Knihy
E-knihy

The Girl With Seven Names

Escape From North Korea

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
William Collins, 2016

An extraordinary insight into life under one of the world’s most ruthless and secretive dictatorships – and the story of one woman’s terrifying struggle to avoid capture/repatriation and guide her family to freedom...

Čítaj viac

10,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

An extraordinary insight into life under one of the world’s most ruthless and secretive dictatorships – and the story of one woman’s terrifying struggle to avoid capture/repatriation and guide her family to freedom. As a child growing up in North Korea, Hyeonseo Lee was one of millions trapped by a secretive and brutal communist regime. Her home on the border with China gave her some exposure to the world beyond the confines of the Hermit Kingdom and, as the famine of the 1990s struck, she began to wonder, question and to realise that she had been brainwashed her entire life. Given the repression, poverty and starvation she witnessed surely her country could not be, as she had been told “the best on the planet”? Aged seventeen, she decided to escape North Korea. She could not have imagined that it would be twelve years before she was reunited with her family. She could not return, since rumours of her escape were spreading, and she and her family could incur the punishments of the government authorities – involving imprisonment, torture, and possible public execution. Hyeonseo instead remained in China and rapidly learned Chinese in an effort to adapt and survive. Twelve years and two lifetimes later, she would return to the North Korean border in a daring mission to spirit her mother and brother to South Korea, on one of the most arduous, costly and dangerous journeys imaginable. This is the unique story not only of Hyeonseo’s escape from the darkness into the light, but also of her coming of age, education and the resolve she found to rebuild her life – not once, but twice – first in China, then in South Korea. Strong, brave and eloquent, this memoir is a triumph of her remarkable spirit.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Girl With Seven Names - Hyeonseo Lee
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
20,73 €
Ušetríte 1,76 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
243 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
William Collins
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9780007554850
Naše katalógové číslo
273535

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

21 hodnotení

19
2
0
0
0

Eva Lacová
5.4.2019
Výnimočná
Skutočne výnimocná kniha ktorá sa číta na jeden nádych... neuveritelný príbeh, plný odvahy, rozhodnutí, strachu .... o neustálej motivácií, ktorá hnala hlavnú hrdinku sa ceste za slobodný životom... čitateľovi sa ani nechce veriť, že to, čím si skutočná hrdinka prešla, nie je fikcia, ale realita.
Čítaj viac
Katarína Ferencová
4.2.2019
Veľmi pekná kniha
Keď mi túto knihu odporúčila známa mala som zmiešané pocity.. Nepostrehla som veľký záujem medzi knihomoľmi, navyše utečenecké témy nie sú moja šálka kávy. Kniha si ale úplne získala moje srdce! Je napísaná veľmi pútavo, jednoducho, neobsahuje žiadne náročné politické vysvetľovačky, napriek tomu vykreslí situáciu rodín v Severnej Kórei dokonale. S hlavnou hrdinkou som prežívala radosť aj strach a ich rodinu som si natoľko obľúbila až sa mi o nich snívalo. Pre mňa perfektná kniha, určite si ju prečítajte!
Čítaj viac
Katarína
16.2.2018
Odporúčam
Táto kniha opisuje príbeh, ktorý by sa mnohým z nás zdal neuveriteľný. Ak sa spätne pozrieme na udalosti v histórií, je až nemožné si predstaviť, že takáto krajina dokáže stále fungovať v terajšom svete. Skutočný príbeh tejto utečenky, je neskutočne inšpiratívny najmä pre mladých ľudí. Dokáže v čitateľovi vyvolať pocit, že ak pre niečo zanietene bojujete, a v živote Vás sprevádza aspoň kúsok šťastia, dokážete nemožné. Ako som na začiatku očakávala, kniha nie je písaná hrubým spôsobom, ktoré by čitateľovi mali priblížiť agresívne praktiky Severnej Kórei (aj keď sa miestami vyskytnú). Nachádzame v nej však mnoho opisov, ktoré nenechajú žiadneho čitateľa chladným. Táto kniha Vás donúti zamyslieť sa a vážiť si svoju slobodu, ktorú berieme ako samozrejmosť.
Čítaj viac
Martina Hricová
7.5.2017
Odporúčam
kniha so správou, ktorá vo vás zanechá pocit smútku a rovnako aj radosti zo života. Ako človek, ktorý sa zaoberá kórejskou kultúrou, môžem povedať, že počas čítania som mala veľa krát zmiešané pocity. Na svete sa stretneme s mnohými ľuďmi, ktorí majú rôzne názory na niektoré veci. Jeden z nich je určite aj názor na severnú Kóreu. Podľa mňa tým, že veľa ľudí žijúcich v S. Kórey možno ani nemá tušenie, čo sa vo svete naozaj deje a preto žijú ´´spokojne´´ naďalej životom, akým žili doteraz. Je to zároveň strašné, že tak ´´možno´´ trpia... ale nemôžeme súdiť severnú Kóreu len podľa toho, čo o nej v médiách píšu. Odsudzujeme ich práve z dôvodu ich politického systému, ktorý sme bohužiaľ mali aj my.. a zabúdame na to...

Žijeme v 21. storočí a musíme si uvedomiť, že celú Európu ovplyvňuje Nemecko a celý svet ovplyvňuje AMERIKA... ktorá keby dala pokoj niektorým krajinám, bol by väčší kľud a nehrozilo by vo svete až také veľké nebezpečenstvo.

Ku knihe dodám už len toľko, že je potrebné sa naozaj zamyslieť nad kvalitou života ktorým žijeme a nad tým ako by sme mohli tento svet zmeniť k lepšiemu.
Čítaj viac
13
Malý život - Hanya Yanagihara
Práve čítam
Malý život

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Simona Poliaková
20.1.2017
Odporúčam-veľmi silný príbeh
Tato kniha ponuka veľmi silný príbeh.Som rada že žijem tu,môžem nosiť oblečenie aké chcem,počúvať hudbu akú chcem...hlavnú hrdinku obdivujem zato ako to všetko čo jej pripravil osud zvládla.
Čítaj viac
norah1088@gmail.com
28.12.2016
Odporúčam!
Je až neuveriteľné, že existuje krajina, v ktoje sa takto žije v 21. storočí! Miestami som až nedokázala uveriť tomu, čo čítam. V knihe sú veľmi pútavo opísané hrôzy, ktoré musela prežiť autorka. Zároveň by som chcela pridať poznámku k prieskumu, ktorý som nedávno videla. Knihu by si malo POVINNE zakúpiť tých 40% Slovákov, ktorým sa nepáči demokracia a chcú na Slovenku diktatúru. Nech sa páči, tu ju máte!
Čítaj viac
Natália Nagyová
10.11.2016
Perfektné !
„Ako mnohí zistia, sloboda - skutočná sloboda , kde život je taký, aký si ho urobíte a rozhodnutia sú vaše vlastné - môže naháňať strach."

Príbeh Hyeonseo Lee, ktorá vyrastala spolu so svojou rodinou v Severnej Kórei, kde, ako všetci vieme, život nie je zrovna ľahký. Diktatúra, kontrolovanie každého aspektu života, tajná polícia, hladomor. Hyeonseo Lee však mala takpovediac šťastie, pretože pochádzala z dobrej " spoločenskej vrstvy " , mala tak vždy dostatok jedla a pomerne šťastný život.
Bol však jej život naozaj šťastný ? V porovnaní s čím ?

Keď mala sedemnásť rokov, rozhodla sa , že sa vyberie do Číny, aspoň na pár dní okúsiť iný svet. Všetko , čo trebalo,bolo prejsť cez rieku. Z obyčajného výletu na pár dní sa však stal útek. Hyeonseo Lee sa už viac nemohla vrátiť do svojej rodnej krajiny, pretože by spôsobila problémy nielen sebe, ale aj svojej rodine...

Táto kniha patrí po prečítaní medzi moje najobľúbenejšie, bola rozpovedaná úprimne, dozvedela som sa množstvo informácii o Severnej Kórei ( ktorým som sa úplne zhrozila ),o živote v nej - predsa len naše informácie o živote vo vnútri sú obmedzené. Počas celého čítania som obdivovala odhodlanie Hyeonseo Lee začať od nuly , v novom, nepoznanom svete, úplne sama. Cestu za úplne odlišným, lepším životom si musela vybojovať, pričom sa jej do cesty postavilo množstvo prekážok, ale ona to nikdy nevzdávala .

"Bola som plná optimizmu. Prisahala som sama sebe, že v tejto krásnej krajine uspejem, je jedno ako. "
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Girl With Seven Names - Hyeonseo Lee
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
20,73 €
Ušetríte 1,76 €

„Vážme si nad zlato dobré a užitočné knihy!“

V. M. Kramerius