme urobit aj zavery, ktore sa tykaju nas, napr. o zbytocnosti mnohych zabomysich priekov a hadok medzi narodmi vsade vo svete.
Čítaj viac
Martin
15.5.2019
Kaukaz
Poučné čítanie o kultúre a ľuďoch, ktorí sú spätí a viazaní dodržiavaním tradícií.
Kniha Planéta Kaukaz prináša laickému čitateľovi základný prehľad národností žijúcich vysoko v horách pohoria Kaukaz, ako aj priľahlých oblastí. Rozpráva o tom, prečo je dobré pred návštevou zakaukazských krajín naštudovať si etnické zloženie, geografické rozloženie a zvyklosti miestnych obyvateľov.
Čítaj viac
15

Žena, manželka, matka, redaktorka, historička, knihovníčka, čitateľka, frankofilka, potterhead, rpg hráčka... a mnoho iného :-)

Ivana Černáková
19.3.2019
Mám rada poľskú reportážnu školu. Górecki to opäť len potvrdil. Moja dievčenská slabosť pre romantický Kaukaz Čárskej s hrdinmi a hrdinkami sa tu mohla pretaviť do drsnej reality Kaukazu posledného storočia, kde autor píše o vlastných skúsenostiach a zážitkoch umne ich prekladajúc historickými vsuvkami, ktoré pripravujú pôdu pre rozprávanie z dnešných dní.

Vzájomná nevraživosť medzi národmi, nespravodlivosť, rozdelenie, xenofóbia, "politika", ale aj kultúrne jedinečnosti, pohostinnosť a priateľstvo, to všetko tam je.

"Lezgíni sa preslávili svojou bojovnosťou, odvahou a neskutočným odhodlaním. Svetu dali lezginku, rýchly tanec, ktorý tancuje buď muž sám, alebo v páre so ženou.
V Belidži už lezginku nevie tancovať nikto."

Strážnik ma nechcel pustiť dovnútra, vybavil to až ataman:
"Nebuď taký formalista! Však sa pochváľme kozáčatami!"
Keď o chvíľu neskôr pozorujeme výcvik, nakloní sa ku mne a hovorí:
"Nehnevaj sa Poliak, ale budem k tebe úprimný. Ak bude treba, celé to tvoje Poľsko za týždeň obsadíme a žiadne NATO nám v tom nezabráni!"
Čítaj viac
Pavel Baláž
19.10.2017
Super
Výborne napísaná knižka. Napriek malým písmenkám a teda rýchlej únave očí som ju prečítal v najkratšom možnom čase. Kaukaz je teda poriadny kotol národností, náboženstiev a jazykov a z toho prameniacich názorov na život medzi miestnymi. Ktovie, či sa v tom vyznajú oni sami.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Planéta Kaukaz - Wojciech Górecki
Všetci mocní Kremľa - Michail Zygar
17,98 €
Ušetríte 8,00 €

„Literatúra je jazyk jazyka, reč reči, slovo slova.“

Jozef Miloslav Hurban